Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 251 do 275 z 291

Temat: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

  1. #251
    Rozkręcanko Avatar kajka11
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    82

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dziewczyny a jak jest z wc w zakladach kosmet.? ja bede wynajmowac pomieszczenie ale lazienka jest wspolna na korytarzu doslownie 5 kroków od mojego pomieszczenia..i korzystają z niej jeszcze 2 osoby podnajmujące natomiast nie ma tam cieplej wody ponieważ "im"ona do szczescia nie jest potrzebna..sanepid ich nie sprawdza..i moje pytanie brzmi:
    -czy wogole moge dzielic lazienke z innymi..?
    -i czy sprawdzaja tam ciepla wode.wydaje mi sie ze sprawdzaja ciepla wode w wc wiec bede musiala zalozyc terme ale wtedy ja ponosze koszty kupna, i pradu..no i to nie jest troche sprawiedliwe..natomiast pani od ktorej podnajmuje poinformowala mnie o tej wodzie dopiero kilka dni temu jak powiedzialam zeby ja wlaczyla.....
    pomóżcie proszę...

  2. #252
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    u kogo wynajmujesz to pomieszczenie? chodzi mi o rodzaj usług prowadzonych przez tych co nie potrzebują ciepłej wody.

    Ciepła woda być musi w pomieszczeniu, gdzie masz zamiar prowadzić usługi. Czy to paznokcie, czy zabiegi na twarz nie ma znaczenia. Nie ważne, że dojście jest w łazience, powinno być również w pomieszczeniu, gdzie wykonujesz usługi. Możesz zamontować w Twoim pomieszczeniu zlew i tylko tam podłączyć ciepłą wodę. Wtedy masz pewność, że skoro sama płacisz za prąd, to sama ciepłej wody używasz. Ale nie daj Boże zechce się pani z sanepidu siusiu i nie wiem co wtedy

    Chociaż ja też nie mam ciepłej wody, pracuję z fryzjerką, ona ma u siebie grzałkę i jedna grzałka jest w łazience. Miałam o tyle prosto, że paznokcie były robione tam wcześniej i przy odbiorze tak pokręcili z rurkami, że sanepid nie zauważył. Na projekcie ciepła woda jest i nikt nie odkręcał kurków żeby to sprawdzić.

  3. #253
    Rozkręcanko Avatar kajka11
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    82

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Owszem u mnie w pomieszczeniu jest woda, mam umywalke na mycie rąk, zlew 2-komorowy i jeszcze brodzik na mopa i bede musiala zolozyc terme..to sie zgadza i jest ok. ale chodzilo mi o wc czy moge miec wspolne z innymi osobami podnajmujacymi, czy musze miec w umowie ze tylko ja z niej korzystam i czy sprawdzaja tam wode ciepla

  4. #254
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    aha, chyba było dla mnie trochę za bardzo rano

    Wc można mieć z innymi, przynajmniej ja tak mam i nikt się nie doczepił. A co dowody w wc, to jeśli wynajmujesz pomieszczenie u fryzjerki/kosmetyczki i im przepuścili przy odbiorze, to podejrzewam, że można. I możliwe, że nie będą tego sprawdzać. Jeśli raz puścili, to zazwyczaj nie wchodzą w kompetencje poprzedników.

  5. #255
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    z tego co wiem to wc musi byc w granicach 50m od twojego punktu (oczywiscie z umową), tak na przyklad jest w galeriach handlowych.

    tez mi sie wydaje, ze jak raz przepuscili, to juz się nie przyczepią. w ogole to jezeli podnajmujesz juz w istniejącym miejscu to raczej nie będzie zadnych problemow? czy to jest jakies nowe miejsce?

  6. #256
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Mogę mieć umowe podpisaną z salonem kosmetycznym, który ma autoklaw? czy to musi być tylko szpital/przychodnia/stomatolog?


    Proszę o odpowiedź, czy pochłaniacz pyłu jest wymagany przez sanepid? Jeśli nie robie tipsów, zwyły manicure + hybrydy
    Ostatnio edytowane przez Inkaaa991 ; 09-07-2013 o 23:36

  7. #257
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    52

    Domyślnie nowy przepis sanepidu od 1-ego stycznia

    Nie wiem czy to tylko na lubelszczyźnie jest tak porąbany przepis ale od 1-ego stycznia każdy gabinet kosmetyczny i fryzjerski musi mieć cena to ok.1000zł.dowiedziałam się o tym ponieważ za miesiąc otwieram swój salon kosmetyczny i pani w sanepidzie mi o tym powiedziała.nie może być inny tylko parowy bądź podpisanie umowy o sterylizację np. ze szpitalem.
    Przeliczyłam koszta i doszłam do wniosku że tańszym rozwiązaniem jest zakup jednorazowych narzędzi.

  8. #258
    Debiutantka Avatar Selen
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: nowy przepis sanepidu od 1-ego stycznia

    Jeżeli uzyskałaś taką informację w sanepidzie to poproś o podanie konkretnego aktu prawnego regulującego w/w kwestie. Sanepid nie może sobie narzucać takich wymagań wedle własnego uznania ponieważ w razie odwołania musi się powołać na ustawę lub rozporządzenie. W przeciwnym wypadku takie odwołanie zostaje rozpatrzone na korzyść przedsiębiorcy. Na pewno był projekt takiego rozporządzenia, niestety nie wiem czy zostało podpisane w sejmie.

  9. #259
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    52

    Domyślnie Odp: nowy przepis sanepidu od 1-ego stycznia

    Selen tak chyba zrobie ale napisałaś że było takie rozporządzenie w sejmie - czyli chyba to zatwierdzili

    ---------- Dodano o godzinie 16:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:37 ----------

    znalazłam linka
    Nowe wymogi sanitarne dla salonów kosmetycznych i zakładów fryzjerskich - Gabinet kosmetyczny - Zakładam firmę - Wieszjak.pl

  10. #260
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    poza tym który autoklaw kosztuje tysuiac zł? najtansze sa za ok 6 tys.

  11. #261
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Postów
    27

    Question Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dziewczyny jak dbacie o głowice do mikrodermabrazji, jak dobrze należy je czyścić?

  12. #262
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    myjka ultradzwiekowa z sekuextra i autoklaw

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #263
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dziewczyny mam pytanko orientujecie sie może jak to jest z sanepidem jesli ja chce wynająć kącik ze stolikiem do stylizacji paznokci w salonie fryzjerskim? czy musze to zgłaszać?

  14. #264
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Zgłaszać do sanepidu to Ty nic nie musisz,nie oznacza to jednak,że nie musisz dostosować się do wytycznych sanepidu.

  15. #265
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Postów
    24

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Aha , no no oczywiście że sie dostosuje , jedynie problem bedzie z tym autoklawem bo jest drogi, myślałam raczej o zakupie sterylizatora kulkowego bądź cyfrowego no i płyny dezynfekujące, wanienka itp.

  16. #266
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Nie wiem jak u Ciebie w mieście,ale u nas w stolicy to tylko autoklaw,albo umowa z jakimś punktem,który autoklaw posiada.

  17. #267
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Hej Dziewczyny mam pytanie

    Otóż mam zamiar wynajmować stanowisko w salonie fryzjerskim w małej miejscowości praktycznie wieś i mam problem z podpisanie umowy o sterylizację narzędzi. Po głębszym zastanowieniu stwierdzam że jeśli chodzi o metalowe narzędzia to używam:
    - gilotyny
    - sondy, która ma tylko końcówki metalowe
    - radełko do wycinania skórek ( nie mylić z cążkami)

    I w sumie tyle. Więc myślicie, że jest opcja aby tylko dezynfekować gilotynę i sondę, które na naruszają w żaden sposób ciągłości tkanek a radełko używać jednorazowo dla każdej klientki?

    Albo czy widziecie jakąs opcję aby nie podpisywać tej umowy i moć funkcjonować w salonie?

    Bedę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc

  18. #268
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    narzedzia nie naruszające ciaglosci skory moga byc dezynfekowane

  19. #269
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Ja tak właśnie robię. Dla każdej klientki jednorazowe radełko, jednorazowy pilnik i jednorazowy patyczek.

  20. #270
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Super! jeden problem z głowy mniej

  21. #271
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Mam napisać kartę charakterystyki środków dezynfekcyjnych, pisalyscie same po prostu na kartce i do teczki czy potrzebny jakiś specjalny zeszyt?

  22. #272
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Na zwykłej kartce.

  23. #273
    Wczytuje się Avatar rf81
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Witam,
    Od stycznia będę wynajmować pomieszczenie w salonie fryzjerskim, lokal jest odebrany przez sanepid, ja musze tylko zlew zamontować w pomieszczeniu. Dziewczyny oglądając zdjęcia gabinetów w większości jest jedna umywalka, a mi sanepid kazał nmi załozyć zlew i umywalkę. Czemu niektórych salonach jest tylko umywalka a gdzie są myte pędzle, miseczki itp

    ---------- Dodano o godzinie 12:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:56 ----------

    Jeszcze mam pytanko odnośnie sterylizacji będę używaż rzeczy jednorazowych a co z głowicami do mikro w poprzednim salonie były myte dezynekowane w płynie w myjce ultradzwiękowej. Czytam, ze powinnam miec podpisaną umowe na sterylizacje na głowice.

  24. #274
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Hej, przeczytałam cały wątek oraz ustawę o gabinetach fryzjerskich i kosmetycznych i mam do Was pytanie. Otóż najprawdopodobniej na dniach rozpocznę pracę w salonie fryzjerskim, który dzierżawić mi będzie pomieszczenie w którym znajduje się gabinet kosmetyczny. Do tej pory prowadziła go inna kosmetyczka, która wyjeżdża za granice. Z tego co widziałam i wyczytałam gabinet nie jest przystosowany do wymogów sanepidu. Sytuacja jest na tyle dziwna, że będę zatrudniona tam na umowę o pracę na 1/4 etatu, ale ogarnięcie tego stanowiska będzie należało tylko do mnie włącznie ze sterylizacją narzędzi wielokrotnego użytku i utylizacją odpadów niebezpiecznych, a ja nie bardzo wiem jak się za to zabrać. Myślałam o sterylizatorze kulkowym, bo z takiego korzystaliśmy w szkole, ale z tego co czytam nie można go używać. Rozumiem zatem, że muszę się udać do szpitala i spisać z nimi umowę. Tylko nie mam pojęcia do kogo konkretnie mam się zgłosić i czy to ja muszę przygotować dla nich taką umowę, czy to oni będą mieli coś gotowego co będę mogła tylko podpisać? No i druga sprawa jak wygląda sprawa z odpadami? Wiem, że powinnam znaleźć firmę, która się tym zajmuje, ale co z pojemnikami? Czy ta firma mi je zagwarantuje w ramach umowy, czy musze gdzieś je kupić? No i wyczytałam, że odpady te należy oddać max do 72 godzin, ale w salonie w którym pracowałam przez pól roku faceta, który po to przyjechał widziałam jeden raz. Jak to w końcu sie odbywa? I ostatnie pytanie co z odpadami ubrudzonymi krwią? Wiem, że tez ma być osobny pojemnik, ale czy jego również oddaje się do utylizacji? W salonie w którym pracowałam takie rzeczy po prostu wyrzucałyśmy do śmieci i nie widziałam nigdy osobnego pojemnika na te odpady :/ Szefowa, która będzie mnie zatrudniać powiedziała, że te czynności będą należały do mnie oraz odpowiedzialność za to podczas kontroli sanepidu, dlatego strasznie się tym sanepidem stresuję, aż jestem w stanie zrezygnować z tego i jednak iść jeszcze popracować do kogoś i nie przejmować się tymi wszystkimi wytycznymi i umowami. Z góry dzięki za odpowiedź, bo wiem, że strasznie męczę tymi pytaniami.

  25. #275
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Środki dezynfekujące to ważna sprawa, o której czasami w "salonach" kosmetycznych się zapomina... Moja kosmetyczka wcześniej kupowała te środki w sklepach, ale jej i klientkom coś nie pasowało, więc musiała znaleźć inne. Jej mąż znalazł sklep internetowy www.debiutplus.pl/index.php/oferta/srodki-czystosci-49.html i ostatnio od nich kupuje te środki dezynfekujące. Już nie ma problemów i wizytę sanepidu też zakończyła sukcesem
    Co do WC to nie wiem czy musi być, ale dobrze jeśli jest. I dostęp do wody jest istotny, moim zdaniem, żeby umyć część narzędzi i obmywać ręce klientkom no i sobie.
    Ostatnio edytowane przez AgnieszkaNo ; 13-11-2015 o 13:33

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •