Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 289101112
Pokaż wyniki 276 do 291 z 291

Temat: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

  1. #276
    Nałogowiec Avatar tomaszka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    LUBLIN
    Postów
    359

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    "...ale klientkom coś nie pasowało..." Hi, Hi
    Profesjonalne artykuły do stylizacji paznokci. Dystrybutor SUN FLOWER, EVERSHINE. Artykuły do przedłużania rzęs - NOBLE LASHES.
    LUBLIN UL. LUBARTOWSKA 47.
    DLA FORUMOWICZEK 2% RABATU. TEL. 515 292 993.
    F: http://www.facebook.com/pages/Styliz...83661101693490

  2. #277

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Myślę, a nawet jestem pewna, że podstawą będą kosmetyki/preparaty do dezynfekcji. Profesjonalne, od sprawdzonego producenta, która zabezpieczą nas oraz naszych pacjentów przed infekcjami. Preparaty od Medi-Sept są naprawdę świetne pod każdym względem.

  3. #278
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Pamiętajcie też o czystych, a najlepiej nowych fartuchach na kontrolę, u mnie akurat tak się złożyło, że tego samego dnia przyszło mi zamówienie z nowymi fartuchami http://firmoweciuchy.pl/produkty/med...elniany-damski co miałam kontrolę sanepidu i nie powiem, babeczka zwróciła na to od razu uwagę i nawet to skomentowała. Nie wiem czy to dzięki temu, ale do niczego się nie przyczepiła

  4. #279
    Nałogowiec Avatar tomaszka
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    LUBLIN
    Postów
    359

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Lawendowa... przestań....
    Profesjonalne artykuły do stylizacji paznokci. Dystrybutor SUN FLOWER, EVERSHINE. Artykuły do przedłużania rzęs - NOBLE LASHES.
    LUBLIN UL. LUBARTOWSKA 47.
    DLA FORUMOWICZEK 2% RABATU. TEL. 515 292 993.
    F: http://www.facebook.com/pages/Styliz...83661101693490

  5. #280
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Bardzo cenię sobie produkty Medisept. Są bardzo skuteczne, zapewniają wysoką ochronę i są bezpieczne dla zdrowia. Używam ich od jakiegoś czasu i nie zamieniłabym z powrotem na zwykłe środki z drogerii

  6. #281
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    18

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Mimo, że wykonywanie paznokci nie jest jakąś czynnością związaną z medycyną, to i tak w swoim salonie kosmetycznym używam worki do odpadów takich jak medyczne. Trafiłam kiedyś na pewne warsztaty, w których dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy na ten temat. W końcu mamy do czynienia z człowiekiem, jego skórą, więc tam może się wiele dziać, dlatego powinniśmy to robić. W moim województwie popularną i bardzo dobrą firmą jeżeli chodzi o odpady medyczne jest firma Palmedica, z usług której i ja korzystam.

  7. #282
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Postów
    56

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    W gabinecie kosmetycznym ważnym elementem jest drewniany parawan. Jak dla mnie to element zapewniający odrobinę intymności a dodatkowo element dekoracyjny.

  8. #283
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    A co macie w łazience? Suszarki do rąk czy ręczniki papierowe? Zastanawiam się nad kupnem suszarek. Znalazłam parę ofert, choćby coś takiego: https://www.ole.pl/suszarka-do-rak-m...iska-cena.html Nie wiem tylko czy warto. Możecie mi coś doradzić?

  9. #284
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    12

    Smile Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Cytat Napisał Anna Kosińska Zobacz post
    orientujesz sie jak cenowo to wyglada i gdzie moge to zakupic..?

    to swoją drogą, ale jeśli chodzi o tradycyjne środki czystości to zawsze warto zainwestować w te specjalistyczne, zawsze to bezpieczniej
    polecam Ci poszukać w dobrych sklepach medycznych, np. tu: Dezynfekcja powierzchni - Sklep Medyczny Cezal

  10. #285
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Hej Dziewczyny Chce otworzyć gabinet pielęgnacji paznokci lub mobilny (dojazd do klientki). Mam jednak pewne wątpliwości co do wymogów sanepidu i mam nadzieję, że mi pomożecie. Oczywiście dzwoniłam do swojego sanepidu i pytałam jakie muszę spełnić wymogi w celu otworzenia stacjonarnego gabinetu manicure. Po pierwsze muszę mieć w oddzielnym pomieszczeniu umywalkę dwukomorową do umycia narzędzi przed sterylizacją i dodatkową umywalkę w miejscu robienia paznokci. Oczywiście autoklaw lub podpisaną umowę o sterylizację.

    Wszystko fajnie, tylko że jest to pomieszczenie niewielkie w którym nie ma podprowadzonej wody... np tak jak w pokoju. Oczywiście znajduje się ono w budynku przystosowanym, świeżo po remoncie. Osobne pomieszczenie w tym samym budynku wynajmuje fryzjerka, na tym samym poziomie jest szatnia i zaraz obok pomieszczeń dwie toalety z umywalkami. Zastanawiałam się nad tym, żeby wstawić tą dwukomorową umywalkę taką przenośną ze zbiornikami i podgrzewaną wodą i odgrodzić to jakąś mini ścianką działową... (może być?) takie mini mini zaplecze. Jednak zajmie mi to dużo miejsca. Jeszcze chce robić hennę brwi i rzes i pedicure, wiec musze jakiś fotel wstawić, i fotel do poczekania dla klientki. A co z drugą pojedynczą umywalką? Czy nie może być ta w toalecie, która jest dwa kroki dalej? Jak to jest u Was jeśli wynajmujecie sobie pomieszczenie pod same paznokcie?

    Myślałam nad tym, żeby robić tylko manicure bez użycia cążek, jednorazowymi pilniczkami - nie naruszać tkanki łącznej. Czy wtedy też muszę mieć w tym pomieszczeniu te umywalki?

    Pytałam też o działalność mobilną, ale się zdziwiłam. W sanepidzie powiedzieli mi, że musze miec umowe o sterylizacje (wiadomo) ale tez umowę z jakimś (koniecznie) punktem handlowo-usługowym w którym jest pomieszczenie z umywalką dwukomorową i musze tam jeździć myć cążki itp. a później zawozić na sterylizację chyba, że to jest tylko manicure bez naruszania tkanki łącznej.

    Jak tak przyglądam się punktom stylizacji paznokci to nie zawsze tam są jakieś umywalki, pomieszczenia osobne itp.Więc jak to jest? W punkcie stacjonarnym też można niby tylko robić mani bez użycia cążek, kopytek i wtedy nie trzeba mieć tych umywalek? Tylko jednorazowymi narzędziami jedynie odsuwać skórki itp? Wiecie na pewno o co mi chodzi...

    Wiem, że temat sanepidu był już wielokrotnie poruszany, ale parę ładnych lat temu...
    Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi i sugestie

  11. #286
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Przede wszystkim stawiajcie na jakościowe rozwiązania, to ma naprawdę kluczowe znaczenie - Narzędzia fryzjerskie - Sklep Pro-sprzet.pl Postawicie na narzędzia byle jakie, to logiczne, że i pod tym względem będziecie mieli problemy. Po co to wam?

  12. #287
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Z tego co czytałam, to teraz obowiązkiem w salonie kosmetycznym jest autoklaw i bez niego raczej nie przejdzie się kontroli sanepidu. Polecam przeczytać ten artykuł: Autoklaw w gabinecie kosmetycznym ? opcja czy obowiązek?

  13. #288
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Postów
    62

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Autoklaw to bardzo ważne urządzenie szczególnie w takich zakładach jak salony kosmetyczne. Tam jest dużo większe ryzyko zarażenia kogoś przez źle wydezynfekowane urządzenia więc wg mnie taki autoklaw to musi być podstawą w tego typu firmach. Bardzo dobrej jakości autoklawy można zamówić na FineFactory polecam bo aj też trzeba patrzeć na jakość.

  14. #289
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Proszę - https://www.fryzomania.pl/blog/?p=1630
    Zwracajcie uwagę na jakość usług. Każdy element musi być dobrany z głową.
    Wtedy dopiero pewne korzyści są realne.
    Salon nie może oferować wszystkiego. Powinien być skoncentrowany na jakości i to jest najważniejsze.

  15. #290

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    no i mysle ze przede wszystkim powinny byc szczelne rekawiczki jednorazowe zmieniane często do kosmetologii czesto stosowane są rękawiczki nitrylowe zielone sempercare, albo medline, velo

  16. #291

    Domyślnie Odp: Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym

    Dziewczyny, pamiętajcie również o odpadach, których nie można wyrzucać do zwykłych kontenerów, grożą za to kary. Ja korzystam z usług firmy, która świadczy usługi odbioru odpadów niebezpiecznych

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •