Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 93

Temat: Praktyki

  1. #26
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    niestety nie wiem,jak to jest ze stażem z up,mogę zapytać znajomego,więc odp dopiero w poniedziałek,z tego co wiem,to najpierw dają staż na 3 m-ce,później go przedłużają do chyba roku maxymalnie.

    poproś kogoś o meldunek tymczasowy,starczy do rejestracji

    co do dochodów też nie mam pojęcia,bo nie posiadam żadnego może w google coś się znajdzie

  2. #27
    Totalna maniaczka Avatar pogodka20
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sławków
    Postów
    778

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    Honey nie wiem jak u ciebie, ale u mnie trzeba być zarejestrowanym w PUP przez 3 m-ce za nim dostaniesz od nich cokolwiek typu staż, kurs, dotację. Nie wiem jak z meldunkiem ani z rentą. Musisz mieć ukończoną szkołę średnią. Staż możesz dostać max na 12 m-cy. Ja pierwszy dostałam na 5 m-cy, a drugi na 6 m-cy brakło mi miesiąca do roku. I możesz się o niego starać do ukończenia 25lat po tym wieku przepada. Mam nadzieje że ci się uda

  3. #28
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    no jak beda 3 miesiace zanim dostane to juz bedzie lipa, i jjeszcze naklonic kogos zeby mnie tu zammeldowal ale mam nadzieje ze tu bedzie inaczej

  4. #29
    Wczytuje się Avatar an28ia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    28

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Ja odbyłam praktyki u babeczki z 30 letnim stażem pracy, i tak dobrze poszło że obecnie tam pracuje ") Na szczęście praktyka moja nie wyglądała w sposób że tylko się przyglądałam. Niestety nie jestem dopuszczana do wszystkich zabiegów, ze względu na jeszcze nie ukończoną szkole, ale swoje grono klientek jest
    Życzę powodzenia

  5. #30
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Staż w innym miescie ???

    Dziwna sprawa. Ja pracowałam w PUPie rok czasu i... dużo się zmieniło po nowelizacji ustawy. Przede wszystkim:

    1. Nie trzeba mieć meldunku, ani stałego ani tymczasowego. Wystarczy tylko oświadczenie, że nie jest się zarejestrowanym w innym Urzędzie Pracy, przebywa się w danej miejscowości i podać adres do korespondencji.

    2. Terminu rzeczywiście nie ma. Jeśli kobitka miała zgłoszony staż już wcześniej to tylko kwestia kilku dni lub tygodnia (zależy jak pracują ). Jeśli nie zgłaszała stażu, no to niestety trzeba wszystko załatwiać. Pracodawca musi wypełnić dokumenty, złożyć wniosek o utworzenie stażu i czekać na zebranie się komisji i ich decyzję. Potem może podać imiennie osobę, którą chce przyjąć (tzw. staż pod osobę, który jest wg mnie nie fair no ale ba ) lub otworzyć rekrutację.

    3. Co do stażu i wykształcenia. Szczerze mówiąc wszystko da się naciągnąć i wszystko zależy od wymienionych obowiązków przez pracodawcę. Przykładowo dobry urzędnik tak na prawdę jest w stanie wysłać kogoś na staż, kto w sumie nie ma kwalifikacji (np. ja po szkole gastronomicznej poszłam na staż do pupu, bo "znajoma znajomego" dodała i wpisała w system zawód wyuczony: pracownik biurowy... i chyba tylko na podstawie dwóch lat przedmiotu techniki biurowej w szkole bo z zawodu i dyplomu jestem cateringowcem). Jeżeli masz choćby kurs zgodny ze stanowiskiem to jak najbardziej jesteś odpowiednią osobą - w końcu po kursie posiadasz kwalifikacje zawodowe i powinnaś otrzymać dyplom ukończenia kursu. To wystarczy.

    4. Jednak... jeśli chodzi o rentę :/ nie może ona przekraczać kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia = 658,50 zł - stan od 01.01.2010r. To warunek przy rejestracji.


    Aczkolwiek tak było u mnie, teraz weszły kolejne poprawki do nowelizacji (np. staże z funduszu europejskiego nie są obciążane kosztami składek tak jak staże z funduszu pracy), nie wiem co tam się zmieniło jeszcze, bo już się w to nie bawię i interesuję się tylko swoimi "prawami". Ale muszę też przyznać, że PUP PUPowi nie równy i w każdym troszkę inne są zasady... dziwne, ale niestety taka nasza Polska...

    Aaa no i są miłe (lub jak ja to uważam białego murzyna...) zasady. Istnieją staże do 25 roku życia oraz powyżej 25 roku życia I jeśli ukończymy staż możemy podjąc kolejny byle tylko nie na tym samym stanowisku (np. 1 staż- kosmetyczka, 2- staż wizażystka )
    Ostatnio edytowane przez Sildre ; 25-05-2010 o 22:47
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  6. #31
    Wczytuje się Avatar turkusova
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Wielkopolska:-)
    Postów
    27

    Domyślnie praktykantka

    Hej
    Orientujecie sie może jakie wymagania m usze spełniac przymując praktykantkę? Mam dziewvczyne chetna na praktyki ale obawiam sie ze moze nie spełniam jakieś kryterow...? Mam swojkącik paznokciowy u fruyzjerki i własna DG, to tyle...

  7. #32
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: praktykantka

    hmm, kiedys zeby moc szkolic praktykantow trzeba bylo miec dyplom mistrzowski z danego zawodu, ale poki co stylistka paznokci nie jest oficjalnym zawodem, wiec kurczaczek nie wiem.
    A na jakiej zasadzie mialaby byc ta praktyka? dziewczyna uczy sie w szkole i ma miec praktyki czy jak?

  8. #33
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: praktykantka

    jesli chodzi o szkoly komsetyczne to z tego co ja mialam to musial byc to salon kosmetyczny lub odnowy biolgoicznej, i trzeba miec tylko pieczatke salonu etc. same pazurki nie wystarcza, bo tak naprawde np. u mnie wszkole nie uczymy sie stylizacji paznokci, tylko rozne zabiegi na cialko etc. dziewczyna powinna dostac od szkoly taka kartke co musi zrobic na praktykach i ci ja wreczyc.

  9. #34
    Rozkręcanko Avatar Darianna_Krak
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    58

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Cytat Napisał honeypuff Zobacz post
    jesli chodzi o szkoly komsetyczne to z tego co ja mialam to musial byc to salon kosmetyczny lub odnowy biolgoicznej, i trzeba miec tylko pieczatke salonu etc. same pazurki nie wystarcza, bo tak naprawde np. u mnie wszkole nie uczymy sie stylizacji paznokci, tylko rozne zabiegi na cialko etc. dziewczyna powinna dostac od szkoly taka kartke co musi zrobic na praktykach i ci ja wreczyc.

    Może to być salon stylizacji


    turkusova,a może chodzi Ci o staż?
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic4355_1.gif

  10. #35
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: praktykantka

    ale przy szkole kosmetyczniej raczej nie mozna isc na praktyki i uczyc sie tylko pazurkow, przeciez w tym zawodzie robisz zabiegi, a jak masz je zrobic dobrze jak nie odbylas odpowiedniej praktyki

  11. #36
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: praktykantka

    no dokladnie honey ma racje najwiecej dziewczyna nauczy sie na praktykach, lepiej niz w szkole bo w gabinecie ma bezposredni kontakt z klientka...
    i musi umiec zabiegi po szkole kosmetycznej...
    jednak u nas otworzyli roczna wizaz i stylizacje i sie zastanawiam czy czasem one tez praktyk nie odbywaja

  12. #37
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: praktykantka

    ja mam często praktykantki. wystarczy pieczątka
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  13. #38
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    no jak jest tylko wizaz i stylizacja to raczej moga w samych pazurkach miec praktyki bo im zabiegi nie potrzebne

  14. #39
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Ja jestem po rocznym wizażu i stylizacji paznokci i żadnych praktyk nie odbywałam. Nawet nie wiem czy na jakimś rocznym kierunku są praktyki.
    Teraz jestem w dwuletnim studium kosmetycznym, pierwsze praktyki już mam za sobą i podpisuję się pod słowami honey - na tym kierunku wykonujemy zabiegi kosmetyczne a nie stylizację paznokci a więc musimy iść na praktyki do salonu kosmetycznego a nie tam gdzie ktoś ma "kącik paznokciowy"... turkusova ani praktykantka nie pomoże Tobie bo pewnie jest zielona w tym co robisz ani Ty nie pomożesz jej zdobyć wiedzy i doświadczenia.

  15. #40

    Domyślnie Odp: praktykantka

    a myslicie ze ktos bez kursu moze isc na takie praktyki do salonu

  16. #41
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Na praktykę bez kursu to nie, ale możesz iść na staż na przyuczenie. A jeśli nie masz kasy na kurs to wystarczy że załatwisz sobie zaświadczenie od jakiegos salonu czy cuś zaniesiesz do urzędu pracy (jeśli jestes zarejstrowana jako bezrobotna) i oni powinni taki kurs sfinansować, bo dzięki temu papierkowi zdobędziesz pracę czyli jedna osoba na bezrobociu mniej

  17. #42

    Domyślnie Odp: praktykantka

    niestety studiuje dziennie wiec taka opcja odpada

  18. #43
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: praktykantka

    tak jak wyżej na praktykę może wysłać cię tylko szkoła-dzięki temu skierowaniu pracodawca nie będzie miał kłopotów- z np. posądzeniem o nielegalne zatrudnienie, a na staż urząd pracy tak jak napisała Tekila
    z tego co wiem innej opcji nie ma...
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  19. #44
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Ale teraz masz wakację do października Więc mozesz coś pokombinować. Na staż mozesz iść na 3 miesiące, taki jest najkrótkszy jesli się nie myle. Więc jeszcze masz czas

  20. #45
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: praktykantka

    Czas stażu pracy może być nawet na miesiąc, zależy jak się Urząd z pracodawcą dogada i odwrotnie. Ale z reguły tak jak mówisz trwa on minimum 3 miesiące, bo po prostu na mniej z reguły z żadnej ze stron się nie opłaca. Także przyjęte są staże 3 miesięczne, 6 miesięczne i roczne. Ale pracodawca musi się także liczyć z tym, że na taki sam okres czasu (minimalny) musi później tą osobę zatrudnić. Wątpię zatem by niestety malutkaistotka mogła być zatrudniona na staż Poza tym okres wakacji nie zwalnia ją z bycia studentką, nadal nią jest i posiada prawa studenckie oraz zakazy - tu brak możliwości rejestracji w PUP

    Ah i nawet jeżeli po stażu były stażysta zostanie zatrudniony i następnie się zwolni to na pracodawcy nadal ciąży zobowiązanie zatrudnienia po stażu i musi przyjąć kogoś na ten wakat.
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  21. #46
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Praktyki

    wtrącę się jeśli wybieracie staż z środków Unii Europejskiej (wybierając lepszą kasę) musicie się liczyć z tym,że owe staże kończą się w październiku - listopadzie,z prostego względu,że dany PUP musi rozliczyć się z wydanych na ten cel środków do końca roku.Jeśli macie możliwość wyboru,idźcie na tzw państwówkę (kasa mniejsza,ale dłuższy okres stażu) i pytajcie dokładnie,staż tzw państwowy można przedłużać do roku czasu bez przerwy pomiędzy listopadem-lutym.

  22. #47
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Praktyki

    oj Boziu a ja muszę praktyki odbyć do końca roku i tak marzą mi się praktyki w Toruniuuuuuu moim kochanym... / a jestem z pomorskiego / ale po tym co piszecie coś czarno widzę moje aspiracje... jak mam udowodnić ludziom ze im nie zdemoluję gabinetu ani nie napsuje ani nie pomarnuje materiałów tylko chcę się przyglądać i robić co umiem a jak odkryją że mam smykałę to niech mnie dopuszczą a jak stwierdzą że nie mam to do miotły ze mną... DORADŹCIE doświadczone kobitki

  23. #48
    Nałogowiec Avatar Sildre
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Grudziądz
    Postów
    324

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Hmmm zapewne znajomych od znajomych i od znajomych znajomych nie masz, bo tak zawsze najłatwiej coś dorwać. Zawsze pozostają wycieczki po salonach (wiem, straszne) lub po prostu ogłoszenie. U mnie w mieście pełno ogłoszeń "przyjmę ucznia/praktykanta", ale głównie fryzjerzy, kosmetyczki z akcentem na pierwsze.
    Można też wszem i wobec rozgłosić rodzinie i znajomym by pytali w swoich salonach, z których korzystają czy ktoś nie potrzebuje lub nie szuka. Tylko z tym Toruniem to chyba troszkę kiepsko...
    W ostateczności zgłosić się do szkoły by załatwiła praktyki.
    " Podjęcie próby to pół sukcesu, a bycie dobrej myśli to 3/4 sukcesu..."





  24. #49
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Praktyki

    wycieczki po salonach już planuję daje sobie miesiąc plus minus na atakowanie Torunia - będę łazić i obwieszać ogłoszenia aż mnie wywiozą służby porządkowe a właścicielki salonów będą gonić z włączonymi frezarkami a jak nie to przemęczę się w mojej boskiej wsi której prawie nie ma na mapach ale jest pełno salonów w których pedicure próbują jeszcze omegą dziobać 'la katastrofa!

  25. #50
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Praktyki

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    o ile dobrze sie orientuje omega nie jest przezytkiem i jest bardzo przydatna do bardzo niezadbanych stopek np. u starszych Pań, ktore nie chodza zbytnio na pedicure.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •