Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 52

Temat: Lukier plastyczny do tortów

  1. #26
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    anusska jakby nie byly z atestem to jajek tez by nie mozna bylo farbowac w koncu to rzecz spozywcza bo zazwyczaj po farbowaniu jajek takie jajko sie zjada po wyświeceniu

  2. #27
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    robiłam tort z masą plastyczną przepis znalazłam w internecie,bardzo fajne torty można z tego zrobić i nie jest to nawet trudne.dziś wypróbowałam mase z pianek marshalow,przepis też z netu według mnie jest lepsza,lepiej się układa jest bardziej elstyczna,troszke mniej słodka,bardzo fajna

  3. #28
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Super przepis . Na pewno go przetestuje! A tym czasem ja zrobiłam wczoraj tort na urodziny teścia. Taki całkiem zwyczajny , mam nadzieje , że będzie smakował.
    Może się pochwalę nim?
    Ale to chyba nie odpowiednie miejsce?

  4. #29
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    A to torcik, jaki zamówiłam na 30 urodziny męża nie dość, że piękny to baaaardzo smaczny mniam aż szkoda było psuć he he
    Załącznik 31735Załącznik 31710
    Ostatnio edytowane przez Emilia B. ; 24-10-2010 o 15:09



  5. #30

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Cytat Napisał anusska Zobacz post
    Tajemnicy żadnej nie ma. Z lukrem plastycznym pracuje się podobnie jak z plasteliną - formuje się dowolne kształty, jakie kto chce, ograniczeń nie ma Elementy łączy się za pomocą jadalnego kleju, odrobiny wody lub lukru (z wody i cukru pudru). Niezbędnikiem przy wykonywaniu ozdób są barwniki spożywcze. Osobiście polecam żelowe, które nie rozcieńczają masy cukrowej (wg mnie najlepsze są firmy Wilton).

    Jak coś jeszcze mam "dodać" o masie, to piszcie

    Witam,
    Niestety nie zgodze sie....lukier plastyczny to pojecie baaardzo ogolne.....

    fondant - to jest to czym oblekamy ciasto - nie nadaje sie do formowania figurek..
    do figurek uzywamy specjalnych mas - model past, gum paste, itp....


    Ostatnio edytowane przez tusia ; 28-10-2010 o 11:34 Powód: spam

  6. #31
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Całkowicie się z tym zgadzam, jednak najczęściej masy cukrowej domowej roboty (a o takiej pisałam) używa się i do oblekania tortów, i do wykonywania figurek, i do lepienia kwiatów.

    A taki torcik ostatnio zrobiłam na zamówienie (wzorowałam się na modelu gitary gibson sg):


  7. #32
    Totalna maniaczka Avatar Nnisiaa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    1 339

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    ja zrobilam ostatnio taki....pierwszy raz tego typu torcik...

  8. #33
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    A to torcik, jaki zamówiłam na 30 urodziny męża nie dość, że piękny to baaaardzo smaczny mniam aż szkoda było psuć he he
    Załącznik 31735Załącznik 31710
    właśnie szukałam przepisu na lukier zeby zrobić mojemu tort z motocyklem a tu prosze Emilka dużo Cię to wyniosło Chciałabym sama spróbować takie cudo ulepić ale nie wiem czy dam rade

  9. #34
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Zapłaciłam z tego co pamiętam 300 zł ale warto było



  10. #35
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Ja zamawiam z jednego miejsca bo robią tam najpyszniejsze tory z bitej śmietany, bo my nie znosimy tłustych margarynowych kremów w tortach.
    W tym roku na 3-cie urodziny Młodego zamówiłam:
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    w niedzielę odbieram.


  11. #36
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    ja znalazlam przepis na mase plastyczna z pianek marshmallow a jaki tort pycha
    tyle ze fotk nie zdązylam zrobic juz zaczeli jesc fotki przez moja mamusie trzaskane telefonem

    Biszkopt (zrobilam wg swojego przepisu ale mam zapisany taki):
    - 6 jajek;
    - szczypta soli;
    - niecała szklanka cukru;
    - 6 łyżek oleju;
    - 8 łyżek mąki pszennej;
    - 1 czubata łyżka mąki ziemniaczanej;
    - 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia.

    Krem:
    - 500 g serka mascarpone;
    - 200 ml śmietany 36%;
    - śmietan-fix (opcjonalnie);
    - niecała szklanka cukru pudru;
    - cukier waniliowy.

    Masa marshmallow:
    - 180 g pianek marshmallow;
    - 3 łyżki wody;
    - 0,5 kg cukru pudru (nawet troche wiecej do zagniatania masy, ja zuzylam dodatkowe 250 )

    Jajka rozbić oddzielając żółtka od białek. Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. Na koniec dodać cukier i dalej miksować. Potem dodać żółtka. Olej dodawać po jednej łyżce, cały czas miksując. Mąki przesiać. Dodawać po trochu, aż do końca. Dosypać proszek. Rozdzielić ciasto na trzy części.
    Piekarnik nastawić na 200°. Dół tortownicy wyłożyć papierem do pieczenia. Każdy blat piec przez około 10-15 minut.

    Kiedy biszkopt stygnie, przygotować krem. Śmietankę ubić na sztywno. Można dodać śmietan-fixu. Dodać cukru waniliowego i cukru pudru. Kiedy śmietana jest już gęsta, miksując dodawać serek. Porcja starczy na dwa przełożenia, posmarowanie wierzchu i boków.

    Pierwszy blat nasączyć wodą z sokiem z cytryny, herbaty i cukru (dwie torebki herbaty na ok 100ml wody zaparzyc dodac cukier i cytryne, ma byc slodkie i kwasne). Posmarować marmoladą. Położyć warstwę kremu. Tak samo postąpić z drugim i trzecim blatem. Posmarować również boki. Wstawić do lodówki.

    Pianki z trzema łyżkami wody rozpuścić w kąpieli wodnej (wtedy można dodać barwniki). Pod koniec dodać połowę cukru i energicznie mieszać. Wyjąć masę z kąpieli, dodać resztę cukru i energicznie wyrabiać. Masa faktycznie jest na początku bardzo bardzo lepka, ale potem zmienia swą konsystencję na plastelinową. Jak za mocno sie klei podsypać jeszcze cukrem pudrem zeby zamienila sie w mase Rozwałkować masę na wielki i dość cienki placek. Położyć na wierzchu tortu i delikatnie (ruchami z góry na dół) przyłożyć do boków. Odciąć zbędną część. Ozdoby to już indywidualna sprawa każdego.

  12. #37
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    ja z jakies dwa miechy temu chcialam zrobic z tej masy róże jadalne... jak zobaczylam jak moja kolezanka to robi to zazdroscilam i od razu polecialam do lidla po marshmallows i cukier puder..

    ale nic nie zdziałałam, bo nie pożałowałam wody, a mianowicie, jak trzeba było tak 3 łyzki wody to ja dałam wiecej i jak dodawałam pianki i cukier puder to było tego wszystkiego za dużo. Znaczy za dużo bo o mało co nie wylalo mi sie z garnka. No ale myslalam ze te 3 lyżki to za mało, bałam sie ze mi sie spalą. gdybym miala jeszcze jeden kilogram cukru pudru to bym cos zdziałała a tak to d*upa blada .. nie moglam leciec do sklepu bo później bym chyba garnka nie domyła..

    Nie mowiąc już o tym ile się namęczylam by kibelek wyszorowac po tym wszystkich, tak sie to wszystko przykleiło

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

    ________________________________________


  13. #38
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    natalia ale jak one moga ci sie spalic jak one maja byc rozpuszczone w kapieli wodnej? czyli garnek z piankami wstawia sie w garnek z woda? ja napisalam ze trzeba wiecej pudru niz w przepisie a poza tym troche mi przykro bo wlasnie opisalas jaka ta masa jest do duszy kiedy ja ją zachwalam, ale coz kazda kucharka jest inna

  14. #39
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    ale nie nie.. ja opisalam co innego znaczy nie sugerowalam sie Twoim przepisem tylko takim od kolezanki..

    ogolnie ja nie wstawialam garnek w garnek tylko po prostu w garnku to wszystko. Bo wczesniej czytalam ze jak są dobre rondelki (dobre jakosciowo) to nie potrzeba garnek w garnek.. no i tak zrobilam..

    Ja tą mase zachwalam ! jest fantastyczna, a ze mi nie wyszła to moja głupota !
    gdy bym miala wiecej cukru pudru to by wszystko elegancko wyszło, ale niestety mialam za mało

    jak ktos ma fb to tu wrzucam profil kolezanki, która z tej masy zrobila piekne różyczki
    Facebook

    ________________________________________


  15. #40
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    ja miałam taki na weselu... wszyscy myśleli, że on takimi serwetkami jest nakryty
    (wesele było 29.12.2007 tylko data w aparacie była źle ustawiona)
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    a to sorki natalko odebralam negatywnie koment

    evelyn pikne moj brat bo to na jego imieniny robilam pytal czy kupowalam ten tort

  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    dwa torciki jakie robilam na chrzciny z tej masy podanej pare postow wyżej

  18. #43
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Elizabeth76
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    3 113

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    zyza śliczne torciki i pewnie równie smaczne

  19. #44
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    super torty Zyzka zdolniacha z Ciebie

  20. #45
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    tort na urodziny synka - zygzak McQueen

    masa czekoladowa plastyczna:
    dwie czekolady po 100g
    jedna lyzka i dwie lyzeczki miodu
    + barwniki spozywcze

    rozpuszczamy na parze albo w kapieli miód z czekolada. Jesli masa po rozpuszczeniu sie leje to za duzo miodu ma byc taka papka zeby po wyciagnieciu mozna bylo ja wymodelowac. pougniatac zeby sie tluszcz troche wytopil, na 2h w papier sniadaniowy zeby tluszcz zaabsorbowal... po 2h mozna lepic jesli masa sie klei to na troche do lodowki.

  21. #46
    Totalna maniaczka Avatar RedSunset
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    woj. śląskie, okolice Myszkowa gg11632818
    Postów
    1 296

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Boziu jakie tu pyszności pokazujecie... Dziewczyny podziwiam Was normalnie za to pieczenie i gotowanie... masakra. Dla mnie ciasta i torty to kosmos! Jeszcze nigdy nie zrobiłam czegoś co nie było zakalcem I dlatego szacun, bo sama chciałabym potrafić wyczarować coś tak pięknego i zapewne pysznego a tym czasem najłatwiejszy przepis na babkę potrafię sknocić

  22. #47
    Molestantka klawiatury Avatar zosia_29
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 683

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    O rany aż się zaśliniłam ...

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Zyza piękny moj kuzyn mial podobne autko na 7 urodziny moja mama jako chrzestna zamowila w cukrowni za 70zł..

  24. #49
    Totalna maniaczka Avatar germana
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Marki / Warszawa
    Postów
    768

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Ja swojemu chłopowi na 25 urodziny zrobiłam ciasteczka :

    Załącznik 46987

    właśnie z masy lukrowej i L malowałam barwnikiem spożywczym bo pisaków nie było

    robione na bardzo szybko więc niedokładnie ale liczył się sam fakt xD

    ciastka sa z dwóch rodzajów ciast więc dlatego tez tak różnej wysokości są xD

  25. #50
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Lukier plastyczny do tortów

    Zyza, mój Chrześniak już Cię kocha Jakby dostał taki tort na urodziny, to by go sam pożarł razem ze świeczkami
    Germana, świetny pomysł! Nawet się spodobał mojemu M.
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •