Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 95

Temat: dobry aparat fotograficzny

  1. #26
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Jak zrobić dobre zdjęcie paznokci

    aha no ja musze sobie kupic jakis aparat bo nie mam tak jak pisalam to rodzicow . ale ilez mozna pozyczac czas chyba zakupic swoj na swoje potrzeby i wlasnie nei wiem jaki . musze poszperać troche w necie

    ---------- Dodano o godzinie 11:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:48 ----------

    szukam na allegro aparat taki do 400zł


    KODAK Z612 ZOOM X 12 KROTNY CZARNY PORECZNY F-VAT (1817641038) - Aukcje internetowe Allegro
    KODAK Z915 HD 10MPx NIE SCIEMNIAMY ZDJECIA MAMY (1817641530) - Aukcje internetowe Allegro
    NA WYPASIE KODAK Z612 WYSYLKA GRATIS ALE JAZDA (1822986446) - Aukcje internetowe Allegro
    co myslicie o takich apsratach kodaki?

    ale i tak jak maz wroci zza granicy to i tak pojezdza po sklepach jakis media markt czy jakies inne

  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Kasia szukaj w canonach... mi sie mega sprawdzil zdjecia piekne wychodza
    sorki ze dziecka zdjecie ale piekne kolorki takie soczyste

  3. #28
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    zyza no poczekam na meza az wroci i bede szukac cos

    atak na marginesie . cudnego masz Synka

  4. #29
    Debiutantka Avatar Tapczan
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Posłuchajcie! Chciałam pomóc zyzie i weszłam na aparaty cyfrowe, żeby pooglądać, co tam na internetowych półkach się znajduje, a tutaj jest aparat WODOSZCZELNY za 547zł! Ja nie myślę co prawda robić zdjęć pazurków pod wodą, ale jak pomyślałam o wakacjach... Któraś wie coś jak tak aparat się na co dzień (a nie tylko podwodnie) sprawuje?

  5. #30
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    tapczan ja juz zakupilam aparat bo 1,5 roku temu ale dzięki za info

  6. #31
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny


  7. #32
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    ja tez zbieram na dobry aparat chcialabym lustrzanke i mam juz ok 500zł uzbierane i juz kurde sama nie wiem jaki i w jakiej cenie


    gadalam wlasnie z kol co jest fotografem i ma do sprzedania nikon e40 ma go ok. 2 lata. wszystko dziala ona chce kupic inny do fotografowania i chce go sprzedac za 1500zl ale jak dla mnie to 1000zl

    co o tym myslicie?

    tutaj link do danych aparatu
    http://nikon.katalog-aparatow-fotogr...owy/nikon-d40/
    Ostatnio edytowane przez DiamondShine ; 13-01-2012 o 11:34

  8. #33
    Nałogowiec Avatar trendy77
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    okolice krakowa
    Postów
    662

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    daiamond nie zastanawiaj sie kupuj cena naprawde okazya jak jescze mowisz ze aparat ok to bierz w ciemno ani na nikonie ani canonie nigdy sie nie zawiedziesz ja mam takiego canona Canon EOS 600D ? testy, recenzje i zdjęcia Fotoblogia.pl ale kupiłam go z pieniedzy z dotacji za 3000zł i jestem nim zachwycona


    ‎"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
    Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie''

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar vica
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    bardzo południowa wielkopolska
    Postów
    295

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    trendy, dali Ci kupić aparat za dotację?
    Chol..a, mnie ani aparatu, ani kompa nie dali wziąć...

    Diamond, bierz ten aparat i się nie oglądaj
    Znaleźć coś, co daje satysfakcję,
    przyjemność i jest pożyteczne,
    to jak znaleźć szczęście.


    http://magda-nails.bloog.pl

  10. #35
    No to..wpadłam Avatar Herbaba
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    DiamondShine, Nikony to drogie szuje... więc jak znajdziesz dobry w takiej cenie, to nie ma co się zastanawiać, zwłaszcza, że przecież kolega to Cię nie oszuka. (raczej?) A obiektyw standardowy, więc to też plus, mógłby mieć jakiś dziwny, który nie byłby Ci potrzebny.
    Ale kawy to ja nie lubię!

    Ćwiczyć, ćwiczyć - raz jeszcze ćwiczyć.

  11. #36
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Nikon d40 na allegro kosztuje ~820 zł... Z obiektywami kitowymi.
    Jest to model z 2007 roku, ma strasznie mało mpx bo 6,1 to moja komórka ma 12 mpx
    Jeśli kolega jest fotografem,robił dużo zdjęć musisz się liczyć że może paść migawka, zrobiło się tak mi z modelem d50, koleżance która jest fotografem z d70 i generalnie można aparat do kosza wywalić bo koszt naprawy migawki przekracza wartość używanego aparatu.
    Dla mnie cena 1000 zł za ten aparat to za dużo, a 1500 to kosmos.
    Do tego kwestia obiektywu pewnie jest standardowy 18-55 f3.5-5.6 czyli ciemny, a ten aparat przy iso 400 już zaczyna szumieć.
    Za 1000 zł możesz kupić fajny aparat, niekoniecznie lustrzaka, nowy z gwarancją. Teraz kompakty robią naprawdę fajne zdjęcia, mało ważą, a wierz mi czuć w ręku nikona i na szyi również
    Poza tym to nie aparat robi dobre zdjęcia, tylko fotograf , i lustrzanką można brzydkie zdjęcia robić, jak i śliczne kompaktem

  12. #37
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Taste masz racje chyba... i w sumie z mezem rozmawialam, zeby kupic raczej nowy miec gwarancje... ehhh
    dzis zagladam do skarbonki a tam 430zł w ciagu dwoch tygodni tyle uzbieralam mysle ze z dwa miesiace jeszcze i kupie raczej nowy... w sumie moj tato ma kolege w media markt takze jakis upust zalatwimy.

  13. #38
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    No to tym bardziej, jak mogą być upusty w MM poczekaj i kupuj nowy.
    Ja na obecnego nikona d 90 kilka miesięcy ciułałam, a jak uciułałam okazało się , że obiektyw który bardzo bardzo chciałam do niego dokupić przestał być sprowadzany, z mocowaniami do nikona były tylko używane na allegro, gdzie nie odważyłabym się kupić, Dystrybutorzy Sigmy mieli jeszcze z mocowaniami do mniej popularnych modeli typu pentax ale nikona i canona nie. Ale sie udało wyczekałam i upolowałam powystawowy od dystrybutora 1/3 ceny tańszy z pełną gwarancją, tak więc cierpliwość się opłacała bo mam to co chciałam.
    Życzę Ci żeby czas zleciał szybko i zbieranie kaski też, abyś mogła mieć fajny aparat i sie nim długo cieszyć

  14. #39
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    dzieki wielkie ;* widze, ze sie znasz na rzeczy wiec jeszcze spytam. mam zwykla cyfrowke z Casio i ma 7,2 mega pixeli. i nie wiem czy zle ustawiona ale nie robi extra zdjec zreszta widac u mnie w galerii niewiem czy to wina aparatu czy zle ustawiony

  15. #40
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Kasia, aparat moze byc dobrze ustawiony, moze byc super extra wyposazony ale niekoniecznie robic swietne zdjecia jesli sie nie potrafi go obgslugiwac. Z cyfrowka jest troche inaczej niz z kompaktowym aparatem, gdzie tylko naciskac spust i cykasz fotki.
    Trzeba wyczuc go i jak nie wydzie za pierwszy, drugim razem to pstrykac dalej.
    Ostrosc polega m.in na dobrym i "sztywnym" trzymaniu aparatu a jak Ci to nie wychodzi to postaw na statyw
    Pisalam o tym juz kilka razy na forum...
    Agnieszka

  16. #41
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    wydaje mi sie , ze trzymam go dobrze nie terpie mnie naszczescie łapskami

  17. #42
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Wiadomo, klienkom nie bedziesz trzaskac po 100 zdjec ale z kazdego ujecia najlepiej zrobic po kilka...Ja sobie robie czasami po 20 zdjec i jak mi sie jakies nie podoba to nawet na kompa nie wrzucam tylko odrazu ryn do kosza.
    Zapisalam sobie zdjece z Twoich ostatnich ( z frencza ) i co moge Ci powiedziec - sprobuj zmienic moze rozdzielczosc zdjecia bo masz chyba najnizsza. Proponuje ustawic min. 1600 x 1200 pix. Pozniej jak przerabiasz zdjecia, dodajesz podpis, kadrujesz lub cos tam innego to tracisz na jakosci i zdjecia sa niewyrazne. Ostatnie zdjecie ma 100 x 75 pix
    Zgrozo...
    Agnieszka

  18. #43
    No to..wpadłam Avatar Herbaba
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Postów
    112

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    I tak cała mitologia nikonowa upadła... Tyle pochwał się o nich nasłuchałam, tyle wychwalania, że aż mi ciężko uwierzyć, iż coś jest się tam w stanie zepsuć.
    Ale! Ja mam swojego pupilka. :>
    Ale kawy to ja nie lubię!

    Ćwiczyć, ćwiczyć - raz jeszcze ćwiczyć.

  19. #44
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    rudzia ostatni french jest robiony nie moim aparatem. no ale jesli mowimy o rozdzielczosci. jak wrzucam na kompa to chce pomniejszyc bo na bloga sie nie zmiesci .

  20. #45
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    No jakie zdjecia sa robione Twoim aparatem ?
    Wstaw zdjecie oryginalne z aparatu jakis pazurkow, wtedy bedzie mozna powiedziec cos o tym jakie zdjecia robisz...

    Osobiscie polecam Nikony przed Canonami. Nie wazne czy to lustrzanka czy kompakt. To, ze cos tam komus nie wychodzi nie znaczy, ze aparat do d..y. Nie da sie zrobic dobrego zdjecia dobrym aparatem, jesli nie wie sie podstawowych rzeczy. Fotograf i aparat tworza calosc.
    Agnieszka

  21. #46
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    DiamondShine, ustaw na najwyższy rozmiar zdjęć, fakt wejdzie Ci na kartę mniej bo będą wiecej miejsca zajmować,
    Nie mam pojęcia co do kompaktu, którym dysponujesz, ale na pewno ma jakieś programy tematyczne.
    Na zdjęciach frenczy na ciemnym tle czy z ciemnymi elementami jak to:



    aparat zawsze będzie się ostrzył na czarne /ciemne elementy.
    Ja zawsze wciskam spust wpierw do połowy, aparat zaczyna się ładnie ostrzyć i jak skończy dopiero wtedy całkowicie wciskam. Pamietam że ze swoim kompaktem robiłam dokładnie tak samo i ostrość była ok.
    Z exifa zdjęcia powyżej widzę że miałaś ISO 50 i przysłonę 4.4 ja bym dała iso 200 i przysłonę koło 8, nie wiem w jakim zakresie można w tym aparacie manualnie ustawiać, ale iso na pewno można (czyli czułość) jeśli nie w zakresie numerycznym typu 100 200 to chociaż "światło sztuczne" , "słoneczny dzień" "pochmurno" itp ustawienia. Zwróć uwagę na światło zastane czyli to jakie aktualnie masz, zawsze doświetl zdjęcie jakąś lampką zewnętrzną. z exifa wynika że masz casio EX-Z77:

    Recenzja: Casio EX-Z77 - Testy - kompakty - Swiatobrazu.pl

    czyli najmniejsza odległośc na jaką się wyostrzy to 10 cm, najlepsze zdjecia robi na iso 100 i 200 czyli konieczne jest dla dobrego efektu doświetlenie zdjeć pazurków jakaś lampką.
    Do frenczy z biała końcówką użyłabym jakiegoś jasniejszego tła, nie czarnego bo wystrzy się na tło. I wciśnij wpierw przycisk do połowy

    Herbaba wszystko się psuje Ja 4 lata moim d50 robiłam zdjecia zanim migawce się padło zdjeć tysiące dużo w ruchu seryjnych więc wcale mnie to nie zdziwiło zanadto że kaput był. Teraz mam d90 zupełne nie zrażona do marki nikon. Poza tym moje d50 po czterech latach warte by było gdyby nie migawka max 600 zł z obiektywami więc nie ma co rozpaczać i tak chciałam nowy bo przestał wystarczać

  22. #47
    No to..wpadłam Avatar kasiek2501
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    Też z czystym sumieniem polecam canona. ja mam lustrzanke i jest mega EOS 5d.
    zdjecia z wakacji wygladaja niesamowicie. a w salonie tez sie sprawdza

  23. #48
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    kasiek sprawdzalam w necie Twoj aparat ale cena kosmiczna normalnie :O

  24. #49
    No to..wpadłam Avatar kasiek2501
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    183

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    DiamondShine no niestety cena przeraża, ale mamy go już 2rok i zero problemów, a jeździ z nami na każde wycieczki

    Więc jak ktoś się interesuje fotografią i potrzebuje dobry sprzęt to polecam.
    Mam w domu cyfrowke również canona tylko ma z 7lat i nadal strzela całkiem fajne zdjęcia.

  25. #50
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: dobry aparat fotograficzny

    ja gdzies czytałam ze nie wazne te pixele ale te f. cos tam i najciekawiej f.2.0 wyglada

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Kursy, opinie, doświadczenia
    By Kamis in forum Kursy i Szkolenia
    Odpowiedzi: 629
    Ostatni post / autor: 26-10-2022, 21:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •