Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 109

Temat: Wrastające paznokcie

  1. #51
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Bo ja wiem, ja z mojego chirurga nie jestem zadowolona... Też mi paznokcie wrastały, nie zerwano mi, ale teraz mam bardzo brzydkie kawałki paznokci rosnące w górę (takie cienkie paseczki) obok normalnego kawałka paznokci.... wgląda to koszmarnie Właśnie ściągam akryl, bo nieco za dużo przyładowałam ostatnio i zamiast się podpowietrzyć i odpaść akryl wbił mi te paskudy w paluchy Drugi raz bez dokładnego wywiadu po co, dlaczego i jak chirurg mi coś zrobi nie dała bym się pokroić.

    Klamry faktycznie mogą być niezłym pomysłem, aby wyciągnąć nieco brzegi, trzeba tylko pamiętać, że jeśli nie będą skuteczne, to ponowne puszczenie pazura luzem może boleć (kiedy zechce wrócić do dawnego kształtu podczas, gdy wały już podejdą w górę).
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  2. #52
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    May 2010
    Postów
    26

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Czasem warto zmienić, bo chirurg chirurgowi nie równy. Ja bym w przypadku nawet tak niegroźnych zabiegów stawiała na renomowane kliniki i profesjonalnych chirurgów z dobrą opinią. Warto się rozglądnąć, tym bardziej, jeżeli nie jest się zadowolonym.

  3. #53
    Nałogowiec Avatar total
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    542

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    unita mojej przyjaciółce właśnie kosmetyczka wyprowadziła wrastajace pazurki ,trochę cierpliwości i dobra pedikiurzystka mogą zdziałać cuda

  4. #54
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Mojemu synowi czesto wrstal paznokiec w duzym paluchu, jedni rdzili moczenie w słonej wodzie, inni zabraniali.. mordował się kilka miesiecy aż doszlo do narośnięcia "dzikego mięsa" przy wale. Lekarz uparł się wypalać to azotem srebra ale bez wiekszych efektów a syn przechodzil katusze, wiec zdecydowalam sie na radykalne leczenie chirurgiczne polegające na wycięciu ok 0,5 mm ciala z wrastajacym paznokciem. Teraz płytka jest ciut węższa niż w drugiej stopie ale dzieki Bogu od lat mamy spokój.
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  5. #55
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Załącznik 33040

    Załącznik 33041

    Załącznik 33042

    Załącznik 33043

    na zdjęciach jest zaznaczne gdzie boli... boli przy chodzeniu w butach i jak mocniej dotykam... w drugiej nodze to samo ale juz nie rozbilam zdjęć... i tylko z jednej strony czyli wewnętrznej.. na zewnętrznej tez mam zaczerwienione ale nie boli... aaa i jak dotykam to potem boli juz caly palec a nie tylko tam gdzie zaczerwienione... co radzicie ? i tak mam od kąd pamiętam.. raz boli mocniej, raz mniej... nie wiem czy usunąć zel...?
    Ostatnio edytowane przez Kaniusia0 ; 27-11-2010 o 18:45

  6. #56
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Spróbuj kupic w aptece Ichtiol w płynie i robić sobie takie cieple przymoczki z tego ( wymocz nogi w gorącej wodzie z dodatkiem duzej ilości soli lub kory dębu. Ogrzej butelke Ichtiolu w kapieli wodnej chwilke i przyłóż do bolacego miejsca na gaziku i zawiń) Zmieniaj oklady co 4-5 h. Być może masz tez zbyt wąskie buty i ucisk powoduje wrastanie paznokcia. Jak nie pomoże to najlepiej isc do lekarza.. niestety.
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  7. #57
    Nałogowiec Avatar Kaniusia0
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Śląsk
    Postów
    413

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    ok, sporbuje tak zrobić jak radzisz, dziękuje,,, zobaczymy czy coś pomoze...

  8. #58
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Ja miałam klamry i powiem szczerze ze super pomysl z tym ze ja na środku by nie było widać tej klamry zażyczyłam sobie kwiatki akrylowe i świetnie to wyglądało. Paznokieć mi do tej pory nie wrasta.

  9. #59
    Nałogowiec ban
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Postów
    481

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Przechodziłam przez ten problem jakiś rok temu, niestety u mnie zakończyło się zabiegiem, a wcale tak być nie musiało. Dopiero po problemie sporo dowiedziałam się na ten temat. Poczytajcie sobie tutaj - Wrastające paznokcie i ich usuwanie - DrogaPoZdrowie.pl - bardzo dobre opracowanie tematu. Temu można zapobiec i na to się nastawiajcie.

  10. #60
    Nałogowiec Avatar Zuzanna Rzeszewska
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Dublin
    Postów
    568

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    myślę, ze nachalnej reklamie podziekuje, a klamrami musze sie zainteresowac glebiej i bardzo prosze osoby ktore nosily klamerki te plastikowe albo druciane, gaziki i rozne takie wynalazki o podzielenie sie szerzej doswiadczeniami, bo problem wrastajacych paznokci jest czesty i mowicie, ze mozna mu zapobiec.
    Z tego co dzis znalazlam w sieci klamry to dobry sposob na poprowadzenie paznokcia zanim bedzie jakis stan zapalny albo martwa tkanka. W sytuacji gdy zaczyna wysiąkać ropa albo krew pisano o wizycie u chirurga.
    Chirurg tnie, zamraza, szarpie- paznokciec wraca lub nie do naturalnego ksztaltu.
    A co w ogole powoduje wrastanie? Mowie tu o przypadku gdzie paznokcie zmieniaja ksztalt mimo ze przez lata byly zupelnie inne. Obuwie? Nieumiejetne obcinanie paznokci? Sposob chodzenia?
    Interesuje sie bo obydwa moje paznokcie u duzych palcy stop zaczynaja niepokojaco rozszerzac bok, ktory dotyka reszty palcow. Czesto nosze ciezkie obuwie i odbija sie to na ksztalcie paznokci najwyraźniej. Chcialabym zapobiec drastycznym interwencjom ludzi w kitlach, bo predzej mi noga odpadnie niz ktos sie ktos zblizy do mnie z obcegami do zrywania paznokci... albo nie daj Boze jakims ostrzem.
    Poradzcie cos prosze

    @Unita, napisalas, ze u Twojej mamy paznokiec sie tak roluje i kojarzysz to z choroba serca.
    Ja spojrzawszy na foto moglabym przysiac, ze to jednak paznokcie mojej mamy :/ jedyne czym sie roznia, to plytka sie nie odwarstwila od loza, tylko jeszcze glebiej wbila w cialo. Moja szanowna rodzicielka ma chorobe wiencowa, do tej pory nie widzialam zadnego powiazania.
    Ostatnio edytowane przez Zuzanna Rzeszewska ; 30-10-2011 o 02:45

  11. #61
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Należę do grona nieszczęśników z wrastającymi paznokciami. Nie wiem do końca, czy to klasyczny przypadek wrastania. Miejsce bólu pokazałam strzałką odsuwając wał okołopaznokciowy (zdjęcie nr 1). Poszłam z tym do kosmetyczki, wydawało mi się doświadczonej i kompetentnej, bo uczy w technikum kosmetycznym. Jednak na moje oko zakładanie klamry nie jest jej najmocniejszą stroną . Pomijam już względy higieny ... Klamra została naklejona dość niefortunnie, bo unosiła się na górze paznokcia (w miejscu skręcenia drutu - zdjęcie nr 2) co przeszkadzało mi w noszeniu obuwia. Poszłam z tym do pani kosmetyczki na tzw. poprawkę, ale okazało się, że nici z przypiłowywania drutu, bo puści (he he he) i odeszłam "z kwitkiem". Klamrę nosiłam dwa tygodnie. Dwa dni temu odpadła. Nie wiem na ile mi to pomogło, ale na dzień dzisiejszy nie odczuwam bólu. Zobaczymy co będzie za jakiś czas, ale nie spodziewam się fajerwerków. Dwa tygodnie to chyba za krótko. Teoretycznie klamra powinna trzymać aż do zrośnięcia wraz z paznokciem.
    Ech, jednym słowem mam pecha.

  12. #62
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    dziewczyny mojej mamie wrastaja pazurki i wlasnie szukam na necie kosmetyczki ktora klamry umie zakladac i znalazłam chyba:

    Kosmetyka

    ale ile mniej wiecej kosztuje zalozenie takiej klamry

  13. #63
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Ja zapłaciłam 50 zł za sztukę.

  14. #64
    Molestantka klawiatury Avatar DiamondShine
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    1 837

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    cos mi sie znowu dzieje z moim paluchem zaczyna czerwienieć i boleć... miałam 2 razy wycinaną połówkę pazurka. kiedys zalałam sobie żelem no bo wiadomo leto prawie, trzeba jakos wyjsc do ludzi.. noi od wczoraj mnie zaczyna boleć jak dotknę czy w butach . nie wiem co o jest ale tez takie cos twarde jest w wale. dzisiaj to wydzieralam pencetą... noi co robic co to jest? on mi raczej nie wrasta znow ... chyba :| nie chce znow wycinac!

  15. #65
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Ja bym pod żel załozyła klamre plastikową właśnie , sama miałam 4 razy chirurgicznie ściagane i wycinane paluchy wiec wiem jaki to ból. Pożniej miałam założona klamre i po jednej nie pomogło za to załozyłam druga zrosła i kilka lat juz zapomniałam o problemie. Teraz sama zakładam klientom te klamry sa naprawde dobre , u mnie cena za założenie to 60 zł jedna 100 zł za dwie.

  16. #66
    Nałogowiec Avatar Sylwia1982
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    lubuskie
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Camilla a jakie klamry zakladasz najczesciej?

  17. #67
    Kosmetyczka Avatar Camilla
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Żary
    Postów
    83

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Klamry plastikowe na wrastające paznokcie B/S SPANGE CLASSIC STARK

  18. #68
    Nałogowiec Avatar Gorzkajakmokka
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wroclove
    Postów
    699

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    I ja mam ten problem z paznokciami. Co gorsze sama dorobiłam się tego złym obcinaniem paznokci. Kiedyś trafił mi się pokazowy zabieg w clarenie. Kostka Arkady.Nie wiem czy ktoś słyszał. W każdym razie polega na podważaniu boczków, założeniu akrylu i smarowaniu paznokci olejkiem po którym niby ma się to ślizgać i dodatkowo chronić przed grzybkiem.
    Długo miałam spokój, ale później paznokcieć zaczął mi odchodzić. Mimo używania olejku doczekałam się grzybicy paznokcia i dodatkowo po ściągnięciu resztki akrylu- który w połowie właściwie wisiał- paznokcie znowu zaczęły mnie drażnić,wrastać... i mam ochotę je obciąć po swojemu
    Zła jestem i rozczarowana...

  19. #69
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Czytalam artykuł o kostce Arkady i jestem ciekawa czy faktycznie tak pomaga ... jak widać nie wszystkim jeden zabieg wystarcza...

  20. #70
    No to..wpadłam Avatar Blejsia
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Sztum
    Postów
    222

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Dziewczyny gdzie kupujecie te klamry

  21. #71
    Rozkręcanko Avatar natalia.gras
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Portugalia
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    dwa tyg temu zaczelam kurs pedicure i stwierdzam ze manicure, zele itp. to pikus z porownaniem do pedicure w czwartek mam egzamin a wciaz nie czuje sie gotowa

  22. #72
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    125

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    natalia.gras
    nie obawiaj sie- zdasz, a poza tym dużo nauczysz się w praktyce przez obserwacje.
    Ja jak robiłam pierwsze szkolenie wybrałam pakiet : żel, akryl, pedicure itp, ale zrobiłam to z myślą o dłoniach, zdobieniach na paznokciach, a teraz to ja bez pedicure nie mogłabym żyć( im więcej odcisków tym lepiej )

    Jeśli chodzi o kostkę arkady to pierwszy raz spotkałam się z nią na targach kosmetycznych we Wrocławiu. Odstraszyła mnie cena, a poza tym w niektórych przypadkach -z ziarniną , raczej nie nałożyła bym akrylu, bo wydaje mi się to zbyt inwazyjne.
    W innych przypadkach, to trudno mi powiedzieć, bo nie stosowałam tej metody.
    W przyszłym roku planuję pójść na szkolenie z klamry metalowej, gdyby owa kostka kosztowała mniej to może bym się i na nią zdecydowała, puki co plastikowa klamra i metalowa mi wystarczy, a do tego mam wypracowane swoje metody może bardziej rozłożone w czasie, ale skuteczne.


    Jeśli chodzi o nakładanie akrylu na paznokcie uszkodzone, wrastające to ja nakładam .
    Kontroluje owy paznokieć co miesiąc, ze względu na to, że w przypadku gdy mamy do czynienia z częściową rekonstrukcje paznokcia
    lub w przypadku kostki arkady( jej nie posiadam), gdzie mamy do czynienia z podobną czynnością- pod akryl dostaje się woda, kurz , inne zanieczyszczenia, które trzeba usunąć, klientka lub klient nie ma takiego wyczucia lub narzędzi, aby to bezpiecznie zrobić.Czasami jest tak, że usuwam, akryl piłuję odpowiednio bok, bo mam podejżenie , że może urażać naturalny paznokieć skórę i nakładam ponownie nowy akryl.


    Jedną z ważniejszych czynności , którą klientka powinna wykonywać w domu to jest wkraplanie pod paznokieć olejku z drzewa herbacianego.
    Olejek ten stosowali Aborygeni do dezynfekcji ran i leczenia oparzeń.
    Olejek ten ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.
    Stosuje się ten olejek w dermatologii np w leczeniu grzybic i trądziku.
    Powracając do tematu to klientka dzięki temu olejkowi dezynfekuje przestrzeń pod paznokciem, a wilgoć , która tam się dostaje i ciepło nie doprowadza do rozwoju grzyba.
    Ostatnio edytowane przez Evcianka ; 03-12-2012 o 23:57
    zapraszam na moją stronke:
    http://www.estico.pl/

  23. #73
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    ja mam problem z ustawicznie wrastającymi paznokciami. W związku z tym, że nie ufam chirurgom a wrastanie nie jest gigantyczne zastosowalam tamponady. Polega to na włożeniu pod brzeg paznokcia włókna fizelinowego (ja posłużyłam się zwykłym płatkiem kosmetycznym) w celu uniesienia go do góry i zredukowania wrastania, dodatkowo zakraplałam tam co jakiś czas olejek herbaciany. Poniżej wstawiam zdjęcia (nie mojego autorstwa).

    Zdjęcie z serwisu Gabinet Zdrowe Nogi z Łodzi (http://zdrowe-nogi.com/photos/0000/osthold1.jpg)

    Zdjęcie z serwisu Gabinet Artedyta Chojnice | kosmetolog | podolog | stylizacja paznokci | fryzjer (http://www.artedyta.pl/images/pedicure/m_tamponada.jpg)

    Zdjęcie z serwisu zdrowe-stopy.co (http://zdrowe-nogi.com)

    p.s. nie wiem czy dobrze dodalam zrodlo, jesli nie prosze o poprawienie mnie, pierwszy raz dodaje nieswoje zdjecie i nie wiem jak sie dodaje zrodlo

    Jeśli zdjęcia nie są Twojego autorstwa - dodaj źródło.
    Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 03-01-2013 o 19:08

  24. #74
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Jako podolog uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś z tymi tamponadami. Ze swojej strony polecam produkt z firmy Clarena, takie kropelki, podobne do olejku właśnie, jednak o wiele lepiej się wchłaniają i mają działanie przeciwgrzybiczne, świetne przy zastosowaniu tamponad. A ten pazurek na dole z klamrą , nie wygląda on ciekawie, rana na pewno jest bolesna.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  25. #75
    Szkoleniowiec Avatar Mysiaczeq
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    727

    Domyślnie Odp: Wrastające paznokcie

    Nie zdjęcia nie są moje ponosiłam tamponadę ok tygodnia i mam problem z głowy, pazurek wygląda zdrowo i pięknie, nic nie boli ani nie jest zaczerwienione. Bardzo chciałabym też zostać podologiem miałam iść na kurs ale przegapiłam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dieta na zdrowe paznokcie
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 12-09-2023, 21:46
  2. Pielęgnacja dłoni i paznokci
    By seqoya in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 14-12-2022, 19:11
  3. Klamerki na wrastające paznokcie
    By Euphoria in forum Zabiegi kosmetyczne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 05-03-2018, 14:38
  4. Modne paznokcie latem :)
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 19:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •