Pokaż wyniki 1 do 15 z 15

Temat: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

  1. #1
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Exclamation KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    Gdybym miała określić dwa najważniejsze kosmetyki, bez wahania odpowiedziałabym, że jest to podkład i tusz do rzęs. Umiejętnie dobrany i położony podkład potrafi naprawdę zdziałać cuda. Wyrównuje koloryt cery, ożywia ją i rozświetla. Ale żeby osiągnąć taki efekt należy zastosować kilka podstawowych zasad.
    1. wybieramy odpowiedni podkład

    Zanim zdecydujemy się na kupno nowego podkładu powinnyśmy dokładnie określić stan skóry, tzn. rodzaj cery, ilość i głębokość zmarszczek, ewentualne przebarwienia, krosty czy rozszerzone pory. Są to niezwykle ważne elementy, które powinny decydować o konsystencji podkładu. Natomiast wybierając kolor to zawsze sprawdzajmy go na granicy żuchwy i szyi, i koniecznie w dziennym świetle ( nigdy nie sprawdzajmy koloru na dłoni i przy sztucznym świetle) Kolor powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru skóry. Pamiętaj, że zawsze jest lepiej wybrać podkład jaśniejszy niż zbyt ciemny, który zawsze dodaje lat.

    Wybierając podkład mamy do wyboru:


    1. Krem koloryzujący - jest to najlżejszy kosmetyk. Nie ma właściwości kryjących może jedynie wyrównać koloryt skóry. Jest on przeznaczony dla Pań cieszących się idealną zdrową cerą. Ja osobiście polecam go również osobom, których buzie usiane są wyraźnymi piegami. Piegowata cera pokryta kryjącym albo zbyt jasnym podkładem może w końcowym efekcie dawać wrażenie ziemistej i niezdrowej.
    2. Fluid - jest to najbogatsza i najbardziej uniwersalna gama kosmetyków. W zależności od składu mogą go stosować Panie bardzo młode jak i te dużo starsze. Oprócz właściwości kryjących mogą nawilżać skórę, chronić przed szkodliwymi czynnikami, promieniowaniem a ostatnio niektóre z nich mają właściwości liftingujące. Większość firm kosmetycznych posiada w swojej ofercie, kilka typów fluidów. Najczęściej można wyróżnić trzy rodzaje:

    oFluidy rzadkie i lekko kryjące; najczęściej sprzedawane są w buteleczce z dozownikiem lub w tubce; doskonałe dla skóry pozbawionej przebarwień i rozszerzonych naczynek na dużych powierzchniach;
    oFluidy mocno lub średnio kryjące; często posiadają małe właściwości ścierne i należy je rozkładać szybko i precyzyjnie. Najlepiej nabrać sporą ilość kosmetyku na gąbeczkę lub na palec i następnie płynnymi pociągnięciami położyć go na policzkach, powiekach, brodzie, nosie i na czole. Zawsze nakładamy podkład od środka twarzy na zewnątrz;
    oFluidy liftingujące; przeznaczone są dla Pań w średnim wieku, u których widoczne są wyraźnie zmarszczki i zmieniony jest owal twarzy. Podkłady te w swoim składzie posiadają substancje lekko ściągające, poprawiające mikrokrążenie np. kofeinę oraz składniki załamujące światło pod różnymi kątami np. mikę. Dzięki czemu rysy są łagodniejsze a zmarszczki mniej widoczne;
    Płynne podkłady szczególnie polecam Paniom z rozszerzonymi porami i ze zmarszczkami. Inne kosmetyki mają niestety zbyt ciężką konsystencję i mogą zbierając się w nierównościach podkreślić defekty skóry.


    1. Podkład w sztyfcie - Kobietom, które czas wykonywania makijażu chcą skrócić do niezbędnego minimum polecam kompakt lub podkład w sztyfcie. Oprócz oszczędzania porannych minut mają one tę przewagę nad płynnymi fluidami, że można je mieć zawsze przy sobie i dyskretnie robić poprawki bez potrzeby zmywania całego makijażu. Należy jednak wiedzieć, że maluje się nimi inaczej niż płynnym fluidem.
      Sztyftem przeciąga się po twarzy jak szminką po ustach tworząc smugi od środka twarzy na zewnątrz i od dołu ku górze. Smugi rozsmarowuje się w tym samym kierunku gąbeczką albo palcami. Najczęściej tego typu podkłady są półprzejrzyste i chcą osiągnąć mocno kryjący efekt można tę czynność powtórzyć na całej twarzy bądź tylko miejscowo.
    2. Kompakty - mają właściwości średnio lub bardzo kryjące. Decydując się na któryś z nich również dopasowujemy go do typu skóry. Inny do tłustej, inny do suchej. W zależności od tego czy nałoży się go suchą, czy zwilżoną gąbką zachowa się on na skórze jak puder bądź jak fluid. I w jednym i w drugim przypadku nabierając odrobinę kosmetyku na gąbeczkę dociska się ją do twarzy miejsce po miejscu. Kosmetyk ten roztarty po skórze nie wypełni jej nierówności a tylko podkreśli zmarszczki i rozszerzone pory. Dlatego polecam je młodszym kobietom np. z problemami trądzikowymi, czy z przebarwieniami.



    2. nakładanie podkładu

    Z wyjątkiem kompaktów, które mają specjalną gąbeczką , pozostałe podkłady możemy nakładać lateksowymi gąbeczkami bądź palcami. Gąbeczką zawsze przeciągamy od środka twarzy na zewnątrz, nie zapominając oczywiście o powiekach i ustach (jeśli zależy nam na utrwaleniu pomadki). Natomiast malując palcami możemy również podkład delikatnie wklepywać. Często wizażyści preferują ten sposób, tłumacząc, że w ten sposób kosmetyk lepiej "wtapia się" ze skórą i pozwala dokładniej kontrolować jego grubość na poszczególnych jej partiach. Większość fluidów i niektóre podkłady w sztyfcie powinno się przypudrować.
    Natomiast jak już wcześniej wspomniałam kompakty nakłada się specjalną gąbeczką na mokro bądź też na sucho, dociskając ją do skóry. Przybrudzone brwi, pieprzyki czy usta zmywa się patyczkiem kosmetycznym zwilżonym tonikiem lub kremem.

    Defekty skóry, które retuszujemy podkładami:


    • Rozszerzone naczynka krwionośne; Jeśli problem dotyczy głównie dużych powierzchni to pokrywamy całą twarz podkładem (najlepiej fluidem) o naturalnej kolorystyce cery, przypudrowujemy i tam gdzie zaczerwienienia jeszcze przebijają wklepujemy jeszcze jedną warstwę podkładu. Najlepiej jeśli użyjemy podkładu mocno kryjącego, ale nie jest to wymóg konieczny. Ważne jest żeby przy poprawkach kosmetyk wklepywać a nie rozcierać. Wizażyści zaczerwienione miejsca pokrywają przed podkładem zielonym korektorem lub tonerem, ale technika ta wymaga dość dużej wprawy i wyczucia.
    • Rozszerzone pory; lekki fluid wklepujemy palcami i nakładamy puder.
    • Zmarszczki; nie używajmy kompaktów; w bruzdach i zmarszczkach mimicznych podkłady i pudry nakładamy bardzo oszczędnie a ich nadmiar najlepiej ściągać suchymi patyczkami kosmetycznymi. Kolorystycznie najlepsze są jasne, perłowe beże, zbyt ciemny podkład postarza;
    • Zszarzała cera; zastosuj podkład w odcieniu różowawym, nigdy w żółtym;

    Korektory

    Niestety nawet najlepsze podkłady czasami nie radzą sobie z niektórymi niedoskonałościami cery. Pojedyncze żyłki, przebarwienia, krosty czy sińce pod oczami potrafią zepsuć końcowy efekt makijażu. I właśnie do takich "sytuacji awaryjnych" został stworzony korektor. Mamy ich całą gamę o różnej kolorystyce i konsystencji. Trudno jest mi radzić jakiego typu korektor jest najlepszy. Na pewno Paniom niezbyt doświadczonym w sztuce makijażu polecam korektory o lekkiej, płynnej konsystencji np. z aplikatorem z gąbki. Natomiast korektory w sztyfcie mają lepsze właściwości kryjące ale należy uważać aby nie położyć go w nadmiarze. Dlatego wybierając korektory w formie stałej najlepiej posługiwać się małym pędzelkiem. Pamiętajmy, że tutaj szczególnie liczy się umiar i wyczucie.

    Defekty skóry, które retuszujemy korektorami:

    Rozszerzone naczynka krwionośne; zamiast pokrywania zaczerwienionych partii twarzy dodatkową warstwą podkładu możemy użyć korektora w kolorze zielonym, ale nie może to być dosłowna zieleń a raczej rozbielony seledyn. Jeśli istnieje obawa, że kolor może przebijać przez podkład to lepiej jest użyć korektora beżowego ale o ton jaśniejszego od skóry. W tym przypadku korektor zawsze kładziemy pod podkład.
    Sińce pod oczami; największym problemem są zmarszczki mimiczne, w których zbiera się nadmiar kosmetyków. Dlatego w tych partiach unikaj ciężkich korektorów pudrowych w sztyfcie, lepsze są te płynne. Wizażyści, pokrywając cienie, często posługują się jasno-seledynowym korektorem tzw. Vanish'em. Jest doskonały kosmetyk używany w filmie, sesjach fotograficznych i na pokazach ale niestety dostępny jest jedynie w sklepach dla profesjonalistów. Do użytku codziennego polecam korektor o ton jaśniejszy niż podkład ale w tej samej tonacji. Najpierw cieniutką warstwą korektora pokrywamy cienie pod oczami, nie zapominając o kąciku oka przy nasadzie nosa. Potem delikatnie wklepujemy odrobinę podkładu i przypudrowujemy.
    Krosty, zaskórniki; jeśli wyprysk jest bardzo czerwony można go pokryć zielonym korektorem, ale zawsze przed położeniem podkładu. Natomiast jeśli wybierzemy korektor o naturalnym odcieniu skóry to możemy korektor położyć przed i po podkładzie. Ja do zakrywania krost preferuję cieliste korektory stałe, które nakładam pędzelkiem warstwowo, dokładnie przy tym rozcierając krawędzie. Potem delikatnie wklepuję fluid i pudruję.
    Przebarwienia; jeśli chodzi o przebarwienia to postępujemy podobnie jak z krostami, ale korektor wybieramy w żółtawym kolorze. Dokładnie go wklepujemy i zacieramy krawędzie.

    Tonery

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    mi sie podoba..
    jak bede miala czas to cos dorzuce w ten dział bo teraz jestem pochłonieta weekendem

  4. #4
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    fajna sprawa z tym,ale faktycznie dobrze trzeba dobrać podkład..
    Teraz zauważylam,że mamy jeszcze jednego Admina ale coś nie bardzo się udziela...

  5. #5
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    Skany z gazety:
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  6. #6

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    fajnie już się powoli wgłębiam w temat bo zapisałam się na kurs kosmetyczny z elementami wizażi i make up ciekawa jestem co sie naucze

  7. #7
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    macie więcej info na temat nakładania podkładu ja nie używam, no a będę robić wkrótce makijaże no i Pani poprosiła, żeby nie tylko oczka ale i resztą buzi się zająć. Myślę, że dam radę, bo wiele razy widziałam prace wizażystek, no ale wszelka pomoc się przyda Może jakieś notatki macie, filmiki sprawdzone etc.
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  8. #8
    Nałogowiec Avatar naatajla
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rybnik
    Postów
    601

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    pierw na cala twarz nakladamy krem malutko zeby szybko sie wchlona poniej mozna nalozyc baze np sylikonowa badz jakas inna ale nie trzeba zalezy na co ten makijaz bedzie na jakas zabawe slub czy tak tylko pozniej na reke wyciskamy troche podkladu i nakladamy go pedzlem na twarz wedlug rosnacych na niej wloskow no i jeszcze jak trzeba to uzyc korektora ja tak robie makijaz i tak mnie uczono w szkole




    blog makijażowy http://naatajla.pl/

  9. #9
    Wczytuje się Avatar megusia
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    A co myślicie o musach? Używacie ich? Ja np. używam dream mousse od maybelline i dobrze mi się tym robi dobrze kryje

  10. #10
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    megusia kochana ja malowalam kolezanke dream matte mousse, a poniewaz nie uzywalam tego ona przyniosla wlasny...ale do rzeczy... bylam sceptycznie do tego nastawiona, bo jak mus moze sie rozprowadzac dobrze, ale powiem Ci..milutkie zaskoczenie..
    Kolezanka miala troszku dużo krostek na twarzy i ciezko było równomiernie to rozprowadzić, to komfort pracy mi odpowiadał. Potem znalazłam w szafce 4 próbki tego musu i uzywałam. Był super Skora wyglądała na aksamitną i gładką, więc jak tylko moje 2 podkłady mi się skończą to kupię ten w musie
    Tylko ja jestem na nie dla opakowania..słoiczek jest dla mnie mało wygodny xD Wolala bym ten mus w tubce, no ale
    Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę

  11. #11
    Wczytuje się Avatar megusia
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    21

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    No fakt ze słoiczka trochę ciężko się korzysta tym bardziej jak się ma długie paznokcie to ten mus wchodzi pod paznokieć, ale ogólnie również uważam że równo kryje i jest aksamitny

  12. #12
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    zawsze można nabrać gąbeczką
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  13. #13
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    A może mi ktoś doradzić w sprawie fluidu, podkładu, pudru, korektora itp?
    Mam jasną skórę, dobieranie podkładu do mojej tonacji to czysty koszmar. Wybierając kolor w drogerii jestem pewna, ze będzie odpowiedni. Potem w domu - porażka. Na dokładke walczę od dziecka z cieniami pod oczami. Niczym tego cholerstwa nie mogę ukryć . Ostatecznie co bym nie zrobiła, jakich kolorów nie użyła, wyglądam na chorą

  14. #14
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    ja ostatnio odkryłam korektory Golden Rose, są poprostu rewelacyjne idealnie kryją wspaniała konsystencja i cena przystępna....polecam
    KOREKTOR PŁYNNY — Korektory — Golden Rose
    mam 01,02 i 04 uzywam ich zamiennie, pieknie stapiaja siże ze skórą

  15. #15
    ceris
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz2. PODKŁADY, KOREKTORY, TONERY

    Dziękuję Tusiu za odpowiedź i podpowiedź. A może używałaś również fluidu tej firmy? Zastanawia mnie ten MINERAL FOUNDATION — Fluidy — Golden Rose co to niby dopasowuje się do kolorytu skóry, choć nie bardzo rozumiem jak to możliwe .
    Do tej pory opracowałam jedynie sposób na rozjaśnienie pudru sypkiego. Jeśli zdarzy mi się zakupić zbyt ciemny puder sypki dosypuję do niego skrobię kukurydzianą i jedwab (dostępne na stronie MAZIDEŁ). Niektóre babki stosują tylko samą skrobię kukurydzianą (ciekawy efekt).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  2. KURS MAKIJAŻU - cz4. MODELOWANIE TWARZY
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 14:18
  3. KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 12:14
  4. KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 10:50
  5. KURS MAKIJAŻU - cz3. PUDRY I RÓŻE
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 21:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •