Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 540

Temat: Parafiniarka - zabiegi parafinowe

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Lightbulb Parafiniarka - zabiegi parafinowe

    Korzystacie może z takich zabiegów .. ? podzielcie się informacjami

  2. #2

    Domyślnie

    Uwielbiam tego typu zabiegi, są nadzwyczajnie przyjemne, a w szczególnie zimą Kąpiele parafinowe najczęściej stosowane są w okresie jesienno-zimowym.
    Po za tym zabiegi parafinowe są od lat stosowane i polecane również w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce tego typu zabiegi służą również w polepszeniu wyglądu skóry, regeneruje i wygładza szorstki naskórek, przeciwdziała wysuszaniu skóry dłoni
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 10-04-2009 o 15:28

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    3

    Smile

    Hej witam

    Parafina ma ma konsystencję stałą lecz po nagrzaniu zmienia się w płynną. Parafina sama w sobie nie ma znaczących właściwości nawilżających, ani odżywczych (nie wnika w skórę), razczej warstwa którą ona tworzy podczas zabiegu ma pozytywny wpływ na skórę/tkankę w połączeniu z odpowiednimi preparatami. Ma dużą pojemność cieplną, przez co długo trzyma ciepło (pamiętamy, że im mniejsza różnica między parafiną a dłońmi, tym wolniej będzie się wychładzać). Dużym plusem parafiny jest to, że nie rozwijają się w niej bakterie, grzyby itd. dlatego nie trzeba jej wylewać po każdym zabiegu, ale wiadomo, że tej parafiny, którą nałożyliśmy już na dłonie, nie wrzucamy z powrotem.

    Jak powinien wyglądać zabieg?
    • Najpierw oczywiście dezynfekcja dłoni
    • wykonujemy peeling
    • (opcjonalnie) nakładamy na dłonie ampułkę (moja ulubiona z kawiorem )
    • wykonujemy masaż
    • nakładamy krem/mleczko pod parafinę
    • zanurzamy dłonie w podgrzewaczu z parafiną (spotkałam się z tym, że w salonach babki zanurzały dłonie jeden jedyny raz <śmiech na sali> uważam, że wystarczająca ilość to minimum 5 razy- im więcej warstw, tym dłużej ciepło)
    • zawijamy dłonie w folię/wkładamy do woreczków
    • zakładamy rękawice (ja dodatkowo zawijam jeszcze w ręcznik)
    • trzymamy około 15 min (chociaż w sumie to się trzyma dopóki czuć ciepło)
    • -zdejmujemy wszystko i wmasowujemy resztę balsamu, który się nie wchłonął. Jeżeli się wchłonął cały, to nakładamy jeszcze kremik.


    bardzo przyjemne zimą
    zaczerpnięte wizaz.pl

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar hera16
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Brzeziny
    Postów
    165

    Domyślnie Odp: Parafiniarka - zabiegi parafinowe

    ja wykonuję takie zabiegi od zawsze, w szkole kosmetycznej byly na porządku dziennym, nie wyobrażam sobie bez nich swojego gabinetu. uwaga. brak użycia preparatu pod parafinę może narobić więcej szkód niż pomóc.

    polecam zabieg, zwłaszcza, że parafin są w przeróżnych zapachach obecnie. ja stosuję pomarańczową do zabiegu używam preparatów depileve. zanurzam po 3 razy, oczywiście wczesniej pokrywam dłonie/stopy mleczkiem kolagenowym z elastyną , potem folia i w skarpety lub rękawice zabiegowe na około 25 minut.. na koniec krem.

    ---------- Dodano o godzinie 21:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:34 ----------

    Cytat Napisał milart Zobacz post
    dziewczyny jak łączycie zabieg manicure z parafiną najpierw robię manicure później peeling maska i parafina a na końcu maluje paznokcie
    ja właśnie tak robię. po kremie po zabiegu parafinowym, odtłuszczam płytkę i maluję.

    ---------- Dodano o godzinie 21:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:38 ----------

    Cytat Napisał agulan82 Zobacz post
    A ja nie tak i z tego co tutaj dziewczyny na watku pisaly to chyba powinno sie tak robic - Manicure, malowanie, peeling, maska i parafina bo po zabiegu parafinowym paznokcie sa tak natluszczone, ze lakier moze sie slabo trzymac

    hm, jestem innego zdania. zrobiłam tak kiedyś w tej kolejności i lakier się odparzył.poza tym, peeling po malowaniu, na świeże pazurki-szkoda pracy bo czeka go zmycie i podwójna robota

    ---------- Dodano o godzinie 21:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:42 ----------

    Cytat Napisał westa Zobacz post
    zabiegi przy użyciu parafinki są bardzo przyjemne i efektywne, do tego można spokojnie zrobić sobie taki zabieg samej w domu, nie potrzeba koniecznie parafiniarki, możemy sobie same podgrzac parafinkę w garnku na wolnym ogniu i nie musi to być koniecznie parafinka kosmetyczna, wystarczy taka zwykła, trzeba tylko dolać do niej oleju parafinowego, bo inaczej bardzo się kruszy
    oczywiście podstawa przed to peeling i tłusty krem, aby uniknąć poparzeń
    parafinkę można stosować także w kosmetyce w celu rozpulchnienia skóry przed zabiegiem manualnego oczyszczania, ale to już chyba Was mniej interesuje...

    to bardzo ważne ta ostatnia sprawa. ja do cery tłustej, trądzikowej zawsze stosuję parafinę lub maskę ziołową rozgrzewającą przed oczyszczaniem. takiego rozpulchnienia nie daje żadna kremowa maska rozplchniająca

    ---------- Dodano o godzinie 21:57 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:46 ----------

    Cytat Napisał Aldonka Zobacz post
    Nie zgodze sie z tym ze parafina traci swoje wlasciwosci po podgrzaniu.Parafina spelnia role przekaznika wszystkich substancji pielegnacyjnych aplikowanych pod nia,poprzez swoje cieplo.
    dokładnie tak
    mialam kiedyś zalecone przez lekarza zabiegi parafinowe na kręgosłup. olbrzymi plaster parafiny po zabiegu lądował w naczyniu gdzie się podgrzewała parafina i formowalli z niego kolejne plastry dla innych pacjentów

  5. #5
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    zabcia swietny opis..

  6. #6

    Domyślnie

    zabcia opisik
    Czesto ampółke zastepuję perłą z Clareny są również wydajne i badzo je lubię







    a wyglądają tak
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 02-05-2009 o 22:53

  7. #7

  8. #8
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    oh zapomnialam o tobie Kamis..sorki,mozez mnie zlac...

  9. #9

    Domyślnie

    hehe cóż za niemoralna propozycja

  10. #10
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    dla Ciebie Kamis...

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    uwielbiam parafinkę na dłonie, po tym rączki są jak pupcia niemowlaczka takie miluuuusie
    Iz

    Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

  13. #13
    Wczytuje się Avatar westa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    26

    Domyślnie

    zabiegi przy użyciu parafinki są bardzo przyjemne i efektywne, do tego można spokojnie zrobić sobie taki zabieg samej w domu, nie potrzeba koniecznie parafiniarki, możemy sobie same podgrzac parafinkę w garnku na wolnym ogniu i nie musi to być koniecznie parafinka kosmetyczna, wystarczy taka zwykła, trzeba tylko dolać do niej oleju parafinowego, bo inaczej bardzo się kruszy
    oczywiście podstawa przed to peeling i tłusty krem, aby uniknąć poparzeń
    parafinkę można stosować także w kosmetyce w celu rozpulchnienia skóry przed zabiegiem manualnego oczyszczania, ale to już chyba Was mniej interesuje...

  14. #14

  15. #15

    Domyślnie

    wcale nie interesuje mniej! Napisz jak używasz parafiny do rozpulchniania twarzy

  16. #16
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niegowonice
    Postów
    16

    Domyślnie

    Ja uwielbiam parafinke, przeważnie robię klientkom gratis do pazurków. Efekt jest super-zwłaszcza teraz, przed świętami-porządki porobione ale skóra dłoni wysuszona...parafinka jak lekarstwo

  17. #17
    Wczytuje się Avatar westa
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    26

    Domyślnie

    parafiny używam jako maskę rozpulchniającą skórę twarzy, szyji, dekoldu, pleców przed zabiegiem manualnego oczyszczania w całościowym zabiegu oczyszczania, na który skaładają się: demakijaż, tonizacja, peeling, maska parafinowa (skórę smarujemy tłustym kremem, wazeliną lub linomagiem, zabezpieczamy oczy i usta wacikami, kładziemy gazę na potrzebny obszar i za pomocą płaskiego pędzla rozprowadzamy na skórze; skóra po tym jest rozpulchniona, pory rozszerzone, ujścia gruczołów odblokowane), manualne oczyszczanie twarzy, dezynfekcja, kremik... i woila!
    gdyby któraś z Was chciał coś takiego wykonać, mogę dopisac więcej szczegółów, na razie myślę, że tyle wystarczy, aby zaspokoić ciekawość )

  18. #18
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie

    parafinka mmm miodzio do tego jeszcze masaż dłoni i peeling winogronowy , aż sie rozmarzyłam xD

  19. #19
    Rozkręcanko Avatar sylwias
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łaski-Jasło
    Postów
    48

    Domyślnie

    Fusil zgadzam się z tobą. parafinka to sama przyjemność no i ten masaż dłoni...mmm

  20. #20
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    dziewczyny możecie mi polecić jakąś firmę z maskami i pilingami przed parafine
    SZCZĘŚLIWA

  21. #21
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    farmona brzoskwiniowe dlonie ... super sprawa mozesz tez ampulki A + E nalozyc przed parafinka

  22. #22
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    A gdzie je kupujesz?
    SZCZĘŚLIWA

  23. #23
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie

    ampulki w aptece

    ---------- Dodano o godzinie 12:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:17 ----------

    haha kurde nie ampulki tylko kapsulki

  24. #24
    Wzorki Club Avatar Chanti25
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Sulechów
    Postów
    1 849

    Domyślnie

    hi hi hi a te brzoskwiniowe dłonie to gdzie
    SZCZĘŚLIWA

  25. #25

    Domyślnie

    parafinka na dlonie jak najbardziej

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •