Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 37 z 37

Temat: Tortilla

  1. #26
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Też kupuje gotowe tortille,ale i tak są za małe na to co w nie pcham Czasem robie nalesniki na duzej patelni takie cieniutenkie i w nie wpycham farsz
    aaaa i też uwielbiam tortille z MacDonalda i zawsze się zastanawiam jak oni tam wszystko ładnie mieszczą haha

  2. #27
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    Agus nie rozumiem? pytalas o gyrosa to ci podalam i ja jeszcze dorzucalam pomidora i ogorka ale salate lodowa... co w niej nie wiosennego?
    bo nie napisałaś, że jeszcze dorzucasz sałate i ogórka więc taki mało wiosenny mi sie wydawał

    Robiłam dzisiaj z tego przepisu co podałam też była twarda ale jakoś zgiąć się dało...jak spróbowałam samego ciasta to było strasznie słone ale z farszem już było ok

  3. #28
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Sprobujcie placki po zrobieniu wrzucic na kilka sekund do mikrofali ( nawet jesli sa zdjete z patelni i cieple), powinny troche zmieknac.

  4. #29
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Cytat Napisał kobietazpazurem Zobacz post
    Tusia przestań tłuszcz nie wymieniany od dwóch dni i jesz takie niezdrowe

    i widac że jestes troszke niedoinformowana ... popracuj troszke w mc donald's a zobaczysz co i jak , a wtedy bedziesz mogla sie wypowiadać .

    ---------- Dodano o godzinie 11:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:58 ----------

    Cytat Napisał izago1 Zobacz post
    Sprobujcie placki po zrobieniu wrzucic na kilka sekund do mikrofali ( nawet jesli sa zdjete z patelni i cieple), powinny troche zmieknac.

    placki zmiękną jeśli potraktujemy je parą przez 30 sek ... z tym że jak ... oto jest pytanie hehe trzbea cosik wymyslic

    ---------- Dodano o godzinie 11:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:00 ----------

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    aaaa i też uwielbiam tortille z MacDonalda i zawsze się zastanawiam jak oni tam wszystko ładnie mieszczą haha
    odpowiednia gramatura wszystkiego i sie mieści

  5. #30
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Agus bo to trzeba bylo filmik caly obejrzec salata tam jest cebula i ogorek w tzatzikach a ja dodalam jeszcze pomidroa w kostke i ogorka w plasterkach

  6. #31
    No to..wpadłam Avatar karolaj.
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Góra
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: Tortilla

    ja też kupuje i albo robie z sałata lodowa albo z kapustą pekińską mieszam z sosem zrobionym z oliwy i czosnku i soli, piers z kurczaka smarze z przyprawa do gyrosa lub kebaba, i na koniec plasterek pomidora, ogórka, można zrobić wg własnego uznania jak kto lubi
    Ostatnio edytowane przez karolaj. ; 11-07-2010 o 16:36

  7. #32
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Tortilla

    ja ostatnio odkrylam tortile z maki kukurydzianej i robione nie na oleju a na margarynie i sa ... mieciutkie

    zeby tortila byla miekka na mocno rozgrzana patelnie i krotko podpiec a potem od razu do miski zakryc aby to cieplo i parowanie cieplej utrzymalo wilgotnosc
    skladaja sie jak najbardziej

  8. #33

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Kurcze ale sobie smaka na noc narobiłam czytaniem o tej tortilli... Głodna się zrobiłam

  9. #34
    Wczytuje się Avatar frytusia
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    tarnów
    Postów
    20

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Ja też, tak zaczęłam teraz czytać i mi się taki smak zrobił na jedzonko A już prawie 12 Ale może jutro

  10. #35
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Witajcie
    Mam taki b. dobry przepis na tortillę, tzn. ciasto (chyba jeszcze się tu nie trafił, w każdym razie nie widziałam) z forum Cincin. Robiłam wiele razy i wychodzi pyszna, byle nie przesmażyć. Wklejam:

    "Składniki:
    - 4 szklanki mąki,
    - 1 i 1/2 szklanki gorącej wody,
    - 5 łyżek smalcu lub margaryny (polecam margarynę Plantę),
    - 1 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia,
    - 1 i 1/2 łyżeczki soli.


    Sposób przygotowania:
    Wszystkie składniki wrzucić do miski i wyrobić masę tak, aby ciasto było średnio sztywne (nie za twarde i nie za miękkie). Ciasto można rozwałkować i za pomocą talerzyka wykroić tortille lub podzielić na kulki wielkości jajka i wtedy rozwałkować je na jak najcieńsze placki. Gotowe tortille delikatnie oprószyć mąką i smażyć na teflonowej patelni bez tłuszczu ok. 2 minuty z każdej strony (przewracać gdy pokażą się bąbelki od wierzchniej strony). Układać piętrowo i zawinąć w czystą ściereczkę, aby nie wystygły, lub włożyć do woreczka i schować do lodówki. Smacznego!"

    Osobiście najczęściej podaję tę tortillę razem z przysmażonym kurczaczkiem w przyprawie Gyros, sałatką z pomidorków, cebuli, papryki, fasoli czerwonej i kukurydzy oraz sosem czosnkowym (250ml jogurtu naturalnego + 2 łyżki majonezu + 1 łyżeczka cukru + sól i pieprz wedle gustu).

  11. #36
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Tortilla

    anusska, i tak ładnie ci się zwija nie jest sztywna, musze wypróbować!


  12. #37
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Tortilla

    Zwija się b. ładnie, ale trzeba pamiętać o dwóch rzeczach: żeby nie przesmażyć (przesmażona się nie zwinie) - czyli jak pojawią się bąbelki, to od razu przewracać, a po drugie najlepiej zwijają się na ciepło, zaraz po usmażeniu. Tutaj jeszcze zdjęcie z etapu smażenia


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •