Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 136

Temat: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Linia włosa

    Bardzo ważne jest też ostateczne nadawanie kształtu. Wiąże się to z linią włosa...

    Czyli grubością wolnego brzegu paznokci.
    Linia włosa nie może być zbyt gruba, bo nie dość ze brzydko wygląda (nienaturalnie), to dodatkowo, obciąża paznokieć i może to powodować różne niemiłe niespodziewajki

  2. #2

    Nai Linia stresu

    Jest to najbardziej narażone miejsce na pęknięcia i złamania. Znajduje się mniej więcej na wysokości 1/3 pazurka, patrząc od wolnego brzegu. Linię stresu wzmacniamy tworząc łagodne uwypuklenie, zabezpieczy paznokcie przed urazami. Przy krórkich paznokciach nie musi być wielki brzuch, a nawet nie powinien

    Przy długich pazurkach należy popracować nad porządnym wzmocnieniem, ale też bez nadmiernej przesady
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 05-04-2009 o 11:53

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    3

    Domyślnie

    ja mam zawsze maly problemik z idealnym "c" ale praca czyni mistrza

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar Dagiecz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    łódź
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Dużo informacji i sposobów na idealne pazurki jest w nowymm numerze Akademii Paznokcia.Opisali wszystko dokładnie,jak piłować żeby uzyskać idealny kształt i co zrobić żeby linia wlosa była idealna

    ---------- Dodano o godzinie 11:41 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:18 ----------

    Cytat Napisał klanat Zobacz post
    Ja sie nauczyłam teorii z tego forum w dwa dni wiecej ,niż na innych forach przez trzy miesiące pozdrawiam wszystkie dziewczyny
    Ja uczę się tu więcej niż na kursie


    Wezme gazetke z salonu w poniedzialek i zeskanuje wam te foteczki i tekst
    Ostatnio edytowane przez Dagiecz ; 01-10-2010 o 20:00

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar Kamilia B.S.
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    a ja nie mogę się zgodzić z początkowymi informacjami w tym temacie...
    punkt stresu jest zdecydowanie w 1/3 licząc od wału paznokciowego, a nie od wolnego brzegu...
    no spróbujcie sobie to wyobrazić, przecież pazurek wyglądałby jak bułka i nie wiem jakim sposobem uzyskiwałoby się cieniutką linię włosa
    (zresztą wystarczy położyć palec na stole i lekko docisnąć paznokieć o blat, a punkt stresu natychmiast nabierze koloru)
    paznokieć powinien wznosić się łagodnym łukiem od skórek do punktu stresu (1/3 od wału), a później opadać już po linii prostej -wtedy wygląda zgrabnie, naturalnie z łatwością osiągamy cieniutką linię włosa (grubość wolnego brzegu) i nie ma mowy o krogulczym kształcie
    Instruktor i Dystrybutor GNC tel.: 603-843-209
    "Kami-Art studio" pełna stylizacja dłoni i paznokci
    Kraków CHT ul. krzywda 1/302

  6. #6
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    a ja sie nie zgodze z Toba Kamilio ... od jakiegoś czasu juz przyjete jest ze linia wlosa znajduje sie tuz przy wale paznokciowym i chodzi o to aby masa plynnie dochodzila do walu stajac sie coraz ciensza ... i wlasnie na koncu przy wale ma byc grubosci wlosa ... a grubosc wolnego brzegu to juz inna bajka .

  7. #7
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Cytat Napisał Kamilia B.S. Zobacz post
    z łatwością osiągamy cieniutką linię włosa (grubość wolnego brzegu)
    mi chodzi o ten fragment wiec z tego co widze zrozumialam baardzo dobrze .

  8. #8
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    Po tej lini widać , która stylistka jest naprawdę rewelacyjna
    Pozdrawiam Was

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chanti25 Zobacz post
    Po tej lini widać , która stylistka jest naprawdę rewelacyjna
    Pozdrawiam Was

    i tu się z Tobą zgodzę

  10. #10
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Linia stresu

    Linia stresu jest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Jak dokładnie określić, gdzie się znajduje? Wystarczy delikatnie uderzyć paznokciem o jakąś twardą powierzchnię. Miejsce, które najbardziej zaboli, a jednocześnie zmieni chwilowo kolor, oznacza dokładnie linię stresu. To właśnie ona jest przyczyną tworzenia przez stylistów paznokci, krzywej C. Odpowiednie jej zbudowanie, zapewni nie tylko trwałość wykonanych paznokci, ale także zabezpieczy naturalne paznokcie przed urazami.

    Rozróżniamy dwa rodzaje krzywych C; pozioma (linia niebieska) tzw. warstwą tunelu i pionową (linia czerwona) zwana krzywą stresu. W stylizacji bardzo ważne jest by zachować te krzywe podczas nakładania żelu i akrylu. Dobre ukształtowanie krzywej C świadczy o prawidłowym wykonaniu paznokci.
    Ideą zbudowania prawidłowej krzywej C, jest nałożenie odpowiednich proporcji żelu lub akrylu na linii stresu. Należy jednak pamiętać o tym, że każde paznokcie są inne, i dlatego proporcje należy dobierać odpowiednio do ich kształtu.

    Istnieje kilka technik formowania krzywej, najczęściej jednak wykonuje się ją na warstwie drugiej- budującej (jak sama nazwa wskazuje buduje paznokcia). W tym celu grubszą warstwę żelu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie go rozcierając pokrywamy boki i wolny brzeg paznokcia. W przypadku kiedy pracujemy na żelach rzadkich, wykonanie krzywej c jest troszeczkę trudniejsze, jednak możemy ją ładnie wyprofilować trzymając przez kilka sekund w lampie, paznokcia odwróconego powierzchnią do folii lustrzanej, dzięki czemu żel się wypoziomuje i utworzy idealną C. Wykonywanie krzywej akrylem jest znacznie prostsze od żelowej, z tego względu, gdyż akryl z natury zastyga dokładnie w miejscu w którym go położymy. Wystarczy tylko odpowiednią kulkę akrylu nałożyć na środek paznokcia i delikatnie ją rozgnieć, pokrywając cieniutką warstwą boki paznokcia.
    Ostatnio edytowane przez Elizabeth76 ; 13-06-2011 o 11:05

  11. #11
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce

  12. #12
    Rozkręcanko Avatar magoo
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbara_jakubik Zobacz post
    bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce

    To prawda, świetny sposób, jednocześnie zapobiega rozlaniu żelu na skórki . Zdobiąc pazurki warto też na ten fragment paznokcia wkomponować jakiś większy ozdobny element, samoczynnie żel skupia się w tym fragmencie tworząc nasze upragnione C
    życie to jeden wielki plac zabaw, aby się w nim odnaleźć pielęgnuj wieczne dziecko w sobie

  13. #13
    VIP Avatar Artlia
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Świdnica
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał magoo Zobacz post
    To prawda, świetny sposób, jednocześnie zapobiega rozlaniu żelu na skórki . Zdobiąc pazurki warto też na ten fragment paznokcia wkomponować jakiś większy ozdobny element, samoczynnie żel skupia się w tym fragmencie tworząc nasze upragnione C
    tak właśnie robię

  14. #14
    Debiutantka Avatar Klaudusi
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Cytat Napisał Artlia Zobacz post
    tak właśnie robię
    Ja też
    A jestem początkująca
    Super forum!
    Pozdrawiam

  15. #15
    Debiutantka Avatar madzikj
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    2

    Wink Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Cytat Napisał barbara_kawka Zobacz post
    bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce

    bardzo przydatna informacja ja dopiero sie uczę zdobić paznokcie więc mi się napewno przyda ta informacja dzięki
    pozdrawiam gorąco

  16. #16
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Nowy Sącz
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Cytat Napisał barbara_kawka Zobacz post
    bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce
    Zgadzam się z tym odwracaniem pazurków, u mnie sprawdza się to rewelacyjnie.

  17. #17
    Rozkręcanko Avatar Shonali
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tarnów
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Powiedzcie mi czym wg Was jest krzywa C? Bo spotkałam się tu na forum (i nie tylko) z tym określeniem w stosunku do apex'u. No i niby wszystko fajnie, ale... czytałam niedawno w którejś z gazet, że krzywa C to tylko i wyłącznie kształt wolnego brzegu, nazwa ta nie odnosi się do apex'u.

    Natomiast linia włosa to grubość masy przy wałach, nie zaś "na końcu" paznokcia (tu mamy po prostu grubość wolnego brzegu).

    Trochę się to gryzie z tym, co przez lata nam (mi?) wpajano. Jak to jest u Was? Jak Was uczono? Jak Wy uważacie?

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Krzywa C u mnie = apex
    Linia włosa = wolny brzeg
    Miejsce przy skórkach = wały około paznokciowe
    A to nazywane przez innych krzywą C na wolnym brzegu, to dla mnie tunel.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał seqoya Zobacz post
    Jest to najbardziej narażone miejsce na pęknięcia i złamania. Znajduje się mniej więcej na wysokości 2/3 pazurka, patrząc od wolnego brzegu. Linię stresu wzmacniamy tworząc łagodne uwypuklenie, zabezpieczy paznokcie przed urazami. Przy krórkich paznokciach nie musi być wielki brzuch, a nawet nie powinien

    Przy długich pazurkach należy popracować nad porządnym wzmocnieniem, ale też bez nadmiernej przesady
    nie na wysokości 2/3 tylko 1/3 od wolnego brzegu
    chyba że na wyskości 2/3 ale wtedy od wału a nie od wolnego brzegu
    jesli przycisniemy palec opuszkiem do blatu stołu wtedy na pazurku pojawi się linia stresu (taki biały łuk zarysuje sie pod paznokiciem)
    Zapraszam na mojego bloga

  20. #20

    Domyślnie

    nawet nie zauważyłam pomyłki , ale tam już poprawione

  21. #21
    Wczytuje się Avatar marisol82
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    15

    Question Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    ja chyba za dużo macham pędzelkiem przy tym bo dzis mi wyszły pęcherzyki powietrza jak budowałam C
    Mój mąż to skarb!Właśnie ide go zakopać

  22. #22
    No to..wpadłam Avatar byli
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    101

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    Z tego co wyczytałam już nie pamiętam kiedy: linie włosa są 2, przy wale okołopaznokciowym i na wolnym brzegu. Niestety nie wiem ile w tym prawdy.

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar pazureczek89
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    świetne rady przydadzą się

  24. #24
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Nai Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    mam maly problem moja krzywa C jest do poprawy ale nie mam pojęcia jak ja ładnie wymodelować
    robie pazurki na tipsie i nie wiem dokładnie jak powinien byc spilowany zeby nie byl za szeroki ale zeby uzyskac ta "c" .
    Macie dla mnie jakas rade ? ( od razu mowie ze szablon odpada

  25. #25
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis

    znalazłam ostatnio na necie przydatne foteczki jest pięknie pokazane jak zrobić idealnego frencha
    Zdjęcia są podpisane adresem (źródłem)
    Załącznik 36428Załącznik 36429Załącznik 36430



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •