Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 93

Temat: Praktyki

  1. #1
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Praktyki

    Dziewczyny nie orientujecie się czy praktyki trzeba odbyć u mistrza?

    Bo kiedyś ktoś mi mówił że jak osoba jest już pełnoletnia to nie musi uczyć ją kosmetyczka z tytułem mistrza?

    Może któraś miała gdzieś praktyki i się w tym orientuje?

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Praktyki

    ilonia dotyczy to kosmetyki?
    daj spokoj u nas robila praktyki laska jedna druga trzecia a my swiezo po skzole bylysmy...
    ja tez nie robilam praktyk u mistrza... wiadomo ze na bank wiecej sie nauczysz...
    prawde powiedziawszy moje znajome wiekszosci robily tylko papierek bez odbywania praktyk ja wolalam sie jednak douczyc i smigalam caly miesiac...

  3. #3
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Praktyki

    pezepisy sie zmienily teraz praktyke mozesz odbyc w kazdym salonie kosmetycznym, a kosmetyczka prowadzaca nie musi miec nawet wyksztalecnia pedagogicznego tak jak to bylo wczesniej
    moze byc nawet kosmetyczka po kursie lub szkole policealnej tylko musi miec salon i pieczatke zeby umowe i dziennik praktyk podbic

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  4. #4
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Praktyki

    nie chciałabym mieć praktyki u kosmetyczki po kursie ;/ dla mnie taka osoba jest nie kompetentna
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  5. #5
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Cytat Napisał natka_23 Zobacz post
    nie chciałabym mieć praktyki u kosmetyczki po kursie ;/ dla mnie taka osoba jest nie kompetentna
    Ja też tylko że ja mam koleżankę po zawodowym kursie kosmetycznym 1 rocznym do tego miała szkołę wizażu i stylizacji i wiem ze duzo się od niej nauczę bo jest dobra kosmetyczką bo sama do niej chodze

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    ilonia dotyczy to kosmetyki?
    tak dotyczny to kosmetyki

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Praktyki

    to praktyki mozesz miec wszędzie

  7. #7
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Można ale nie każdy chce takich praktyk udzielać ..

  8. #8
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Praktyki

    to prawda ja pierwszym roku znalazlam praktyke bez problemu ale na drugim to juz nich nie chciał mnie przyjąć, wiadomo zaraz był koniec roku i przez to konkurencja, na szczescie mam juz to wszytsko za soba
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  9. #9
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Praktyki

    praktyke mozesz odbyc w salonie jakim tylko chcesz no oczywiscie jak beda potrzebne jakies praktykantki




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  10. #10
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Hey ja mam pytanie czy na formu jest ktos kto posiada swój gabinet kosmetyczny w Łodzi okolice centrum i czy nie chciał by przyjąć osoby na praktykę kosmetyczna była bym wdzieczna mam 20 lat i muszę odbyć praktyki do czerwca

  11. #11
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Praktyki

    ja mialam wielki problem z praktykami wypisalam sobie numery do 9 gabinetow dzwonie do 8 to jedna mowi ze maja za maly salon, druga ze ma stazystke trzecia miala oddzwonic (nie zrobila tego) a reszta mowila ze nie przyjmuja dopiero za 9 razem kobitka mi powiedziala ze przyjmuje i zebym przyjechala na "rozmowe" fuksem mi sie udalo...

  12. #12
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Praktyki

    ja problemu nie mialam poszlam do tego gabinetu w ktorym chcialam praktyki i odrazu sie umowilam na termin w ktorym mam przyjsc




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Praktyki

    ja mialam wiele kosmetyczke nie chcialo przyjmowac na praktyki dwa gabinety znalazlam w tym w jednym byla juz praktykantka na ok 10 w mojej miejscowosci

  14. #14
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Jeśli nie możesz poszukać gabinetu na praktyki to szkoła ma obowiązek zrobić to za ciebie
    Ostatnio edytowane przez ssisi2 ; 10-04-2010 o 19:57

  15. #15
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Praktyki

    tak u mnie tak bylo w szkole ze jakbym nie potrafila znalezc sobie praktyk to szkola mi ja szukala ale bym musiala za to placic na szczescie sama znalazlam




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  16. #16
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Praktyki

    szkola chce czy nie chce jest zobowiazana by Ci pomoc w poszukaniu miejsca na praktyki..a z tym placeniem za to to lekkie przegiecie..

  17. #17
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Ja muszę za praktyki szkole zapłacić 75 albo 95 zł, już nie pamiętam jak mam napisane na umowie. Ale i tak taniej mi to wyjdzie niż szukanie osobiście...

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Praktyki

    ja musialam zaplacic za praktyki 75 zl ale znalazlam sobie sama... czy to nie jest absurd? dobrze ze kosmetyczka zrzekla sie pieniedzy bo pozniej musza sie z tego rozliczyć a jak jakas pedagogicznego nie ma to moga sie przyczepic... także placilam mniej...
    ale za to ze sama sobie znalazlam?

  19. #19
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: Praktyki

    yyyyyy.... płacić za praktyki GŁUPOTA
    Ja jestem teraz w trakcie praktyk z gabinecie kosmetycznym (uczę się w szkole policealnej) i wiem, że praktyki można odrobić w każdym gabinecie ( o ile cię przyjmą bo ja miałam niemały problem z tym bo niektóre panie wyjechały do mnie z tekstem "ja sobie za certyfiakty płaciłam to i ty sobie zapłac, ja za darmo nie będę cię uczyć :/) gdybym sobie sama nie znalazła to szkoła załatwia wszystko tylko i nic nie trzeba za to płacić.

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Ja mam dokładnie to samo nic nie płacę ale Pani dyrektor powiedziała mi ze musi ta osoba mieć mistrza i guzik prawda bo dzwoniłam do kuratorium i powiedziano mi ze jeśli mam ukończone 18 lat to może byc zwykła kosmetyczka bez mistrza

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Praktyki

    u mnie sie nic nie placi za praktyki chociaz wiem ze niektore kosmetyczki prosza o pokrycie kosztow produktow na ktorych praktykantka sie uczy wykonywac zabiegi

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  22. #22
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Taaa i są jeszcze takie które "proszą o pokrycie kosztów" a pozwalają tylko przyglądać się pracy...

  23. #23
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Staż w innym miescie ???

    mam pytanko moze ktos byl w podobniej sytuacji i wie

    Babeczka od praktyk u ktorej bylam poszukuje stazystki i tu pojawia sie problem.
    nie jestem zameldowana w miescie w ktorym mieszkam a w zwiazku z tym nie jestem zarejstrowana w PUP. i tu jest jeszcze wiekszy problem.
    czy moge sie zarejstrowac bez meldunku w danym miescie?
    czy musze byc jakis okreslony czas zarejstrowana w PUP zeby mogl mnie ktos przyjac na staz?
    czy musze miec ukonczona szkole kosmetyczna aby pojsc na staz kosmetyczny czy wystarczy ukonczone liceum + matura + kurs kosmetyczny ?


    w poniedzialek planuje przejsc sie do PUP i popytac, ale przeciez to jeszcze 3 dni nie moge wytrzymac i nie myslec o tym a na necie nic konkretnego nie pisze ;s bardzo prosze o pomoc

  24. #24
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    1. bez meldunku choćby tymczasowego UP Cię nie zarejestruje.
    2. nie ma takiego terminu,możesz się zarejestrować we wtorek,w środę iść na staż,po złożeniu dokumentów staż załatwia się ok 3 tygodni (sprawdzają,dzwonią,pytają)
    3. z tego co wiem,nie koniecznie,miałam propozycje stażu w szkole,w pionie administracyjnym,mimo wykształcenia drogowego,grunt to matura

    od siebie dodam,że możesz ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu,jeśli staż odbywa się poza miejscem zamieszkania (faktycznego) musisz złożyć wniosek,jednak aby otrzymać zwrot kasy,musisz przedstawiać imienne bilety miesięczne
    obecnie,jeśli dostaniesz staż z Unii,to tylko do końca października (bo rozliczają się rocznie i "prowizja" wynosi ok 860zł netto (ok 740 do łapki)

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    kurcze mam nadzieje ze jakos da sie to zalatwic


    a jak z UP to mniej kasy dostane czy tyle samo ?

    a i jeszcze jedno mam rente po ojcu ok 600zl a gdzies przeczytalam ze dochod nie moze przekraczac polowy tego co dostane ze stazu... prawda to czy cos mi sie pomylilo ?
    Ostatnio edytowane przez honeypuff ; 15-05-2010 o 11:54

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •