Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 194

Temat: Henna

  1. #26
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Henna

    a ja sie trzymam swojej wresji bo mi sie henna w zelu jak i w proszku trzyma tyle samo mowie to zalezy od osoby ale w salonach przewaznie robia henne w proszku




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  2. #27
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Henna

    można też do henny żelowej dodać ociupinke proszkowej to wtedy też będzie sie lepiej trzymać.
    henna proszkowa farbuję skórę a żelowa włoś więc dlatego wydaje sie że proszkowa dłużej sie trzyma
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  3. #28
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Henna

    no wlasnie tez slyszalam o takim polaczeniu ale jeszcze tak nie robilam




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  4. #29
    Wczytuje się Avatar dorotka_19
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Henna

    ja używam henny żelowej REFECTO CILi mogę śmiało ją polecić.
    Proszkowa szybciej łapie, dlatego ja wolę żelową żeby ewentualnie jeszcze sobie popoprawiać kształt brwi albo dokładnie wyczyćić powiekę przy hennie rzęs.
    Dlatego też żelowa trzeba trzymać o kilka minut dłużej .

  5. #30
    Totalna maniaczka Avatar pa_pi1
    Zarejestrowany
    May 2009
    Postów
    715

    Domyślnie Odp: Henna

    Ja dzisiaj pierwszy raz nakładałam sobie henne na brwi i jest fajnie
    Nic trudnego. Kupiłam taką w proszku.
    Nigdy się nie tłumacz, przyjaciele tego nie potrzebują a wrogowie i tak nie uwierzą !

  6. #31
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Henna

    A na rzesy jak ja zrobic pierwsze dolne farbuje czy jak?

  7. #32
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Henna

    ja ide do fryzjerki heheh,nie potrafilabym sobie sama zrobic
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  8. #33
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Henna

    Cytat Napisał WIOLA1 Zobacz post
    A na rzesy jak ja zrobic pierwsze dolne farbuje czy jak?


    kladziesz ochronny platek pod dolne rzesy, klientka zamyka oczy i smarujesz henna, sila rzeczy dolne sie tez zafarbuja

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Henna

    A mi ostatnio tzn klijentce ufarbowały sie tylko górne

  10. #35
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Henna

    nie wiem jak ci sie to udalo
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  11. #36
    No to..wpadłam Avatar WIOLA1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    ???????
    Postów
    188

    Domyślnie Odp: Henna

    No nie stety.......myslałam ze najpierw przy otwartych oczach smaruje dolne a potem zamykamy i górne?

  12. #37
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Henna

    Cytat Napisał WIOLA1 Zobacz post
    No nie stety.......myslałam ze najpierw przy otwartych oczach smaruje dolne a potem zamykamy i górne?

    tak nie mozna zrobic, bo wtedy beda oczy piekly - nie da sie uniknac kontaktu sluzowki oczu z henna jezeli chcialabys dokladnie pokryc

  13. #38
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Henna

    zes wojego doswiadczenia zauwazyłam ze nauczyłam sie robic na proszkowej :d proszkowa jest rudniejsza w obsludze i dlatego wolalam sie nauczyc na niej jak opanowalam te trudna sztukę na mamie (bo ja chyba jakiegos zeza mam albo astygmatyzm ze ja widze wszystko rowno) wziełam sie za żelową i najlepsza jest właśnie ta Refecto Cil i powiem wam ze o wiele prościej robi sie żelem ale wolalam opanowac najpierw na proszku co do klientek to przychodza czasem starsze babeczki ktore nie maja wcale brwi i wtedy własnie tak jak natka napisala troche proszkowej dodac do zelu bo wtedy henna sie trzyma bo musi zlapac skore
    jesli za mocne mi wyszly i np za mocno chwyca skóre to biore bardzo gęsty krem albo jakas maseczke i nakladam na brwi po chwili masuję i troche henna schodzi nawet lepiej niz przy uzyciu plynu ktory tez jest w dostepny w firmie Refecto Cil...
    mnie uczyli henne robic w ten sposob
    1. test uczuleniowy
    2. przygotowanie pacjentki (wywiad, okrycie pelerynka bądz recznikiem)
    3. demakijaz oczu (zazwyczaj jesli chodzi o rzesy to uczylismy sie podkladac wacik z mleczkiem po rzęsy i delikatnie ściagać patyczkiem z watka ściagać tusz z rzęs, trwa to troche dłuzej ale wiele klientek uczy sie ze lepiej przychodzic bez tuszu)
    4. 2cm żelowej/ 3,4 bagietki proszkowej mieszamy z 3% wodfa utleniona w kieliszku
    5. pod oko smarujemy wazelinką (ja lubie nałozyc jakąs maseczke pod oczy albo krem tłustszy aby klientka na tym jeszcze zyskała, zalezy od kondycji skory po okiem) na to dajemy poł wacika takiego zeby był cienitki lub mozna kupic specjalne podklady z refctocil i ja wole te podkaldy bo sa cieniutkie i wchodza pod dolna linie rzęs. jak przykladamy podklady to klientka patrzy do gory, podklad musi dobrze przylegac.
    6. gorna powieke smarujemy wazelinka tak zeby jak sie ubrudzi powieke henna to zeby bylo latwiej zmyć
    7. nakladamy farbe na rzesy zaczynając od lewego oka
    8. nakladamy farbe na brwi nakladają od lewej strony oczywiscie dobrawszy odpowiedni kształt do twarzy, ja zawsze patrze jak biegnie naturalna linia brwi klientki bo wiadomo ze z wiekiem opada wiec lepiej robic tak jak ma naturalne
    9. zmywamy brwi wacikiem namoczonym woda lub z mydelkiem
    10. sciagamy hennę z rzęs zaczynąjąc od wewnętrznego kacika tak jakby rolując podklad zeby jak najwięcej henny zostalo na waciku
    11. zmywamy hennę przy pomocy wacika z woda lub przy pomocy nerki, jesli woda utleniona z henna dostanie sie do oka dobrze miec pod reka borasol do przemycia oka
    12. osuszamy brwi i rzesy
    13. regulujemy brwi najlepiej troche naciągnąc skore wtedy ladnie widac jak brwi sie ukladaja w linię, ja depiluje przy pomocy pęsety i suchego wacika, wiem ze tez mozna na wacik dać troche mleczka, wyrywac trzeba dośc szybko wtedy klientka nie odczuwa dużego bolu
    14. na brwi nakladamy zel i wyczesujemy, na odrazniona skóre mozemy nalozyc Tormentiol, i kończymy zabieg wedlug wlasnego uznania czyli mozna wykonac lekki masaz

    i nalezy pamiętać ze henna rozrobiona nadaje sie do 20 minut nie wiecej dlatego rozrabia sie ja przed zabiegiem
    tyle co weim ja

  14. #39
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Henna

    Ja też używam RefectoCil - uwielbiam odcień grafitowy, obowiązkowo mam czerń i brąz a ostatnio widziałam jasny brąz - pasuje kupić

  15. #40
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Henna

    ja używam henny Refectocil i uważam, że jest najlepsza jakoś nie przekonują mnie te henny w proszku..

  16. #41
    Totalna maniaczka Avatar madzialenkabuziaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Dzierzgoń.../pomorskie
    Postów
    1 065

    Domyślnie Odp: Henna

    ja mam zamiar wykonywać henne ale tak szczerze to się boję, ale najpierw bede się uczyć na mamie mam nadzieję że nikomu krzywdy nie zrobie
    a to chyba tutaj mogę zapytać ile za taką henne powinnam wziąść?
    bo w "ceny naszych usług" to tylko o paznokciach
    Ostatnio edytowane przez madzialenkabuziaczek ; 11-05-2010 o 20:05

  17. #42
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Henna

    ja biore za komplet tzn wyregulowanie brwi i henna brwi i rzes 13euro, ale nie wiem jak sie to przeklada na polskie warunki, mysle ze 30zl za komplet nie jest za duzo

    acha madzialenka.... > najwieksze problemy na poczatku mialam ze zmywaniem henny z rzes , trzeba to zrobic bardzo dokladnie i delikatnie zeby oczy delikwentki nie szczypaly, powodzenia to wcale nie takie trudne

  18. #43
    Totalna maniaczka Avatar madzialenkabuziaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Dzierzgoń.../pomorskie
    Postów
    1 065

    Domyślnie Odp: Henna

    troche poczytałam i jeszcze koleżanka kosmetyczka ma mi pokazać mam nadzieję że sobie poradze a 30 zł za komplet to chyba w moim "miasteczku" nie przejdzie

  19. #44
    Wczytuje się Avatar an28ia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Henna

    Bardzo fajny sposób podchwyciłam na jednej z rozmów o pracę Dziewczyna tam rozrabiała hennę żelową z większą ilością wody utlenione, przy dłuższym rozrabianiu zazwyczaj pędzelkiem ale wykałaczką też można, uzyskuje się konsystencję takiego musu ( można zaobserwować pęcherzyki powietrza bąbelki ) henny momentalnie robi się więcej i starcza na cały zabieg (rzęsy brwi) obecnie w salonie w którym pracuje, tak właśnie robię i panie są bardzo zadowolone

  20. #45
    Totalna maniaczka Avatar madzialenkabuziaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Dzierzgoń.../pomorskie
    Postów
    1 065

    Domyślnie Odp: Henna

    Dziś robiłam pierwszy raz henne rzęs, ale ręce mi się trzęsły mama zadowolona i ja też bo spróbowałam
    A używacie tych specjalnych płatków do naklejania jak robicie hennę rzęs? bo słyszałam że strasznie twarde są one?

  21. #46
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Henna

    Te płatki zanurza się w miseczce z wodą i odsącza, a i nie zapomij o wazelince - bo może powstać efekt pandy Pamiętam jeszcze ze szkoły, jak jedna dziewczyna nie mogła się domyć - miała trwałe smooky eyes jej bynjmniej do śmiechu nie było...

  22. #47
    Totalna maniaczka Avatar madzialenkabuziaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Dzierzgoń.../pomorskie
    Postów
    1 065

    Domyślnie Odp: Henna

    ja wczoraj właśnie jak robiłam to tymi zwykłymi płatkami kosmetycznymi, przeciełam na pół zmoczyłam, wzelinka i siedzi ale niewygodnie strasznie się w ten sposób robiło. dlatego pomyślałam o zakupie tych płatków i znalazłam na allegro 80 szt za 14,00zł niewiem czy drogo czy tanio bo nigdy nie kupowałam a z tą pandą to dobre hahahah

  23. #48
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Henna

    Ja mam z Refectocil - są bardzo dobre.
    Cieszę się, że pomogłam

  24. #49
    Totalna maniaczka Avatar madzialenkabuziaczek
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Dzierzgoń.../pomorskie
    Postów
    1 065

    Domyślnie Odp: Henna

    a jeszcze pytanko na początek to najlepiej mieć henne czarną i brązową? ale jasną czy ciemną. bo na początek nie będę kupowała wszystkich odcieni

  25. #50
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Henna

    Wszystko zależy od klientek Do rzęs czarna (jest jezcze czarna z efektem granatu - jakoś tak i super efekt). Do brwi.... i tu się zaczyna - dobrze mieć grafit i brąz, ale jeśli się trafi blondynka o jasnej karnacji to i jasny brąz by się przydał. Czasem trzymałam zwykły brąz króciutko i jednak odcień był ciut za intensywny Do brwi więc proponuję grafit (sam czarny jest zbyt ciemny i rzadko używany przy brwiach) oraz jasny brąz (możesz go dłużej przytrzymać).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •