Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 61

Temat: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

  1. #1
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie koloryzacja farbą fryzjerską (profesjonalną)

    mam kilka pytań do fryzjerek. Chciałabym przejść spowrotem na blond (mam zafarbowane szamponem garniera czekoladowym) ale nie taki jasny, tylko kilka tonów jaśniejszy od naturalnego, bo mam już dość odrostów, a tak farbowałabym co 2 miesiące odrosty. A więc:

    sprawdzałam na jednym pasemku rozjaśniaczem Blondoran i wyszło słomkowe, taki dziecięcy blond,a na odrostach prawie białe, więc myślę że nie będzie problemu z farbowaniem, tylko nie wiem pyt.1: czy później odrosty mogę farbować samą farbą z oxydantem 6% czy też muszę rozjaśniać za każdym razem?
    pyt.2 Jaką farbę profesjonalną wybrać, w miarę niedrogą i czy mogę ją łączyć z oxydantem londy? Jeśli to mozliwe to prosiłabym o firmę i nr koloru lub kolorów do zmieszania, bo na tych próbnikach boję się polegać, poza tym przez neta to kiepsko dobrać kolor a u mnie hurtowni fryzjerskiej brak.
    pyt3. Jak już rozjaśnię włosy to czy mam je wysuszyć przed farbowaniem czy farbę kłaść na mokre?
    pyt.4 Ile trzyma się taką farbę na włosach zarówno po rozjaśnianiu jak i przy odrostach (ile odrost i ile na całości)

    włosy mam mysi średni blond, bardzo podatne na farbowanie, włosy są gęste ale cienkie i absolutnie nie da się ich zakręcić ani ułożyć na dłużej niż 20min. Mam nadzieję że ten opis pomoże w identyfikacji włosa Może znajdę gdzieś fotki to dorzucę.

    Kolor chciałabym jakiś taki podobny do tego na fotkach
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 20-04-2010 o 12:30

  2. #2
    No to..wpadłam Avatar karna26
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    KR/BE
    Postów
    235

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Moim zdaniem powinnas najpierw zrobic bardzo gęsty baleyage srodkiem rozjasnającym,gdyż farba Ci nie rozjasni ciemnego koloru,Ciezko jest tak powiedziec co dokladnie powinnas zrobic nie widzac włosów,z tego co zrozumiałam to masz ciemny kolor i chcesz miec jasne blond?

  3. #3
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    karna ma rację, musisz zacząć od pasemek, bo tak uchronisz włosy przed zniszczeniem. No chyba, że chcesz natychmiastowy efekt to możesz ściągnąć kolor, ale to nie jest godne polecenia, bo po 1 niszczy włosy, a po 2 i tak bez późniejszego farbowania nie uzyskasz ładnego blondu ;/

  4. #4
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Po pierwsze ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć nie widząc ani nie dotykając Twoich włosów. Po drugie ja Ci proponuję tak jak napisała koleżanka wyżej, żeby najpierw zastosować balayage, bo jeżeli nawalisz rozjaśniacz na całą głowę to po pierwsze nie będzie to ładnie wyglądać, podrażnisz skórę głowy a po drugie zniszczysz włosy. Po za tym farbą, farby nie rozjaśnisz. dlatego proponuje balayage, za 2-3 miesiące zrobisz znów balayage aż pomału zejdziesz z koloru. Wtedy będziesz mogła użyć farby fryzjerskiej. A jeżeli zależy Ci na szybszym efekcie proponuje iść do salonu fryzjerskiego, najlepiej loreala i zrobić dekoloryzację. Zabieg ten nie jest tani ale nie niszczy włosów tak jak rozjaśniecz. Pozdrawiam

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (profesjonalną)

    mam taki wyrudziały, sprawdzałam na jednym pasemku i wychodzi słomkowy, nie zółty. Nie chce mi się bawić baleyagem, bo na odrostach łapie mi na bialo i i tak musialabym farbą pociągnąc potem. Nie zabardzo mam kasę ani czas na fryzjera. Chce kolor taki jak na fotkach, które zamieściłam czyli jakieś 3 tony jasniejsze od moich naturalnych. Myślalam żeby całe rozjaśnić i potem zafarbować, a później już tylko odrosty co 2 miesiące.
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 20-04-2010 o 13:57

  6. #6
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    akinorew1989 nie mogę się z Tobą zgodzić. Bo umiejętnie zrobiona dekoloryzacja, profesjonalnymi i do tego przeznaczonymi środkami nie jest szkodliwa na włosy i może dać bardzo dobry efekt.

    ---------- Dodano o godzinie 12:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:53 ----------

    hersa, jak cały łeb rozjasnisz to nie bedzie równomierny kolor, a nawet jeżeli dasz farbę to ci nie wyrówna. a po za tym zniszczysz włosy, a nie daj boże jak za długo przetrzymasz bedziesz włosy garsciamy wybierać.

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    No skoro tak mówicie to się zastanowię. Może jeszcze ten szampon się zmyje troche. U mnie nie ma fryzjera loreal, są tylko małe saloniki, a ufam tylko jednej fryzjerce co do strzyżenia, ale nie wiem jak u niej z farbowaniem, dostac u niej termin to masakra, noi nie mam kasy narazie. Może faktycznie pozbieram kasę i najpierw pójde do niej a później będę myśleć. Musze obciąć włosy i chcialam najpierw ufarbować, bo wiadomo inaczej fryzurę się dobierze do koloru.

  8. #8
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Będzie dobrze, ale najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów by potem nie narobić sobie jeszcze większych problemów z włosami. pozdrawiam

  9. #9
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    tak myślę, że lepiej pozbieram teraz na fryzjera niż potem na dobrą perukę
    A jak już będę blondynką to będę pytać dalej co do odrostów ewentualnie

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar karna26
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    KR/BE
    Postów
    235

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Ja bym odradziła dekoloryzacje poniewaz po dekoloryzacji włos jest Bardzooo wytrawiony i prawdopodobnie nie uzyskasz takiego koloru jak chcesz miec,a nawet jesli udałoby sie uzyskac taki kolor jak chcesz miec to po dekoloryzacji farba sie bardzo szybko zmywa wiec bedziesz musiała czesto farbowac.

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    po raz kolejny muszę zgodzić się z karną, dekoloryzacja nawet wykonana przez profesjonalistów osłabia włos bardziej niż samo rozjaśnianie, więc chyba nie warto ryzykować,a po 2 nosząc baleyage odrosty nie rzucają się tak bardzo w oczy

  12. #12
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    słuchajcie dziewczyny jestem fryzjerką i dokładnie wiem jak się robi dekoloryzację, na czym polega, a własnie rozjaśnianie wytrawia włos, mylicie pojęcia. przykro mi ale nie macie racji.

  13. #13
    No to..wpadłam Avatar akinorew1989
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Sosnowiec
    Postów
    127

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    no to trafił swój na swego, od lat pomagam mamie w salonie fryzjerskim
    każdy ma swoje rację, nie warto ciągnąć tej dyskusji!

  14. #14
    No to..wpadłam Avatar karna26
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    KR/BE
    Postów
    235

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Ja tez jestem fryzjerką i wiem jak włosy sie zachowuja po dekoloryzacji poniewaz doświadczyłam tego na mojej klientce,podam jeden przykład:gdyż miała bardzo jasny blond i chciała przyciemnic na kolor tez blond ale zloty i ciemniejszy od tego co miała o 2-3 tony,nie wiem czemu nie chciala sie przyznac ze miała sciagany kolor-moze sie wsydziła nie wiem,po czym jak juz zrobiłam kolor wlasnie ten troche ciemniejszy,to odrost chwycił slicznie dokładnie na taki kolor jak chciała,ale reszta włosów jednak rózniła sie,dopiero w tedy sie przynała ze miała sciagany kolor.
    Kazdy włos jest inny takze dopuki sie nie zobaczy włosów ciezko jest powiedziec jak wlosy sie zachowaja podczas farbowania .
    A Nie napisałam ze dziewczyna ktora załozyła ten temat napewno nie uzyska danego koloru ale po dekoloryzacji farba bedzie sie jej szybko spłukiwac.

  15. #15
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    możliwe, ale to zależy jak był ten kolor ściągany, bo słyszałam nawet taki przypadek jak moja koleżanka poszła do swojej fryzjerki na dekoloryzację i zrobiła jej to rozjaśniaczem, inna była na dekoloryzacji i fryzjerka po ściągnięciu koloru nie nałożyła jej farby, wysuszyła i puściła do domu, a zaś jeszcze inna po ściągnięciu koloru i po umyciu już włosów nałożyła odżywkę, więc nie dziwmy się gdy po takich błędach dekoloryzacja nie będzie poprawnie wyglądała, i włosy nie będą zdrowe gdy idzie się do osób które nie umieją jej nawet wykonać. efekt wtedy na pewno nie będzie zadowalający!

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Ja kiedys tez zaszalam i zafarbowalam sobie wlosy na niby czekkolade-z efektu nie bylam zadowolona bo wczesniej mialam tylko blond wiec trzeba bylo cos z tym zrobic-moja kolezanka fryzjerka wlasnie doradzila mi wtedy zeby zrobic baleyage bardzo gesty no i tak zrobilysmy powiem szzcerze ze bylam bardzo zadowolona nawet ten pozniejszy zestaw kolorow bardzo mi sie spodobal A wiec tez radze najpierw baleyage a jesli nie bedziesz dalej usatysfakcjonowana to stopniowo dokladac dalej blond

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    właśnie dlatego boję się fryzjerów, po moich przykrych doświadczeniach z różnymi fryzjerami to już wolę wizyty u dentysty. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Do mojej fryzjerki chodzę od kilku lat na podcięcia, obcięcia i ewentualnie baleyage ale na bardziej drastyczne zabiegi się boję, nie widziałam żadnej jej klientki po takich zabiegach, wolałabym nie testować jej umiejętności i produktów na sobie. Kiedyś poszłam do innej na podcięcie samych końcuweczek, bo moja nie miała terminów, to mnie dziewucha obcharatała tak że nie wiedziałam co mam zrobić, czy się rozpłakać czy w pysk dać, a tak długo wtedy zapuszczałam swoje naturalne nie farbowane włoski. Teraz wolę poczekać miesiąc, ale iść do tej co zawsze. Ja mam pecha do fryzjerów jednak.

    kurczę, ja tak bardzo nie chcę tego baleyage'u na odrostach będę miała białe pasma, tak się użeralam w tamtym roku z tym baleyagem że postanowiłam sie zafarbować na czekoladę i znowu mam wracać do niego? To już chyba poczekam aż odrosną.

    Gdzieś czytałam że są takie dekoloryzatory (z loreala chyba ale nie jestem pewna) co można je z ciepłą wodą mieszać zamiast oxydantów czy czegoś. Może po tym ten szampon zejdzie i nie popali mi włosów? Przeklęte szampony do 28 myć, lepiej jak farba się trzyma.
    Ostatnio edytowane przez hersa ; 20-04-2010 o 16:47

  18. #18
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    dokładnie cały czas Ci mówię o tym produkcie! dlatego proponowałam Ci salon loreala...


    http://www.pro-sprzet.pl/index.php?a=opis&k=355&id=1898

  19. #19
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    aha hehe, no niestety u mnie nie ma takiegoż salonu. No nic, może coś wymyślę, boję się sama robić tym lorealem, spytam mojej fryzjerki czy tym robi, kiedyś mówiła że ma coś do zmywania szamponów koloryzujących, ale po jej minie widzialam ze kiepsko to działa chyba. A jak "fachowo" nazywa się ten kolor co dałam na fotkach? złoty blond? naturalny blond? karmelowy blond?

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Ciężko określić nazwę bo każda firma, ma inną, ale powiedz fryzjerce ze byś chciała mieć blond na poziomie 8, ona Ci pokaże paletę i sama wybierzesz odcień. Nie wiem ile razy farbowałaś tą ciemną farbą włosy. jeżeli kilka razy, to nie wiem czy od razu zejdziesz do tak jasnego blondu. Jeżeli za pierwszym razem nie uzyskasz takiego efektu będziesz musiała powtórzyć zabieg.

  21. #21
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    farbowałam 2 razy, w październiku i lutym, trochę się zmył ten szampon. Muszę zacząć myć włosy co 2dni, może się jeszcze wymyje trochę (myję włosy co 4dni, bo mi się nie przetłuszczają w ogóle). Najgorsze jest to że gdzieś tak od nosa w dół mam rozjaśniane baleyagem z tamtego roku, tyle ze przykryte ta czekoladą. Coś czuję że pożegnam się z moimi włosami za ramiona, bo wyjdzie siano i zrobie sobie taką fryzurkę jak na foto tylko kolor jak ze zdjęć u góry, nawet mi się podoba. Ale ja już naprawde nie mogę patrzeć na ten zrudziały kolor :/

  22. #22
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    szampony przeciwłupieżowe, do włosów przetłuszczających się oraz szampony z pokrzywy mogą trochę pomóc. Wypukają nieco kolor. a kolorek ładny i fryzurka

  23. #23
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    słyszałam ze aspiryna również trochę spiera kolor. Kupię jakiś przeciwłupieżowy i będę myć i myć i myć... potem efassor i wymarzony blond Dzięki dziewczyny za pomoc a tak na przyszłość, jakiej firmy farby uważacie za najlepsze jeśli chodzi o blondy? Jak już sie wybiorę do fryzjera, to poproszę o taką firmę (albo kupię i poprosze o zrobienie tą farbą) i później będe sama odrosty robić.

  24. #24
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    ja tez chcialam przejsc do blondu z czarnego koloru i...
    kupilam rozjasniacz Londy w niebieskim opakowaniu w Rossmanie za 13,99 zl chyba i kumpela mi nalozyla pasemka - chwycilo ale siedzialam chyba z 1,5 h
    po miesiacu wzielam nalozylam ten sam rozjasniacz ( chyba z 4 farby ) i nalozylam reklamowke jednorazowa na glowe i siedzialam z 2 h
    za kazdym razem kladlam farbe na nieumyte wlosy ( 3-4 dni )
    puscilo mi ale mam kolorowe pasemka
    mysle, ze jak jeszcze raz lub dwa naloze to bedzie juz git
    oczywiscie u nasady wlosow wyszlu mi jasniejsze...

    i co dziwne przestaly mi wypadac wlosy w gigantycznych ilosciach hmmm

  25. #25
    Nałogowiec Avatar Etna
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Białystok
    Postów
    614

    Domyślnie Odp: koloryzacja farbą fryzjerską (proofesjonalną)

    Farby loreala są najlepsze! Bo to nie są farby a kremy koloryzujące. Są świetne, odżywiają włos i w ogóle nigdy się na nich nie zawiodłam. Ale jeżeli uważasz ze wolisz coś tańszego to proponuję farby z AlfaParfu też są świetne lub może być też ByFama jest w porządku.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •