Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 28910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 276 do 300 z 310

Temat: Szkoła czy kurs?

  1. #276
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    dziewczyny ja się wybieram teraz na studium skometyczne tylko prosze pomóżcie mi wybrać:
    -Paris Beauty w Katowicach Paris Beauty póki co ta najbarziej mnie interesuje, bo jest tez mozliwosc zrobienia od razu po szkole licencjata w ciągu roku (Ladyss chyba o to pytała-jest taka mozliwosc, chyba tez w tej szkole ponizej)
    - Policealne Studium Kosmetyczne - Akademie Prenier
    - Cosinus - Kosmetyka Szkoła Policealna - Oferta edukacyjna

    z góry dziekuję

  2. #277
    Rozkręcanko Avatar anetta280
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    małopolska
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    dzoana ja chodzę do Cosinusa w Krakowie, jestem po I semestrze, świetni wykładowcy, ciekawe zajęcia a co najważniejsze fantastycznie wyposażona pracownia. Co do pozostałych 2 szkół to niestety nic nie mogę powiedzieć

  3. #278
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    ja chodze do cosinusa ale w Warszawie, jestem po pierwszym semetrze, ale chyab nie wiele pomge bo dwa rozne miasta to i w szkole inaczej...ja osobiscie jestem zadowolona z takiego wyboru, pracownie maja super wyposarzona, jezeli chodzi o nauczycieli to wiesz...ja mam spoko, ale ludzie sa rozni zycze powodzenia

  4. #279
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    a po tym cosinusie jest możliwość zrobienia licencjata też? wiecie moze?

  5. #280
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    po cosiniunie to masz zawód technika...to jest studium, nie studia, wiec chyab nie, ale niech sie kots jeszcze wypowie...

  6. #281
    No to..wpadłam Avatar carmenita
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    207

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Ja ukończyłam studium kosmetyczne w AP Edukacji ,teraz jestem na licencjacie z kosmetologii, może zrobie magistra, ale to narazie mżonki . Muszę przyznać, że tego zawodu nie da się nauczyć na miesięcznym czy nawet półrocznym kursie... Jest pewien zakres materiału, trzeba to przećwiczyć a nie po łepkach byle do przodu. Zawód tego typu potrzebuje odpowiedniego zaangażowania i determinacji ,poza tym to bliska praca z klientem dlatego trzeba to czuć. Podsumowując zdecydowanie odradzam kursy (nie mowie tu o paznokciach tylke te związane z czystą kosmetyką).

  7. #282
    No to..wpadłam Avatar Aliz
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    ja znam takie studium policealne, po którym jakoś w dwa lata można zrobić licencjata, ale to akurat w poznaniu.
    co do wybru szkoły to najlepiej samemu pojechać do każdej z osobna, pogadać w sekretaricie, obejrzeć sale, pracownię, urządzenia, którymi szkoła dysponuje i zapytać o dalsze możliwości kształcenia - na pewno każda jakieś oferuje. to chyba najlepszy sposób, żeby rozsądnie wybrać wiadomo, że dobrze też spytać absolwentów lub obecnych uczniów, ale jeśli się takich nie zna albo nie ma możliwości to tak będzie najlepiej.
    'Whenever the end is.. Do U think U can see it?
    Well, until U get there..
    Go on, go ahead and scream it,
    Just say it."
    [1R- Say(All I Need)]

  8. #283
    Nałogowiec Avatar KarolciaK
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Łódź
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Mam do Was pytanie, a właściwie prośbę. Zapisałam się do szkoły kosmetycznej i muszę kupić kilka rzeczy takich jak: fartuch kosmetyczny (biały),
    biały pokrowiec na fotel, biała opaska na włosy, kieliszek i szpatułka do henny, 3 miseczki w kolorze pastelowym.; Chciałabym to kupić za jednym zamachem i najlepiej przez neta. Możecie polecić jakiś sklep?

  9. #284
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    mysle ze w allepaznokcie kupisz wiekszosc, bez fartucha...

  10. #285
    No to..wpadłam Avatar lukasiatko
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    granica ...
    Postów
    169

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Moje zdanie jest takie ...Co do Kosmetyki ,napewno wybralabym szkole ,bo raczej wolalabym isc do kosmetyczki ktora ma wielki zasob informacji ,a nie tylko po kilkudniowym kursie .Co do paznokci teraz i tak w szkolach wieksza wage przywiazuja do kosmetyki ,manicure ,a nie do przedluzania paznokci .A w rezultacie liczy sie tak czy inaczej doswiadczenie i praktyka .

  11. #286
    No to..wpadłam Avatar Taisia90
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    170

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    a ja mam takie pytanie czy wiecie gdzie jest w warszawie szkoła paznokcia która trwa rok czasu? Ja słyszałam kiedyś, że jest gdzieś w centrum.. ale nie wiem gdzie dokładnie.

  12. #287
    No to..wpadłam Avatar mysiula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    253

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Jakie polecacie Studia na wydziale kosmetologii w Wawce.

  13. #288
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    U mnie na uczelni u dziewczyn z kosmetologii dużo się dzieje.. ale jak jest dokladnie to nie powiem, bo nie wiem..
    Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie

    ________________________________________


  14. #289
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Cytat Napisał mysiula Zobacz post
    Jakie polecacie Studia na wydziale kosmetologii w Wawce.
    WSP Beaty Mydłowskiej - polecam

  15. #290
    No to..wpadłam Avatar mysiula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    253

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Chodziłam do Studium Beaty Mydłowskiej, ale czuje niedosyt..poszłabym na studia. Możesz powiedziec coś więcej? ile miesiecznie wynosi koszt? wpisowe chyba 500 zł. Powiedz mi czy są jeszcze inne pracownie kosmetyczne prócz tych dwóch na parterze? Jakie oogóle wrażenia?

  16. #291
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    a ja bym chciała się dowiedzieć (może ktoś wie;p) czy na podaniu na studia muszę mieć pieczątkę ze szkoły średniej? jest miejsce na nią, tylko żebym ją uzyskała musiałabym jechać do domu (2 dni na dojazd + 1 dzień na załatwienie pieczątki + stracona kasa), no i próbuje się wymigać ;p albo chociaż czy można to pocztą załatwić czy trzeba osobiście po pieczątkę lecieć do średniej.... ;s

  17. #292
    No to..wpadłam Avatar Blejsia
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Sztum
    Postów
    222

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Dzieczyny a może któraś z was ukończyła roczna szkołe stylizacji paznokci na terenie 3-miasta i jak efekty?wiem ze teb cos takiego prowadzi

  18. #293
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    A może wie któraś z was jakie warunki trzeba spełnić żeby móc móc podeść do egzaminu na technika usług kosmetycznych?

  19. #294
    Totalna maniaczka Avatar honeypuff
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    909

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Uczyć się w szkole kosmetycznej i zdać wszystkie egzaminy wewnętrzne - co daje możliwość zdawania egzaminu zawodowego.
    O innych możliwościach nie słyszałam.

  20. #295
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Szkoła czy kurs?

    Wiem, że moje pytanie wydało Ci sie głupie ale zapytałam bo właśnie też mi się tak wydawało tzn ze trzeba uczeszczac do szkoly kosmetycznej a dzis przeczytalam ze po ukonczeniu kursow rowniez mozna co wydalo mi sie troche dziwne

  21. #296
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    19

    Domyślnie Studium kosmetyczne- praktyki

    Hej dziewczyny,
    jestem tutaj nowa, trafiłam przypadkiem, gdyż poszukiwałam informacji o studium kosmetycznym. Postanowiłam napisać, bo z tego co widzę wiele z Was kształci się w tym kierunku i może zdoła odpowiedzieć mi na kilka moich pytań. W tym roku wybieram się właśnie do szkoły na kierunek: technik usług kosmetycznych w trybie zaocznym. Jednak problem jest taki, że już studiuję (jestem na drugim roku) i to dziennie. Wiem, że na II sem są praktyki- 4 tygodnie po około 8 godzin dziennie. Czy wiecie może czy można to rozłożyć w większym odstępie czasu? Mam masę zajęć w tygodniu i nie dam czasowo rady, a nie chciałabym zaczynać studium jeśli okaże się potem, że nie będę mogła zrobić praktyki. Dzięki z góry za odpowiedź.

  22. #297
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Studium kosmetyczne- praktyki

    Mysle ze o to powinnas zapytac w szkole, czy da sie rozlozyc praktyki bo to jest sprawa indywidualna kazdej szkoly czy uczelni takie moje zdanie.
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  23. #298
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Studium kosmetyczne- praktyki

    moze przeniesiemy ten post do tematu o szkole tam jzu byly rozmowy o praktykach...
    leahh praktyki mozesz sobie rozlozyc na czas jaki CI odpowiada, masz je zrobic przed koncem semestu, to zalezy jak sie dogadasz z wlascicielka saonu, szkola nie ma nic do tego w jakim systemie odrobisz te praktyki, na koniec semestu masz zdac dzienniczek i tyle, dalt odpowiednia powspisywac i godziny, tak jakbys chodzila codziennie przez 20dni ogolnie masz 160godz i mozesz nawet chodzic po 2godz dziennie jesli odpowiednio wczesnie zaczniesz
    szkole to tylko interesuje czy je zrobilas, i najwazniejszy ten dzienniczek tam musisz miec wpisane codziennie bez weekendow w ktorych mialas zjazdy w szkole, po 8 godz, jesli znajdziesz mila panie wlascicielke salonu to bedziesz sobie mogla chodzic jak Ci bedzie pasowala, takze na zas sie nie martw bo wszystko idzie załatwic

  24. #299
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Domyślnie Odp: Studium kosmetyczne- praktyki

    jest dokładnie tak jak pisze Paulka. Wszystko zależy od właściciela salonu. Ja skończylam technikum fryzjerskie i też odbywalam takie praktyki. w wiekszosci przypadków szło dogadać sie z własciecielami nie robili jakis dużych problemów jak chciało sie odrobić praktyki innego dnia . tak naprawdę to niestety w wielu przypadkach tylko zawadzamy w tych salonach ;/ bo wlaściciele nie są w stanie zaufac nam przez taki krótki okres czasu. moim zdaniem praktyka powinna trwać dłużej.

  25. #300
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: Studium kosmetyczne- praktyki

    tak to prawda, nie mamy szans zeby sie wykazac, az tak wielkich, bo zanim zapoznamy sie z salonem to juz niewiele nam zostaje czasu... ja osobiscie chodzilam 3 godziny dziennie na praktyki, ale do pedi mani depilacji i henny no i zamiatania to zawsze sie przydalam czasem jakis masazstop albo jakies nalozenie maski algowej, nik konkretnego i powaznego, podstawy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2023, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 10:32
  3. KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 11:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •