Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy 123456789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 101 do 125 z 291

Temat: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

  1. #101
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    agulusia dzwoniłam dziś do miłych pań z naszego Sanepidu i powiedziały, że jeśli już były wykonywane w tym lokalu usługi o takim charakterze, to trzeba tylko złożyć jakieś tam zawiadomienie, ale o żadnym ponownym odbiorze nie wspominały...

  2. #102
    Molestantka klawiatury Avatar zosia_29
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 683

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Wymagania są duze ciekawe jak to w realizacji wygląda...

  3. #103
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Cytat Napisał wisienkakwspz Zobacz post
    agulusia dzwoniłam dziś do miłych pań z naszego Sanepidu i powiedziały, że jeśli już były wykonywane w tym lokalu usługi o takim charakterze, to trzeba tylko złożyć jakieś tam zawiadomienie, ale o żadnym ponownym odbiorze nie wspominały...

    no dokladnie
    ja tez pisalam zawiadomienie a po tyg dostalam tel ze pani na odbior przyjdzie
    dostaniesz protokol odbioru lokalu ktory musisz trzymac w salonie razem z ksiazka kontroli u mnie jak byla kontrola to pierwsze co to wolali papiery odbioru lokalu a salon kosmetyczny tam byl przez 7 lat
    wiesz kazde miasto inaczej interpretuje przepisy wiec moze ciebie to ominie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  4. #104
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Ja dzisiaj miałam odbiór- wszystko poszło bardzo dobrze, muszę tylko zrobić 1 rzecz. Napisać na komputerze schemat zabiegów gdzie może dojść do "przerwania ciągłości naskórka" oraz krok po kroku schemat sterylizacji + jaki produkt do jakiego narzędzia.
    Robiła może takie coś któraś z Was? Bo chciałabym po prostu zamieścić tam raz wszystko a dobrze

  5. #105
    No to..wpadłam Avatar Sorcha
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    U nas jest coś takiego:

    PROCEDURA POSTĘPOWANIA

    Z NARZĘDZIAMI POWODUJĄCYMI

    PRZERWANIE CIĄGŁOŚCI TKANKI



    DEZYNFEKCJA



    1. Brudne narzędzia wkładamy do kuwety z roztworem płynu Aniosyme DD1 w proporcji 25ml płynu na 5 litrów wody lub płynu Ultradesmit 5% roztwór w proporcji 25ml płynu na 475ml wody.
    2. Zostawiamy na 10 minut.
    3. Każde narzędzie płuczemy pod strumieniem zimnej wody.
    4. Wycieramy jednorazowym ręcznikiem.
    5. Zostawiamy na tacce do całkowitego wyschnięcia.


    STERYLIZACJA


    1. Całkowite suche narzędzia pakujemy osobno w torebki do sterylizacji wkładając do każdej tester chemiczny.
    2. Wkładamy do autoklawu i wybieramy odpowiedni program.
    3. Każdy cykl sterylizacji zapisujemy w specjalnym zeszycie.
    Raz w miesiącu przeprowadzamy cykl sterylizacji z użyciem dodatkowo testera biologicznego.

    Sorki za czcionke, ale skopiowałam to z worda i nie bardzo umiem zmienić. Oczywiście płyny wpisz takie, których ty używasz. To samo z ostatnim zdaniem a propos testów biologicznych. Wiem, że w każdym województwie jest inaczej
    "Nie jestem ideałem, lecz radzę sobie z tym idealnie"

  6. #106
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Super- bardzo Ci dziękuję
    Przynajmniej wiem, z czym to się je

    odpowiadając na poprzedni post nie trzeba go cytować//tusia
    Ostatnio edytowane przez tusia ; 27-06-2011 o 08:49 Powód: ukrycie

  7. #107
    Rozkręcanko Avatar Kasia889
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Dziewczyny, mnie też czeka ponowny odbiór :/ chciałabym się dowiedzieć czy musze mieć do wglądu projekt(od poprzedniej właścicielki) czy tylko papierek ze salon był juz "odebrany". I czy do dezynfekcji narzędzi muszę mieć np aerodesin 2000 czy mozna mieć jakis tańszy? ... chcę juz miec te klocki za sobą

  8. #108
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Cytat Napisał Kasia889 Zobacz post
    Dziewczyny, mnie też czeka ponowny odbiór :/ chciałabym się dowiedzieć czy musze mieć do wglądu projekt(od poprzedniej właścicielki) czy tylko papierek ze salon był juz "odebrany". I czy do dezynfekcji narzędzi muszę mieć np aerodesin 2000 czy mozna mieć jakis tańszy? ... chcę juz miec te klocki za sobą

    jesli sanepid juz odbieral salon to musisz zglosic i oni juz u siebie znajda i przyjda tylko odbior zrobic
    ja wlasnie tak zrobilam
    aerodesin 200 nie jest do dezynfekcji narzedzi tylko do powierzchni, do narzedzi musisz miec preparat odpowiednio przeznaczony np seku extra

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #109
    Rozkręcanko Avatar Kasia889
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Ale znalazłam na allegro tańsze preparaty niz np aerodesin 2000. Przykładowo z AllePaznokcie. Mogą takie być?

  10. #110
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    jak ci sanepid przepusci to moga najlepiej isc zapytac
    u nas maja taka rozpiske ktore sa dopuszczone i zadnych "firmowych" typu allepaznokcie,silcare czy innych przelewanek na niej nie bylo nie wiem czy sanepid ci to pusci i ja bym chyba nie ryzykowala uzywaniem takiego wynalazku
    pozatym aerodesin jest tanszy bo 1L kosztuje 42zl a 0,5L allepaznokciowego kosztuje 29zl

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  11. #111
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Mnie sanepid dziś rozwalił

    Przy mobilnym salonie muszę wynająć miejsce u fryzjerki, lub kosmetyczki, gdzie będę przechowywać swoje graty
    Dodatkowo żadne inne sterylizacje nie wchodzą w grę jak tylko autoklaw

    Jestem załamana...chce mi się wyć...

    Czy ktoś jeszcze ma taką interpretację przepisów?

    ---------- Dodano o godzinie 14:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:54 ----------

    Zastanawiam się nad oficjalnym pismem, żeby mi to dokładnie określono i wtedy będę wiedziała jak się do tego ustosunkować. Tylko jak mi wyskoczą, że na odpowiedź mają 2 tyg. albo dłużej, to mi czasu braknie, bo do końca lipca mam złożyć wnioski do UP o dotację.
    Ostatnio edytowane przez samaron ; 11-07-2011 o 14:14 Powód: cenzura !
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  12. #112
    Nałogowiec Avatar losek78
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    ja mam mobilny i nic takiego nie wymagano , w ogóle babki jak poszłam się pytac to nie wiedziały co ze mną zrobic i mnie odeslały bo nie miały dla mnie przepisów ale to zalezy od sanepidu bo każdy inny inaczej

  13. #113
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    losek kurna z nieba mi spadłaś...

    Mnie baba powiedziała, że prócz poczekalni i łazienki muszę mieć dokładnie wszystko tak jakbym miała stacjonarny salon.

    A możesz mi powiedzieć jak masz rozwiązaną sprawę sterylizacji, gdzie przechowujesz wszystkie graty i jak to się ma do dezynfekcji?
    Może być na PRIV
    Pilne, bo mam deprechę...
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  14. #114
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    vica ja Ci napiszę tak - też chciałam otworzyć działalność mobilną i głupia poszłam do naszego Sanepidu się dowiedzieć co i jak to też różne bzdury wymyślały, a to, że muszę mieć gdzie sprzęt przetrzymywać, czyli coś wynajmować, a co za tym idzie miejsce takie musiałoby spełniać wszelkie wymagania, a to sterylizacja a co za tym idzie umowa ze szpitalem, a to wywóz odpadów - no wszystkie przepisy, które obowiązują salony stacjonarne! I zrezygnowałam. A to guzik prawda - dopiero mnie uświadomiła koleżanka, która w Sanepidzie pracuje, że im NIC do działalności mobilnej! Wogóle tego nie zgłaszasz do sanepidu, otwierasz firmę i działasz!
    Tak że nic się nie przejmuj, składaj wniosek, a potem otwieraj i działaj! Powodzenia!

  15. #115
    Nałogowiec Avatar losek78
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    powiedziały mi że nie musze tego nawet zgłaszac bo oni nie maja jak stontrolowac skoro robie u klientki w domu to jest sprawa klientki jak ona ma w domu i skoro klientka się zgadza aby jej zrobic w domu usługę to bierze na siebie częśc odpowiedzialności a ja mam jedynie odpowiedzialnośc cywilną że gdyby się co działo to klientka mnie może skarżyc za np szkody na ciele jakie by poniosla ale skoro zgodzila się na usługe domową ... takie maslo maslane mi powiedzialy i juz więcej za tym nie chodziłam, mowiły że jakbym miała salon to wtedy zgłaszac

  16. #116
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    No jak ja byłam 3m-ce temu i inna babka mnie obsługiwała, to też mi powiedziała, że przepisy mają dla salonów stacjonarnych a mobilne wogóle nie są przewidziane w przepisach i o takich mowy nawet nie ma. Więc nie mają podstaw, żeby się czepiać.
    Mam tylko mieć te wszystkie preparaty wydezynfekowane a jak przerwą tkanke łaczną, to do autoklawu. Albo wszystko jednorazowe. I generalnie im nic do tego, bo przepisów nie mają.
    Ale teraz jak potrzebuję opinię do wniosku, to muszę do nich iść.

    Tylko co mi w tej opinii napiszą to już ich własna interpretacja. A interpretują tak, że choćby nie wiem co, to zawsze się karę dostaje /chyba, że w workach "gadżety" wynoszą/

    ---------- Dodano o godzinie 14:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:43 ----------

    Ale dziewczyny, gdzie przechowujecie sprzęt, w domu w oddzielnej szafce?
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  17. #117
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    vica ale po co Ci opinia Sanepidu, skoro ich przepisy Cię nie obowiązują?

  18. #118
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Do wniosku do Urzędu pracy. Ale chyba pójdę i im wytłumaczę, że nie ma takich przepisów, które by mnie obowiązywały...zobaczymy co powiedzą.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  19. #119
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    U mnie sanepid chciał, aby im te graty wszystkie przywieźć i pokazać, choć ja z mobilnego zrezygnowałam. A ja się pochwalę, nie mogę robić pedi w salonie. Pani odebrała mi nowe miejsce, ale musiałabym mieć oddzielne pomieszczenie do tego. Natomiast nie wiem, jak z żelem na stopach/ Czy to podlega pod pedi? Bo zapomniałam zapytać. Tzn, w sumie powiedziała, że gdyby ktoś pytał, to niby nie robimy pedi taki mam fajny sanepid
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  20. #120
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Vica wiesz jak to jest w Polsce z tymi wszystkimi papierkowymi sprawami, jak się idzie do jakiegoś urzędu czy coś to trzeba być nastawionym na awanture. Ja bym poszukała w rozporządzeniach czegość na temat działalności mobilnej i wtedy będą mogli sobie tylko pogadać. Głowa do góry, będzie dobrze

  21. #121
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    No właśnie o to chodzi, że inna pani, jak wcześniej pytałam, to powiedziała, że nie ma takich przepisów, które by mówiły o salonach mobilnych i na dobrą sprawę, gdyby chciały się doczepić to podstaw prawnych za bardzo nie maja. Była nawet tak miła i mi wydrukowała /bo tej wrednej szefowej nie było/ całe rozporządzenie /czy jak to się nazywa/ dotyczące salonów fryzjerskich, kosmetycznych i SPA. I nic tam nie ma o mobilnym.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  22. #122
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    no to mogą Ci nafikać, a jak się doczepią to odeślij ich do tego rozporządzenia. Mogłabyś jeszcze np zrobic tak, ze isc do tego sanepidu do tej miłej pani i poprosić ją, żeby Ci wydała takie oświadczenie, że nie norm, które mają zastosowania przy prowadzeniu salonu mobilnego podpisik pieczątka i załatwione.

  23. #123
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Tylko Karolcia ci nasi ogólnie są wyjątkowi w całej Polsce. Znajoma stomatolog otwierała gabinet ponad rok, tak na łapówkę czekali. Jak mi później powiedziała, po jakimś spotkaniu z ludźmi ze swojej uczelni, to zaden z nich nie musiał mieć, lub zrobić takich pierdółek jak ona. Więc gaciami trzęsę.
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  24. #124
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    U nas jeśli chodzi o mobilny salon sanepid sie nie wtrąca i panie powiedziały,ze ich nie interesuje, nie trzeba sie do nich zgłaszać itp tid Powiedziała tylko że dla własnego bezpieczeństwa i klientek korzystać z autoklawu (umowa z dentysta, szpitalem - ok 2 zł za szt) i mieć pakiety dla klientek. Ale tak przy tego typu działalności nawet nie trzeba nic zgłaszać ponieważ usługę wykonuje sie u klientki a warunków sanitarnych tam sanepid nie ma możliwości sprawdzić. Oni kompletnie nie ingerują w tego typu działalność



  25. #125
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    sanepidy nie ingeruja w dzialalnosc mobilna pod warunkiem ze wykonujesz zabiegi SPA i nie uzywasz zadnych metalowych narzedzi powodujacych naruszenie ciaglosci tkanek np kopytek, cazek,oczyszczanie twarzy i inne
    jesli bedziesz wykonywac zabiegi gdzie mozesz spowodowac naruszenie ciaglasci tkanek to zglaszac powinnas, musisz miec wtedy podpisana umowe o sterylizacje, ktora musisz przedstawic i oni to skontroluja, miec miejsce w ktorym bedziesz narzedzia myc i dezynfekowac w wanience(stad wymogi sanitarne takie a nie inne)
    i miec miejsce w ktorym bedziesz przechowywac sprzet zamkniety
    tak interpretuja przepisy w wiekszosci miast nawet w czewie gdzie obowiazuje jako najwyzsza swietosc sterylizator kulkowy

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •