Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 60

Temat: kto może wykonywać botoks?

  1. #26
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    no moze kosmetolozki wywalczą kiedys swoj status
    teoria o odbieraniu chleba nie jest moja tylko własnie wyczytałam artykuł w ktorejs gazecie ale ze obecnie nie mam dostepu do gazet w pracy to wam nie powiem w ktorej, jakaś z dziedziny welness i spa
    nie wiem czy ogladałyscie rozmowy w toku o tej amerykance co nazwyaja ja barbi... ona sobie sama wstrzykiwala specyfiki w skore wiec to chyba nie jest az tak trudne skoro amerykanki moga sobie robic to samemu ja nie mowie o operacjach liftingu itd... ale ostrzykiwanie nie jest takie trudne trzeba miec wyczulenie w palcach i znać anatomię twarzy czy pach albo innych częsci ciala jak np. botoks ma zapobiegac poceniu

  2. #27
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    61

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    tylko lekarz.to juz jest dosyc powazna inwazja w cialo.botoks jest cudem estetyki i medycyny ale nieodpowiednio podany moze naprawde zrobic krzywde.korzystam z dobrodziejstw tegoz eliksiru i wiem ,ze u mnie potrzeba rowniez lekarza z doswiadczeniem.zle podanie botoksu w obszarze kurzych lapek moze spowodowac u mnie tzw efekt myszki miki.no coz,tak natura mnie stworzyla.

  3. #28
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    znalazłam ciekawy artykuł na temat botoksu
    na sforze
    Sfora.pl - Kuracje odmładzające to wielkie oszustwo - Świat

    "Botoksu używają dziś nie tylko kobiety. Naukowcy odkryli jednak, że takie zabiegi mogą nam wyrządzić wielką krzywdę.
    - Okazuje się, że jeżeli używa się go zbyt często lub zastrzyki robi osoba niewykwalfikowana, to botoks może przyprawiać nam zmarszczek - donosi "The Daily Mail".
    Jeżeli część miesni twarzy zostanie sparaliżowana, to innemięśnie do tej pory nieaktywne mogą zacząć pracować.

    "To forma samoobrony organizmu
    , który za wszelką cenę chce odblokować pełną zdolność twarzy to wyrażania różnych emocji, a to jak wiadomo botoks powstrzymuje - dodaje gazeta"

    Okazało się, że najbardziej aktywnym regionem twarzy są mięśnie u nasady nosa.
    Po zastrzyku z botoksu w czoło, mięśnie zaczynają pracować ze zdwojoną siłą. By temu zapobiec, trzeba paraliżować toksyną kolejne partie mięśni. W rezultacie z twarzy robi się maska.
    O nowych badaniach na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze pisma Journal of Cosmetic Dermatology.

  4. #29
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Chętnie zafundowałabym sobie botoks, mimo tego że mam 23 lata. Ja ciągle się marszczę, bo się wściekam nie wiadomo na co (taka moja natura) albo słońce bardzo mnie razi i powoli zaczyna mi się robić zmarszczka "wojownika" między brwiami. Zamiast się potem martwić jak się jej pozbyć wolałabym zapobiec no i wyglądałabym o wiele przyjaźniej nie mogąc się marszczyć oczywiście pod pachy też chętnie bym sobie zafundowała, niestety kasy brak... eh...

  5. #30
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    hej dziewczyny!
    przede wszytskim musi to byc lekarz z certyfikatem na wykonywanie wszelkich zabiegow z botoxem lub za pomoca wypelniacza! warto zapytac lekarza o taki dokument..zazwyczaj na scianach w gabinecie sa zawieszone wiec mozna zobaczyc jakie szkolenie odbyl
    czy slyszalyscie ze otwarli klinike w Luboniu Collagena? czy moze ktos udzielic jakis komentarzy? ktos juz tam mial robiony zabieg? ja sie zastanawiam ale chce uslyszec wasze opinie pomozcie

  6. #31
    No to..wpadłam Avatar idlao
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Dziebałtów k.Końskich
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    hmmm....lekarze... no właśnie powinni to bardziej ograniczyć jeśli już... bo dlaczego taki dentysta może to robić lub radiolog ;/ a kosmetolodzy nie ;/....... dermatolog niech się zajmie leczeniem zmian skórnych itp., dentysta zębami a radiolog niech patrzy w zdjęcia ginekolog też może? i gdzie mi wstrzyknie w wargi sromowe dziwne....
    jak juz to chirurdzy moim zdaniem są bardziej odpowiednimi osobami

  7. #32
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    idlao chociazby dlatego ze dentysta konczy studia medyczne i to nie te 5 lat magisterki tylko duzooo wiecej... dentysta jakkazdy student medycyny ma do przebycia jeszcze na studiach ginekologie, interne, patologie itd... majawieksza wiedze anatomiczną nie wierze ze kosmetolożka ma az tyle anatomi co lekarze...

    mimo to jestem nadal za tym zeby kosmetolog mógl ostrzykiwac bo jednak to nie jest operacja typu lifting...

  8. #33
    No to..wpadłam Avatar idlao
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Dziebałtów k.Końskich
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    no dokładnie
    co do wiedzy no wiesz na studiach może tak a potem wiele się zapomina mam kilka znajomych dentystek i radiologów
    no cóż my tego nie zmienimy

  9. #34
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Mnie się wydaje, że z tą anatomią to może być różnie w zależności od uczelni i wykładowców. Po prostu jedni będą wymagać wiecej inni mniej. lepiej jak więcej.
    Inny przykład. Mam przedmiot alergologię (3. rok kosmetologii) i pani doktor powiedziała nam, że mamy więcej zajec i szerszy program z tego przedmiotu niż studenci na medycynie (pewnie ogólnej nie mowię o specjalizacji). W sumie troche to nie dziwi, bo alergie na kosmetyki są w miare częste. Jestem ciekawa jak to wygląda na innych uczelniach.

    I też jestem za tym, zeby kosmetolog mógł ostrzykiwać, ale pod warunkiem ukończenia licznych szkoleń, sprawdzenia jego wiedzy teoretycznej i praktycznej, oraz ewentualnego postępowania w razie komplikacji jakichkolwiek. Niestety chyba jeszcze długa droga do tego, zęby było jasno określone co może kosmetyczka, kosmetolog, dermatolog czy lek. med. estetycznej. A szkoda. Dobrze, że chociaż przywrócili magistra.

  10. #35
    No to..wpadłam Avatar pinoczetkaaa
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    152

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    dziewczyny chirurg plastyczny na pewno możne , dermatolog i..... teraz ..... stomatolodzy/ dentyści robią wiem bo kol robi u znajomego dentysty sobie usta a kosmetolodzy niestety nie a szkoda

  11. #36
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    szczerze nigdy w zyciu nie dalabym zeby ostrzykiwal mnie kosmetolog
    i tylko dlatego bo wiem na jak "wygorowanym" poziomie sa studia moze dlateo maja takie ograniczenia jakie maja

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  12. #37
    Nałogowiec Avatar karchola
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    406

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Pełny rok anatomii przy 50h wykładów i 130h w prosektorium, 30h ćwiczeń z anatomii klinicznej. Nie sądzę by były to godziny takie jak na kosmetologii. Przypominam również, że medycyna jako studia to sama podstawa więc logiczne, że przedmiotu alergologia na początku będzie więcej na kosmetologii. Na specjalizacji to już inna bajka.. Odnośnie botoksu to myślę, że ma to również związek z posiadaniem wiedzy nie tylko z zakresu anatomii ale i neurologii czy neurochirurgii. Potrzebna jest też podstawowa wiedza psychologiczna bo przecież nie powinno się tylko odmówić 20letniej dziewczynie przychodzącej na botoks ale pomóc ponieważ błędnie postrzega swój wygląd. Zarówno lekarz med jaki denstysta mają prawo ukończyć kurs z zakresu medycyny estetycznej. szkolenie z zakresu medycyny estetycznej botox, wypełniacze - Firmy Usługi Szkoły Kursy Szkolenia - Gumtree Dolnośląskie / Wrocław

  13. #38

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Kto może robić botoks? otóż czytając to co wszystkie piszecie widzę, że nie macie zielonego pojęcia o czym tak na prawdę piszecie. Botoks może robić kosmetolog. Sama nim jestem i robię u siebie w gabinecie takie zabiegi... powiedzcie mi dlaczego kosmetolog może robić mezoterapię igłową a botoks już nie? nie wiecie o tym, że jest na to paragraf, że kosmetolog ma prawo robić takie zabiegi bo nie jest to medycyna lecznicza a medycyna upiększająca... Możecie Panie sobie wejść na stronę Eclest i zobaczyć jakie są szkolenia. Tam sa szkolenia medyczne dla kosmetologów m.in botoks i wypełniacze jak i mezoterapia igłowa. Więc jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym to niepotrzebnie tylko mówi takie rzeczy, że tylko lekarz może to robić bo to nieprawda. My na studiach też miałyśmy anatomie, też znamy budowe i funkcję mięśni wiemy co i jak więc nie rozumiem dlaczego ktoś mówi w taki a nie inny sposób... ludzie kojarzą sobie kosmetyczki tylko z robieniem paznokci a nie wiedzą jak kosmetologia poszła w góre Następnym razem przed pisaniem takich rzeczy radzę się trochę zainteresować i bardziej zorientować co i jak.. pozdrawiam wszystkie Panie kosmetolog które są tego samego zdania

  14. #39
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Cytat Napisał Salon Prestige Zobacz post
    Kto może robić botoks? otóż czytając to co wszystkie piszecie widzę, że nie macie zielonego pojęcia o czym tak na prawdę piszecie. Botoks może robić kosmetolog. Sama nim jestem i robię u siebie w gabinecie takie zabiegi... powiedzcie mi dlaczego kosmetolog może robić mezoterapię igłową a botoks już nie? nie wiecie o tym, że jest na to paragraf, że kosmetolog ma prawo robić takie zabiegi bo nie jest to medycyna lecznicza a medycyna upiększająca... Możecie Panie sobie wejść na stronę Eclest i zobaczyć jakie są szkolenia. Tam sa szkolenia medyczne dla kosmetologów m.in botoks i wypełniacze jak i mezoterapia igłowa. Więc jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym to niepotrzebnie tylko mówi takie rzeczy, że tylko lekarz może to robić bo to nieprawda. My na studiach też miałyśmy anatomie, też znamy budowe i funkcję mięśni wiemy co i jak więc nie rozumiem dlaczego ktoś mówi w taki a nie inny sposób... ludzie kojarzą sobie kosmetyczki tylko z robieniem paznokci a nie wiedzą jak kosmetologia poszła w góre Następnym razem przed pisaniem takich rzeczy radzę się trochę zainteresować i bardziej zorientować co i jak.. pozdrawiam wszystkie Panie kosmetolog które są tego samego zdania
    Kurczę trzeba to sprawdzić nie kręci mnie botoks ale została tu poruszona ciekawa kwestia

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    szczerze nigdy w zyciu nie dalabym zeby ostrzykiwal mnie kosmetolog
    i tylko dlatego bo wiem na jak "wygorowanym" poziomie sa studia moze dlateo maja takie ograniczenia jakie maja
    Nie wiem gdzie studiowałaś, ale ja już na pierwszym roku kosmetologii dostałam wycisk (zaoczne, prywatne!) a mam porównanie bo jednocześnie jestem na państwowej dziennej filologii polskiej. Jestem w szoku jak trudne są te studia, czego zupełnie się nie spodziewałam... Sądziłam że to głównie malowanie pazurków i wyciskanie pryszczy Więc nie można w ten sposób generalizować

  15. #40
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Salon Prestige jakbys nie zauwazyl/la to temat zalozony jest w marcu 2010 od tego czasu przepisy sie zmieniaja raczej...
    warto doglebnie wczytac sie w tresc...
    i nie to ze szerzymy herezje tylko sobie glosno myslimy, wymieniami poglądami bo nie jedna z nas chcialaby miec mozliwosc robienia takowych zabiegow...
    przy okazji warto byloby sie najpierw przywitac bo pobrzmiewa wypowiedz w spam i reklamę...

  16. #41

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Przepisy się zmieniają masz rację tylko z tego co mi wiadomo ta ustawa jest z 2009 roku jeżeli temat był rozpoczęty w 2010 to jakby rok później co? pozdrawiam!

  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    w estetice jest fajny artykul wlasnie z opisem co mozna kosmetologowi a co lekarzowi i z tego co pisze wg ustawy to ten pierwszy nawet lasera po szkoleniu nie moze uzywac bo prawo jakie jest takie jest
    do posiadania uprawnien w kwestiach ostrzykiwan i iniekcji kosmetolog i kosmetyczka to co najwyzej popatrzec sobie moze, moze to robic tylko i wylacznie lekarz z dyplomem kosmetologa

    kosmetologia lekarska sa to studia podyplomowe przeznaczone dla i tu cytuje

    "Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu."

    Absolwent studiów podyplomowych kosmetologia lekarska będzie przygotowany do współpracy z kosmetologami, lekarzami chirurgii plastycznej i dermatologii, oraz samodzielnego wykonywania licznych zabiegów leczniczo-kosmetologicznych, m.in.:

    korekcji zmarszczek (zastosowanie toksyny botulinowej i wypełniaczy),
    wykonywania zabiegów w przypadku hiperhydrozy,
    wykonywania peelingów lekarskich,
    wykonywania peelingów mechanicznych (m.in. mikrodermabrazja wodna i diamentowa),
    zastosowania metod mezoterapii w biorewitalizacji skóry (mezoterapia igłowa i bezigłowa),
    wykonywania lipolizy,
    wykonywania zabiegów z użyciem aparatów RF,
    wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów IPL,
    wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów z zakresu endermologii, presoterapii, ultradźwięków i wiele innych.


    natomias kosmetologia upiekszajaca zajmuje sie glownie

    Zabiegi zapobiegające i zmniejszające otyłość.
    Zabiegi wspomagające leczenie cellulitu.
    Zabiegi zapobiegające i zmniejszające rozstępy skórne.
    Zabiegi stosowane w przypadkach głębokiego złuszczania naskórka.
    Makijaż podstawowy.
    Modelowanie za pomocą podkładu i pudru.
    Makijaż korekcyjny stosowany w przypadku defektów kosmetycznych – blizn potrądzikowych, teleangiestazji, przebarwień, asymetrii.
    Pielęgnacja dekoltu i biustu.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  18. #43

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    I tu się mylisz czy twoim zdaniem dermatolog albo dentysta to lekarz z dyplomem kosmetologa ... studia kosmetologii robiąc magistra trwają 5 lat. Kosmetolog ma prawo robic takie zabiegi a jeżeli uważasz, że jest inaczej zapytaj pierwszego lepszego dermatologa niech ci powie. Najbardziej dziwi mnie to dlaczego waszym zdaniem kosmetolog może wykonywać permanentny i mezoterapie, no bo przecież na permanentny chodzicie do kosmetyczki a nie do lekarza z dyplomem kosmetologa... a botoksu nie skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama.. wykonując mezoterapię igłową też działasz igłą i na dodatek większą niż w przypadku botoksu... na lasery też chodzicie do kosmetyczek a nie do lekarza. Kto chodzi na depilację laserową do lekarza?... bzdura. Radzę się bardziej dowiedzieć a później wypowiadać. Nie chcę być niegrzeczna ale strasznie irytuje mnie cos takiego jak ktoś zielonego pojecia nie ma o czymś a plecie takie bzdury pozdrawiam!

  19. #44
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Salon Prestige, a mnie irytuje jak osoba wchodzi na forum i prawi madrosci w zwyklej dyskusji. Po to jest FORUM by dochodzic prawdy i czasami plesc bzdury by ktos inny mogl Cie sprostowac.
    Jak widac lubisz sie denerwowac bo wchodzisz tylko w ten jeden temat, a w zadnym innym nie masz nic do powiedzenia .
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  20. #45
    Rozkręcanko Avatar laurencja
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    84

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    a ja tak czy siak nie poszłabym do kosmetologa wykonac taka usługe bo najnormalniej w swiecie bym sie bala

  21. #46
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Cytat Napisał Salon Prestige Zobacz post
    I tu się mylisz czy twoim zdaniem dermatolog albo dentysta to lekarz z dyplomem kosmetologa ...

    oj widze ze malo w temacie zorientowana jestes radze doczytac ustawe
    lekarz robi podyplomowke 2 letnia z kosmetologii lekarskiej wlasnie zeby wykonywac zabiegi z medycyny estetycznej
    heh moj ginekolog tez robi botoks i w tym celu robil kosmetologie uzupelniajaco
    i to nie ja sie myle whg ciebie tylko 2 uniwersytety z ktorych info wkleilam

    w 2011 ustawa o dzialnosci medycznej sie zmienila zabraniajac osobom bez wyksztalcenia medycznego wykonywania ww zabiegow

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  22. #47

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Ok super twój ginekolog robi botoks no to fajnie ale to sa pojedyńcze przypadki gdzie ktoś robi podyplomówkę z kosmetologii żeby robic takie zabiegi... znam od groma dentystów ktorzy to robia bo obracam się w takim gronie mam rodzinę wśród lekarzy i wiem o tym, że większość ludzi mówi, że tylko oni mogą to robić bo najnormalniej w świecie kosmetolog to dla nich konkurencja... jeżeli macie ochotę to wejdźcie sobie w google i wpiszcie "szkolenia medyczne dla kosmetologów" gdyby to było zabronione to owa strona raczej by nie istniała a takie szkolenia nie miałyby racji bytu a jednak...

  23. #48
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Powiem Wam tak. chodziłam na praktyki do jednego salonu, gdzie Pani była kosmetyczką (nie kosmetologiem) i wykonywała zabiegi np. na kwasach medycznych. I zaczełam się zastanawiać jak to w ogóle jest, bo jak zapisywlam się do szkoly to babeczka ktora jest kosmetologiem z wyksztalcenia, mowila nam, ze kosmetyczki mogą używać kwasów o jakimś stężeniu, kosmetolodzy o wyższym stężeniu, a lekarze o jeszcze wyższym. No i jak zobaczyłam, że ta pani uzywa kawsów medycznych no to troche sie zdziwiłam miala na to ukonczone szkolenia itd, ale skoro mozna zrobic szkolenie, które uprawnia nas do wykonywania zabiegu to po co te studia Może mi ktoś to wytłumaczyc? jestem bardzo ciekawa jak to wygląda prawnie.

  24. #49

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Cytat Napisał Salon Prestige Zobacz post
    Najbardziej dziwi mnie to dlaczego waszym zdaniem kosmetolog może wykonywać permanentny i mezoterapie, no bo przecież na permanentny chodzicie do kosmetyczki a nie do lekarza z dyplomem kosmetologa... a botoksu nie skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama..

    Zabawne porównanie, czyli na tatuaż też powinno chodzić się do lekarza dla mnie nie jest, to odpowiednie porównanie, nie popadajmy ze skrajności w skrajność po za tym stwierdzenie cytuję "skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama" określenie prawie czasem ma duże znaczenie
    Uważam, że wszystko jest dla ludzi. Jak ktoś nie ma ręki, to krzywdę zrobi nie zależnie czy jest to kosmetyczka, kosmetolog czy lekarz. A niestety często się słyszy, że ktoś ma coś w ofercie w czym kompletnie się nie czuje bądź robi, to zwyczajnie źle. Ale niestety ŻĄDZA PIENIĄDZA
    Najlepiej zrobić przed faktem porządny wywiad środowiskowy i jeśli z takiego wywiadu wynikałoby, że w takim np salonie Prestige jest osoba która jest profesjonalna i odpowiednio przeszkolona, to nie zależnie od tego czy jest to kosmetyczka, kosmetolog czy lekarz, osobiście wybrałabym się tam na zabieg
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 05-01-2013 o 00:27

  25. #50
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: kto może wykonywać botoks?

    Hmm...jestem bardzo ciekawa na czy stanęło, bo ilekroć patrzę na podyplomówkę z kosmetologii i kursy robienia botoksu, to organizatorzy wymagają wykształcenia medycznego: stomatolog lub zwykły lekarz..więc jak w końcu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Choroby paznokci
    By seqoya in forum Choroby paznokci
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 10-08-2021, 15:57
  2. oczyszczanie cery
    By karolinka_zuzia1989 in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-12-2019, 23:14
  3. Inglot
    By Chanti25 in forum Sprzedawcy i Produkty
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:11

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •