Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 38

Temat: Działka :) /prace w ogrodzie itp

  1. #1
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Tematu podobnego nie znalazlam a wiec zakladam wszystkie Panie ktory cos tam robia na dzialce niech pisza co i jak z warzywkami , kwiatkami itp o moze ktoras wie czy teraz mozna czosnek sadzic

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    W dzieciństwie często chodziłam na dwie działki rodziców a teraz próbuje zrobić ogród Jak na razie mam kilka kwiatów(róże, chabaśki z nazwy mi nie znane) , skalniaki,iglaki. Płotek zrobiłam na dwa sposoby. Jeden jest ze zwykłych patyków pomalowanych na biało a drugi ze starych dachówek. Jak tylko znajdę zdjęcia to chętnie pokażę. Macie jakieś pomysły na dróżkę? Chciałabym nie chodzić po trawie aby jej nie uklepywać....
    Czosnek...nie mam zielonego pojęcia kiedy się sadzi niestety Mama zazwyczaj wszystkie plony zbierała w wakacje. Wczoraj jeszcze przyniosła brokuły...

  3. #3
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    na dróżkę wysypałabym kamyczki większe albo żwirek, możesz też ułożyć podłużne deski w taki "mostek". czosnek z bulw często na jesień i przykrywa żeby nie zmarzł, chociaż ma być zima stulecia, więc myślę że możesz spróbować na wczesną wiosnę mi w zeszłym roku niestety czarne tulipany i hiacynty padły w tych 30 stopniowych mrozach

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    zima stulecia? To co mają być suuuuuper mrozy po 40 stopni? Wybaczcie ale nie oglądam wiadomości, pogód itp w tv. Zacofaniec jestem/
    Kurde jak to zniosą moje róże A jak ja zniosę te mrozy....Nie ma co wyjeżdżam na Majorkę hehehe.
    A co powiecie na oczko wodne ozdobne z fontanną i podświetleniem w ogródku? Blisko jest rzeka. Czy to nie będzie za dużo? Rzeka....bardziej strumyczek mini. Taki wodopój dla krówek. Rzekę bym ozdobiła ale krowy lubią tam hasać więc pomyślałam o oczku. Dużo by to kosztowało?

    Co do kamyczków. Myślałam aby kamyki albo kora drzewa była właśnie w kwiatach- w grządkach. Aby chwasty nie wyrastały tak bardzo. Fajnie to też wygląda.
    Czy kamyki na drodze i kamyki na grządkach nie będą się gryzły? To znaczy czy to nie będzie za dużo? Kamyki też muszą być w miarę duże bo mamy psy i koty. Przy małych kamieniach mogłyby urządzić sobie toaletę

  5. #5
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    to moze ziemia z jakims mikro płotczkiem? wrzuć foty oczko nie jest zbyt drogie tylko musisz pomyslec czy nawadniasz czy tylko wode wpuszczasz

  6. #6
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    ja z oczka wodnego wyleczyłam sie na dobre.....u wielu moich znajomych na początku jest mega skakanie wokół oczka a potem zaczynaja tam szaleć glony i nikomu juz nie chce sie koło niego chodzić
    fajna sprawą moze być wodospad ułozony z duzych kamieni polnych z zamontowanym obiegiem wody.................
    jesli chodzi o kamyki wokól kwiatków, to pod kamienie najlepiej rozłozyc czarną agrowłóknine i dopiero potem kamienie, to powinno powstrzymać chwasty.....ja akuratnie nie mam kwiatów obsypanych kamykami a kilka iglaków i efekt jest super..
    w duzych sklepach ogrodniczych maja tłuczen w róznych kolorach od białego,przez niebieski az po czarny

  7. #7
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    o ten wodospadzik fajnie brzmi

  8. #8
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    pokaze Wam ogrodek, a w zasadzie dzialke mojej siostry i psa, ktory podobno w ten dzien zezarl krolika sasiadki, wyszarpal go z klatki
    glownie przod, bo z tylu tylko szklarnia z pomidorami i ogorasami, no i truskawki przed szlarnia
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    robila filmik na jakis konkurs...
    Agnieszka

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    o jaaaaaa też chcę mieć taki ogród! Przepiękny

  10. #10
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    W ODPOWIEDZI NA CZOSNEK :

    mozna go sadzic i na jesień(zbiór wiosna lato)
    i mozna go sadzic na wiosnę (zbiór jesienią)

    polecam odmiany polskie nie te z chin czosnek jest wiekszy smaczniejszy

    a gdy wykwitnie szczypior to albo go zalamujemy albo zawiazujemy supel

    lubi gleby żyzne nawodnione i mijsca słoneczne

    jesli cos wiecej pisac
    no to zaczynamy

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    a oto koszyki wykonane z opon baaardzo pracochlonne ale efekt jest super

    "To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy."

  12. #12

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    jak to z opon ?


    ja wczoraj czereśnie obrywałam i mam dość narazie pracy na działce :/ chamy na skupie mnie mocno zdenerwowały :/ miał być rozmiar 2.4 cm. to jak debil wybierałam te małe żeby było ok. pojechałam już i tak zdenerwowana że po segregacji nawet 100kg nie było a picka mi mierzy wszystkie po kolei :/ znalazła z 5 mniejszych i do mnie że za 6 zł nie przyjmie tylko za 5 :/ gdyby to nie były ich skrzynki a skup ok 40km od działki to wcale bym ich nie sprzedała :/ odrzuciłam z 20 kg a tak sie przyjebała :/ szoook :/
    w ten sposób ze 150zł w plecy jestem :/

  13. #13
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    dokladnie z opon wycina sie ale gdybym nie zobaczyła jak to sie robi w zyciu bym na to nie wpadla,,i wywinac ta opone to dopiero wyzwanie

    polecam zrobic sb takie omalowac farba i cacko

    "To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy."

  14. #14
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    ninia moze jakies kpk zrobisz

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    hmmm zrobilabym ale to nie ja wykonuje te oponki,tylko moja mama i powiem wam szczerze ze nie robi narazie juz bo stoi na podworku 10 juz gotowych na sprzedaz,,jak tylko bedzie kolejne robila i bede wtedy przy tym to postaram sie zrobic kilka fotek,,ale przyjzyjcie sie dokladnie ewentualnie pokazcie swoim facetom to pewnie beda wiedzieli jak je zrobic

    "To, co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy."

  16. #16
    Rozkręcanko Avatar sylwia36
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Brzeg
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Wtrącę się z tym czosnkiem,otóz jestem zapaloną działkowiczką to powiem tak,ja czosnek sadzę przed pierwszymi przymrozkami,tzn przed Wszystkimi Świętymi.Dostałam kiedyś główkę od ruskich,nie zjadłam, a zato teraz mam całą plantację och ja ja kocham ten zapach,smak masakrycznie daje po kubkach smakowych hhhyyyyyyyynatka pietruszki i po zapaszku.Jak coś mogę się podzielić

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar nataszka
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Nowa Sól
    Postów
    262

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    widze że dawno nikt tu nie zaglądał... są tu jeszcze jakies zapalone ogrodniczki?ja z tęsknotą zaglądam przez okno- gdzie ta wiosna?w tamtym roku na koniec marca to juz rzodkiewke salate i groch siałam a teraz co- snieg odgarniam przed domem

  18. #18
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Ja też czekam na wiosnę...dodatkowo zimą ktoś próbował się włamać do mojego domku na działce. Nic nie ukradziono(prawda taka,ze nie bardzo było co ukraść)-nie dostał się złodziej do środka,ale tak uszkodził zamek w drzwiach,że nie da rady ich otworzyć...I teraz sama nie wiem jak to naprawić
    Z rzeczy weselszych pobieliłam drzewka.
    Zapraszam na bloga,do komentowania i krytykowania(to najlepiej motywuje)
    http://maria-n.blog.pl/.

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar el.ch
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Figueres, Hiszpania
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    a ja wlasnie wrocilam z tarasu dzialki nie mam, ale taraz ma jakies 25m2 i drugi jakies 15m2 wiec sadze sobie kwiatki, zeby mi ladnie bylo przy obiadach wlasnie skonczylam z rozami i posadzilam truskawki, za miesiac powinny byc, bo juz maja kwiatki no i tulipany, ale nie wiem, czy cos z nich bedzie, bo tydzien temu spadl na nie grad i troche marnie wygladaja... to tyle, niestety nie mam duzego pola do popisu ale lepszy rydz niz nic

  20. #20
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    i ja na wiosne czekam balkonowo co prawda, ale co tam, zawsze sadze etc tymczasem u nas chwilowo wachnięcia + i - temperatury no i snieg zlega.... /

    a moze polecicie cos na poludniowe skrzydlo? gdzie jest skwar do kwadratu caly czas?

  21. #21
    Kosmetyczka Avatar lirene21
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Lublin
    Postów
    434

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    ja czekam na wiosnę jak na zbawienie... w ubiegłym roku o tej porze miałam już wysianą rzodkiewkę, sałate i bazylie. Pomidorki już mi rosną na parapetach w tym roku planuję dosadzić ziół wieloletnich ( właściwie mąż będzie siał i pielił bo ja z brzuchem nie dam rady ) żeby sobie nasuszyć na zimę. A na balkon kosze i donice z pelargoniami, surfiniami. Podejrzewam że w tym roku kwiaty będą drogie bo zima długa i ogrodnicy muszą dogrzewać tunele :/

  22. #22
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Ja dopiero jestem na kupnie dzialki i tak sie zastanawiam jak najlepiej jest wybrac odpowiednia dzialke? ogladam sobie ogloszenia na Działki na sprzedaż | Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kościerzyna jest duzo fajnych i nie wiem czym sie kierowac?

  23. #23
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Może zgłoś się do jakiegoś doradcy żeby Ci pomógł ?

  24. #24
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Dokładnie, jest wiele firm które zajmują się projektowaniem ogrodów może zleć im to.

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Działka :) /prace w ogrodzie itp

    Szczerze to ja wolałbym wydać pieniążki na remont mieszkania i samemu ogród zaprojektować. Tyle porad mamy w internecie i prasie, tylko korzystać.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •