Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 61213141516
Pokaż wyniki 376 do 397 z 397

Temat: Coś na deser :)

  1. #376

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Moim ulubionym deserem jest czekoladowy suflet Nie będę wam wysyłać przepisu bo w internecie jest ich kilka i nie wiem, który lepszy. Same musicie popróbować

  2. #377
    Totalna maniaczka Avatar sylla
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    w domku jednorodzinnym... ;-)
    Postów
    1 250

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Wszystkim łasuchom polecam ciasto "Ukrainka"
    Załącznik 64511

    Składniki

    Ciasto

    3 jaja
    3 łyżki kakao
    3/4 szklanki cukru
    3 łyżki miodu
    1 łyżka sody
    3 szklanki mąki

    Krem

    Litr mleka
    1 szklanka cukru (205 g)
    2 czubate łyżki mąki pszennej
    2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
    2 jaja
    2 cukry waniliowe
    kostka margaryny bądź masła

    Sposób wykonania:

    Do większego garnka wlać wodę, zagotować .Do mniejszego garnka wbijamy jaja,kakao,cukier,miód i sodę. Mniejszy garnek wstawiamy do większego z gotującą się wodą, wszystkie składniki dokładnie wymieszać ogrzewając na parze przez 15 minut.

    Następnie zestawić z pary dodać 2 szklanki mąki,wymieszać.Na stolnicy rozsypać szklankę mąki na nią wyłożyć masę.Ciasto podzielić na 6 części,każdą cienko rozwałkować, wyłożyć na blachę,piec 6-8 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C. Ciasto rozwałkowane będzie miało grubość 2 mm. I takie ma być...

    Sposób przygotowania masy:

    Z litra mleka odlać pół szklanki i wymieszać mąkę i jaja. Resztę zagotować z cukrami i rozrobioną mąką. Ugotować budyń,utrzeć kostkę masła roślinnego,dodawać stopniowo wystudzony budyń,ucierać.

    Każdy placek smarować równą warstwą kremu (około 8 łyżek kremu na jedną warstwę). Pozostawić placek w lodówce na jeden dzień do zmiękczenia. Górę można polać czekoladą . Mój jest "łysy"


    Polecam! Ciasto jest rewelacyjne.

  3. #378

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Super ciacho, a dodatkową zaletą jest szybki czas przygotowania.

  4. #379

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    prosty przepis na dietetyczne rafaello

    https://www.youtube.com/watch?v=OMtO8J6xDFA

  5. #380
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Ostatnio robiłam zdrowszą wersję snikersów - wymieszałam płatki owsiane, rodzynki, orzechy, otręby, migdały, pestki dynii i słonecznik z rozpuszczoną czekoladą. Uformowałam w batoniki, poczekałam aż czekolada na powrót stwardnieje i voila.

  6. #381
    Debiutantka Avatar julitta
    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Cytat Napisał Qeef Zobacz post
    Ostatnio robiłam zdrowszą wersję snikersów - wymieszałam płatki owsiane, rodzynki, orzechy, otręby, migdały, pestki dynii i słonecznik z rozpuszczoną czekoladą. Uformowałam w batoniki, poczekałam aż czekolada na powrót stwardnieje i voila.
    Ale nabrałam ochoty na tą nieco zdrowszą wersję snikersów- mniam, muszę je dziś przyrządzić. Dziękuję za przepis

  7. #382
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Jabłka na parze z konfiturami porzeczkowymi i bitą śmietaną, hm polecam jabłka się wrzuca do wrzącej wody i parzy tylko kilka minut

  8. #383
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Postów
    6

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Mam ochotę na coś słodkiego, ale nie wiem na co mmmm

  9. #384
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    No u mnie ostatnio raczej dietetycznie, ale na szczęście nie muszę rezygnować z deserów Pozwalam sobie czasem np. na deser czekoladowy Smartfood, uwielbiam <3

  10. #385
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    May 2016
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Ja wczoraj zrobiłam odchudzone ciastka z czekoladą i były nawet całkiem smaczne, chociaż początkowo sceptycznie podchodziłam do przepisów typu fit. Teraz powoli się z nimi zaprzyjaźniam

  11. #386
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Może zupa owocowa na deser? Wydaje mi się, że idealne rozwiązanie. Nie za słodko, a smacznie. Oferta Profi jest dość bogota, a wszystkie produkty prawie bez konserwantów. Szybko oraz wygodnie

  12. #387
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    ja to uwielbiam sernik i zawsze będę polecać, a tu znalazłam łatwy przepis Łatwy sernik ? Odchudzanie bez kitów i bardzo dobrze smakuje

  13. #388
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Postów
    29

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Cytat Napisał kolorowa220 Zobacz post
    Ja wczoraj zrobiłam odchudzone ciastka z czekoladą i były nawet całkiem smaczne, chociaż początkowo sceptycznie podchodziłam do przepisów typu fit. Teraz powoli się z nimi zaprzyjaźniam
    Ja jak pieke ciasteczka z czekoladą to nie dodaję do nich zupełnie cukru. Czekolada sama w sobie jest słodka tak wiec nie wiem jaki jest sens dodatkowego słodzenia ciastka.

    Rzadko kupuję gotowe słodkości, ale lubię coś raz na jakiś czas upiec. Domowe jedzenie zawsze smakuje mi lepiej. Warto jest upiec biszkopt. Ciasto najprostsze pod słoncem:
    https://www.przepisy.pl/blog/jak-upi...zkopt-7-trikow - tutaj jest kilka trików jak upiec perfekcyjny biszkopt.
    Pasuje samo do kawy. Można dodać do niego bitej śmietany czy posypać czekoladą.

  14. #389
    whisper
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    ale ładniutka ta rolada! co w środku?

  15. #390
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Macie jakiś sprawdzony przepis na bezę? Po prostu kocham, a jeszcze nigdy sama nie robiłam. Będę wdzięczna
    Tylko, ze nie chodzi mi o sam sposób wykonywania, ale o całość - krem, z czym łączycie itp

  16. #391
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Bezy niestety też jeszcze nigdy nie robiłam - nie mogę się odważyć, chociaż wiem, że wcale to nie jest takie trudne, tylko wymaga wprawy
    Ja dziś mam serniczek pieczony przez teściową a na długi weekend planuję zrobić jabłecznik na cieście jaglanym

  17. #392
    Wczytuje się Avatar loona
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Brownie, bez dwóch zdań

  18. #393
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    506

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Kochane wypróbujcie sobie ciasta dyniowego. No rewelacja. Daję tutaj składniki:

    dynia600 g
    mleko300 ml
    Fix Do placków z jabłkami Knorr1 opak
    cukier puder50 g
    miękkie masło2 łyżki
    mąka

    pieczemy w 30 minutach w 180 stopniach. Powiem Wam,ze rewelacja! W tym roku jeszcze nie piekłam, ponieważ nie udało mi sie w sklapch dorwać jakichś sensownych dyń. Jednak rok temu byl to mój jesienny hit.
    www.przepisy.pl/przepis/ciasto-dyniowe
    Ostatnio edytowane przez ell ; 03-09-2017 o 12:19

  19. #394
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Postów
    153

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    zazdroszcze Wam zdolnosci ja mam dwie lewe rece do pieczenia i musze sie zadowalac pralinkami ale za to wyczailam ostatnio swietne bombonierki na http/vobro.pl/wyroby/oferta-stala/bombonierki swietna jest ta czekolada

  20. #395
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    677

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    My z mężem na deserek zawsze chodzimy do jakiejś restauracji Nie umiem za bardzo gotować ani piec, ale za to uwielbiam jeść! Ostatnio byliśmy w restauracji https://staremetropolis.pl/ i jedliśmy brownie.... To było niebo w gębie! Pierwszy raz jadłam ten deser, ale już mogę powiedzieć, że jestem jego absolutną fanką

  21. #396
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Jeśli o mnie chodzi to bardzo lubię jogurt naturalny z owocami albo jakieś takie http://www.kuchniajogurtowa.pl/koktajle.html koktajle owocowe.
    Są bardzo zdrowe, mogą zastąpić pełnowartościowy posiłek więc są też idealne dla osób na diecie odchudzającej

  22. #397
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Coś na deser :)

    Co do deserów to ja przepadam za czekoladą na gorąco powiem wam, ten https://wkuchnizwedlem.wedel.pl/pora...jak-ja-zrobic/ przepis jest najlepszy z tych które przygotowywałam. Dokładnie wyjaśniają tam co jest ważne podczas przygotowywania, na co zwracać uwagę. Polecam poczytać.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •