Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 42

Temat: Wysuszona skóra głowy!!

  1. #1
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Wysuszona skóra głowy!!

    Witam mam pytanko do was dziewczyny ...Od jakiegos czasu schodzi mi płatkami skóra z głowy i nie jest to łupiez chodze duzo na solarium przyznaje sie i susze włosy suszarka i macham po nich jescze prostownica..Nakładam maski odzywki ale nic nie pomaga włosy sa nawilzone ale skóra glowy swedzi i schodzi...Przy czarnych włosach to duzy problem..Prosze o rade

  2. #2
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    radzę przejść się do dermatologa...migiem.

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Emist ma racje bo tu cos specjalistycznego powinno pomóc i tzreba luknąc czy to nie jakies chorobsko

  4. #4
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Byłam u lekarza i powiedzial ze to przesuszona skóra glowy i bardziej do fryzjerek powinnam sie zgłosic o porady i nie łazic na solarium

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ja mialam to samo po solarium-najlepiej jak pujedziesz sie opalac nastepnym razem to zakladaj sobie chustke na glowe to ochroni skore glowy przed nadmieernym opalaniem no i wystarczy ze zrobisz sobie dobry tydzien przerwy i powoli zach´znie wracac wszystko do normy! Duzo odrzywek a najlepiej dac sie skorze i wlosom samym przetluscic-tzn nie myj glowy jak najdluzej jesli jestes w domu i nie ma potrzeby to nie myjMi fryzjerka wlasnie doradzila ze przy takich problemach najlepiej jest myc glowe jak najmniej!

  6. #6
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    o widzisz a ja prawie codziennie katuje bo widac te platki skory i nerwicy dostaje

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    no to wlasnie nie myj Bo jak myjesz i znow suszysz to one ciagle sa przesuszone!Bedzie dobrze

  8. #8
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Sylwunia a jakim szamponem myjesz głowę tzn włosy? Może być też źle dobrany szampon... Oczywiście polecam zakrywanie włosów i głowy w solarium , gdyż nie przesuszysz wtedy włosów , ani skóry głowy.
    SZCZĘŚLIWA

  9. #9
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    PANTENE SZAMPON INTENSYWNA REGENERACJA kurcze ale jak od dwoch miesiecy znowu zaczełam chodzic na solarium problem sie pojawił..A jest chanti szmpon nawilzajacy głownie skore a nie same wlosy?

  10. #10
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    polecam head&shoulders taki do suchej skóry głowy mi pomógł miałam ten sam problem
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  11. #11
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Kurcze to z tego wynika ze szampon masz dobry-chyba że alergia na jakis składnik tego szamponu.... hmmm a może spróbuj ampułek co wsmarowujesz we włosy i skórę głowy Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img.bazarek.pl/117860/9687/593253/100_18552239144af0a730c3eb8.jpg One maja za zadanie nawilżyć włosy i skórę głowy.
    Ostatnio edytowane przez Chanti25 ; 25-04-2010 o 22:29
    SZCZĘŚLIWA

  12. #12
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    jakis w domu mam to zerkne do jakich włoskow jest

  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar _kasiunia_4
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wołów/Wrocław
    Postów
    867

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    ja po head&shoulders ( niby przeciwłupieżowy ) dostawałam taki łupież że szok.. więc go omijam jak ognia a używam takiego z apteki teraz i jest ok jak się skończy to różnych używam zanim go kupię byle nie head&shoulders

  14. #14
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Cytat Napisał _kasiunia_4 Zobacz post
    ja po head&shoulders ( niby przeciwłupieżowy ) dostawałam taki łupież że szok.. więc go omijam jak ognia a używam takiego z apteki teraz i jest ok jak się skończy to różnych używam zanim go kupię byle nie head&shoulders
    Ja mialam po nim to samo i to w sumie nie tylko ja bo juz duzo opini slyszalam na ten temat
    W tym przypadku to mi sie wydaje ze zaden szampon nie zadziala od tak bo to nie jest zwykly lupiez tylko spalona skora glowy i przesuszona-wiec trzeba ja pozadnie nawilzyc...
    A jesli chodzi o nawilzenie to mozna jeszcze jedwab w skore glowy wsmarowac ! No i jedyne wyjscie to na solarium chusteczke i jak narzadsze mycie glowy i problemu nie bedzie

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    sylwunia nie wiem czy to ci sie do czegos przyda ale pewnie uzywając pantene zauwazyłas ze wlosy sa brdzo mieciutkie prawda? nie wiem czy stosujesz też odzywkę ale pantene w swoim skladzie posiada jakies woski ktore zamykają łuski wlosa ale także blokują skore na glowie... dla mnie nie bylo lepszego szamponu ale jak zaczęlam stosowac go juz w trzecim opakowaniu zaczelo mi sie cos takiego robić... moja ciotka ktora jest w ameryce fryzjerką powiedzial mi o tych woskach w pantene i zrobilam sobie detoksykacje przy pomocy jakiegos naturalnego szamponu i zmieniłam odzywkę... dlatego mowi sie ze odzywke nie naklada sie na skore glowy... oprocz tego zapwene stosujesz przy prostowaniu jakies specyfiki jak stosowalam loreala ten do prostowania wloswo a oprocz tego jeszcze jedwab... i wlasnie odpadala mi skora platami... teraz obecnie stosuje maskę raz na miesiąc intensywnie odzywiająca z naturalnych skladnikow... sa takie dostepne w Naturze takie pro eko bez chemii ja lubię taką żołtą...
    ale powaznie jesli wosk ci zasklepi skore to skora broniąc sie moze zacząc sie sypać podobnie jak łupież... zmień szampon na jakis lagodny jak naturia joaany albo rzepa i zmien odzywkę...
    a co do dermatologow to im za chiny nie wierzę... oni badanie robia tylko na podstawie wywiadu przynajmniej u mnie

  16. #16
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    zyza mialam odzywke rowniez i uzywam jej

  17. #17
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Sylwunia83, mam ciocie, ktora miala straszny lupiez, czy zluszczajaca sie skore na glowie. Stalo sie to dodatkowo uprzykrzajace kiedy zaczelo jej wchodzic na CZOLO Wygladalo to co najmniej tragicznie, przyznaje. I wiesz czym to wyleczyla NIZORALEM. Sprobuj uzyc Nizoralu z tego co slyszalam to szampon ten zawiera antybiotyk. Fakt faktem wydaje sie byc skuteczny.
    The world is mine

  18. #18
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    ja ci nie polece uzywac zadnych środkow z apteki a tym bardziej nizoral head&shoulders bo jesli masz przesuszenie skory glowy to mozesz sobie zaszkodzić... sprobuj zmienic nawyki jakie stosujesz dla głowy albo znajdż porzadnego specjaliste dermatologa prywatnie
    acha zapomnialam dodać
    jak tylko dowiedzialam sie o tym pantene zaczęlam podpytywac klientki 50% z nich mialo łupiez jak uzylo powyzej dwoch opakowań... takze moze to jest metoda

  19. #19
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    ja ci nie polece uzywac zadnych środkow z apteki a tym bardziej nizoral head&shoulders bo jesli masz przesuszenie skory glowy to mozesz sobie zaszkodzić...
    A dlaczego Nizoral mialby byc szkodliwy
    The world is mine

  20. #20
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ja jeszcze dodam ze sucha skóra głowy może być spowodowana zmiana hormonalną lub złą dietą
    SZCZĘŚLIWA

  21. #21
    No to..wpadłam Avatar nutella
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Witam
    ja jako fryzjerka moge jedynie doradzic :
    - nizoral (jak to jest lupiez)
    - czeste natluszczanie wlosow np. przez maseczke z rycyny
    - no albo jak wczesniej wspomniala jakas dziewczyna naturalne natluszczanie czyli rzadkie mycie wlosow np. raz w tygodniu ,az do ustopienia problemu.



    Przepis na maseczki z rycynki dla zainteresowanych :

    Jeżeli nasze włosy są zniszczone i wypadają zróbmy następującą kurację: 1 żóltko + 1 łyżka oleju rycynowego + 1 łyżka oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszać, lekko podgrzać i nanieść na włosy. Następnie nałożyć czepek, owinąć głowę ręcznikiem i taką maseczkę możemy trzymać nawet całą noc (ale wystarczy również godzinę). Następnie włosy myjemy, a do ostatniego płukania dodajemy sok z cytryny lub ocet jabłkowy. W przypadku, gdy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania, sok z cytryny możemy dodać także do maseczki.

    Jeżeli mamy włosy pozbawione blasku zastosujmy mieszankę:
    w jednym litrze wody rozpuszczamy 100 ml soku jabłkowego, 100 ml octu jabłkowego, 10 g oleju rycynowego. Wszystko wymieszać i nanieść na umyte i wilgotne włosy. Po kilkunastu minutach spłukać czystą wodą.

    przepis dla leniuchow :
    dodac lyzke rycyny do odzywki i trzymac 2-5 minut ,po czym obficie splukujemy.

    Oczywiscie wszystkie maseczki wykonujemy na umytych, mokrych wlosach.

    pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania problemu

  22. #22
    Totalna maniaczka Avatar Ewelina83
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Moja tesciowa ma problem z lupiezem i pomaga jej tylko Nizoral!
    Tu w tym przypadku problem pojawil sie przez solarium przez przesuszenie glowy-mialam to samo wiec wydaje mi sie ze wizyta u dermatologa malo co da jedynie zastosowac sie do wskazowek i poczekac co bedzie dalej-u mnie sie uspokoilo i nie mam z tym problemu odkad zakladam chustke!U mnie problem wygladal tak ze skora nie schodzila mi z calej glowy tylko wlasnie tam gdzie padalo na nia najwiecej swiatla czyli przod srodek i tyl po bokach problem byl mniejszy!Jesli problem by nie zniknal pomimo wszystkich prob jego wyeliminowania go to wtedy mozna szukac rozwiazania u lekarzy!
    Z reszta to nie chodzi tylko o solarium- lekarze takze informuja o tym zeby chronic swoje wlosy i skore glowy przed sloncem slonecznym wiec tym bardzeij przed solarium gdzie dawka 15-30 minut w solarium rowna sie calodniowym przebywaniu na sloncu!

  23. #23
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    moj facet ma przesuszona skore na glowie - byl u dermatologa, uzywal wszystkie szampony i odzywki jakie pisalyscie i zadna mu nie pomaga a ja dostaje szalu bo wszedzie na jego czarnych ciuchach widac "snieg"
    nie chodzi do solarium, nie suszy wlosow suszarka, pracuje w czapce i codziennie myje wlosy - moze to przez to ale jakby nie umyl wlosow to ja bym padla bo pod ta czapka poci mu sie glowa

    ja tez chodze do solarium i susze wlosy ale jednak nie mam takiego problemu

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    ja też tak mam, pojawiło sie jakieś 3 lata temu i nic nie pomaga. To nie jest łupież, prędzej łuszczyca, a po pantene i po odżywce WAX (tej z apteki) to tak mnie łeb swędzi, ze mam ochotę wyrwać wszystkie włosy razem ze skórą. Właśnie nie sypie mi się tak jak łupież tylko płaty mi schodzą i ja to oczywiście rozdrapuję bo mnie swędzi, robią sie strupki i historia się powtarza. U mnie nie ma dermatologa normalnego. Jak byłam u jedynej baby która u nas przyjmuje, powiedziałam co jest grane to nawet nie spojrzała na skórę, tylko z odległości 0,5 metra stwierdziła ze to łupież. Teraz zaczęlam myć głowę takim tanim szamponem za 6 zł wielka butla z brzozą on jest czy coś to jakby trochę lepiej.

  25. #25
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    no wlasnie moj ma podobnie, schodzi mu z glowy normalnie jak platki sniegu
    tez ma strupki na glowie i bardzo czesto sie drapie masakra...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  2. Rodzaje skory
    By Jade in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 12:56
  3. Domowe sposoby na maseczki, peelingi
    By asiek in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 22:04
  4. schodząca skóra z palców ;(
    By Daria in forum Zdrowie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 02:29

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •