A ja nie uważam że filologia polska jest kierunkiem bez przyszłości, pierwsza sprawa nauczycieli potrzeba zawsze w większej lub mniejszej ilości ale potrzeba i będzie dalej potrzeba! Poza tym filologia polska to NIE TYLKO nauczanie w szkole, np. aszspecjalnośc medialną, są specjalności kulturoznawcze i te przygotowujące do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, wiec skoro to kierunek bez przyszłości to to co to oznacza? Ze nie będzie języka polskiego w szkołach, że już nie będzie potrzeba konsultantów i korektorów do wydawnict? Bo to też są specjalizacje filologi polskiej. Filologia polska ma obecnie wiele specjalizacji i jest w czym wybierac, tak jak pisałam edytorska, krytycznoliteracka, bibliologiczna, nauczycielska, kulturoznawstwo, komunikacja publiczna, językowe kreowanie wizerunku - praca rzecznika prasowego, komunikowanie publiczne. I pewnie jeszcze inne. Więc nawet jeśli chodzi o zarobki to jest to kwestia kierunku jaki wybierzesz. I tak samo jak kosmetyczek jest bez liku tak samo ludzi po filologi polskiej i jak w każdym zawodzie prace znajda ci którzy mają umiejętności, szczeście i potrafią się przebić. Poza tym obecnie ludzi, którzy chca zostać nauczycielami powinno się podziwiac a nie krytykowac. Bo każdy wie jak wygląda polskie gimnazjum i jaki jest stosunek uczniow i rodziców donauczycieli. Każdy też wie ile nauczyciele zarabają i ale gdybynie było takich ludzi to było by ciężko bo nie wiem jak wy ale ja nie zniosła bym wszech obecnego: lol, i żal.pl
Nie pisze tego po to żeby Ci napisać ze filologia polska to jedyny słuszny wybór! Tylko że nie warto kierować się sterotypami tak jak - filologia polska kierunek bez przyszlosci. Lepiej najpier dowiedziec się więcej a potem wybrać.
Jeżeli zdecydujesz się na filologię polską to uczyć naprawdę trzeba się dużo i wbrew pozorą są to rzeczy trudno przyswajalne