Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 26 do 42 z 42

Temat: Wysuszona skóra głowy!!

  1. #26
    Nałogowiec Avatar korcia225
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    sokola
    Postów
    485

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    mi tak skóra schodziła z głowy jak mi fryzjerka skórę popaliła rozjaśniaczem i wtedy nakładałam oliwkę taką dla dzieci na włosy i masowałam głowę owijałam ręcznikiem i po 20minutach myłam głowę i zeszło wszystko polecam

  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Cytat Napisał Anika Zobacz post
    A dlaczego Nizoral mialby byc szkodliwy
    własnie dlatego ze jak jestes chora na grype to czemu nie bierzesz lekow na ospę? chodzi o to zeby niepotrzebnie nie stosowac środkow jak do końca nie wiadomo co to jest... a nizorla jest dośc agresywny i w moim przypadku przy mojej wrazliwosci head &shoulders jest dośc agresywny... i chodzi o to by nawilzyc glowe o ile to jest przesuszenie a nizoral dopiero jesli zostanie stiwerdzony lupiez...
    tak jak nutella napisala
    to tak jakbym napisala wetrzyj sobie zóltko i troche cytryny to ci przejdzie ale jak nie wiemy z czym mamy do czynienia na glowie to ja wolę nie polecac 'wez to ci pomoze' dlatego mowie zeby nie brala nizoralu...
    niech tylko sprobuje zmienic srodki na lagodniejsze a nie na ostrzejsze... wszystko zalezy od stanu glowy...

    sylwunia ja jakis czas temu mialam taki klopot ze nagle zaczęly mi wypadac wlosy i dostałam łupiezu... najpierw przestalam rozjaśniać wlosy bo to pewnie przez to... nadal nic... dopiero odstawilam syossa odzywkę skora mi sie uspokoiła i przestała swędzieć takze przyczyna moze być bardzo blaha to nie musi byc od razu łupież albo zmiany łuszczycowe...

  3. #28
    No to..wpadłam Avatar nutella
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Postów
    238

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    sylwunia ja jakis czas temu mialam taki klopot ze nagle zaczęly mi wypadac wlosy i dostałam łupiezu... najpierw przestalam rozjaśniać wlosy bo to pewnie przez to... nadal nic... dopiero odstawilam syossa odzywkę skora mi sie uspokoiła i przestała swędzieć takze przyczyna moze być bardzo blaha to nie musi byc od razu łupież albo zmiany łuszczycowe...[/QUOTE]

    Tak to prawda czasem przyczyna jest bardzo blaha.
    Czasem zle dobrany szampon badz odzywka powoduje wlasnie takie skutki.
    Z mojego doswiadczenia moge powiedziec tylko tyle,ze na problemy skorne najlepszy jest szampon pokrzywowy. Moze nie pachnie zbyt zachecajaco ,ale naprawde jest godny polecenia.

  4. #29
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    ... jak nie wiemy z czym mamy do czynienia na glowie to ja wolę nie polecac 'wez to ci pomoze' dlatego mowie zeby nie brala nizoralu...
    niech tylko sprobuje zmienic srodki na lagodniejsze a nie na ostrzejsze... wszystko zalezy od stanu glowy...
    Absolutnie sie zgadzam, ze jak nie wiemy z czym mamy do czynienia nie powinno sie eksperymentowac tylko pojsc po fachowa pomoc. A teraz pisze do osob ktore wiedza ze napewno maja lupiez-
    A tak serio to nie sadzilam ze jest az tyle odmian lupiezu

    Łupież suchy (łupież zwykły) - najbardziej pospolita odmiana łojotokowa. Objawia się niewielkimi, suchymi płatkami naskórka złuszczającymi się mniej lub bardziej intensywnie na skórze głowy.

    Łupież tlusty - cięższa odmiana łupieżu łojotokowego. Objawy są podobne jak w przypadku odmiany suchej, ale złuszczające się kawałki naskórka są większe, niekiedy żółtawe i tłuste. Podejrzewa się, że może prowadzić do łysienia łojotokowego, choć hipoteza ta nie jest jak dotąd w przekonywujący sposób udowodniona.

    Łupież pstry - występuje głównie w obrębie klatki piersiowej i objawia się żółtawymi, brunatnymi lub różowymi plamami na skórze. Łupież pstry występuje po okresie dojrzewania, w młodszym wieku pojawia się sporadycznie.

    Łupież różowy Giberta - spotykane nazwy obiegowe różowaty, różany, czy nieprawidłowo łupież Gilberta (faktycznie nazwa pochodzi od Camille'a Melchiora Giberta, który opisał tę chorobę w 1860). Jest to odmiana łagodna, a co ważniejsze, ustępująca samoistnie po około 6 tygodniach, bez leczenia. W jej wyniku na tułowiu i kończynach występują różowe, złuszczające się plamy o wielkości do kilku centymetrów. Czasem towarzyszy im świąd - wówczas w leczeniu stosuje się mannitol lub hydrokortyzon.

    Łupież rumieniowy - na tę odmianę cierpią głównie mężczyźni, a najczęstsze objawy to ciemnoczerwone lub brunatne plamy na udach i w okolicach moszny. Przebieg najczęściej jest łagodny, a skutki ograniczają się do łagodnego złuszczania naskórka.

    Łupież biały - występuje częściej u dzieci i osób młodych. Można go rozpoznać po występowaniu białych plam, najczęściej skupionych w okolicach twarzy i na kończynach. Stosunkowo często obserwuje się swędzenie, a leczenie tej odmiany łupieżu bywa dość przewlekłe.
    The world is mine

  5. #30
    No to..wpadłam ban
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    219

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ja od wczoraj chodze z przetłuszczona łepetyna nałozyłam na skóre serum tłuste jak olej i nawilzam sie zobaczymy jakie bede efekty

  6. #31
    Rozkręcanko Avatar evva
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    świdnik-dublin
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Cytat Napisał Sylwunia83 Zobacz post
    PANTENE SZAMPON INTENSYWNA REGENERACJA kurcze ale jak od dwoch miesiecy znowu zaczełam chodzic na solarium problem sie pojawił..A jest chanti szmpon nawilzajacy głownie skore a nie same wlosy?
    szampon E45 jest wlasnie szponem do nawilzania skory
    glowy i wlasnie jest do takich problemow tylko go chyba w aptece kupisz

  7. #32
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ja walczyłam z wysuszoną głową baaardzo długo, ten łupież mnie dobijał. Używałam chyba wszystkich dostępnych środków na rynku i nic, aż już myślałam, zeby iść z tym do lekarza ale pomyślałam sobie, że skoro od nawet tych delikatnych szampon.ów przeciwłupieżowych nic się nie sprawdza to musze mieć tak delikatną tę skórę że szok. No i kupiłam sobie szampon dla dzieci... Są różne zapachy piękne a łupież jakby ręką odjął. Szampony dla dzieci są najdelikatniejsze i tej głowy nie podrażniają dodatkowo więc polecam może i to się u Was sprawdzi.

  8. #33
    Nałogowiec Avatar jOotka
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    za Tobą.
    Postów
    474

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    D e r m a t o l o g



  9. #34
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Zacznij od zmiany szamponu i nie używaj tego samego za długo, bo włosy się przyzwyczajają. Dużą ofertę znajdziesz np.: w Chantal (do kupienia np. na Hebe), nie tylko szamponów, ale też odżywek czy masek regeneracyjnych

  10. #35
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!


  11. #36
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Uważam, że koniecznie powinnaś udać się do dermatologa. Warto spróbować domowych sposobów, polecam maskę z miodu i cytryny i nawilżające szampony do włosów. Warto zaopatrzyć się w te naturalne, w pełni wykonane z naturalnych składników, bez parabenów i SLS.. zobacz tutaj mają :Szampony bez SLS do włosów. Delikatne i ekologiczne szampony do pielęgnacji włosów. - kosmetyki naturalne - sklep Matique

  12. #37
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    19

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    może to łojotok, lepiej skontaktować to z lekarzem

  13. #38
    Wczytuje się Avatar Kieco1
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ocet jabłkowy dobrze wpływa na stan włosów, ale może przynieść ulgę również swędzącej skórze głowy. Ocet przywraca prawidłowe pH oraz zabija bakterie i grzyby, które mogą być odpowiedzialne za przesuszenie i łupież .
    Jak używać octu jabłkowego na skalp? Dobrym sposobem jest zrobienie własnej odżywki. W buteleczce ze sprayem łączymy równe ilości wody i octu jabłkowego. Następnie spryskujemy skórę głowy, zostawiamy na kilka minut, po czym myjemy włosy ziołowym szamponem. Kurację octem jabłkowym należy przeprowadzać co drugi dzień, by szybko zauważyć pozytywne rezultaty.
    Ostatnio edytowane przez Kieco1 ; 11-10-2016 o 00:44

  14. #39
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Mi tutaj sprawdziła się seria Elastabion Floslek, kompleksowa pielęgnacja skóry i włosów.

  15. #40
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Myj głowę Elastabion Floslek, mi bardzo pomógł.

  16. #41
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    506

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Ja bardzo lubię myć odżywką, bo wtedy dłużej mam świeże włosy, aczkolwiek wymaga to więcej czasu. Osobiście najbardziej lubię odżywki i maski z serii Nature Box (ja mam różową i zieloną, miałam kiedyś też czerwoną, wszystkie świetne).

    Druga odżywka jaka się u mnie super sprawiła to odżywka z serii Delpos https://delpos.pl/ . Stosowałam ją razem z szamponem oraz wcierką w skóre głowy i rezultaty bardzo dobre. SKora głowy odżywiona, włosy wzmocnione.
    Zauwazylam ograniczenie wypadania włosów oraz włosy, które miałam na głowie były mocniejsze oraz lepiej odżywione.
    Ostatnio edytowane przez ell ; 31-08-2020 o 11:38

  17. #42
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Wysuszona skóra głowy!!

    Tego typu wysuszenie skóry może być spowodowane przez łuszczycę. Sama łuszczyca charakteryzuje się m.in. wykwitami. Czy zauważyłaś je na swojej skórze? Więcej informacji na temat łuszczycy można znaleźć w tym miejscu: https://www.ducray.com/pl-pl/luszczyca :-). Ducray posiada preparaty, które pomagają w walce z tą chorobą.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2019, 17:15
  2. Rodzaje skory
    By Jade in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 12:56
  3. Domowe sposoby na maseczki, peelingi
    By asiek in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 22:04
  4. schodząca skóra z palców ;(
    By Daria in forum Zdrowie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 02:29

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •