Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 291

Temat: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

  1. #51
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    choko sądzę ,że na to sanepid nie pójdzie, niestety my mamy strasznie srogie zasady jezeli chodzi o higienę i może byc cięzko.

  2. #52
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Choco mi tez sie wydaje ze sanepid moze sie rzucac bo jak ja bylam to mi babka powiedziala ze musi byc dostep do umywalki i to jak najblizej
    zasady z sanepidu sa porypane normalnie mi kazali w lazience miec szafke na mopa zeby schowac
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  3. #53
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    a wiecie może jak się ma sprawa z Sanepidem jeżeli robimy pazurki w domu

    Dzwoniłam do powiatowego Sanepidu i absolutnie nie wolno
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    . A jak dzwoniłam do wojewódzkiego to istnieje taka możliwość, ale mam się dowiedzieć w powiatowym dlaczego nie mogę i jakie przepisy mi nie pozwalają na otwarcie takiej działalności w domu mam napisać wrazie co pisemko...ale jestem wściekła tym bardziej wiem że w moich okolicach jest na pewno jedna kobitka legalna która robi w domu (ale nie wiem jak u niej z sanepidem)... zła jestem jak nie wiem co wiecznie człowiekowi utrudniają i wiecznie pod górkę
    Ostatnio edytowane przez Emilia B. ; 10-06-2010 o 15:30



  4. #54
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Oczywiście,że możesz wykonywać pazury w domu.Rejestruje się działalność gospodarczą jako objazdową tzn bez stałego miejsca wykonywania usługi.Jednak sprawa z sanepidem się komplikuje,bo koszta związane z umową na utylizację odpadków wzrastają,do tego dochodzi sprawa zakupu odpowiednich pojemników z segregacją odpadów skażonych etc,czyli jak w salonie,tyle,że musisz to wozić ze sobą a przynajmniej posiadać.
    No i sprawa sterylizacji,higieny pracy i kontroli...Lepiej przejechać się bezpośrednio i zapytać,bo przy tel rzadko zdarzają się kompetentne osoby

  5. #55
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dzięki Emi chce się z teściową wybrać (ma gadane i dar przekonywania) u nas w sanepidzie siedzą dosłownie stare baby (od pierwszego dnia pracy do emerytury), i one z reguły są na nie. Jeszcze jej nie wytłumaczyłam co i jak a ona już "nie" chyba tak zrobię, że na objazdowe no bo co innego....



  6. #56
    Debiutantka Avatar Favola
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    A jak ma sie sanepid do sterylizatorów kulkowych? Toleruje je zamiast autoklawu?

  7. #57
    Rozkręcanko Avatar Annauelle
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    okolice Poznania
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Wszystko zalezy od miasta...u mnie w mieście sterylizator kulkowy wystarczy do sterylizacji.

  8. #58
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    a ja mam prośbę-czy ktoś kto wykonuje pazurki w domku (legalnie) mógłby napisać jak to u niego wyglądało z sanepidem będę bardzo wdzięczna



  9. #59
    Wczytuje się Avatar madziula80
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Opole
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dziewczyny ratujcie .....

    Potrzebuję pilnie " procedurę postępowania w przypadku naruszenia ciągłości tkanki"
    Potrzebna jest mi do sanepidu, szukałam w necie bo myslałam ze znajde gotowca ale niestety nie znalazłam moze ma któraś z was takiego gotowca to bede bardzo wdzieczna
    Instruktor i Dystrybutor NailSecrets na woj. Opolskie

  10. #60
    No to..wpadłam Avatar sweetpazurki
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    czyli co nie mozna miec saloniku w domu? w osobnym pomieszczeniu?

  11. #61
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    w tym tyg jadę na spotkanie i coś więcej będę wiedzieć..dam Wam znać



  12. #62
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    co do procedury postępowania... to ja swoją pisałam trzy dni, a jak baba z sanepidu przyszła to i tak jeszcze sto tysięcy załączników kazała dopisać ale nie mam już jej na kompie raczej...) co do sterylizacji to w moim mieście autoklaw to podstawa(do tego narzędzia zalaminowane w rękawy foliowo-papierowe), ale większość nie ma więc sypią się kary. co do lisoformin 3000,
    sweetpazurki pisała to radzę wycofać na inny środek, ponieważ wydziela grożne dla zdrowia fenole, które wdychamy i wchłaniamy przez skórę przez wymoczone wcześniej narzędzia
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  13. #63
    No to..wpadłam Avatar szerek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    201

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Kochanae, czyli jak mam zamiar otworzyć fryzjera i przedłużanie paznokci to mam mieć autoklaw nie mam zamiaru mieć kosmetyki, co najwyżej wycinanie skórek będzie związaen z przerwaniem tkanki- więc jak to jest u was, przeciesz autoklaw jest cholernie drogi:/

  14. #64
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    okolice Gniezna
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    to zależy od sanepidu musisz sie dowiedziec w swoim ... kazdy sanepid mowi co innego...

  15. #65
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Cytat Napisał szerek Zobacz post
    Kochanae, czyli jak mam zamiar otworzyć fryzjera i przedłużanie paznokci to mam mieć autoklaw nie mam zamiaru mieć kosmetyki, co najwyżej wycinanie skórek będzie związaen z przerwaniem tkanki- więc jak to jest u was, przeciesz autoklaw jest cholernie drogi:/
    autoklaw to strasznie droga sprawa dlatego ja ten problem rozwiązałam podpisując umowę o sterylizacje narzedzi
    mozesz podpisać ją w ZOZem lub stomatologiem, ktory posiada autoklaw


    u mnie sanepid postawił jasne warunki
    na 30m2 mam mieć:
    zaplecze - zlew 2 komorowy do mycia narzędzi, umywalkę do mycia rąk i brodzik na mopa umieszczony na wysokości 50 cm
    sala głowna - umywalka do mycia rąk
    nad urzadzeniami sanitarnymi sciana ma byc pokryta na wysokosci 165 cm płytkami ceramicznymi lub tapetą zmywalna
    no i standard - ciepla i zimna woda, maseczka, rekawiczki, pochłaniacz pylu, serwety i do tego dezynfekcja i umowa o autoklaw

    na poczatku przerazalo, ale wszystko da sie zrobic

    ---------- Dodano o godzinie 14:52 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:48 ----------

    Cytat Napisał Favola Zobacz post
    A jak ma sie sanepid do sterylizatorów kulkowych? Toleruje je zamiast autoklawu?
    u mnie sterylizator kulkowy nie jest potrzebny a wrecz jak o niego spytalam to pani zaczela sie smiac ze to strata kasy i lepiej podpisac umowe o autoklaw


  16. #66
    Rozkręcanko Avatar anka85
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    u mnie w miescie tylko kulkowy ewentualnie autoklaw , napewno nie sterylizator UV. co miasto to inaczej ...... kilkanascie km od mojego miasta kolezance sanepid pozwolil UV albo autoklaw napeno nie kulkowy - i jak tu zrozumiec urzedy jak oni sami siebie nie rozumieja i nie wiedza jak powinno byc naprawde ,

  17. #67
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    w czestochowskim sanepidzie autoklaw dla kosmetyki jej nielegalny jako jedyne zrodlo sterylizacji
    trzeb a stosowac metode zanurzeniowa i sterylizator kulkowy a do autoklawu oddaje sie na tajniaka
    i dalej chyba standardowo 2 umywalki, kabina prysznicowa, spust na mopa itd

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  18. #68
    No to..wpadłam Avatar amorek
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    A przy podpisaniu umowy ze szpitalem o sterylizację jaki jest koszt?

  19. #69
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    a ja dziś na zajęciach z babką z sanepidu się wywiedziałam że wejherowki sanepid (pomorskie) żąda wyrzucania pilniczków po każdej klientce - co jednorazowe to jednorazowe, nie pomoże osobny pilniczek dla każdej klientki, muszą być szklane i sterylizowane w autoklawie..
    co do sterylizacji w autoklawie to co trzy miesiące ten papierek którym sprawdza się czy sterylizacja przebiegła prawidłowo (ten który podkłada się pod narzędzia w autkolawie - nie pamiętam jak się nazywa fachowo - kosztuje 30 zł podobno) trzeba dostarczać do sanepidu celem ewidencji... a najlepiej raz w miesiącu!
    po każdorazowej sterylizacji, jeśli mamy umowę z dentystą czy szpitalem, w.w. papierkiem trzeba sprawdzać czy faktycznie są wysterylizowane prawidłowo..
    co do objazdówek to narzędzia do sterylizacji muszą być przechowywane po jednej stronie kuferka (a ozdóbki żele i takie tam po drugiej stronie kuferka), oczywiście wszystko popakowane zgodnie z wymogami torebeczki zamknięte pojemniki itd i kuferek musi być zmywalny w środku i dezynfekowany każdorazowo..
    praca bez rękawiczek nie wchodzi w grę aa i trzeba pamiętać by odpowiednio zakładać rękawiczki tzn wyjąć z pudełka i zakladać bez dotykania zewnętrznych powłok rękawiczek (trzymamy tylko za brzeg rękawiczki), gdy istnieje ryzyko krwawienia muszą to być rękawiczki medyczne z apteki a nie lateksowe z pudełeczka bo te nie chronią odpowiednio...

    jak mi się jeszcze coś przypomni to druknę
    wybaczcie laicyzm wypowiedzi

    przypomniało mi się jeszcze - mówiła że Lisoformina została wycofana z użytku ponieważ odkryto jej szkodliwe działanie a więc nie wolno już jej używać do dezynfekcji narzędzi Jest jeszcze wprawdzie w hurtowniach ale oficjalnie jest już zakazana...
    Ostatnio edytowane przez MalaMi280783 ; 19-09-2010 o 20:13

  20. #70
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    oświeć mnie, co to są medyczne rękawiczki? mam lateksowe i winylowe, to jeszcze jakieś inne? kuouje w aptece...

  21. #71
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    ..voile'a.. mówisz masz

    Czy rękawice lateksowe, nitrylowe i winylowe chronią w jednakowy sposób (gwarantują taką samą ochronę) przed zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi?
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i jeszcze rodzaje rękawic:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    co to rękawice medyczne:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i na przykład:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    Warto pamiętać, że nie wiemy przecież czy klientka jest zakażona np WZW czy też nie..

  22. #72
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    o rany kawał dobrej roboty!

    to ja takie mam, bezpudrowe wymiennie z pudrowymi, jak sie kupi

  23. #73
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    jesli o rekawicki chodzi to polecam te Specjalistyczne Zaopatrzenie Stomatologiczne - SKLEP INTERNETOWY - MARKU

    kupilam je w tym sklepie i sa cudne o kolorze nie wspominajac

    wczoraj seta robilam w nich majac szpice i zadna nie poszla
    maja wzmacniane czubki palcow sa takie jakby lekko chropowate, jak mi sie uda to zrobie zdjecie

    dlonie sie nie poca tak jak w lateksie i nie smierdza po zdjeciu rekawiczek, idealnie dopasowuja sie do dlonie i sa bardzo wytrzymale

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  24. #74
    Nałogowiec Avatar paznokietki000
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    498

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Ja sobie pomyślałam że można podpisać z kimś umowę o autoklaw, a u siebie na miejscu mieć sterylizator kulkowy. Po każdym zabiegu do sterylizatora , a raz na tydzień do autoklawu co o tym sądzicie ?
    Jeśli chodzi o fartuszek to zamierzam kupić dwa na zmianę , jeszcze nie dowiadywałam się jak jest u mnie z wymogami sanepidu , ale podejrzewam że są surowe ... a jeśli chodzi o odgrodzenie stanowiska na pedi. co może można kupić parawan i powiedzieć kontroli że jeśli przychodzi Pani na Pedicure to rozkładam parawan i już bo jeśli mam np w zamiarze wynająć pokój w czyimś salonie, to drugie pomieszczenie nie wchodzi w grę
    Co wy na to ?

  25. #75
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    pomysły ok, ale dowiedz się jakie są wymogi sanepidu w twoim wojewodztwie
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •