Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy ... 456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 176 do 200 z 291

Temat: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

  1. #176
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    u mnie babaka powiedziała ze jak chce pedi to musze miec drugi brodzik na mycie misek do pedi i moge miec te 6m2 odzdzielone parawanem takze wnosie ich miej sporo dziewczyn robi na lewo

    ksiązeczke sanepidowska dostajesz w sanepidzie, musisz dostarczyc im z trzech dni próbki kalu do badania... jesli masz juz takie badanie na posiwe to niemusisz go ponawiac jest raz na całe zycie

  2. #177
    No to..wpadłam Avatar Tekila_18
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    138

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Mnie babeczka na kontroli powiedziała, że mogę mieć bezproblemowo pedicure w pomieszczeniu gdzie robię inne zabiegi pod warunkiem, że w tym pomieszczeniu będzie tylko jeden klient ( mam działalność jednoosobową). Za to wcześniej jak się pytałam ogólnie w sanepidzie to kazali mi robić projekt co jest dla mnie paranoją skoro wynajmuje jedno pomieszczenie w zakładzie fryzjerskim. I Pani z kontroli stwierdziła tak samo, że sami nie wiedzą co mówią w tym sanepidzie Więc parawan nie jest konieczny, takie jest moje zdanie

  3. #178
    No to..wpadłam Avatar Sorcha
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    U mnie "łaskawie" zgodziły się na parawan, ale lekko nie było.... Sanepid rządzi
    "Nie jestem ideałem, lecz radzę sobie z tym idealnie"

  4. #179
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    buaaaaahhahahaha masakra
    jak juz czesc z was wie z facebooka miałam ci ja kontrol połaczoną z odbiorem a w tym niespodzianka... dwa donosy! czaicie dwa donosy na miesiać mojej działalności... musiałam konkurencji zaleźć za skórę
    donos miedzy innymi 'że brud, ze brak intymnosci itd....' okazało sie cyt 'nie potwierdziły się zarzuty'... ale że sie komuś chciało...
    czepili sie 'braku rolety z oknie', 'kocyka w masażerskim', 'dziur w suficie po zarówkach halogenach' a tak to takie fajne kobitki nas odwiedziły...
    na koniec na koniec pytaja czy mamy zastrzezenia do kontroli a ja mowie 'tak... jedno... ze panie podczas kontroli były obrzydliwie uprzejme' panie sie usmiechneły 'jesteśmy normalne. nie uprzejme' ja 'oczywiscie ze tak! zniosły Panie moje tysiąc pytań do'

  5. #180
    No to..wpadłam Avatar Sorcha
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    174

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    No to nieźle. Ludziska potrafią być wredne. Niestety takie donosy mogą się jeszcze powtórzyć. Moja szwagierka też takie coś przerabiała. Trzymaj się
    "Nie jestem ideałem, lecz radzę sobie z tym idealnie"

  6. #181
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Nie no dwa donosy na miesiąc pracy to lekkie przegięcie. Widać jak komuś szkoda czyjegoś powodzenia. Ja sama zrezygnowałam z salonu, co nie znaczy, ze miałam moją konkurentkę wrabiać, chociaż dobra była i jest nadal i kasiorę trzepie, ale ja taka zawistna nie byłam heh, jedynie ciąży jej życzyłam bo się starała zajść, a wtedy to miałabym dwa w jednym
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  7. #182
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Czy któraś z Was świeżo teraz otwierała salon?chciałabym się dowiedzieć jakie teraz są wymagania. Mi w sanepidzie Pani powiedziała (przez tel), że jeszcze nie ma nowej ustawy a stara jest nieważna już :? Państwo polskie! I mam sobie robić wg własnej wiedzy, a potem się okaże czy dobrze. POnieważ będę robić remont i dostosowywać pomieszczenia interesuje mnie czy muszą być osobne toalety dla klientów i pracowników? i czy pomieszczenie służbowe może być pomieszczeniem do spożywania posiłków?

  8. #183
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    tez chetnie sie dowiem jak to jest w warszawie?
    jak strerylizujecie narzedzia ,jakich plnow urzwacie?

  9. #184
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Cytat Napisał śmieszna Zobacz post
    . jeszcze nie ma nowej ustawy a stara jest nieważna już
    nie ma takiej opcji, jesli nowej jeszcze nie ma to wciaz obowiazuje stara

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  10. #185
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    No dzwoniłam przedwczoraj. Jest projekt nowej, ale nie uchwalona. Pani mi powiedziała, że stara wygasła i wszyscy czekamy na nową. Mam otworzyć , pracować sobie , a oni kiedyś tam przyjdą, może za rok, może za miesiąc i sprawdzą. Byłam w szoku jak to usłyszałam. Bo mam przeczucie, że to nie do końca tak jest...

  11. #186
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    a to ciekawe.. ale z drugiej strony to moze byc najlepszy moment może przedzwoń do innego sanepidu czy to potwierdzą?

  12. #187
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    wlasnie przejzalam rozprzadzenie oraz zasady techniki prawodawczej i jesli ustawa nie ma "terminu waznosci" zapisanego w niej nie moze sobie od tak poprostu wygasnac
    na nowa to oni czekaja juz 2 rok i lezy sobie tak bidulka i nie ma kto jej klepnac dlatego wymagaja wg starej obecnej, 2 miesiace temu tak uslyszalam w sanepidzie jak bylam kilka rzeczy zalatwic
    w pn zadzwonie do znajomej i sie wypytam, bedzie wiedziec na 1000% o co kaman jesli cos sie zmienilo wkoncu kieruje tym ustrojstwem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #188
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    powtarzam tylko to co usłyszałam. Normalnie włosy mi dę ba na głowie stanęły. Ze znajomą przymierzamy się do otworzenia salonu kosmetycznego, jutro jedziemy dogadać lokal, ale wszystko w ciemno! A pracujta jak chceta! jasne, ale potem przyjdą po swoją działkę i trzeba będzie kary płacić, czy przerabiać. Dlatego pytam Was zawczasu: czy musze mieć oddzielne wc dla personelu (ja i znajoma)? i czy mogę zjeśc kanapkę w socjalnym?

    jeśli dobrze rozumiem treść rozporządzenia to wc może być wspólne

  14. #189
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    mozesz jesc w socjalnym i mozesz miec wc z klientkami jedno

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  15. #190
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    dzisiaj slyszalam od osoby ktora tez w mazowieckim mieszka, ze ma dokladnie taka sama sytuacje, chce otworzyc i jej powiedziano w sanepidzie ze nic nie wiadomo co i jak bo stara wygasla a nowej nie ma.... dokladnie ten sam tekst

  16. #191
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    dowiedzialam sie tyle ze dopoki nowa nie wejdzie w zycie wymagaja i obowiazuje stara, poniewaz musi byc jakis pozadek a nie samowolka co kto lubi

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #192
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Zgadza sie kochaniutkie obowiązuje stara zasada. Ja dzwonila do nas do sanepidu i rowniez nic nie dowiedzxialam sie slyszac ten sam teks o braku uistawyu ale w necie pisze ze stara obowiazuje do wejscia nowej wiec wszystko jasne oprocz nie wiedzy w urzedach. Ja dzwonie i pytam o wc, o wejscie czy moge mioec przez jeden korytarz do domu i po schodach do salonu. Tzn jest w ejscie a w srodku przedsionek a nim w prawo drzwi do mieszkania a na wprost schoski do gory do salonu kosm. Tez sie nie moge niczego dowiedziec. KATASTROFA! Czlowiek musi sam sie domyslac i szukac informacji. Od znajomych ktore maja wlasne gabinety wiem ze maja byc oddzielne toalety dla klientek i nas. Ale nie kazdy tak ma i jakos im sie udaje. Trzeba dobrze trafic. A jak sie trafi na zołzę jakąś to moze byc mandat. Znajoma dostala 300zl mandatu za to ze nie miala 3 smietnikow i posegregowanych odpadów. Tez nie wiem wlasnie jak jest z tym socjalnym ale wszystkie moje znajome wlasnie tam spożywaja posilek i nikt im na to nie zwrocil uwagi. Mysle ze jakby z 10 osob pracowalo no to wtedy logiczne ze w socjalnym sie nie pomiszczą a jak wy diwe to stoliczek malutki i 2 krzeselka i powinno byc ok. ALe to trzeba dzwonic i wymeczyc urzedniczki i wymusic wprost z nich odpowiedz, a nie jest to latwe zadanie.... Wiem to sama po sobie...

  18. #193
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    jak zwykle cyrk na kolkach

  19. #194
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Na myśl przychodzą mi słowa piosenki:"Polska! Mieszkam w Polsce..."

  20. #195
    No to..wpadłam Avatar lonia1990
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    108

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Witajcie
    Ja byłam pare dni temu w sanepidzie, pytałam co muszę miec do sterylizacji. Najpier powiedziały że autoklaw a potem stwierdziły ze sterylizator kulkowy mi wystarczy.
    I tak myśle czy kupić kulkowy czy jakis inny?
    W kulkowym mogę sterylizować cążki pensete itp a co z frezami?
    Oczywiście bede mieć ronież wanienke z dezynfekcją...

    A co do pedi u nas babki powiedziały że juz nie obowiązuje to wyznaczone 6m2, ważne żeby klientka była odgrodzona od innych osób i czuła się konfortowo

  21. #196
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    przylaczam sie do pytania czy wystarczy kulkowy czy uv i jak sterylizowac frezy kamienne?

  22. #197
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Witam. Ja zaś przenoszę salon (po raz 3 ) Lokal ma 56 m2 (wcześniej był tam prowadzony gabinet kosmetyczny, masażu itp) są tam oddzielone 3 pomieszczenia, 1-do manicure, 2- do pedicure, 3- do masażu. Jest WC oraz pomieszczenie w którym najprawdopodobniej dziewczyny miały pom. socjalne (chyba), jest też oczywiście poczekalnia, w której chcę zrobić ladę (tak miałam w pierwszym lokalu że była lada i () nie było pomieszczenia socjalnego, tylko wszystkie rzeczy były trzymane za ladą (rzeczy typu:czajnik, kubki, za ladą jak by to powiedzieć też się jadło śniadania itp. td.) tam to przeszło. Wiadome ubrania były trzymane w łazience (w szafie) , mopy itp. także.
    I teraz chcę też w poczekalni wstawić ladę (która będzie miała za zadanie to samo jak wyżej), a w pomieszczeniu gdzie najprawdopodobniej byłe kosmetyczki trzymały swoje rzeczy będzie prysznic.
    Czytałam tutaj czytałam ale swojej odpowiedzi nie znalazłam ;[
    A chciała bym się dowiedzieć czy przejście z gabinetu masażu (pokoju masażu) ma być od razu do kabiny prysznicowej? Czy może być po prostu przejście zrobione (oczywiście klientka nie będzie chodziła po holu, ponieważ zrobię tam drzwi przesuwne. Załączę (mniej więcej) obrazek zrobiony na Paint .. Proszę się nie śmiać ;p
    Oraz czy w miejscu zaznaczonym na obrazku na różowo (w łazienkach) mogę zrobić pomieszczenie w którym będę trzymała środki do dezynfekcji, miotły, mopy itp.


    Chcę po prostu poznać waszą opinię.

    Ps. Oczywiście wielkości sa tylko tak narysowane, ponieważ nie mam do tego oka i mniej więcej opisane gdzie co i jak ...

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

  23. #198
    Nałogowiec Avatar Drapi
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    635

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    ja bym to inaczej zrobila

    a socjalny jest obowiazkowy ( sanepid wymaga osobnego pomieszczenia w tym szafa z przedzialka na ubranie zewnetrzne oraz druga na ubranie robocze i skrytka na buty )

    z pokoju masazu zrobilabym przejscie do lazienki ( po co przez 2 drzwi przechodzic i marnowac pomieszczenie na "korytarz" )

    zyskalabys pomieszczenie

    aa tam gdzie jest duzy prysznic zrobilabym prysznic narozny, ubikacje i umywalke razem... zyskasz drugie pomieszczenie


    a gdzie jest wejscie

    i czy te scianki sa juz postawione?
    www.fenixsklep.pl <-- serdecznie zapraszam
    DYSTRYBUTOR MARKI PEGGY SAGE oraz MISTERO MILANO .
    www.salonfenix.pl
    http://pazurkomania.blogspot.com

  24. #199
    Nałogowiec Avatar śmieszna
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    mazowsze
    Postów
    347

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Tosiaczek- klientka musi mieć takie przejscie żeby nie była skrępowana idąc pod prysznic, tu jest trochę na chybił trafił bo jak inna klientka akurat będzie wychodzić czy wchodzić do WC i się na drodze spotkają? niby nic, ale moga się przyczepić...

  25. #200
    Molestantka klawiatury Avatar Tosiaczek
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 513

    Domyślnie Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę

    Drapi, w tym problem że te ścianki już tam są,
    Nie da się zrobić przejścia, z pokoju masażu do łazienki, bo to była moja pierwsza wizja ale sie po prostu nie da ;[
    Prysznic narożny będzie.. Ubikacja i umywalka jest razem
    Wejśce jest na samym dole obrazka..

    http://bellissima-joanna-werbska.blogspot.com/

    "Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
    Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •