Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 87

Temat: Ściąganie żelu

  1. #1
    Wczytuje się Avatar Gagacia88
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Valkenswaard / Wrocław
    Postów
    10

    Question Ściąganie żelu

    Pomóżcie Ślicznotki, bo już sama nie wiem.
    Zażelowałam sobie pazurki u stópek i przy spiłowywaniu żelu chyba za bardzo pilnik rozpędziłam i bach - jedna płytka przepiłowana ( taki placek wyszedł ),
    Jeszcze chyba nie umiem "znaleźć" tej różnicy między żelem a płytka pazurka.
    Macie jakieś rady? Sprawdzone sposoby?
    Żeby na przyszłość tego uniknąć. I żebym czasem kiedyś jakiejś osóbce takiej buby nie zrobiła
    ~Wśród tandety lśniąc jak diament~

  2. #2
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    kochana to po prostu trzeba widziec... zelik a plytka rozni sie troszke ... przy pilowaniu widac taka warstewke ... tego sie tak opisac nie da ... musisz to obadac sama ...

  3. #3
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    im blizej jestes plytki zmieniaj pilnik na mniejsza gradiacje
    zaobserwuj dobrze jak sciagasz zelik to widac ze juz jest naturalek

  4. #4
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie

    Cytat Napisał mala Zobacz post
    im blizej jestes plytki zmieniaj pilnik na mniejsza gradiacje
    zaobserwuj dobrze jak sciagasz zelik to widac ze juz jest naturalek
    dokladnie to samo miałam pisać

  5. #5
    No to..wpadłam Avatar czarus
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Ustroń koło Cieszyna
    Postów
    159

    Domyślnie

    znam ten ból sama se kiedys przpiłowałam ale wcześniej zrobiła to stylistka do której chodzila, tez mi przpiłowała płytkę tylko tyle ze na innym palcu teraz już wiem ze trzeba bardzo bardzo uważać

  6. #6
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie

    łatwiej jest na tipsie Ja zawsze piłuję najpierw żel, później za tipsa się biorę i poruwnuję płytkę i to co już wypiłowałam. Nie wiem jak to opisać, po porostu ja już naturalek rozpoznaję, więc nie wiem jak to opisać... Ale tak jak mała radzę być zmieniała pilnik na mniejszą gradiację


  7. #7
    Wczytuje się Avatar Gagacia88
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Valkenswaard / Wrocław
    Postów
    10

    Smile

    Dzięki wielkie
    kiedyś wprawa przyjdzie..tylko kiedy
    ja jestem w gorącej wodzie kąpana i zawsze bym chciała robić wszystko od razu jak najlepiej

    Pozdrawiam
    ~Wśród tandety lśniąc jak diament~

  8. #8
    Nałogowiec Avatar minimouse
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    570

    Domyślnie

    jeżeli piłujesz żel to powstaje dużo białego pyłku jeżeli dotrzesz to płytki paznokcia to jest go niewiele zresztą już inaczej wygląda pozdrawiam

  9. #9
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Jeśli to Twoje początki i nie potrafisz jeszcze dobrze rozróżnić warstwy żelu od płytki paznokcia, to proponuję pozostawiać bardzo cienką powłokę żelu, aby nie przepiłować paznokci. Z czasem sama się złuszczy i będziesz miała nieuszkodzone paznokcie.

  10. #10
    Wczytuje się Avatar Gagacia88
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Valkenswaard / Wrocław
    Postów
    10

    Smile

    to też dobra rada
    i tak chyba będę musiała uczynić przy następnym piłowanku.
    Dziękuje
    ~Wśród tandety lśniąc jak diament~

  11. #11
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Bardzo proszę. Sama na początku zrobiłam sobie krzywdę i dlatego następnym razem postanowiłam trochę zostawić. W niczym mi to nie przeszkadzało, a pod lakierem nie było widać. Z czasem nauczyłam się rozróżniać kiedy żel się kończy i Ty z pewnością też to opanujesz.

  12. #12
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie

    ivonna70 ma rację wiele z nas sobie takie buuu zrobiło musisz poprostu dobrze obserwować u własnych stóp to może być nieco utrudnione bo odległość wzroku od płytki jest większa... ale jak będziesz robć łapki to zauważysz że naturalna płytka ma pionowe ryski... tu na foto je widać,(na kciuku) choć pod żelem... wtedy już weź drobny pilniczek i uważaj...
    Ostatnio edytowane przez iwa1223 ; 24-06-2009 o 21:07
    z forum można się wiele nauczyć

  13. #13
    Molestantka klawiatury ban
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    1 886

    Domyślnie

    ja rozpoznaje opuszkiem palca
    jest wielka różnica miedzy żelkiem a płytką pazurka. nie wiem jakoś tak się nauczyłam sprawdzać. i tak sprawdzam.

  14. #14
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    59

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    A ja jeśli nie jestem pewna czy to nautralek, czy jeszcze żelik, t namaczam wacik w cleanerze i przecieram paznokcia - czeka się pół minuty i wszystko doskonale widać - tam gdzie jest żelik jest bardziej iaławy odcień paznokcia

  15. #15
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    Też przemywam paznokcia odrazu widać gdzie i ile jest jeszcze żelu ale to norma że się przepiluje pazurka jakiegos

  16. #16
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    najlepsza metodea rowniez jest polozenie tip blender,odrazu widzicie roznice i ta czesc po paru sekundach robi sie gumowa...i sama tak na prawde schodzi z jednym posunieciem pilnika...

  17. #17
    Wczytuje się Avatar Shattered
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    Jeśli kładziesz jakiś element zdobienia (lub końcówkę frenchową) w drugiej warstwie, to łatwo rozpoznać, że zbliżasz się do krytycznego punktu. Po prostu po wypiłowaniu zdobienia zmień pilnik na blok polerski.

    Innym sposobem jest przecieranie płytki palcem. Jeśli zrobisz już "dziurę" w żelu i pod spodem jest płytka, to przetarty w ten sposób pył zatrzyma się na krawędzi dziurki zaznaczając białą obwódką miejsce z prześwitem. To jest jednak mało profesjonalny sposób i rób tak na sobie.

    Klientkom paznokieć przetrzyj wacikiem z cleanerem - warstwa żelu będzie matowa, płytka mniej. Jak nie masz wprawy, to końcówkę potraktuj blokiem i zawsze zostaw cieniutką warstwę żelu. Piłuj całą powierzchnią pilnika, na płasko (nie krawędzią jak przy piłowaniu progu tipsa). Stopniuj gradacje.

    Ja zaczynam zawsze kapturkiem o gradacji 80, później zmieniam na 150, a kończę diamentowym walcem. Zamiast 80 można użyć karbidowego frezu do zdejmowania masy (jeszcze go nie mam, ale zaznaczam, że jeszcze ).

    Musisz pamiętać, że masa ma swoje krzywizny (przy skórkach i wolnym brzegu będzie jej mniej niż na linii stresu). Piłuj ją równomiernie, w pierwszej kolejności wyrównując apex. Pamiętaj też o tym, że płytka ma czasem swoje nierówności i w jakiejś bruździe będzie więcej żelu, co wcale nie znaczy, że wszystko dookoła trzeba zrównać do tego poziomu - masę zostaw, niech będzie wypełniaczem.

  18. #18
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    bardzo profesjonalnie napisane ale prawda...lecz nie kazda pracuje na frezarce z poczatkujacych...i te ktore zaczynaja rowniez nie polecam pilnika o gradacji 80...bo bedzie pieklo...dlatego tip blender dla poczatkujacych sprawdza sie najlepiej a koszt na prawde nie duzy...

  19. #19
    Wczytuje się Avatar Shattered
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    bardzo profesjonalnie napisane ale prawda...lecz nie kazda pracuje na frezarce z poczatkujacych...i te ktore zaczynaja rowniez nie polecam pilnika o gradacji 80...bo bedzie pieklo...dlatego tip blender dla poczatkujacych sprawdza sie najlepiej a koszt na prawde nie duzy...

    To prawda. 100, 180 (albo pośrednie, jeśli uda wam się dostać) i blok.

    annamon79, tip blender zmiękczy masę? Tipsa owszem, ale chyba substancją czynną, że tak powiem, jest tam aceton, a on średnio ma wpływ na żel (poza glossem). Chyba, że o czymś nie wiem...

  20. #20
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    przewaznie te poczatkujace pracuja na tipsie dlatego polecam tip blender....a te ktore na szablonie to juz ta wiedze raczej w jakis sposob maja nabyta...akryl ok tam mozemy zaaplikowac blendera przy zelu gorzej dlatego uzyjemy cleanera...bo bedzie widac granice spilowania....

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    ja odpylam i przemywam cleanerem, wideac wtedy idealnie gdzie jeszcze jest masa, chociaz ostatnio udalo mi sie na kursie zdjac cala lapke bez przemywania i udalo sie
    utwierdzam sie w przekonaniu ze trening czyni mistrza

  22. #22
    Wczytuje się Avatar Shattered
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    przewaznie te poczatkujace pracuja na tipsie dlatego polecam tip blender....a te ktore na szablonie to juz ta wiedze raczej w jakis sposob maja nabyta...akryl ok tam mozemy zaaplikowac blendera przy zelu gorzej dlatego uzyjemy cleanera...bo bedzie widac granice spilowania....
    No tak mi się wydawało, że bardziej do tipsa ten tip blender A akryl to w acetonie można odmoczyć i schodzi płatami

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    utwierdzam sie w przekonaniu ze trening czyni mistrza
    Zdecydowanie. Ja swoje pierwsze też przepiłowałam pilnikiem Później zdejmowałam już tylko frezarką Lepiej ją czuję.

  23. #23
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    ja już na szczęście umiem spiłowywać, ale na początku zawsze bałam się tej czynności. Za niedługo idę spiłować aktualne pazurki, bo mi się znudziły
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar Valia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    741

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    ja jak robie sobie to je zjadam ( naturalne tez obgryzam i nie moge sie pozbyc tego nalogu!)

  25. #25
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Ściąganie żelu

    o jacie smacznego
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 11:35

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •