Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jak żyć z depresją

  1. #1
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    507

    Domyślnie Jak żyć z depresją

    Wczoraj dowiedzialam sie ze cierpie na ciezka depresje.Mam tez stany lekowe i bardzo szybko i czesto sie denerwuje a mowiac bardziej obrazowo wpadam w szal.Mam brac leki Pramolan oraz Fluoscetyne.Zle sie po nich czuje tzn mam cienie pod oczami i czuje sie zmeczona,na nic nie mam sily.Moze to poczatkowe objawy i szybko mina? Czy ktos z Was leczyl sie tymi preparatami? Musze chodzic takze na terapie do psychologa.Mam 23 lata.Ile czasu trwa takie leczenie? Kiedy poprawi sie moj stan? Czy ktos przechodzil to co ja i moze ma jakies pojecie jak to wszystko wyglada? Boje sie.Chcialabym byc taka jak kiedys.

  2. #2
    Nałogowiec Avatar jagnam
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    340

    Domyślnie Odp: Jak żyć z depresją

    Kochana z tym trzeba walczyć. Nie można poddać się depresji tylko stawić jej czoła i dalej żyć. Pamiętam, ze swego czasu również przeżyłam epizod depresyjny - wszytko przestało mnie cieszyć. W końcu wybrałam się do poleconego mi przez bliską znajomą gabinetu psychologicznego w Warszawie Strefy Myśli. Chodziłam tam na porady do pana Marcina Łazarskiego i naprawdę ta terapia indywidualna pomogła poradzić mi ze wszystkimi kryzysami w moim życiu.

    Pamiętaj, że leczenie depresji to nie tylko leki! Ale równiez i rozmowa z psychologiem!

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jak żyć z depresją

    Cytat Napisał jagnam
    Kochana z tym trzeba walczyć. Nie można poddać się depresji tylko stawić jej czoła i dalej żyć. Pamiętam, ze swego czasu również przeżyłam epizod depresyjny - wszytko przestało mnie cieszyć.
    To Ty rzeczywiście miałaś jedynie jakieś chwilowe załamanie, a nie depresję, bo po tym jak lekko o tym piszesz można wywnioskować, że kompletnie nie zdajesz sobie sprawy jak poważna jest to choroba.

    Z depresji można się oczywiście wyleczyć, o ile skorzysta się od razu z pomocy sprawdzonego specjalisty. W tej chorobie ważne jest również wsparcie otoczenia, więc i to wypadałoby mieć jak najbardziej na uwadze. Jak dla mnie warto zapytać o ewentualną pomoc pracowników STER (Strefa Terapii i Edukacji Rodzinnej). W takich miejscach pracują zazwyczaj wystarczająco doświadczone i znające się na rzeczy osoby.

  4. #4
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    179

    Domyślnie Odp: Jak żyć z depresją

    Myślę, że na podstawie jednego posta nie należy oceniać tego, czy ktoś miał depresję i czy traktuje wystarczająco poważnie te chorobę. Niektóre antydepresanty mogą początkowo wpływać negatywnie na nasze samopoczucie, ale nie należy rezygnować z leczenia.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Jak żyć z depresją

    Na pewno warto poszukać dobrych specjalistów którzy skierują już na odpowiednie leczenie. Tutaj wiele osób chwali sobie taką opcję jak Psychoterapia grupowa dlatego też myślę, że warto o niej poczytać i sprawdzić czy w pobliżu nie ma ośrodków, które takową prowadzą.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •