Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 151 do 175 z 182

Temat: pedicure frezarka krok po kroku

  1. #151
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    a mogę prosić o link? bo szukałam i nie mogłam znaleźć.

  2. #152
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku


  3. #153
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku


  4. #154
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Dziewczyny a jak to jest z tym mocznikiem? moczymy stopy, osuszamy i nakładamy preparat, zmywamy i dopiero bierzemy się za frezowanie? Ile pozostawić taki preparat na stopach?

  5. #155
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    nie dasz rady po moczniku frezarka dzialac bo skora jest tak miekka i luszczaca ze co pociagniecie bedziesz frez miala zapchany
    mocznika sie nie zmywa przed usunieciem naskorka

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  6. #156
    Rozkręcanko Avatar ave89
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    To jak ściągnąć ten naskórek? tarką?

    Używałam kiedyś produktu firmy SpaRitual Callus coś tam był to preparat na bazie mocznika nie mam pojęcia jakie było jego stężenie, no ale na pewno nie 50% nakładało się go na maks 5 min absolutnie nie dłużej i po tym czasie trzeba go było zmyć i najczęściej później ścierałam pięty tarką.. Fakt łatwiej było usunąć naskórek, ale płatami nie schodził

  7. #157
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    tarka/pilnikiem czym chcesz jak usuniesz wszystko co trzeba przecierasz platkiem nasaczonym mocznikiem cala stope i robisz peeling, doluszczasz reszte

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  8. #158
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Agulusia ,to trzeba poprosić o receptę na 50% mocznik i tyle czy coś jeszcze dochodzi w skład ? Bo ja mam zamiar wlasnie uzyskac taką receptę

  9. #159
    Kosmetyczka Avatar KlaudiiS
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Bielawa
    Postów
    75

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Hej muszę też poruszyć pewne sprawy które mnie nurtują .

    Co do preparatów zmiekczajacych kiedyś używała soft skin z clareny . Naprawdę świetny, działał blyskawicznie, ale uważam , że takie preparaty nadają się tylko przy pracy z omega, bo jak przy tym uzyjemy freski to się cale zachlapiemy ta skóra. Z tarka papierowa nie probowalam ale sądzę iż się całą zapcha w ten sposób .

    Ale sprawa która mnie nurtuje to sprawa kapturkow ściennych. W wielu salonach w których pracowałam używało się tych dużych droższych kapturkow , ale w celu oszczednosci używało się go wiele razy bez czyszczenia i dezynfekcji . Dla mnie jest niedopuczalnym zrobić komuś pedicure z czyjąś skóra na kapturku, dlatego jak nie miałam więcej kapturkow to je szorowalam do czysta i dezyfekowalam .
    Niestety niektorzy pracodawcy którzy nie siedzą lub nawet siedzą w zawodzie nie są w stanie zrozumieć pewnych higienicznych spraw.

    Osobiscie wolę użyć taniego i małego frezu walcowego niż używać tych "lepszych " kilka razy.

    Dziewczyny powiedzcie mi tak szczerze czy pilnujcie tego by każda klientka miała czysty frez ?

  10. #160
    Kosmetyczka Avatar jumpi
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    śląsk
    Postów
    268

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Masakra jakaś!
    w zyciu nie użyałabym frezu wielorazowo! Nawet tarki mam (jesli juz musze uzyć) ze zdejmowanymi papierkami ściernymi. U mnie w salonie, higiena jest na pierwszym miejscu, ale ja pracuję sama na siebie
    www.pajacyk.pl
    Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko

  11. #161
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    My mamy w salonie zalozona teczke,kazda stala klientka ma swoja'przegrodke' do ktorej wkladamy jej umyte i zdezynfekowane kapturki,pilnikii,separatory,klapki japonki,tarke mozna je wykorxystac kilka razy.jak przychochodzi obca to dajemy jej do domu a jak nie chce to wyrzucamy bo nie wyobrazam sobie zeby ich ponownie uzyc na innej klientce.a jeszcze nie umyte ,ludzie w jakim ty salonie pracujesz?sorry ale brak slow........!

  12. #162
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Czy kapturek ścierny kosztujący 1,50-2 zł to naprawdę aż taki majątek żeby go szorować i używać wielokrotnie? Wytłumaczcie mi to proszę bo sama nie jestem w stanie ogarnąć tego tematu.

  13. #163
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Wiecej sie zaplaci za ta wode zuzyta niz ten kapturek wart - masakra jakas przeciez to jest obrzydliwe fefefe

  14. #164
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    W jednym z gabinetów, w którym pracowałam, mimo, że właścicielka i młoda i kosmetolog, to kazała mi dezynfekować kapturki. Jak myślicie, ile wytrzymałam? Jakaś kpina! To jest obrzydliwe. Jako podolog często diagnozuję wczesną grzybicę i inne schorzenia zaraźliwe. Wczoraj miałam Pana, na pierwszy rzut oka tylko zrogowaciały naskórek, a po wyfrezowaniu paznokcia ukazał się piękny czarny grzybek Nie wyobrażam sobie co by było gdybym kogoś tym zaraziła. Na szczęście moja obecna szefowa na punkcie higieny razem ze mną ma bzika i dbamy o sterylizację.
    Pedicure to taki zabieg, który wymaga odpowiedzialności. Po całym dniu zabiegów dezynfekuję cały gabinet od podłogi aż po ściany.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  15. #165
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Dziewczyny napiszcie prosze jak w praktyce wyglada u Was praca ze zwykla frezarka (nie typowa do pedicure) a latajacy wkolo pyl powstajacy w wyniku scierania skory Bo ja juz kombinuje jak moge z pochlaniaczem pod stopa ale jakis rezultat zadziwiajacy to to nie jest (

  16. #166
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Na piance z gehwola nic nie lata

  17. #167
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Postów
    111

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Rozumiem, ze zastosowac pianke, zmyc i frezowac i nie lata tak? Takie proste a ja sie tu glowie, ze wszystko w pyle i nawet gupio mi przed klientka bylo ostatnio juz zamawiam to cudo Dziekuje bardzo

  18. #168
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Ja nie zmywam. Trzymam ok 5 min. I frezuje

  19. #169
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Cytat Napisał Mysiaczeq Zobacz post
    Ja nie zmywam. Trzymam ok 5 min. I frezuje


    kochana możesz mi napisać gdzie ja znaleźć? bo przejrzałam ich stronę i nie umiałam znaleźć... nawet nie wiem jak się nazywa dokładnie
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  20. #170
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Bedzie w wiekszych sklepach np tu
    http://www.sklep.mar-kos.pl/530,pian...ek-500-ml.html

  21. #171
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Cytat Napisał Mysiaczeq Zobacz post

    dziękuję ! mama ma tak pięty zaniedbane że przy frezowaniu pył latał wszędzie może to pomoże
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  22. #172
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Czy używała któraś z was z Farmony pianke zmiękczającą? Jak postępujecie z takimi preparatami bo nie do końca rozumiem - moczymy nóżki w soli antybakteryjnej ok 3-5min, wyjmujemy, osuszamy. Frezarką zajmujemy się paznokciami (skórki, opiłowanie itp), następnie pozbywamy się pyłków. Na stopy nakładamy preparat/pianke - znowu czekamy chwilę? - i piłujemy, czy ściągamy nadmiar preparatu i dopiero piłujemy?

    I jeszcze mam pytanie odnośnie mocno popękanych pięt (przypadek mojej siostry) - czy po pedicurze stosujecie opatrunki jakieś, polecacie maści? Ona od zawsze miała taki problem , gruby naskórek i mocne pęknięcia (zdarza się, że do krwi). Była u dermatologów, podologów ale problem cały czas powraca (grzybica jest wykluczona)
    Ostatnio edytowane przez kasiiia ; 01-09-2014 o 08:55

  23. #173
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Ja używam pianki gehwol przed użyciem skalpela lub żel zmiękczający z bielendy. W zależności od sytuacji ale zwykle po osuszeniu stop opracowuje paznokcie,w tym czasie pianka jest już nalozona albo odmaczam hybryde i wtedy najpierw robię pięty i srodstopie

    ---------- Dodano o godzinie 09:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:30 ----------

    Co do pięt to należy zdjąć zrogowacialy naskórek ,następnie dlutkiem zdjąć głębsze rowki i pęknięcia na to dezynfekcja, maść i odciazenie na 48 godz, i za ok 5dni znów poprawka aż znikną pęknięcia ale nie przesadzać bo odrosnie wszystko w szybkim tempie: )

  24. #174
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Postów
    49

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Dziewczyny polecacie jakies porządne kursy dostępne we Wrocławiu które dotyczą pedicure kosmetycznego jak i tego leczniczego, jestem po szkole kosmetycznej ale brakuje jeszcze szczegolniejszej wiedzy wiec chce sie doszkolic.

  25. #175

    Domyślnie Odp: pedicure frezarka krok po kroku

    Zrogowaciały naskórek na stopach lepiej zdejmować najpierw skalpelem. Stóp nie powinno się moczyć, a spryskać tylko specjalnym preparatem do zmiękczania naskórka. Na sam koniec wygładzamy stopę frezarką i odpowiednio dobranym frezem.... Opracowywanie stopy przez 1,5-2 godz frezarką prowadzi do rozgrzania skóry właściwej na stopie, rozszerzeniu się naczyń kriwonośnych i pobudzeniu procesów angiogenezy. To w konsekwencji prowadzi do szybszego przyrostu zrogowaceń. A rozwiązanie problemu modzeli i zrogowaceń powinno się skupiać na spowolnieniu tych procesów...

    Pracuję na frezarce firmu RUCK Podolog Nova 3 i odpowiednio dobranych frezach jak również albo przede wszystkim na skalpelach...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 16-11-2023, 11:44
  2. Prawidłowy manicure - Krok po Kroku
    By mala in forum Manicure
    Odpowiedzi: 112
    Ostatni post / autor: 21-01-2018, 15:53
  3. krok po kroku wykonanie pazurków żelami ( tips )
    By barbara_kawka in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 15:58
  4. Krok po kroku
    By Kamis in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 604
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 20:09

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •