Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 110

Temat: okres i inne sprawy kobiece

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie okres i inne sprawy kobiece

    Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: okres

    a bierzesz regularnie? nie zdarza ci sie przesuniecie?
    powinnas jak najszybciej isc do lekarza z krwawieniem to moga przyjąc cie szybciej...

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres

    Jesli dobrze zrozumialam dostalas go po tych 7 dniach?
    Jesli tak to wszystko w porzadku-tez tak mialam jak bralam tabletki-Cilest najpierw wystepowal co do dnia a potem bylo roznie -czasami dostawalam z dniem rozpoczecia nowego opakowania-pytalam lekarza i on powiedzial ze to normalne.
    Krwawieni moze nawet w ogole nie wystapic w czasie brania tabletek


    A jesli dostalas normalnie w 7 dniowej przerwie apotem znow to tez sie tak moze dziac-moze wystapic plamienie..
    Jesli trwalo by dluzej niz 10 dni to natychmiast do lekarza!
    Ostatnio edytowane przez Ewelina83 ; 24-03-2010 o 14:40

  4. #4
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Było właśnie najpierw regularne krwawienie 3 dni i po tygodniu znów. A poza tym żadnych innych objawów
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  5. #5
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: okres

    Tez tak miałam ale tylko na poczatku brania tabletek.

  6. #6
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: okres

    to nic sie nie martw wszystko jest w porzadku!to pewnie bylo tylk jakies zachwianie organizmu!

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: okres

    He he ja mam dokładnie takie same zachwiania organizmu z tym że właśnie zmieniłam z logostu na cilest i teraz poraz drugi 10 dni przed zakonczenim opakowania mam małe plamienia,ale to moze byc spowodowane tym ze z tabletek o wiekszej zawartosci hormonow przeszlam na te o mniejszej kiedys z diane przeszłam na harmonet i miałam dokładnie to samo....Farbstifit nie martw się to nasz organizm się zmienia na wiosne i ma różne właśnie takie zaburzenia jeśli taka sytuacja Ci się powtorzy w nastepnym opakowaniu musisz iśc skonsultowac się z lekarzem bo być może tzreba zmienic tabletki. Teraz pewnie zachodzisz w glowe czy one działaja i się tu tez nie martw bo nawetw takim wypadku chronią cię przed ciążą

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar Yasumi
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    woj.mazowieckie
    Postów
    203

    Domyślnie Odp: okres

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Mam taki problem. Biorę Yasminelle już ponad rok. Zawsze mam idealny okres, występuje w 7-dniowej przerwie i trwa 3dni. ostatnio też miałam, ale równy tydzień po znów dostałam i też trwał 3 dni:/ Wiecie może co jest Do ginekologa idę dopiero w maju:/ Nigdzie nie ma wolnych terminów, na prywatnego na razie kasy nie mam, a do obcego nie pójdę

    Yasminelle zawiera najniższą z dostępnych obecnie w Polsce, dawkę estrogenu (20µg),to tzw.mini pigułka .Jednak jak kazdy lek moze dawac rozne dolegliwosci-co do plamien opisanych przez ciebie,moga sie one pojawiac,zazwyczaj wystepuja w ciagu kilku pierwszych miesiecy stosowania preparatu a pozniej samoistnie ustepuja..jesli mialas duza nadzerke zamrazana rok temu mogla sie ona odnowic-pytanie czy masz bole podbrzuszaw trakcie i po stosunku,czy pojawily sie delikatne plamienia ,stany podgoraczkowe,uplawy?

    ---------- Dodano o godzinie 20:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:34 ----------

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Ja jakiś rok temu miałam zamrażaną nadżerkę (była bardzo duża). Stresuję się ciągle, brak kasy, klopoty rodzinne etc. No i bardzo źle się czuję, ale to od dawna (omdlenia, bóle głowy, silne osłabienie, kłopoty z nerkami- mam jakiegoś guzka na nerce a lekarz nic z tym nie robi).
    objawy opisane powyzej przez ciebie moga pasowac do kilku chorob-czy jestes pod stala opieka jakiegos lekarza
    robilas sobie badania kontrolnew trakcie stosowania antykoncepcji przynajmniej raz na 3 miesiace trzeba pobrac krew na uklad krzepniecia,transaminazy(ASPAT,ALAT,CPK,)bilirubin e,morfologie z obrazem ,poziom żelaza i wit .b12,ob,mocz badanie kontrolne,niestety niewielu ginekologow tego pilnuje mozesz miec silna anemie,migrene,nerwice wegetatywna..

    guzek na nerce?-jakiego typu jesli mozna spytac-jesli to torbiel to zazwyczaj sie jej nie operuje jesli nie powoduje ucisku na drogi moczowe utrudniajac odplyw moczu,robi sie kontrolne usg raz na pol roku i patrzy czy rosnie,w jakim tempie ..

    co do reszty-zalecala bym zadzwonic do swojej ginekolog,powiedziec jej jakie masz objawy i poprosic o wizyte na nfz lub niech telefonicznie ci udzieli jakiejs porady,chociaz uwazam,ze jesli regularnie do niej chodzisz i placisz raz na jakis czas korona by jej z glowy nie spadla gdyby zainteresowala sie pacjentka a nie stanem swego konta,koniecznie musisz zrobic sobie badania,lub niech skieruje cie do innego ginekologa (ps,mam jakies dziwne wrazenie,ze upierasz sie tylko przy kobietach lekarzach-myle sie?)

  9. #9
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: okres

    Ja tez radze wybrac sie z tym do lekarza,jak pisala Basia kazda kobieta ma inny organizm i moze inaczej reagowac.Pozatym jezeli mialas zazwsze w ciagu 7 dni od odstawienia tabletek a teraz to sie zmienilo to jednak porada lekarza byla by wskazana no i byla tez nadzerka.Wszystko bedzie dobrze!

  10. #10
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: okres

    Dziękuję kochane Chyba rzeczywiście zadzwonię.
    Ja mieszkam z facetem i mamy wspólne pieniądze, tylko drobne sumki dla siebie, więc zawsze płacimy wspólnie.
    Ten guz na nerce wyszedł na USG i poszłam z tym do urologa, ale on go po prostu olał i mi dał ziołowe tabletki na pęcherz i czopki przeciwbólowe, bo ja się zwijałam z bólu W przyszłym tygodniu idę do internisty i poproszę o skierowanie i ponowne badanie. Mocz i krew robię bardzo często, bo mam objawy jak przy cukrzycy, ale cukrzycy nie stwierdzono. No i nerki mi dolegają od dzieciństwa a rodzice nigdy na to nie reagowali.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  11. #11
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: okres

    ja tam mimo brania 2 lata diane i kilka miesięcy yasminelle krwawie dośc intensywnie po 9-12dni.. teraz to np mam juz 11 dni, a planowo mam miec miesiączke dopiero w sobote ktora ma trwac od9 do 12 dni.. wychodzi na to ze powinnam umrzec na wykrwawienie ... w sumie moja tegomiesięczna miesiaczka potrwa ok3 tygodni, nieźle mam co

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: okres

    O jeny Woszczurku wspolczuje Bylas z tym u lekarza?

  13. #13
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie (nie) optymistyczny cykl życia kobiety ^^

    18+
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść


    Źródło: Cykl zołzy (tak, to o was, drogie bojowniczki) - Joe Monster

    Edit: ktoś mnie przeniósł, ale e... znaczy, no, chodzi o to, że ten post zawiera żart a nie poważnie porusza problemy ginekologiczne, stąd umieściłam go w humorze. Tak tylko się tłumaczę... Specjalnie podkreśliłam niektóre zwroty, żeby mnie opacznie nie zrozumieć
    Ostatnio edytowane przez asia ; 30-04-2010 o 13:41 Powód: treści zawierające 18+ :D
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  14. #14
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: (nie) optymistyczny cykl życia kobiety ^^

    ja czekam do mojego lekarza dwa dni tylko na NFZ. Ale muszę go zmienić, bo ostatnio był bardzo nieprzyjemny dla mnie.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  15. #15
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    nanami każdy ma zly dzien i jak raz byl nieprzyjemny to moze jeszcze raz sie wybierz do niego i sprawdz

  16. #16
    Nałogowiec Avatar jOotka
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    za Tobą.
    Postów
    474

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Ja mam chyba najlepiej z Was wszystkich. Bo w sumei boli mnei tylko pierwszego dnia, jak mi się wody zierają, albo ostatniego. Trwa .. ostatnio[ nie wiem, coś mi sie zmieniło znowu, bo zwykle trwał 7 dni,a le przez ostatnie 7 cykli trwał 4-5] max 5 dni i tylko pierwszego dnia mocno krwawię,a le to jest baaaaaaaardzo dziwne uczucie

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar madzivlek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    200

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    kochane ja mam mały problem.. mam nadziehje ze mi pomozecie.. a wiec.. od 40 dni nie milam okresu i czekam i czekam i nic, a zwykle to co 28 dni mam.. robilam test ostatnio(wczwartek) lecz nic nie wykazal.. no i mam bebech ze kolezanka smieje sie ze jej siostera to w 3ms byla to taki miala kochane co robic?

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    Ja bym do gina sie przeszla .. nie szukala porad u kolezanek..
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  19. #19
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja też poszła bym do ginekologa .... wiesz ze jak jest sie w ciąży to nie od razu brzuch rośnie więc jeśli nie masz okresu od 40 dni to nic by nie było widać .... nie jestem doświadczona w tych sprawach ale tak mi się zdaje ... moze to jakieś zwykłe zapalenie i macica stała sie "nabrzmiała" .... ale to tylko moje spekulacje ... jedyne wyjście to lekarz ...

  20. #20
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    postraszcie ją jeszcze to na ostry dyżur pójdzie

    a serio,powtórzę się dobitnie : INTERNET NIE JEST FACHOWYM ŹRÓDŁEM INFORMACJI O DOMNIEMANYCH PRZYCZYNACH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH

    po to płacimy podatki,po to niektórzy marnują 5 lat nad książkami żeby zasięgać porady SPECJALISTY! po szkole ! po studiach! nie koleżanek! Koleżanki to Ci mogą ciąże pozamaciczną w wątrobie wmówić a lekarz Cię zbada!
    mam nadzieję,że nikogo nie uraziłam...Dziewczyny,myślcie,dbajcie o siebie!Lekarz nie gryzie!On jest od tego,żeby leczyć i stawiać diagnozy - NIE INTERNET!
    (aczkolwiek mój zawsze mówi "jak pani lekarz nie wykończy,to pani jeszcze pożyje" żarty się go trzymają)

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    jezeli jest mozliwosc bycia w ciazy nie robilabym testu tylko badanie z krwi na ciaze.....a potem zglosila sie do gina...moze jakies zaburzenia masz i sie rozregulowalo wszystko choroba stres wszystko ma wplyw....

  22. #22
    Kosmetyczka Avatar lirene21
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    ja mam problem otóż ginekolog wykrył u mnie nadżerkę. Wiem że nie jest to groźne ale jednak niepokój jest. Dodam że kilka miesięcy wcześniej jej nie było dopiero ok 2 tyg. temu zaczełam czuć takie dziwne pieczenie wewnątrz i wyszło co tam jest. Mam porobic cytologie usg i zapadnie decyzja co dalej z nią robimy....

  23. #23
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    A mi lekarz nie kazał się martwić kiedy miałam nadżerkę tyle ze byłam wtedy w ciąży i samo jakoś przeszło,po ciąży zrobił mi cytologie i było czyściutko.
    Dał mi tabletki antykoncepcyjne naraya i wyregulował mi się okres (zaburzenia były przy dlugim karmieniu piersią ) i ten miesiac juz nie biorę ich. Zobaczymy jak będzie bez nich.... Po ciąży i jeszcze przy tabletkach moje libido miało poziom zerowy albo i na minusie liczę na jakąś poprawę ,bo i tak mój mąż jest cierpliwy

  24. #24
    No to..wpadłam Avatar madziorkowa
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: okres i inne sprawy kobiece

    nie wiem czy to wtym temacie :/

    Dziewczyny miała któraś z was zabieg wycinania włukniakogruczolaków z piersi ? Bo zaraz po świętach we wtorek się na tak owy wybieram a nic nie wiem jak to będzie wyglądać kiedy umawiałam się z lekarzem to byl strasznie zabiegany ponoć straszny sajgon mieli wtedy w szpitalu i nic mi nawet nie wytłumaczył jakie znieczulenie itd. Niby wszyscy mówią że to nic strasznego i że naszczęście szybko się do domu wraca po takim zabiegu no ale stres przed czymś nie znanym zawsze jest

  25. #25
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Ginekolog-endokrynolog pytanie.

    Witajcie kochane. Nie znalazłam takiego tematu więc postanowiłam założyć (w razie czego proszę o przeniesienie albo usunięcie).

    Otóż dziewczyny mam problem. Szukam GINEKOLOGA-ENDOKRYNOLOGA. Najlepiej z woj. opolskiego, ale dojade nawet do Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

    Potrzebuje lekarza z obiema specjalizacjami, który będzie znał się na obu a nie tylko jednej dziedzinie.

    Pytam Was bo jestem już bardzo zdesperowana... żaden lekarz nie potrafi mi pomoc a jeżdżenie osobno do ginekologa i osobno do endokrynologa jest uciążliwe... Chciała bym znaleźć lekarza dobrego, przyjaznego pacjentce. A przede wszystkim takiego co zna się na rzeczy. Może znacie kogoś z tych miast (Kraków,Katowice, Częstochowa ,Wrocław, woj. opolskie, Łódź) lub okolic dobrego lekarza, którego możecie polecić?
    Każdy ginekolog u którego byłam zlekceważył policystyczne jajniki i zupełnie nic nie zrobił... żadnych badań krwi, nic. tylko USG. Do tego problemy z tarczyca a moi ginekolodzy u których byłam nie mają takiej wiedzy z zakresu hormonów jak endokrynolog. żaden nigdy nie pomyślał żeby na nieregularne miesiączki połączyć z nadmiernym owlosieniem i częstymi torbielami.

    Czy którąś z was jest w stanie udzielić mi jakiejś odpowiedzi?

    Owszem, mogłam szukać w internecie, ale wtedy jechała bym w ciemno, bo nie wiem czy osoby polecające nie są podsławione, a tu wiem, że ktoś może będzie umiał mi polecić kogoś z życzliwości...
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •