Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 310

Temat: Szkoła czy kurs?

  1. #26
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    A ja nie uważam że filologia polska jest kierunkiem bez przyszłości, pierwsza sprawa nauczycieli potrzeba zawsze w większej lub mniejszej ilości ale potrzeba i będzie dalej potrzeba! Poza tym filologia polska to NIE TYLKO nauczanie w szkole, np. aszspecjalnośc medialną, są specjalności kulturoznawcze i te przygotowujące do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, wiec skoro to kierunek bez przyszłości to to co to oznacza? Ze nie będzie języka polskiego w szkołach, że już nie będzie potrzeba konsultantów i korektorów do wydawnict? Bo to też są specjalizacje filologi polskiej. Filologia polska ma obecnie wiele specjalizacji i jest w czym wybierac, tak jak pisałam edytorska, krytycznoliteracka, bibliologiczna, nauczycielska, kulturoznawstwo, komunikacja publiczna, językowe kreowanie wizerunku - praca rzecznika prasowego, komunikowanie publiczne. I pewnie jeszcze inne. Więc nawet jeśli chodzi o zarobki to jest to kwestia kierunku jaki wybierzesz. I tak samo jak kosmetyczek jest bez liku tak samo ludzi po filologi polskiej i jak w każdym zawodzie prace znajda ci którzy mają umiejętności, szczeście i potrafią się przebić. Poza tym obecnie ludzi, którzy chca zostać nauczycielami powinno się podziwiac a nie krytykowac. Bo każdy wie jak wygląda polskie gimnazjum i jaki jest stosunek uczniow i rodziców donauczycieli. Każdy też wie ile nauczyciele zarabają i ale gdybynie było takich ludzi to było by ciężko bo nie wiem jak wy ale ja nie zniosła bym wszech obecnego: lol, i żal.pl
    Nie pisze tego po to żeby Ci napisać ze filologia polska to jedyny słuszny wybór! Tylko że nie warto kierować się sterotypami tak jak - filologia polska kierunek bez przyszlosci. Lepiej najpier dowiedziec się więcej a potem wybrać.
    Jeżeli zdecydujesz się na filologię polską to uczyć naprawdę trzeba się dużo i wbrew pozorą są to rzeczy trudno przyswajalne


  2. #27
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    o
    dudleja. Kocham Cie normalnie

    P.S. Zdarzyło mi się popełnić jedną pomyłkę w swoim życiu. Uczyć w prywatnym studium Na samym początku wykładów mówiłam do tych co w ławkach. Prawdziwi nauczyciele i dziennikarze nigdy nie będą mieli kasy Więc jeśli to wam nie odpowiada-możecie iść teraz na obiad. Przy pierwszych zajęciach wyszło 3/4 składu.

  3. #28
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    ja obstawiam studia i dobry kurs i to nie jeden. ale studia warto zrobić, nie wiesz co cie czeka za 15 lat--> to jak będziesz miec 40-stkę to gdzie szybciej pójdziesz, na kursy czy na 5 letnie studia? rób szkoły póki możesz i póki ci sie chce bo zaoczne zwykle to śmiech na sali. takie moje zdanie

  4. #29
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    kurko ja się z Tobą nie będę sprzeczała bo to nie ma sensu. Ja się uczę w szkole kosmetycznej i wiem że choćbym nie wiem jak była zdeterminowana i zawzięta to zwykły kurs i ciągle siedzenie na forach kosmetycznych nie nauczy mnie tyle ile uczę się teraz. Bo jestem w bardzo małej grupie i dlatego mam wytykany najmniejszy błąd do póki nie dojdę do perfekcji. Strasznie się z tego cieszę i wiem że inaczej nie mogłabym się tego nauczyć. Dlatego dla mnie kurs tak ale tylko dla siebie. A jeśli ktoś chce wykonywać ten zawód to tylko szkoła. I proszę nie porównujmy zawodu stylistki do kosmetyczki
    Ale to co napisałam nie ma związku z wyborem studiów absolutnie. Koleżanka musi zdecydować co chce robić w przyszłości i na to postawić. Dlatego podsumuję żeby wszyscy dobrze zrozumieli moje intencje: jeśli kosmetyka ma być tylko pasją to jak najbardziej wystarczą kursy, ale jeśli ma być zawodem to tylko i wyłącznie szkoła. A i tak po szkole ciągle należy się w tym zawodzie doszkalać.

  5. #30
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Do niedawna chciałam być nauczycielką, ale ja jestem podatna na stres i boję się, że nie wytrzymałabym tempa i pracy ponad godziny za takie pieniądze...Nauczycielom należą się wyższe wynagrodzenia, bo to naprawdę trudny zawód. A jak wygląda nauka w szkole/studiach kosmetycznych
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  6. #31
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Ladyss zgadzam sie osoby ktore nie ukonczyly takiej szkoly nie maja pojecia o czym mowia

    kobity ja tyle na ekonomi nie mialam kucia co teraz na kosmetyce

    pozatym sory ale na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki po kursie w zyciu bym nie poszla, sory za porownanie ale to jakbym poszla do lekara po kursie pazury ok ale zeby sie brac za skore to trzeba miec pojecie


    farbstift idz na kosmetologie

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #32
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    porownanie kosmetyczki do lekarza jest raczej niestosowne, a w obecnych czasach, na odpowiednich kursach mozna sie naprawde wiele nauczyc,bynajmniej tyle samo, jak nie wiecej niz w szkolach kosmetycznych sprzed paru lat, wiec ich nie deprecjonujcie. a po to by kosmetyka byla pasja , kursy nie sa potrzebne. I wiadomo , zeby byc mistrzem trzeba cwiczyc, niezaleznie od tego czego sie czlowiek nauczyl.

  8. #33
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    ja to jestem ciekawa jaki jest program tych kursow....ja w tym roku koncze szkole kosmetyczna i powiem szczerze ze w mojej grupie na 18 osob tylko 4 dziewczyny naprawde sie przykladaja a reszta chodzi tylko dlatego zeby miec chyba obecnosc olewaja sobie totalnie...od pazdziernika zaczelysmy przyjmowac klientki i widac zywcem ktore lubia i chca to robic a ktore z niechecia podchodza do tego i mnie nurtuje jedno pytanie- po co zapisaly sie do szkoly skoro nie chca ani sie uczyc ani wykonywac zadnych zabiegow-taka jest prawda i jeszcze niektore mowia "i tak nie bede pracowala jako kosmetyczka" ja nie rozumie wogole takiego podejscia.

  9. #34
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    pewnie rodzice kazali, a ktoś im powiedział ze nie trzeba nic robić a i tak się zda i będzie mieć papier, ale bywa tez tak ze teraz nie chce a skończy szkole rodzice kasę dadzą na extra zakład i tak pi... jest potem kosmetyczką co to szkole ma ale wiedzę i umiejętności żadne





  10. #35
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    no właśnie, ale po szkole są. tu jednak trzeba mieć entuzjazm, myślę że jak tego chcesz to i po dobrych kursach sobie poradzisz, można iść przecież na staż do salonu dobrego, nei trzeba od razu na swoje iść

  11. #36
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Cytat Napisał paznokietek1000 Zobacz post
    pewnie rodzice kazali, a ktoś im powiedział ze nie trzeba nic robić a i tak się zda i będzie mieć papier, ale bywa tez tak ze teraz nie chce a skończy szkole rodzice kasę dadzą na extra zakład i tak pi... jest potem kosmetyczką co to szkole ma ale wiedzę i umiejętności żadne
    Zgadzam sie z Tobą paznokietku znam nie jedna taka mądrą co uważała że kasa i znajomosci rodziców daje wszystko

    Ale niestety jak szybko otworzyły salony tak szybko się zwijały...

    A co do szkoły ja chodzę na studium kosmetyczne i powiem że jestem bardzo zadowolona i nawet Pani Prof która wyklada kosmetologie na studiach powiedziała mi że na studia mozna pojsc zawsze po takim studium ale na studiach nigdy nie zdobędziesz praktyki poniewaz studia głownie opieraja sie o teorię z anatomi dermatologi chemi kosmetycznej itp

    A studium bardziej kładzie nacisk na praktyke która niestety ale w zawodzie kosmetyczki jest bardzo potrzebna !

    ---------- Dodano o godzinie 16:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:29 ----------

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    no właśnie, ale po szkole są. tu jednak trzeba mieć entuzjazm, myślę że jak tego chcesz to i po dobrych kursach sobie poradzisz, można iść przecież na staż do salonu dobrego, nei trzeba od razu na swoje iść
    Co do stażu to niestety ale jest go bardzo cięzko dostać... Sama się staram o staż więc wiem...
    Niby sąale tak naprawde nie ma...

  12. #37
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    zgadza się praktyka ćwiczenia i doskonalenie warsztatu to podstawa w tym zawodzie, ale takie panie z kasa i bez wiedzy niestety psują rynek, bo mimo ze zamkną zakład, to pani x co była klientka tego zakładu była niezadowolona zastanowi się 2 razy zanim pójdzie do innego bo może inna zrobi jej tak samo źle





  13. #38
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    ale ja nie mówiłam o takim stażu stażu, tylko np jako pomoc. u nas pełno tego. ale zgadzam się z wami.

  14. #39
    No to..wpadłam Avatar ilonia123
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kąty Wrocławskie
    Postów
    189

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Cytat Napisał paznokietek1000 Zobacz post
    zgadza się praktyka ćwiczenia i doskonalenie warsztatu to podstawa w tym zawodzie, ale takie panie z kasa i bez wiedzy niestety psują rynek, bo mimo ze zamkną zakład, to pani x co była klientka tego zakładu była niezadowolona zastanowi się 2 razy zanim pójdzie do innego bo może inna zrobi jej tak samo źle


    Niestety ale to jest szara rzeczywistosc...

    Sama mam znajomą co ma salon urody i ma tam solarium robi "paznokcie" i jest "fryzjerką"
    Piszę te słowa w "" ponieważ w tych kierunkach nie ukończyła żadnego kursu... i odwala fuszerę...

    ---------- Dodano o godzinie 16:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:37 ----------

    Cytat Napisał asia Zobacz post
    ale ja nie mówiłam o takim stażu stażu, tylko np jako pomoc. u nas pełno tego. ale zgadzam się z wami.
    A myślisz że u nas są?
    Niestety nie bo nie chcą brać kogoś bez podkładki bo boją się kontroli...

  15. #40
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    a w obecnych czasach, na odpowiednich kursach mozna sie naprawde wiele nauczyc,bynajmniej tyle samo, jak nie wiecej niz w szkolach kosmetycznych sprzed paru lat, wiec ich nie deprecjonujcie.
    Unita ze słowami "sprzed kilku lat" się zgodzę ale chyba osoba która chce pracować w zawodzie kosmetyczki powinna mieć wiedzę że tak powiem "z wczoraj" a nie "sprzed kilku lat" nawet osoba zdeterminowana nie uzupełni brakującej wiedzy z książki bo praca w salonie wygląda inaczej. Ja na zajęciach ciągle jestem informowana o tym że "książkowo jest tak ale tak naprawdę w salonie robimy...". Dziewczyny proszę nie obraźcie się ale nie chciałabym iść do kosmetyczki wyłącznie po kursie.

  16. #41
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Cytat Napisał Ladyss Zobacz post
    Unita ze słowami "sprzed kilku lat" się zgodzę ale chyba osoba która chce pracować w zawodzie kosmetyczki powinna mieć wiedzę że tak powiem "z wczoraj" a nie "sprzed kilku lat" nawet osoba zdeterminowana nie uzupełni brakującej wiedzy z książki bo praca w salonie wygląda inaczej. Ja na zajęciach ciągle jestem informowana o tym że "książkowo jest tak ale tak naprawdę w salonie robimy...". Dziewczyny proszę nie obraźcie się ale nie chciałabym iść do kosmetyczki wyłącznie po kursie.
    smiem twierdzic , ze niektore kursy sa jak najbardziej na biezaco - porownywalnie ze szkola, a poza tym znam takie kursy ktore w swoim programie zawieraja praktyki, a jak ktos potrzebuje wiecej , bo sie np nie nauczyl na tych co sa programowo , moze wziac dodatkowe praktyki, wiec chyba na jedno wychodzi
    poza tym Ty konczac szkole bedziesz i tak musiala isc za chwile na kurs , bo bedzie cos czego sie w szkole nie nauczylas i co wtedy? chyba , ze bedziesz chciala znalesc szkole gdzie danej techniki beda cie uczyli 2 lata.

  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    z gory przepraszam te ktore koncza kursy ale na zabieg oczyszczania twarzy z problemami naczyniowymy lub na zabiegi z uzyciem pradu raczej bym sie nie wybrala do pani ktora ma papierek ze szkolenia mam taki papierkow troszke juz ale zabiegu bym w zyciu po szkoleniu 1 lub 2 dniowym nie wykonala.


    moja siostra raz do takiej rzezniczki poszla a teraz na laser frakcyjny musi chodzic zeby blizby pousuwac.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  18. #43
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    no i po to sa praktyki Niezaleznie czy skonczy sie kurs czy szkole bez praktyki/motyki nie ma co sie porywac na slonce.Ja mowie o teorii przekazywanej w szkole i na kursach- dowiedziec sie mozna tyle samo. Mysle jednak ze przerabianie np henny przez pol roku to chyba troche niepotrzebne

  19. #44
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Kazda pliszka swoj ogonek chwali To nie moja-a teoria psychologów-nie mozna zaprzeczac swoim wlasnym wyborom Wiec dziewczyny po szkole kosmetycznej beda chwalic szkole, dziewczyny po kursach-kursy. Laski, łaczy Was jedno, entuzjzm, determinacja i chęć. A tak jak tutaj ktoś napisał, ważna jest praktyka, te wszystkie zabiegi to są rzeczy manualne, jak nie zobczysz ze trzy razy onycholizy na żywo, to będziesz się zastanawiała, że owszem gdzieś to widziałas, ale gdzie? Jak przyjdzie Ci pierwszy raz klientka z trądzikiem różowatym do salonu, to chocbys skonczyla i studia, zczniesz się zastanawiać, gdzie Ty to widziałas więc proszę Was-praktyka I nikt mi nie wmówi, że jak pani zamiast 15 minut, tylko sześć godzin lekcyjnych będzie przynudzała teoretycznie o apexsie(sorry, ale ja nie jestem kosmetyczką, moge mówić tylko o paznokciach). To i tak wyjdzie na to samo.

    P.S. A propo's przyrównywania zawodu lekarza do zawodu kosmetyczki-mamy już zaczone studia medyczne laski. Fajne, nie?

    ---------- Dodano o godzinie 21:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:57 ----------

    Cytat Napisał farbstift Zobacz post
    Do niedawna chciałam być nauczycielką, ale ja jestem podatna na stres i boję się, że nie wytrzymałabym tempa i pracy ponad godziny za takie pieniądze...Nauczycielom należą się wyższe wynagrodzenia, bo to naprawdę trudny zawód. A jak wygląda nauka w szkole/studiach kosmetycznych
    Farbstift, no to w zasadzie juz zdecydowałas Wiesz, ze chcesz isc do szkoly kosmetycznej. I spoko!

  20. #45
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Myślę sobie tylko ile czasu spędziłam już na pracowni na konkretnych zabiegach i porównuję sobie czego w tym czasie musiałabym już się nauczyć na kursie - pomijam już to że kurs skończyłabym już dawno - i... jednak nie dokończę bo nie chce się sprzeczać. Kto miał okazję uczyć się w konkretnej szkole kosmetycznej zna prawdę, a kto nie chce zrozumieć różnicy dostanie ode mnie sympatyczny uśmiech i tyle

  21. #46
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Cytat Napisał paznokietek1000 Zobacz post
    pewnie rodzice kazali, a ktoś im powiedział ze nie trzeba nic robić a i tak się zda i będzie mieć papier, ale bywa tez tak ze teraz nie chce a skończy szkole rodzice kasę dadzą na extra zakład i tak pi... jest potem kosmetyczką co to szkole ma ale wiedzę i umiejętności żadne
    Dokladnie tak jest ale przyjdzie do egzaminu i te co tak leseruja wszystkie poleca bo nie beda wiedzialy co z czym sie je... byla nawet taka sytuacja ze przyszla klientka na zabieg i ja wziela dziewczyna ktora tylko raz byla na zajeciach praktycznych wogole latala do naszej wychowawczyni i wszystko pytala pozniej ta kobitka powiedziala ze nie jest zadowolona z zabiegu bo inne dziewczyny rozmawiaja z klientem, wiedza co robia itp. myslalam ze dyrektorka spali sie ze wstydu bo jej tez zalezy zeby klientki byly zadowolone tymbardziej ze przychodza od kilku lat i juz same decyduja co po kolei chca miec zrobione...a ja wciaz jestem ciekawa jaki jest program tych kursow-moze ktos wie? uwazam ze zaden kilkudniowy kurs nie ogarnie tylu godzin ktore sa w szkole.samej praktyki mam 85 godzin w ciagu jednego semstru nie liczac godzin ze specjalizacji, fizykoterapii, kosmetologii,chemii itp.

  22. #47
    Nałogowiec Avatar czarnyaniol121
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kępno, kiedyś Zduńska Wola
    Postów
    511

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    ja jak bylam po maturze tez zastanawialam sie co ze soba zrobic...z braku funduszy nie poszłam do szkoly kosmetycznej (jestem samoukiem) a powiem szczerze ze teraz się zastanawiam czy jest sens skoro tego samego mozna nauczyc sie na kursie (godziny cwiczen swoja droga) a po drugie zauważyłam żę jes coraz wiecej osób po takiej szkole bądź sie tam wybierwjących a ludzie coraz biedniejsi

  23. #48
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Moim zdaniem to trzeba się zastanowić co chcesz robić w życiu, czy za 20 lat wyobrażasz sobie siebie s stojącą nad czyimś trądzikiem czy stojącą pod tablicą
    I tak jak mówiłam - pisałam wcześniej przejrzyj dobrze "oferty" filologii polskiej ponieważ polonistyka to nie tylko nauczanie w szkole.
    A jeśli chodzi o szkołę kosmetyczną to jeżeli się na to zdecydujesz to poszukaj dobrej szkoły, warto poświęcić na to trochę czasu.
    Bo są też takie, gdzie ludzie przychodzą tylko po to żeby mieć jakikolwiek papier że cokolwiek skończyli. Nie chodzi tu tylko o szkoły kosmetyczne ale o wszystkie inne.


  24. #49
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Wiem, że filologia to nie tylko zawód nauczyciela Muszę się głębiej zastanowić. Chodzi mi głównie o to, żeby nie marnować lat na studia, po których i tak skończę w byle jakiej pracy...
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  25. #50
    Nie spamuj bo strzelam :) Avatar aga
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    okolice Lublina
    Postów
    4 177

    Domyślnie Odp: Szkoła kosmetyczna?

    Też miałam taki dylemat Ale nie zdecydowałam się w końcu na szkołę kosmetyczną, bo chciałam robić głównie pazurki i doszłam do wniosku, że mogę mieć i inżyniera i zrobić kursy oddzielnie... bo w sumie jak by mi się nagle odmieniło to zawsze będę miała jakiś wybór

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 15-12-2023, 12:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 11:32
  3. KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 12:14

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •