Zobacz wyniki ankiety: Jak długo zajmuje ci przedłużenie paznokci (uśredniając, itp)

Głosujących
346. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 1h

    4 1.16%
  • 1-2h

    67 19.36%
  • 2-3h

    189 54.62%
  • 3-4h

    65 18.79%
  • powyżej 4h

    21 6.07%
Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 838

Temat: ile czasu zajmuje wam zrobienie paznokci i jak skrócić czas pracy

  1. #26
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    Widze dziewczyny ze udezylam w tzw. czuly punkt wielu z was. A ja chcialam tylko powiedziec, ze tu u nas w niektorych salonach to patrza na ilosc a nie na jakosc. Osobiscie znam pare stylistek ktore w 1,5h potrafia naprawde superowe pazurki wykonac. Wiec zgadzam sie z wieloma z was, ze trening czyni mistrza. Ja na poczatku tez robilam pare godzin a teraz zeszlam do dwoch i jest ok. A tak naprawde to mi chodzilo tylko o pokazanie czasami niedbalstwa w salonach(chyba).

  2. #27
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Ostatnio w "Akademi paznokcia" czytałam jak zaoszczędzić czas podczas pracy. Nieraz naprawde szczegóły a tyle mogą zmienić.

    ---------- Dodano o godzinie 20:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:31 ----------

    Napisała bym to nawet tylko nie wiem czy mogę tak sobie przypisywać z gazety. Jak myslicie?

  3. #28

    Domyślnie

    Możesz śmiało z podaniem źródła

  4. #29
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Ok to moze na osobnym forum. Ale troche to potrwa

  5. #30

    Domyślnie

    ewentualnie zrób skan lub fotkę

  6. #31
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    ja dzis mialam nowa klientke
    na 4 pazurkach byly kwiatki i zeszlo mi 2.5 h
    ale byla baaaaaaaaaardzo cierpliwa ale jej kolezanka ktora jest te z moja klientka dziwila sie ze mi tak dlugi zeszlo
    a jak jej pow ze normalnie robi sie od 2 do 3 godz w zaleznosci co to zrobila zdziwiona mine

  7. #32
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Exclamation Jak skrócić czas pracy.

    Najczęściej popełniane błędy, przyczyny ich powstawania oraz sposoby na ich wyeliminowanie.

    BAŁAGAN PRZY STANOWISKU PRACY
    -układamy wszystkie ozdoby w specjalnych, zamykanych pojemnikach z przegrodami, zachowując podział na ich rodzaj (np. pudełko gdzie połowę miejsca zajmuje 12 pojemniczków muszli kruszonej a połowę bulion). Pojemniki opisujemy mazakiem od góry. Cyrkonie, perełki, ćwieki i inne które kupiliśmy w zajmujących miejsce pojemnikach lub nieporęcznych woreczkach strunowych układamy w karuzelce. Przygotowujemy im miejsce na półce lub szufladzie i przechowujemy w niezmiennej kolejności. Tym sposobem szybko znajdziemy potrzebną ozdobę.
    - żele kolorowe umieszczamy w koszyczku czy kuferku podobnie jak akryl kolorowy i tak jak dla ozdób wyznaczamy dla nich konkretne miejsce ich przechowywania.
    - wszystkie inne produkty lub narzędzia również muszą mieć swoje określone miejsce. Nie wolno nam stracić czasu na poszukiwanie czegokolwiek. Im częściej używamy daną rzecz tym dostęp do niej powinien być poręczniejszy.

    BRAK ODPOWIEDNICH URZĄDZEŃ
    - zakup frezerki to konieczność. Czas jaki zyskujemy dzięki temu urządzeniu szybko rekompensuje wydatek jaki ponieśliśmy na jej zakup. Frezerka poprawia też jakość usług przy manicure i pedicure. Zwiększa wydajność pracy i podnosi prestiż salonu.
    - przy pracy żelem powinniśmy posiadać dobrą lampę, a najlepiej dwie. Przy utwardzaniu całej dłoni lampa tunelowa na cztery żarówki sprawdza się o tyle lepiej niż mała lampka z jedną świetlówką gdyż nie musimy utwardzać osobno kciuków. Lampa przelotowa jest z kolei idealna, kiedy chcemy wykonać tunel podczas pracy na formach. Niezależnie od rodzaju posiadanych lamp sprawne, wymienianie systematycznie świetlówki to podstawa.

    ZBYT MAŁA ILOŚĆ NARZĘDZI, ZUŻYTE LUB NIEODPOWIEDNIE NARZĘDZIA.
    - niedopuszczalne jest abyśmy nie posiadali odpowiedniej ilości kompletów narzędzi (cążki, kopytka, frezy itp.) potrzebnych w trakcie jednego dnia pracy. Nie wolno nam marnować czasu na ich myci i dezynfekowanie przy klientach. Robimy to po pracy na koniec dnia lub przed.
    - stary, zdarty pilnik nie nadaje się do użytku. Ta pozorna oszczędność kosztuje nas zbyt dużo cennego czasu jaki tracimy pracując nieostrym narzędziem, nie wspominając o braku profesjonalizmu jeśli chodzi o temat dezynfekcji (pilnik papierowy jest materiałem jednorazowym). Tak samo opóźniają nas tępe cążki czy frezy, pamiętamy więc o systematycznej wymianie.
    - pędzelek do nakładania akrylu przy budowie paznokcia w rozmiarze jakim większość tworzy kwiatuszki opóźnia naszą pracę. Sprawia to że budujemy paznokcie przy użyciu nawet kilkunastu kuleczek. Mając odpowiedni rozmiar robimy to jedną, dwoma, trzema kulkami, czyli szybciej. Oczywiście odpowiednia jakość włosa ma tu również duże znaczenie. Tak samo używanie drewnianego patyczka do usuwania błonek z powierzchni płytki zamiast metalowego kopytka czy stosowanie malutkiego frezu do usuwania zrogowaceń z pięt przy pedicure podczas gdy na rynku można kupić większe frezy do dużych powierzchni to kolejny krok do straty czasu.

    CZAS TRACONY NA WYBÓR STYLIZACJI
    - wybierając wspólnie z klientką wzór nie możemy nic nie robić. Pamiętajmy że przygotowanie paznokci do przedłużania czy odnowy nie wymagają natychmiastowej znajomości zdobienia na jakie pani się zdecydowała. Usługę zaczynamy zaraz po przyjściu klientki i w trakcie ustalamy jak ma wyglądać stylizacja.
    - nie tracimy czasu na tłumaczenie jak będzie wyglądał wzór, od tego mamy gotowce czyli wykonane wcześniej na tipsach propozycje umieszczone w ekspozytorach. Jeszcze lepsze rozwiązanie to stworzenie swojego portfolio czyli albumu z naszymi wcześniejszymi pracami. My przygotowujemy w tym czasie klientkę do wykonania usługi, a ona ogląda zdobienia. Nawet gdy nic nie wybierze to komentarze wypowiedziane w trakcie oglądania powiedzą nam bardzo dużo o jej gustach i preferencjach.

    ZBYTNIE DOPIESZCZENIE, STOSOWANIE CZASOCHŁONNYCH ZDOBIEŃ I TECHNIK.
    - Nie wolno nam pracować niestarannie i niedokładnie. Czasem jednak zdarza się że stylistka wykonuje paznokcie tak jakby za chwilę miały być one oceniane przez jury na mistrzostwach, dopieszczając w nieskończoność i tak już doskonały kształt. Pamiętajmy że paznokcie salonowe to nie to samo paznokcie konkursowe. Ważne aby były trwałe i estetycznie wykonane, nie muszą być jednak idealne. Klientka nie przykłada wagi do tego czy kazda krzywizna jest identyczna na wszystkich 10 paznokciach.
    - najszybsze zdobienie to takie które da nam efekt artystycznego nieładu. Fantazyjne i niesymetryczne. Najgorsze „zabieranie czasu” to te w których wzór jest robiony identycznie na każdym paznokciu. Najlepiej unikajmy tych rodzaj stylizacji. Wzory „w nieładzie” lepiej jest uzupełnić tworząc nowy wzór na bazie starego.
    - brak podstawowych informacji w wyniku zaprzestania doskonalenia swoich umiejętności (doszkalania, pokazy, warsztaty). I tak polerowanie akrylu gdy na biurku stoi lampka UV, a w szafce mamy żel wykończeniowy to marnowanie czasu. Brak stosowania metody naprzemiennej w technice UV, aplikacja środków o tym samym działaniu.

    BRAK ODPOWIEDZNICH MATERIAŁÓW
    - rozsądne gospodarowanie produktami to jedno, ale braki w zaopatrzeniu to drugie, więc skoro przedłużamy paznokcie na tipsie to powinniśmy zakupić sobie gilotynkę zamiast skracać je z długości w nieskończoność pilnikiem. Tip blender równieś się przyda. Stosując szablony jednorazowe też nie powinnyśmy umieszczać pod inny paznokieć.
    - jakość używanych produktów również ma wpływ. Żel samopoziomujący nakłada się dokładniej, łatwiej i prędzej, a późniejsze piłowanie to pestka w porównaniu do gór i dolin z jakimi przychodzi nam się zmierzyć gdy aplikacja żelu utrudniona jest słabo jakościowo produktem.

    NADMIERNE GADULSTWO
    - rozmawiając automatycznie nawiązujemy kontakt wzrokowy, przez co przerywamy sługę gdyż czynności które wykonujemy wymagają obserwacji. Na tego typu problem znajduję jedno rozwiązanie tak zwana „rozmowa do ręki”, czyli bez podnoszenia rąk i wzroku na rozmówcę.

    SŁABE UMIEJĘTNOŚCI, BRAK PRZESZKOLENIE.
    - nie każdy po szkoleniu zostanie paznokciowym artystą, ale nikt nie zostanie artystą bez odpowiedniego przeszkolenia. Złe nawyki, nieznajomość prawidłowej techniki i nieświadome przez to wydłużenia usługi.

    NIEKONTROLOWANY CZAS USŁUGI.
    - zegar najlepszym przyjacielem stylisty. Najlepiej aby był jak najbliżej nas, abyśmy nieznacznie tylko zmieniając kąt widzenia, odczytali czas bez przerywania usługi. Dodatkowo ustawiając wskazówki przesuńmy je nieznacznie do przodu tak, aby zegar spieszył się kilka, a nawet kilkanaście minut (to taki psychologiczny trik- wiemy, że się spieszy, ale widząc jaki czas nam pokazuje odruchowo przyspieszamy)
    - podzielić sobie pracę na etapy i na poszczególne czynności wyznaczyć odpowiedni czas. Następnie powoli redukujemy go np. coś zajmuje nam X czsu więc następnym razem redukujemy go o następne 5 min.

    Źródło: "Akademia paznokcia" nr 22(01/2009)
    Ostatnio edytowane przez daruniunia ; 07-04-2009 o 22:07

  8. #33
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    bAAAAAAAAAAAAAAAAArdzo fajny material
    ale sie zaczytalam

  9. #34

    Domyślnie

    Przepisywałaś ręcznie ? dzięki dzięki

  10. #35
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    mi na ozdobienie moich naturalnych paznokci schodzi ze 2, 3 godzinki

  11. #36
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Tak ręcznie. Troszkę trwało, ale jest

  12. #37

    Domyślnie

    Super jutro dam podziękowanie bo limit wykorzystany na dzisiaj

    ---------- Dodano o godzinie 22:34 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:17 ----------

    Przyklejam bo warto przeczytać

  13. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał daruniunia Zobacz post
    Tak ręcznie. Troszkę trwało, ale jest

    cóż za poświęcenie , dziękiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  14. #39

    Domyślnie

    dzidzia ty to może lepiej nie czytaj bo i tak jesteś jak błyskawica jeszcze znowu się rozpęta dyskusja jak szybciej będziesz robić

  15. #40
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie

    Dawno,dawno temu jak jeszcze chodzilam robic pazurki do stylistki,naprawde bardzo dobrej robila mi pazurki 3 godziny.Mi to nie przeszkadzalo bo moglam troszke odpoczac psychicznie od wszystkiego Pozniej robila mi kolezanka po kursach i czasami schodzilo jej do 6 godzin,hihi ale ze my dobre kumpele to trajkotalysmy przy tym (pazurki robi super).No a ja to tak sobie do 4 godzin w zaleznosci co chce zrobic.A z drugiej strony czy ten czas jest taki wazny paznokcie maja byc tak zrobione zebysmy my i klientki byly zadowolone.No chyba ze ktos chce robic tak jak na produkcji tasmowo

  16. #41

    Domyślnie

    Dokładnie najważniejsze to czerpać z tego przyjemność niezależnie od tego ile czasu się poświęci

  17. #42
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818

    Domyślnie

    Heh. Chyba że przeczyta i będzie robić na odwrót

  18. #43
    Nałogowiec Avatar roooksanka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bytom
    Postów
    303

    Domyślnie

    Ja paznokci robię około 3 h czasami 3,5 Ale ja nie mam dziennie klientek paznokcie robię tak raz w tygodniu wiec nie mam duzej wprawy
    Czasami trace czas na tym ze klientka sie zastanawia baaardzo dlugo nad wzorem.
    Zawsze ciekawi mnie co myśli ta dziewczyna jak siedzi tyle czasu u mnie czy sie niecierpliwi czy po prostu siedzi i nie przeszkadza jej to ze tyle czasu to zajmuje

  19. #44
    Nałogowiec Avatar ania
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    306

    Domyślnie

    mnie czas skrócił się do 3 godzin

  20. #45
    Rozkręcanko Avatar Majka28
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Czarne
    Postów
    41

    Domyślnie

    ja jestem tego zdania nie liczy się czas pracy czy to jest 1,5 h czy 3 h ale jakoś wykonania. szybkośc wykonania też nie znaczy ze pazurki są złe! Czasem nasze gadulstwo , niezorganizowanie sobie czasu czy nieraz bałaganiarstwo opóznia prace ale nie znaczy to że są gorsze lub lepsze od tych wykonanych w krótszym czasie. Duża role też odgrywa technika pracy. Ja pazurki z reguły wykonuje jesli chodzi o french około 2 godzin , jeśli za duzo gadam a jestem gadułą to ciut dłużej . Więc zależy to od wielu czyników . Takie jest moje zdanie

  21. #46
    Nałogowiec Avatar ania
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    306

    Domyślnie

    Majka oczywiście się z Tobą zgadzam. Ale patrząc z perspektywy czasu... moje pierwsze robiłam ok 6 godzin a teraz tak raz dwa i nie są złe i jestem z tego zadowolona

  22. #47
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    I popieram was dziewczyny w tym, ze nie zaleznie od tego ile sie wykonuje pazurki to najwazniejsza jest jakosc ich wykonania. Ale co niektorzy nie potrafia tego zrozumiec. I jak pisalam juz wczesniej stawiaja na ilosc a nie na jakosc.

  23. #48
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    ja powiem tak ... od poczatku jak robilam kurs przywiazuje duza wage do tego aby moje pazurki byly "dokladnie" ( tak jak najlepiej potrafie ) wykonane .... czasami jest tak ze robie ok.2 h a czasem nawet wiecej ... zalezy to od wielu czynnikow ... komu robie te pazurki ... jaka jest plytka paznokcia... jaki wzorek ...czy robie kawke itp......z jedna kolezanka siedze czesto ok. 3 do 3,5 godziny a z tego wzgledu ze z nia zawsze klachy sa no i na niej czesto cwicze rozne wzorki bo ona chce to czy tamto zobaczyc jak bedzie wygladac... no i jest klientka wymagajaca ... wszystko musi byc ladnie prosto ... i podoba mi sie ze mowi mi to prosto z mostu ....

    a macie kobietki takie cos ze jak widzicie ze dzwoni do was klientka ktora byla pare dni temu to juz myslicie ze cos sie z pazurami stalo i ogrania was strach .... taki strach ze zaczynacie myslec co zle zrobilyscie , a okazuje sie ze wszystko ok hehe ja tak mam

  24. #49
    Nałogowiec Avatar roooksanka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bytom
    Postów
    303

    Domyślnie

    hehe ja tez tak czasem mam a okazuje sie pozniej ze nic sie nie dzieje

  25. #50
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    to mnike chyba nikt nie pobije
    robilam ostatnio sasiadce paznokcie-polce.
    bardzo pocily jej sie rece az sie lalo i pow jej ze moga jej sie nie trzymac
    po godz dzwoni telefon
    jej mama i mowi ze karolina jest niezadowolona bo jej odpadaja paznokcie
    ale narobilam larma
    pisalam dokolezanek stylistek prawie ryczalam
    takiec os mi sie jeszcze nie zdazylo
    nol to przyszly na reklamacje do poprawy.patrze na pazury a one cale
    wiec pytam o co im chodzi a ona zejej chacza na dole bo sa ostre
    myslama ze padne
    spystalamjej czemu powiedziala mi ze jej zeol od0pada.a ona mi ze musiala mi zle powiedziec
    no myslalam ze padne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jakie produkty oraz firmy POLECACIE?
    By mala in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 815
    Ostatni post / autor: 04-08-2023, 12:04
  2. jak szukać pracy jako stylistka paznokci?
    By iwa1223 in forum Stylistki, klientki itp
    Odpowiedzi: 326
    Ostatni post / autor: 10-03-2022, 14:09

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •