Strona 1 z 13 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 310

Temat: Szkoła czy kurs?

  1. #1
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Question Szkoła czy kurs?

    Mam takie pytanie do tych, które zajmują się paznokciami zawodowo

    Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście mogły mi powiedzieć co nie co o szkołach lub kursach, które ukończyłyście? Studium kosmetyczne, kursy może jeszcze coś innego? bo nie bardzo się w tym orientuję a mam taki mały problem.

    Zastanawiam się nad tym czy może pójść na studia/studium kosmetyczne czy na studia nie związane z paznokciami (w grę wchodzą studia dzienne) i np w wakacje zrobić kurs? Czy to wystarczy?

    I jeszcze jest jedna rzecz... nie jestem do końca przekonana czy chcę się zajmować stylizacją paznokci... chciaż bardzo lubię "zajmować" się paznokciami i to takie moje małe hobby, któremu poświęcam sporo czasu (narazie tylko maluje, przedłużaniem się jeszcze nie zajmowałam)

    Chciałabym żebyście podzieliły się ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat... może pomogłoby mi to w wyborze.

    Dziewczyny liczę na Waszą pomoc i opinie bo szczerze mówiąc to nie bardzo się w tym wszystkim orientuję i nie wiem co dalej robić...

  2. #2

    Domyślnie

    Gdybym była na twoim miejscu to zdecydowanie poszła bym na studia/studium kosmetyczne (o ile się w tym czujesz, bo skoro nie jesteś pewna i masz aż taki dylemat, to może ta szkoła nie będzie z zamiłowania ), a jesli chodzi o paznokie, to moim zdaniem zdecydowanie szkolenie...
    Po za tym kurs kosmetyczny, też jest dobrym uzupełnieniem, wiele dziewczyn po szkołach wielu rzeczy nie potrafi. Wsumie, to też zależy do jakiej szoły się idzie i czy ma się pod górkę choć w wielu szkołach brak sprzetu itp nie pozwala na dobre przygotowanie i potem i tak dziewczyny doszkalają się
    Jeśli zaś zdecydujesz się na sam kurs kosmetyczny, to jesli będzie to porządny kurs (czyli jak dobrze trafisz), to napewno bardzo dużo się nauczysz. Wiadomo szkoła trwa dłużej i musisz dłuzej czekać na zdobycie kwalifikacji, a po kursie trzy miesiace i masz papier, który daje Ci te same uprwanienia. Na kursach jest mniej czasu i odrazu po zajęciach teoretycznych rzucają kursantki na głeboką wodę (po kilku dniach robi się zabiegi które w szkole wykonuje sie dopiero na drugim roku )
    Uważm, że warto isć do szoły (by podnieść swoje kwalifikacje) i jednoczesnie wybrać się na kurs Natomiast jesli zdecydujesz sie na sam kurs kosmetyczny i będziesz kosmetyczką z zamiłowania, to nie jedna panna po szkole będzie mogła się od Ciebie uczyć Tylko warunek, musi to być dobry kurs, a na dobrych kursach jest również odpowiednie wyposażenie, więc w trakcie poszukiwań czy kursu czy szkoły warto również zorientować się jaki szkoła posiada sprzet do zabiegów
    Bo co komu z kosmetyczki, która nie potrafi wykonać np. peelingu kawitacyjnego, sonoforezy czy mikrodermabrazji, a teraz w każdym gabinecie kosmetycznym tego typu zabiegi to podstawa.

    Wiadomo po szkole można zrobić w dwa dni szkolenie i nabyć tą umiejetność, tylko trzeba pamietać, że gdy chcemy się zatrudnić, to pracodawca na dzień dobry che ful wypas
    Ostatnio edytowane przez seqoya ; 14-04-2009 o 02:13

  3. #3
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    seqoya dzięki wielkie za Twoją wyczerpującą odpowiedz
    teraz już mniej więcej wiem co i jak muszę się jeszcze nad tym porządnie zastanowić i rozejrzeć się za jakimiś porządnymi szkołami

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma za co
    Cieszę się że mogłam pomóc

  5. #5
    No to..wpadłam Avatar Anna Otkińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Mrągowo
    Postów
    244

    Domyślnie

    ja tez bym wybrała szkołę, często dziewczyny po samym kursie czuja niedosyt
    Zapraszam na mojego bloga

  6. #6
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    zgadzam sie
    gdybym ja miala okazje totez bym wybrala szkole

  7. #7
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie

    Tyle, że ja troche niezdecydowana jestem i boje się, że będe potem żałowała, że nie wybrałam "normalnej" szkoły i nie zrobiła kursu w międzyczasie

  8. #8
    No to..wpadłam Avatar mariet86
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Opatów
    Postów
    285

    Domyślnie

    miminka ja zaczynałam podobnie jak Ty od samego malowania znajomym no ale tak to lubie że rozszerzyłam swoje zainteresowania na żel a od niedawna akryl, tak więc jestem samoukiem ale dla samej siebie poszłam na kurs żeby wiedzieć więcej ale życzę podjęcia dobrej decyzji:dpozdrawiam

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    22

    Domyślnie

    ja byłam w studium zdrowia i urody i nie żałuje w systemie zaocznym mam ukonczony wizaż i stylizacja paznokci a oprócz tego miałyśmy stylizacje ubioru i fryzur także było naprawdę ciekawie

  10. #10
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nottingham
    Postów
    31

    Domyślnie

    Polecam szkole kosmetyczka---a moze akurat odkryjesz w sobie inny potencjal?

    jesli nie jestes pewna paznokci moze spodoba ci sie kosmetyka ciala badz twarzy moze wizaz? kto wie?

    i dla samej siebie w przyszlosci bedzie to przydatna wiedza nawet jesli nie pojdziesz w zadne z tych kierunkow.

  11. #11
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Studia kosmetyczne

    Nie mogłam znaleźć podobnego tematu, więc zakładam i mam nadzieję, że umieściła w dobrym pod-forum, ale jeśli nie, to proszę o przebaczenie i przeniesienie
    A, więc jak już wiece , nie jestem chyba typową 14-latką i nie myślę, że do końca życia będę chować się za garażami żeby palić pety tak jak większość dzieciaków. Mimo, że jestem jeszcze bardzo młoda (z czego się bardzo cieszę ) myślę o przyszłości. Mam zamiar dostać się do najlepszego Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w naszym mieście Myślę o profilu biologiczno-chemicznym. Swoja przyszłość chciałabym powiązać z kosmetologią, ale zarazem z dermatologią. Jak dodać to do siebie, wychodzi mój wymarzony zawód - dermatolog kosmetyczny Ale żeby nim być, podobno muszę pójść na studia, na kierunek medyczny ( na który chętnie bym poszła ) Jednak na studiach na które chcę się dostać, jest bardzo trudno się dostać... Większość osób już zapewne domyśla się o jaki Uniwersytet mi chodzi, ale dla tych, którzy jeszcze się nie domyślili, przedstawię nazwę wymarzonego uniwerku - Uniwersytet Jagielloński... Chciałabym pójść na medycynę, a później wybrać kierunek dermatologiczny. Jednak wchodząc na ich stronę główną, nie zauważyłam nigdzie danego wydziału... Cóż... chyba pogodziłam się z myślą, że nie będę studiować na Jagiellonce, więc wzięłam się za poszukiwania innych uniwersytetów lub ewentualnie Akademii.... Niczego niestety nie znalazłam... Ale uwaga, nie chodzi mi o STUDIUM, ale o STUDIA.... Czy mogłybyście mi powiedzieć gdzie znajduje się Uniwerek , gdzie mogłabym zdawać na medycynę, a później zrobić specjalizacje dermatologiczną Co jest wymagane, jak długo trwają...
    Wszystkim byłabym wdzięczna za odpowiedź
    P.S. Jeśli ktoś zadaje sobie pytanie czemu taka dziewczyna myśli już o dalekiej przyszłości odpowiadam - zaraz po skończeniu szkoły chcę się wyprowadzić i żyć na własną rękę, z daleka od mojego miasta, a może i kraju (co z wielką niechęcią przyjęli moi rodzice )


  12. #12
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    wiem ze w moich okolicach tj. w Lublinie jest Uniwersytet medyczny(dawna akademia medyczna) i jest tam kierunek kosmetologii czas nauki trwa 3 lata(inzynier).zeby sie dostac nalezy pozytywnie przejsc rozmowe kwalifikacyjna i bardzo dobrze zdac mature z wymaganych przedmiotow na studia czesto bywa tak ze oprocz podstawowego przedmiotu wymagany jest dodatkowy przedmiot na poziomie rozszerzonym np. biologia i chemia.koszt takich studiow w tym akurat roku to 4400zł za rok(studia I stopnia).mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam

    ---------- Dodano o godzinie 23:51 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:05 ----------

    a i jeszcze jedno zapomnialam dodac.. na akademii medycznej tej ktora Ci opisalam kierunek kosmetologia miesci sie w wydziale pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu wiec mysle ze warto pojsc na UJ i sie dowiedziec jakie sa specjalnosci byc moze jest kosmetologia

  13. #13
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    Szpilko nie ma czegoś takiego jak dermatolog kosmetyczny,ale pewnie o tym wiesz. Możesz zostać dermatologiem estetycznym to daje ci większe uprawnienia niż kosmetolog,a łączy się z tym co chcesz robić. W tym przypadku nie ma innej opcji jak wybrać się na Akademie Medyczną przejśc przez całe 6 lat i pozniej zrobic specjalizacje z dermatologi.Na każdą AM ciezko się jest dostać matura musi być na prawie 100% do tego sa testy z fizyki chemii i bilogi każda uczelnia ma inne wymagania.Możesz tez pójśc na kosmetologie co będzie ciut latwiejsze talk jak ja zrobiłam,ale będąc nim nie masz takich uprawnien jak dermatolog estetyczny krótko mowiąc nie wolno nam wykonywac niektorych zabiegow ktore wiaza sie z przerwaniem ciaglosci naskorka...Kosmetologie znajdziesz nie tylko na Akademi medycznej ale i innych niepanstwowych uczelniach rownie dobrych od ciebie zalezy wybor,ale wszytsko tak sie zmienia .....

    Specjalizacja po ukonczeniu AM trwa 3 lata do tego po 6 roku tzreba zdac egzamin medyczny ktory jest panstwowy jesli go oblejesz chyba za rok mozesz dopiero powtorzyc co kosztuje i nie wasko.ze spacjalizacja rowniez nie jest latwo bo np w jednym roku na ginekologie wogole nie przyjmowali poniewaz ginekologow jest za duzo...moj kolega jest na 4 roku AM wiec jesli masz jakies pytania to pisz a ja sie go zapytam.

  14. #14
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar szpila59
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Bolesławiec
    Postów
    3 140

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    Cytat Napisał sylwia-p_86 Zobacz post
    Szpilko nie ma czegoś takiego jak dermatolog kosmetyczny,ale pewnie o tym wiesz. Możesz zostać dermatologiem estetycznym to daje ci większe uprawnienia niż kosmetolog,a łączy się z tym co chcesz robić. W tym przypadku nie ma innej opcji jak wybrać się na Akademie Medyczną przejśc przez całe 6 lat i pozniej zrobic specjalizacje z dermatologi.Na każdą AM ciezko się jest dostać matura musi być na prawie 100% do tego sa testy z fizyki chemii i bilogi każda uczelnia ma inne wymagania.Możesz tez pójśc na kosmetologie co będzie ciut latwiejsze talk jak ja zrobiłam,ale będąc nim nie masz takich uprawnien jak dermatolog estetyczny krótko mowiąc nie wolno nam wykonywac niektorych zabiegow ktore wiaza sie z przerwaniem ciaglosci naskorka...Kosmetologie znajdziesz nie tylko na Akademi medycznej ale i innych niepanstwowych uczelniach rownie dobrych od ciebie zalezy wybor,ale wszytsko tak sie zmienia .....

    Specjalizacja po ukonczeniu AM trwa 3 lata do tego po 6 roku tzreba zdac egzamin medyczny ktory jest panstwowy jesli go oblejesz chyba za rok mozesz dopiero powtorzyc co kosztuje i nie wasko.ze spacjalizacja rowniez nie jest latwo bo np w jednym roku na ginekologie wogole nie przyjmowali poniewaz ginekologow jest za duzo...moj kolega jest na 4 roku AM wiec jesli masz jakies pytania to pisz a ja sie go zapytam.
    nie ma? A ja widziałam ostatnio na jakiejś stronce uniwerku i była chyba specjalizaca i zawód : dermatolog kosmetyczny Może to im się coś pokiełbasiło na stronie


  15. #15
    VIP Avatar natalia268
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    7 165

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    Wydaje mi się że Dermatologia Kosmetyczna jest równiez nazywana Estetyczną...

    ________________________________________


  16. #16
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    Dermatologia kosmetyczna jak najbardziej istnieje tylko pewnie te kierunki są inaczej nazywane. Tak jak np na pedagogice - wszyscy idą na ogólny kierunek "pedagogika" a dopiero później wybierają specjalizację. Z tym zawodem pewnie jest tak samo.

  17. #17
    Totalna maniaczka Avatar sylwia-p_86
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    718

    Domyślnie Odp: Studia kosmetyczne

    Cytat Napisał natalia268 Zobacz post
    Wydaje mi się że Dermatologia Kosmetyczna jest równiez nazywana Estetyczną...
    To wtedy sa dwie nazwy i przepraszam za wprowadzenie w błąd

  18. #18
    Totalna maniaczka Avatar daruniunia
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Włoszakowice (koło Leszna)
    Postów
    818
    "Milczenie jest krzykiem uradowanych motyli"

  19. #19
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Szkoła kosmetyczna?

    Dziewczyny pomóżcie. Zastanawiam się cały czas, co będę robić po maturze. Mam w planach filologię polską, ale to studia bez przyszłości. Szukałam też kierunków związanych z mediami, coś na pograniczu dziennikarstwa, ale są tylko na prywatnych uczelniach:/ Dlatego też pomyślałam o tym, żeby wybrać coś w kierunku kosmetyki. Tylko chciałabym wiedzieć jakie szkoły polecacie (jestem z Katowic) i jak nauka w takiej szkole wygląda
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  20. #20
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Zalezy co Cie w dziennikarstwie pasjonuje, w Katowicach jest dobra realizacja filmowa. Na dziennikarza nie idź, bo niechętnie się przyjmuje do gazet bądź telewizji ludzi po tym kierunku. Chyba, że staże darmowe, to proszę bardzo Mówi Ci to stara dziennikara. Pytasz co bym zrobiła na Twoim miejscu? Nie szłabym do szkoły kosmetycznej(tu podniosą sie głosy oburzenia, ale trudno) Skoncz te filologię, a kosmetyki ucz się na kursach i szkoleniach, taka jest moja opinia, ale pamiętaj, że ja jestem przedpotopowa

  21. #21
    Kosmetyczka Avatar Gakka
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Gdynia / Kielce
    Postów
    742

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Moim zdaniem nie warto iść do skzoły kosmetycznej. Idz na coś innego a kosmetyki możesz nauczyć się na kursach jaby ci z tym pierwszym nie wyszło.

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    a ja się z wami baby nie zgodzę...
    ja zdecydowałam tak jak mówicie i poszłam filologie polską... nie dośc że nudny kierunek to mówili do mnie po chińsku a do głupich nie należe... najbardziej rozpierniczało mnie to że najgłupsze laski w grupie były najaktywniejsze bo gadały cokolwiek byleby mówić a ja pierwszy raz nie miałam ni c do powiedzenia po 1,5 roku skończyłam przygode z filologia bo u mnie było jescze wtedy 5 letnie nie dzielone na 3 licencjat itd..
    a chiałam iśc na anglistyke jak sie nie dostałam to posatnowiłam zrobić sobie policealkę kosmetyczna ale moja mama mówiła tak jak wy 'nie idz' to poszłam na filologie i lata zmarnowałam... dopiero po roku od tamtego czasu zdecydowałam się na policealna a ile lat mogłam zaoszczędzić...
    Ale jesli miałabyś podjąć decyzję idz na kosmetologie na studia
    zajefajny kierunek i na prawdę nie dla każdego, bo poczytac o kosmetykach możnesz gdziekolwiek ale się nie nauczysz tyle co naucza cię w szkole
    ja twierdziłam że nigdy nikomu pryszczy wyciskać nie będe bo kosmetyczka to nie zawód mam ambicje... a popatrz tylko jestem kosmetyczka i odkryłam swój żywioł bo powymądrzać się mogę podoradzać, ja odkryłam swoje powołanie pracując w drogerii

    dziś zawód kosmetyczki-kosmetologa nie wystarczy wiedziec do czego tonik i mleczko służy, ani umieć wyciskać syfki zresztą to teraz dość oblegane kierunki i drogie ale jesli chodzi o zarobki potem w zawodzie to można na prawdę dobrze się ustawić a poza tym jesli lubisz kontakt z innymi ludźmi to nie będziesz miała problemu z klientem...

  23. #23
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Zyza ja tak sie uwielbiam pieknie róznic

  24. #24
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Ja też się dziewczyny z Wami nie zgodzę kurs kosmetyczny nie zastąpi szkoły kosmetycznej. Ja wiem ile w zwykłym studium mam teorii i ile praktyki. I mam teorię którą ciężko jest ominąć bo wybaczcie ale muszę znać choroby skóry czy nawet działanie ziół w kosmetykach czy aromaterapii. A jeden zabieg, nawet głupią hennę ćwiczymy przez wiele godzin non stop. Ja nie wierzę że kurs Was tak przygotuje. Tym bardziej że ja już znam osobę tylko po kursie kosmetycznym i jej wiedza nie jest zaskakująca.

  25. #25
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    A to juz kwestia pewnego rodzaju determinacji Ladyss. Gdybym miała opierac sie jedynie na praktyce i wiedzy wyniesionej z kursu, nie zrobiłabym ani jednego pazura, choc kurs był przyzwoity i trwał 8 dni po 10 godzin. Praktyka. Dobrze mowisz, nie wystarczy raz henny nalozyc, trzeba cwiczyc, a wiedza jest dostepna w podrecznikach, ale jak ktos nie ma zyłki aby rozszerzyc wiedze zdobyta na kursie czy szkoleniu to zaden diabeł mu nie pomoze
    To troche tak, jakbyś kwestionowała fachowość dziewczyn w zakresie stylizacji paznokci, a tu sa naprawde niezle specjalistki po kursach jedynie, wiedzace i o chorobach paznokcia wiele i o skladach zelu i o produktach. Nie kwestionuję zasadnosci wyboru szkoly kosmetycznej, albo w ogole kosmetologii. Jeśli ktoś ma hopla na tym punkcie totalnego to czemu nie.

    We wrocławiu są na przykład prywatne studia normalne-5 letnie, gdzie mozna było nauczyc się oprócz nakladania maseczek podstaw fizykoterapii etc(szkoła otworzona przez lekarzy), byłam, widziałam-polecam
    Poza tym mam niejasne wrażenie, że tego co uczą w szkołąch kosmetycznych to tak trochę wszystko i nic. Duzo wiedzy z róznych dziedzin, a teraz wygrywa na rynku wg mnie wąska specjalizacja. Albo upiększajmy na zewnątrz, albo upiększajmy bardziej inwazyjnie(nie dam się dotknąć lasce, która robi masaże, paznokcie, zabiegi na twarz, makijaż permanentny i przedłużanie włosów, być może jest jeszcze fryzjerką, robi tatuaże, piercing etc, etc-za dużo, w niczym się nie specjalizuje)
    To nie atak Ladyss, to moje zdanie i mozna je spokojnie zbić pytaniem- a ty byłas w szkole kosmetycznej? Otóż odpowiadam, nie nie bylam
    Ale wrodzona ignorancja i zadufanie pozwala mi na tak odważne osądy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2023, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 10:32
  3. KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 11:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •