Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 87

Temat: Mikrodermabrazja

  1. #1

    Domyślnie Mikrodermabrazja

    MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

    Mikrodermabrazja to zabieg dla osób pragnacych osiągnąć jak najlepszy efekt w krótkim czasie. Jest to bezigłowa i bezkrwawa metoda ścierania kolejnych warstw naskórka, aż do uzyskania pożądanego rezultatu, czyli wyraźnego wygładzenia i odświeżenia skóy, poprawienia kolorytu i elastycznosci, przebarwień i wygładzenia zmarszczek, zwężenia rozszerzonych porów, redukcji rozstępów, blizn i bliznowców.

    Zalety mikrodermabrazji diamentowej:
    * bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania,

    * eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry,

    * alternatywa dla nietolerujących peelingu chemicznego,

    * zwiększenie poziomu absorbcji aplikowanych skłądników aktywnych,

    * stymulacja mikrokrążenia,
    * wzmocnienie zdolości obronnych skóry,
    * pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny (osnowa skóry właściwej).


    Wskazania do stosowania mikrodermabrazji :
    trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
    blizny potrądzikowe
    łojotok
    suchość skóry
    zaskórniki
    rogowacenie przymieszkowe
    rozszerzone pory
    przebarwienia
    uszkodzenia posłoneczne skóry
    szorstki, zrogowaciały naskórek
    rozstępy
    odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek - wokół oczu, ust i szyi
    wiotkość skóry
    przygotowanie do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz przebarwień

  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Wspaniały zabieg Korzystam z niego seriami wiosną i jesienią.

  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivonna70 Zobacz post
    Wspaniały zabieg Korzystam z niego seriami wiosną i jesienią.
    no ja jestem ciekawa jakbym sie poddałą jaki efiekt wy był

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar margareta
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    B-c
    Postów
    128

    Domyślnie

    ja też miałam z niego skorzystać jakiś czas temu, ale zawsze brakuje pieniążków podobno świetnie oczyszcza cerę oraz spłyca blizny, tylko nie wolno go robić podczas słońca na dworze

  5. #5
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    I całkowity zakaz solarium przez jakiś czas.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie tylko salarium, wogóle opalania i koniecznie po zabiegu trzeba stosować krem z filtrem I oczywiście w okresie letnim nie wolno wykonywać tych zabiegów

  7. #7
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    czyta sie to bardzo intersujaco,co prawda juz o tym slyszalam,ale nie tak szczegolowo sie tym tematem zajmowalam.
    Wiec mam jeszcze jedno pytanko:
    padlo slowo Scieranie-wiec czy pod wplywem tego zabiegu skora nie jest podrazniona i nie pojawiaja sie jak by to powiedziec strupki,no nie takie jak je znamy z zadrapan albo skaleczen,ale taka cieniutka warstwa

  8. #8
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Ja miałam robione dwa rodzaje mikrodermabrazji. Pierwszy czyli ścieranie specjalnymi ziołami, gdy chciałam się pozbyć blizn i przebarwień. Po tym zabiegu nie wolno myć twarzy przez kilka dni, stosuje się tylko specjalne preparaty otrzymane od kosmetyczki. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać z twarzy i jest taki efekt jakby się sypała. Absolutnie nie wolno tego zdejmować na siłę. Potem idzie się na dołuszczenie i wtedy można już wracać do normalnej pielęgnacji, ale kremy z filtrami. Ten rodzaj mikrodermabrazji można robić tylko w okresie późnej jesieni i zimy, kiedy nie ma ostrego słońca. Drugi rodzaj to mikrodermabrazja diamentowa, która wykonywana jest przy pomocy głowic diamentowych o różnej gradacji. Zabieg jest przyjemny i prawie od razu widać efekty. Pobudza się skórę do produkcji kolagenu, więc jest super dla kobiet w średnim wieku. Najlepiej jest go zrobić seriami. Też trzeba uważać na słońce, ale nie jest to już tak mocna ingerencja w naskórek. Nie wolno jeszcze w dniu, w którym się wykonuje zabieg uprawiać sportu przed i po zabiegu.
    W obu przypadkach może się zdażyć, że pod wpływem złuszczenia wierzchniej warstwy wyskoczą różne zaskórniki, ale jest to normalne i nawet dobre, bo szybko można się z nimi uporać.
    Gorąco polecam i jedną i drugą metodę.

  9. #9
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    dziekuje bardzo za odpowiedz.
    zupelnie
    prosto i latwe do zrozumienia.
    no to bede musiala sie wybrac do kosmetyczki.

  10. #10
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Chciałam jeszcze dodać, że przy pierwszym sposobie najlepiej przez kilka dni nie wychodzić z domu, bo następnego dnia po zabiegu wygląda się super (jak po solarium), ale potem tragicznie jak się skóra sypie. I ta wersja jest trochę nieprzyjemna, a nawet boli. Te zioła nakłada się stopniowo tzn. najpierw jedno miejsce i się trze, potem następne itd. więc chwilami miałam wrażenie, że nie mam już skóry

  11. #11

    Domyślnie

    donna69
    Po mikrodermabrazji skóra może być podrażniona, jeśli natomiast pojawia się zaczerwienienie zaprzestajemy ścierania w danym miejscu, jest to bezpieczna i kotrolowana głębokość ścierania zawsze po takim zabiegu warto zrobić maskę algową by uspokoić skórę. Ale faktycznie jak trafi się w nieodpowiednie ręce można zaszkodzić. Nie ma prawa pojawić sie najmniejszy strupek

    Iwonna miałaś na myśli kwasy AHA
    Mikrodermabrazja diamentowa jest łagoniejsza, ale tak samo koniecznością jest stosowania kremu z filtrem i również nie wolno wykonywac jej w okresie letnim. Przy kwasach przez tydzień codziennie smaruje sie twarz specialnym kremem od kosmetyczki tak jak pisałas i faktycznie nie wolno skubać złuszczającego się nakurka, bo pojawią się blizny. Kwasy są zalecane nie tylko dla kobiet w średnim wieku, ale również dla osób które maja przebarwienia, skórę łojotokową, przetłuszczającą się, można ładnie spłycić blizny potrądzikowe, a nawet zredukować. Kobiety często robią sobie serie na zmarszczki i są bardzo zadowolone z efektów. Ogólnie w trakcie zabiegu kosmetyczka NIE MOŻE zostawić nawet na chwile pacientki samej! Oba zabiegi można robić seriami, częstotliwość i ilośc zabiegów zależy od problemu skóry.
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 15-05-2009 o 21:47

  12. #12

    Domyślnie

    Miałam robiony zabieg mikrodermabrazji przy użyciu Diamond Peel z Abacosun. Efekt bardzo mnie zadowolił. Mam cerę mieszaną, a przy tym wrażliwą, skłonną do rozszerzonych naczynek. Mikrodermabrazja obeszła się z nią skutecznie, ale łagodnie. Skóra była super gładka, pory mniej widoczne, cera rozjaśniona. Polecam, szczególnie cerze mieszanej. Sam zabieg był wg mnie całkiem relaksujący - odczuwalne było uczucie ścierania, przypominające wycieranie twarzy gumką do zmazywania ołówka Po zabiegu nie miałam żadnych podrażnień, skóra nie była nawet zaczerwieniona, co bardzo pozytywnie mnie zdziwiło, gdyż czytałam, że po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i skóra może być podrażniona.

    Mikrodermarazję najlepiej jest wykonywać w okresie wiosennym, bądź jesiennym. Intensywne słońce latem, a także mróz i silny wiatr zimą to warunki, których cera po zabiegu powinna unikać. Oczywiście trzeba po zabiegu stosować krem z wysokim filtrem.
    www.mojsalon.pl - blog o biznesie kosmetycznym
    www.eversun.com.pl - nasza strona firmowa

  13. #13
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    a ja dzis mialam kurs z mikrodermabrazji diamentowej i jestem bardzo z niego zadowolona

  14. #14
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Jedna pani kosmetyczka powiedziala mi, ze przydalaby mi sie mikrodermabrazja. Ale jedna rzecz mnie zastanawia. Ja mam cere sklonna do podraznien. Nie jestem pewna czy moja cera sie nadaje na ten zabieg. Moze ktos wie cos wiecej na ten temat? Czy sa jakies przeciwskazania do tego zabiegu?

  15. #15
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Koleżanka przed swoim ślubem wybrała się własnie na mikrodermabrazję diamentową i powiem wam, że wygladała rewelacyjnie. Mnie tez kosmetyczka proponowała mikrodermabrazję. Zastanawiam się czy mając cerę naczynkową mogę sie poddać temu zabiegowi.

  16. #16

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje. Zabiegi mikrodermabrazji można wykonywać nawet przy cerze naczynkowej

  17. #17
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    dobrze wiedzieć dziekuje

  18. #18
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Ja miałam wczoraj mikrodermabrazję korundową, zabieg do bardzo przyjemnych nie należał, ale czuć faktycznie jak wysysa ze skóry wszystkie zanieczyszczenia. Na to miałam chłodząco-kojącą maskę, która ukoiła podrażnienia.
    Od razu po zabiegu twarz była nieco wrażliwa na dotyk, miejscami zaczerwieniona, ale gładka i promiena.
    Po paru godzinach i przede wszystkim po kąpieli zaczerwieniła się i odczuwałam lekkie pieczenie, nie było mowy o wytarciu się ręcznikiem...
    Dzisiaj na drugi dzień jest już super, gładka, zwężone pory, troszku jeszcze jakby się lekko łuszczyła w niektórych miejscach a najlepsze efekty widać ponoć po 3-cim dniu.

    Całość trwała nieco ponad 1,5 godziny, koszt 170 zł.

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar anchel
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    śląskie
    Postów
    292

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Ja też od czasu do czasu chodzę na mikrodermabrazję diamentową i jestem bardzo zadowolona z efektu.Nawet dostałam pod choinkę karnet do kosmetyczki
    Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

  20. #20
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Chyba sie w koncu zdecyduje na ta mikrodermabrazje.
    The world is mine

  21. #21
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Odświeżam zastanawiam się czy wybrać się na mikrodermabrazję, tylko nie wiem czego spodziewać się po ?

    Czy to są jakies duże efekty po jednej wizycie ?
    Czy warto wydać te pieniądze ?
    Jak to jest z tym trądzikiem? znika czy jak ?

    ________________________________________


  22. #22
    No to..wpadłam Avatar magdalenasteinhof
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Puck,WŁADYSŁAWOWO
    Postów
    147

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Jeżeli chodzi o mikro to po zabiegu buźka jest wrażliwsza i zaróżowiona , mikro nie usuwa trądziku ( nie wolno stosować na stany zapalne gdyż można było by narobić niezłego bigosu ) ale skutecznie usuwa przebarwienia po trądziku , pięknie wygładza , rozjaśnia i i wyrównuje koloryt skóry , pięknie oczyszcza i zagęszcza skórę Jak dla mnie po prostu rewelacyjna klientki już po pierwszym zabiegu widzą i czują różnicę różnicę.

  23. #23
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    dziękuję za odpowiedź a czy da się ten zabieg zrobić tak ze w ogole nie przyniesie efektów ? W sensie czy raczej każdy potrafi to wykonać ? (oczywiście po kursach itd.) czy to nie jest tak jak z innymi rzeczami, że trudno znaleźć kogoś odpowiedniego ? Bo mnie to kusi< a nie chcę wyrzucić kasy w błoto.


    Trochę takie masło maślane, ale mam nadzieje ze ktoś zrozumie

    ________________________________________


  24. #24
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Ja polecam równiez mikrodermabrazę ale korundową jesli ktoś ma ''zapchane'' pory. Mi taką robiono własnie i byłam mega zadowolona po 1 razie. O ile nazwe dobrze zapamiętałam

  25. #25
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    Odświeżam zastanawiam się czy wybrać się na mikrodermabrazję, tylko nie wiem czego spodziewać się po ?

    Czy to są jakies duże efekty po jednej wizycie ?
    Czy warto wydać te pieniądze ?
    Jak to jest z tym trądzikiem? znika czy jak ?
    Natalka, warto buzia jest świeższa, gładka, czysta, ma zdrowy wygląd... Jest to jeden z moich ulubionych zabiegów

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •