Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 42

Temat: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

  1. #1
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Question Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Hej dziewczyny

    Wczoraj mialam warunki ekstremalne do robienia pazurków... Nie dość że siedziałam skulona, to jeszzcze na bok... robilam w tej pozycji dwie pary rączek.. co zajelo mi okolo 4 h..w jednej pozycji...

    Wczesniej robilam w lepszych warunkach ale tez nachylona..

    Wczoraj juz nie umialam wytrzymac na krzyż, a dzisiaj dalej boli.

    Macie jakies skuteczne sposoby na ten ból?

    napewno nie tylko mi sie przyda ten watek, moze ktoraś z was ma jeszcze takie problemy

    troszke mi pomoglo zrobienie mostka, bo rozciaglam w druga strone,
    i jak sie polozylam podłożyłam pod odcinek lędźwiowy zwiniętą poduszke małą, wtedy byla duuza ulga

    jak wy radzicie sobie z bólem kręgosłupa?
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  2. #2
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    chodze na plywalnie i odpukac poki co mam spokoj z bolami kregoslupa

  3. #3
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    oj mnei tez boli szczególnei ze mam skrzywienie. w planach mam zakup klęcznika, który jest dla mnei najwygodniejszym siedziskiem chyba (no procz foteli, ale tu sie nei da robic pazurów w głębokim fotelu )

  4. #4
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    no w fotelu raczej bylo by ciezko hehe chociaz mamie kiedys robilam;D

    ja mam za niski stol w pokoju do robienia... wyzszego znow miec nie moge, bo glupio by wygladał w tym moim malym pookoju;p

    ale mysle nad kupieniem jakich nizszych krzeselek albo pufek moze to tez by pomoglo troche
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar soffii25
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 052

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    ja mam masaże i pomaga, ale muszą być systematycznie bo inaczej wszystko wraca

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    ja juz na chacie polecalam twarde wyrko... albo polezeć sobie na podlodze albo i sie zdzremnąc... ja mialam problem tak ze 2-3 noce a teraz wstaje jak nowo narodzona nawet jak duzo sie garbię...

  7. #7
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    ja polecam masaż
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  8. #8
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Ja musiałam kiedyś chodzić na laserki potem rehabiltacja i pływanie. Pływanie najbardziej pomaga
    Ja też mam niskie stanowisko do pazurków, więc mam taki jakby pufek i na nim siedzę, żeby się nie garbić zbytnio
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    nie polecam mostka,ale masaze jak najbardziej,ja mam dyskopatie i to wlasnie masaze mi pomagaly najbardziej,dobre sa tez cwiczenia na kregoslup,ale ciezko tu opisac,lepiej zajzyj do netu moze beda jakies fotki
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  10. #10
    Nałogowiec Avatar BasiaPazderska
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Myślenice/Sosnowiec
    Postów
    246

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Ja to dopiero mam problemy z kręgosłupem.
    Przez 1,5 roku pracowałam w firmie produkującej dekory łazienkowe i 6 dni w tygodniu po 10 godzin siedziałam zgarbiona i malowałam te paskudne dekory.Teraz jak mam postać dłużej niż 20 min to ból taki,że łzy mi ciekną po policzkach,siedzieć w jednej pozycji też nie potrafię za bardzo bo tak samo zaczyna kręgosłup boleć.
    W dodatku po operacji kolana w 2002 roku lewą nóżkę mam o 1,5cm krótszą od drugiej i dłuższe chodzenie powoduje ból w lędźwiach,który utrzymuje się przez kilka dni

    Ja to w ogóle jestem jakaś nie dorobiona

  11. #11
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Na miejscowy ból kręgosłupa lub karku polecam żel Altacet - jest super Sama często smaruję krzyż lub kark - starość nie radość

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar kasiasssss
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    zlotow\limerick
    Postów
    3 585

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Altacet nie dziala pzreciwbolowo,troche kojaco i jest na obrzeki,lepiej juz cos p/bolowego jak ketonal zel,ale jak kregoslop ostro boli to zele wogole nie pomagaja
    wszystkie marzenia sie spelniaja

  13. #13
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    mnie chyba jednak bardziej bola miesnie przy kregoslupie.. bo teraz zauwazylam ze boli juz tylko w momencie schylenia (potem moge byc schylona), w momencie prostowania sie, siadania (tez moge potem siedziec normalnie)..
    no mysle ze mi przejdzie niedlugo;D

    kasiuu a czemu mostka nie polecasz?:>
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  14. #14
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    ja tez mamprolemy z plecami
    zawsze staram sie siedziec prosto
    teraz chodze na akupunkture bo ostatnio tak bolalo ze az mniew noge ciaglo
    narazie jest ok

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    może Basię tzn ketopron, basen i unimil? Żel rozgrzewający do masażu. JA mam mega problemy z kręgosłupem ale to przez wagę. Nie mogę przewrócić się nie raz na bok w łóżku po pracy w ogrodzie. Okropieństwo
    Czytałam też że pomaga spanie na twardym bez poduszki, najlepiej na ziemi ze zgiętymi kolanami.....ja mam twarde łóżko więc to z kolanami super sprawa ale niestety na plecach nie potrafię zasnąć....

  16. #16
    No to..wpadłam Avatar goonis
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    hej, ja też miałam problemy z bólem przy kręgosłupie, był to ból mięśni, okazało się, że najlepsze efekty w moim przypadku dała krioterapia plus laser, po jakichś 5 zabiegach mogłam normalnie z łózka wstać, gdzie wcześniej robiłam to na czworakach... :/
    Wiara jest miłością do tego co niewidoczne, ufnością w to, co niemożliwe i nieprawdopodobne

  17. #17
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Mimo że mam tylko 15 la to już kręgosłup tak mnie boli że czasami sie czuje jak staruszka
    Zawsze rano kiedy wstaje z łóżka w całym kręgosłupie wsyztsko mi "trzeszczy" i "chrupoce" tak samo jak wtedy gdy ise place wyłamujE? wiecie może co to jest i jak sie tego pozbyć , bo nie robie tego celowo


  18. #18
    No to..wpadłam Avatar Latika
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Mysłowice/Italia
    Postów
    196

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    jak za długo boli to najlepiej do lekarza.

    Mnie bolał tydzień i znalazłam gdzieś głęboko w szafie zwykłego pajączka na plecy takiego na gumie...myślę sobie-a spróbuje choć nie wierzyłam że taka guma coś zdziała to już po 1 nocy (połowie bo strasznie był waski i ściągłam )ból prawie ustąpił...potem jeszcze trochę w dzień polatałam i jak nowo narodzona teraz zawsze po niego sięgam jak mnie łamie ale to raz na ruski rok...wtedy to był ból mocny.

    Ale badania sie przydadzą,warto "od święta" zrobić sobie przeswietlenie bo organizm nam wysyla sygnaly po to abysmy je rozwiązały i nie męczyly się ani nie olewały tego.
    "Dłonie są krajobrazem serca"

  19. #19
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    ja wczoraj robilam tesciowaj i szwagierkom pazurki to jakies 5 godzin pracy potem sobie w domu jakies 2 godziny i potem juz wysiadalam tak mnie kregoslup bolal, no coz takie uroki, wszystko wyjdzie na starosc ...

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Ja się strasznie garbię, a przy paznokciach to już w ogóle jak dzwonnik z Notre Dame myślę nad tym pajączkiem, kiedyś go miałam i troszkę pomagał.

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    fajna metoda na kregoslup siedziec na pilce np. przy kompie... zmusza to czlowieka do pracy tymi miesniami ktorych raczej nie uzywamy i wzmacniamy kregoslup
    poniewaz ja teraz nabralam kilogramow i mam spore obciazenie kregoslupa pilka do cwiczeń jest nieodzowna

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar ladyboss
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    bytom
    Postów
    34

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    dziewczyny niestety nasza praca sprzyja bólom kregoslupa siedzimy po kilka godzin dziennie jak Zuzanna napisala dzwonnik z Notre Dame.. Mam czasem taki bol jak sie poloze ze szok mysle ze masaze i ruch dobrze zrobia nie tylko naszym kostuchom.. ale takze i zdrowiu hehe

  23. #23
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Mialyście tak że bolał Was kregoslup pomiedzy lopatkami, bol promieniowal na lewa strone i mialyscie klopoty z braniem glebszego oddechu ?
    POMOCY
    Co to moze byc?
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  24. #24
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    nanami ja tak mam od kilku dni ale tylko jak pracuje 12h dziennie stojac na nogach, takze wiem ze u mnie to fizyczna praca napewno robi swoje. jakos pozniej przechodzi, a na drugi dzien znow to samo.
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  25. #25
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Gdy kręgosłup woła o pomoc.

    Ja równiez mam problem z kręgoslupem Mam wadę kręgosłupa, boczne skrzywienie - skolioza, a co za tym idzie mam asymetryczne biodra i w związku z tym jedną nogę krótszą. Miałam rehabilitację i chodziłam z wkładką w bucie. Obecnie odczuwam ból w każdym odcinku kręgoslupa, co jakiś czas w immym. Największym problemem sa jednak te nieszczęsne biodra :/ Czasem mam uczucie jakby w prawym coś tarło, a znów lewe jest zbyt luźne. W prawym teraz już pernamentnie odczuwam ból podczas chodzenia, nie mówiąc o bieganiu. Czasem prawie ciągnę nogę, bo nie mogę jej zginać w biodrze. Natomiast 3 razy w życiu miałam stluczoną kość ogonową, tzn tak podejrzewam, bo do lekarza nie poszłam. Dwa razy w zimie, a trzeci raz spadłam ze schodów. Tak powarzny to był upadek, że nie mogłam obrócić się na 2 bok w łóżku, ani się schylić, ale samo przeszło. Teraz po kilku latach odczuwam tego skutki Zdarzyło mi się tak, ze zaczęło mnie boleć w nocy w okolicy właśnie kości ogonowej tak, że się przebudziłam. Poszłam do łazienki, a gdy wychodziłam i odwróciłam sie, zeby zgasić światło, zemdlałam. Gdy się ocknęłam pobiegłam do sypialni i usiadlam na krzesle i zaczęłam ciężko i głośno oddychać, przerażona, ale to wiem od chłopaka, bo byłam w szoku i nie pamiętam tego. Chłopak się obudził i dopiero weszłam do łóżka, uspokoiłam się i zasnęłam. To był okropny bół, czułam jakby mi ktos rozrywał miednice. Kilka razy się to powtórzyło, ale bół był mniejszy i nie straciłam świadomości. Wiem, ze już dawno powinnam iśc z tym do lekarza i pójde. Takie uszkodzenia i zwyrodnienia w tej partii ciała, które dają takie objawy źle rokują szczególnie gdy chce się wykonywac pracę siedzącą taką jak stylistka paznokci.
    Dziewczyny dbajmy o nasze kręgosłupki, bo to w sumie jeden z najważniejszych organów

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Pytania-proszę o pomoc
    By Pati88 in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 17:01

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •