Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 87

Temat: Mikrodermabrazja

  1. #26
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Podsumowując dla kogo jest odpowiedni ten zabieg ?

    ________________________________________


  2. #27
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Kurcze nie wiem, wydaje mi się jednak, że to zabieg dla troszkę starszej skórki...
    Ja miałam również korundową, podrażnienie było dla mnie trochę niekomfortowe, (mówię o tym po zabiegu), odczuwałam skórę jako tkliwą, do tego mi to jednak zbytnio wysuszyło skórę i "ratowałam" się baardzo bogatymi kremami czy wręcz maściami.
    Początkowo byłam zadowolona i skłonna do powtórek, ale efekt nie trwał tyle ile wydawało mi się, że będzie trwał
    Patrząc teraz z perspektywy wolę jednak jakiś delikatniejszy peeling kwasami.

    Wniosek taki - natka jeśli nie pójdziesz to się nie przekonasz


  3. #28
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    czy mikro mozna robic an naczynka...hm...musze to przemyślec... Natalia skoro masz tradzik to nie rob micro, ja bym sprobowala od mniej "inazyjnych" zabiegow np na poczatek kawitacja i oczyszczanie

  4. #29
    No to..wpadłam Avatar magdalenasteinhof
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Puck,WŁADYSŁAWOWO
    Postów
    147

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Zabieg jest prawie dla każdego ładnie poprawia koloryt skóry, uelastycznia, oczyszcza, napina i zagęszcza skórę, zmniejsza zmarszczki mimiczne i opóźnia ich powstawanie, spłyca blizny i przebarwienia różnego pochodzenia od plam potradzikowych po plamy starcze , pięknie dotlenia skórkę i pobudza krążenie po przez usuwanie warstwy rogowej zapobiega powstawaniu zaskórników i zbieraniu się sebu oraz powoduje łatwiejsze przenikanie składników odżywczych w głąb skóry itd itd można by było pisać i pisać ale nie polecam dla osób z naczynkową cera , wrażliwą i delikatną. co do kwasów uwielbiam ich działanie ale nie stety u mnie się nie sprawdzają bo ja jestem uczulona i puchnę ;/ ale również przynoszą świetne efekty ostatnio widziałam że zaja ma już kwasy w swojej ofercie i nie drogie, ale od nich nie stosowałam i nie wypowiem się . pozdrawiam was

  5. #30
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    No własnie tak się zastanawiałam czy to sie nadaje dla młodych osób...

    Czyli chyba pierw wyślę mamę i zobaczę efekty

    trochę mnie przeraza, zaczerwienienie po i ze nie mozna nic nakładać na buźkę 24 godziny...

    ________________________________________


  6. #31
    Kosmetolog Avatar wisienkakwspz
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Małopolska ;)
    Postów
    842

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    paulka można przy cerze naczynkowej, byle by to było zrobione delikatnie i z umiarem

    natalia trądzik jak najbardziej jest wskazaniem do mikro, oczywiście jeśli nie ma stanów zapalnych Ja do tego bardzo lubię łączyć z kwasami - super efekt, ale trzeba bardzo uważać Wogóle to u mnie w salonie bardzo często stosuje mikrodermabrazję diamentową, bo to jest super zabieg niemal dla każdej skóry i na wiele problemów No i najlepiej wykonać serię zabiegów, bo po 1 to będzie raczej efekt wizualny

  7. #32
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    heh, jeden mówi tak, drugi inaczej i kogo się słuchać

    w kazdym bądź razie, dziękuje wszystkim za wypowiedzi !

    ________________________________________


  8. #33
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    do cery z tradzikiem (zaskornikowym i grudkowym)jak najbardziej czesto wzmacniam tez efekt kawitacja, ale bez stanow zapalnych, i po kuracji roaccutanem absolutnie nie wolno przez 3 miesiace wykonywac.
    na 5 dni przed zabiegiem nie wolno wykonywac peelingow, woskowania,elektrolizy,chemicznych depilatorow
    z cera naczynkowa trzeba mega uwazac, ja przy naczynkach staram sie nie robic mikro, naklaniam klietki bardziej w strone kawitacji i kwasow
    pielegnacja w domu polega glownie na zabezpieczaniu skory objetej zabiegiem filtrami 25+
    unikaniu chlorowanej wody przez 48h, picie duzo wody mineralnej zeby uelastycznic skore
    przy tradziku wskazane jest powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie w serii 7-10 zabiegow
    pozniej dla podtrzymania efektu i oczyszczeniu skory co 4-6 tygodni

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  9. #34
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    36

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Pierwszy raz słyszałam o tej metodzie ładnych parę lat temu. Koleżanka od mojej Mamy miała mikrodermabraję i fakt mówiła, że przez tydzień nie wychodziła z domu, ale później jej skóra była w świetnej formie. Moje problemy z trądzikiem sa duuużo mniejsze odkad przyjmuje środki hormonalne. Zostały mi na twarzy jedynie blizny, których pragnę sie pozbyć. Nie sa jakies ogromne, ale troche oszpecają cerę. Nie należę do osob, które przesadnie dbają o siebie i wydają na to krocie, chciałabym jednak wyglądać ładnie i naturalnie. Wszelkie niedoskonałości należy redukować. Myślę, że skorzystam z tego zabiegu kiedyś.

  10. #35
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Jutro pierwszy raz wybieram się na ten zabieg.Tylko tak się zastanawiam czy normalne jest,że po zabiegu skóra miejscami jest dosłownie starta?
    hmm koleżanka była kilka dni temu.Widziałam ją tuż po i kilka miejsc na skórze miała takich jakby przytartych.dzień później miała juz strupki
    inna koleżanka znów zero śladów po.
    i jeszcze jedno pytanie jak długo po nie można się opalać?
    I ile właściwie nalezy wykonac zabiegów i w jakim odstepie czasowym żeby miało to jakiś sens?
    dodam,ze nie mam jakoś szczególnie problemowej skóry.

  11. #36
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    mógł to być źle wykonany zabieg ( za duzo razy przejechane w jednym miejscu), ale ogólnie jest wskazane zeby po zabiegu skóra tak wyglądała, lepsze efekty- ale to zależy od skóry i efektów jaki klient chce osiągnąć, dlatego ważny jest wywiad i dostosowuje się zabieg do skóry ale też to zależy od tego jakie kto ma doświadczenie, bardziej doświadczona kosmetyczka/ kosmetolog prędzej zrobi mocną mikro, być moze koleżanka trafiła do świeżo upieczonej kosmetyczki i stąd brak efektów. Ale ciezko też po jednym razie spodziewać się cudów, jeden raz to owszem ale w celu odświeżenia skóry, zdecydowanie nie do poprawienia stanu skóry, tym bardziej problematycznej.

    Co do opalania to róznie bywa, ale od 2 tyg wzwyż, ponieważ mikrodermabrazja usuwa naturalne bariery ochronne naskórka, przez co gdy wystawisz się na słońce ( albo jeśli nawet wyjdziesz z domu w pochmurny dzień bez kremu z filtrem !) pojawią się przebarwienia. To wszystko zależy, nie ma jednej, złotej recepty.

    W jakim celu robisz mikro? Przez internet nie robiąc wywiadu, nie ogladając i dotykając skóry nie dowiesz się ile konkretnie masz zrobić zabiegów, tym bardziej, że są końcówki różnej ziarnistości i i moc zasysania skóry również można kontrolować, dlatego z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do osóby która będzie Cię widzieć na żywo ( no chyba że trafisz na panią która koniecznie chce na Tobie zarobić i wmówi Ci że potrzebujesz 20 zabiegów co tydzień

    Pamietaj też, że można łączyć mikro z kwasami ale do tego potrzeba serii ponieważ na dzień dobry nie potraktujesz tak skóry. Można również przez mikro przygotować skórę do innych zabiegów np z ultradzwiekami. No i jest jeszcze mikro korundowa ale to już inna bajka

  12. #37
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Dzięki kochana.Kosmetyczka,która robiła zabieg mojej koleżance jest doświadczona,ma długi staż pracy i jest osobą z niejednego polecenia
    A ja po co to robię?Wydaje mi się,ze moja twarz jest już jakaś taka zmęczona,szara.stara hehe i coś jej trzeba zafundować,by poprawić jej kondycję

  13. #38
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Cytat Napisał sandrus Zobacz post
    Wydaje mi się,ze moja twarz jest już jakaś taka zmęczona,szara.stara hehe i coś jej trzeba zafundować,by poprawić jej kondycję
    w takim razie mikro jest bardzo dobrym wyborem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  14. #39
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Jestem już po.Nic mnie nie bolało,nie szczypało i było całkiem miło.Napisze jak to wygladało i prosze by doświadczone koleżanki napisały czy było ok.
    Demakijaż,później zdaje się jakiś kwas 10%.mikro,znów jakies przecieranie (chyba)ampułka wprowadzona ultradzwiękami,maska algowa,później jeszcze cos na 15 min a na koniec posmarowała mi czymś twarz i powiedziała zeby nie zmywać tego przez kilka godzin i nie zanieczyszczać twarzy.
    hmmm jakoś tak wyglądał ten zabieg.ok czy nie?
    Powtórzyć moge po ok miesiącu jeśli temperatura na to pozwoli...podobno

  15. #40
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    wg mnie to ok po kwasach nalozyła Ci neutralizator a po zmyciu neutralizatora maseczkę na złagodzenie, na zakonczenie pewnei krem ochronny z filtrem
    hm....chociaz mikro przed kwasami powinno sie robic, to moze nie robila Ci kwasów tylko peeling przed mikro polozyla po mikro amuplka i maska a potem krem n a zakonczenie zabiegu...o chyab tak

  16. #41
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    hmmm cos mi sie zdaje,ze te 10% było przed ścieraniem....


    dziewczyny a ile Wy płacicie lub inkasujecie za taki zabiegMam na mysli dokładnie to co miałam robione.

  17. #42
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    to zależy od miejscowości, lokalu, kosmetyków których się uzywa,. jak ktoś pracuje tylko na clarenie i bielendzie mając gabinet na końcu świata to weźmie mniej od kogoś kto będzie pracował na kosmetykach z wyższej półki cenowej w gabinecie w centrum miasta. trzeba też doliczyc amortyzację sprzętu, bo mikro mozna kupić juz za niecałe 2 tys, a mozna wydać na to też 25 tys, a to też wlicza się w koszta zabiegu. U mnie w mieście są to mniej wiecej przedziały od 80- 140 zł w zależności co dodatkowo poza mikrodermabrazją się robi.
    Ostatnio edytowane przez Zen. ; 22-11-2012 o 13:51

  18. #43
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    no nie wiem Sandrus, moim zdaniem po kwasam nie powinno się "męczyć" skóry, kazdą czynnośc taką jak np zmywnie, która wykonuje sie na twarzy po kwasach powinno sie robic bardzo delikatnie, a tu micro, mimo wszystko mechaniczne złuszczanie a chemiczne jest bardziej "drazniące", co do ceny to sie nie wypowiem, ale wydaje mi sie cos okolo 120zł srednio w mojej okolicy

  19. #44
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    Paulka jak najbardziej mikro i kwas można łączyć, dużo lepsze efekty są, jedynie tylko ja bym tego nie połączyła w pierwszym zabiegu, zrobiłabym najpierw mikro, za 2 tyg kwas, potem kwas, i dopiero łączyć ewentualnie.

  20. #45
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    wiem ze mozna łączyć, i tez jestem zdania ze efekty są świetne, masz racje ze jak na pierwszy raz to moze i za moco, ale ja sie zastanawiam nad tym jak mikro po kwasach, zrobilabym mikro a potem kwasy...to co mozemy mechanicznie złuszyc to mikro a reszte kwasami, dzieki temu kwasy moga wnikac jeszcze głebiej, a co po kwasach ma działać mikro, dla mnie jest to tez nie logiczne...a Ty jak uwazaszw jakiej kolejności byc to zrobila

  21. #46
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    są różne teorie i na różnych forach są co jakiś czas dyskusje na ten temat.

    I - mikro, później kwas- pozbywasz się martwych komórek naskórka przez mikrodermabrazję, następnie robisz kwasy, z tym że mikro musi być bardzo dokładnie zrobiona nie może byc żadne miejsce pominięte ani zrobione kilka razy. Przez usunięcie martwych komórek kwas lepiej penetruje skórę i dlatego trzeba bardziej uważać bo można ' przesadzić' to zalezy tez od kwasu jakiego się używa po mikro.


    II teoria mówi że najpierw kwas potem mikro, niektóre firmy tak podają w protokołach zabiegowych, np rejuvi (REJUVI Polska | Mikrodermabrazja), kwas rozluźnia wiązania komórkowe, potem wykonujesz kontrolowane złuszczanie mikrodermabrazją (kratka po kratce robiąc szachownicę, nie wiem czy będziesz wiedzieć o co mi chodzi), ale w sumie to rozluźnianie wiązań na moje oko przydaje się przy wprowadzaniu substancji w głębsze warstwy skóry a nie do złuszczania, jak juz sam kwas w sobie prowadzi do złuszczenia. Troche to by wyglądało jakby po poparzonej skórze ( no bo do tego dochodzi podczas zabiegów z kwasami) trzeć papierem ściernym, ależ to musiałoby być nieprzyjemne brrr...

    Ja skłaniam się bardziej przy kolejności najpierw mikro, potem kwas i tak też byłam uczona w szkole.

  22. #47
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    no właśnie ja tak samo sie uczyłam i jest to dla mnie logiczne i uzasadnione, chcociaz ta druga opcja nie jest całkowice bezsensu...co do mikro i tej szachownicy to wiem o co chodzi wykonywalam ja niejednokrotnie

  23. #48
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    dziewczyny spokojnie 10% kwas mozna przed mikro bo on dziala tylko oczyszczajaco i matuje skore zeby lepiej mikro sie robilo mocniejsze kwasy naklada sie po


    Sandrus mialas dobrze wszystko zrobione
    u mnie taki zabieg to koszt 190-220zl

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  24. #49
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    no taki pro-peeling w sumie te 10%, aga ale wiekszych bys nie zrobila przed mikro

  25. #50
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Mikrodermabrazja

    wszystko zalezy od cery klientki jesli by tego wymagala to czemu nie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •