Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 113

Temat: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

  1. #1
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Nai Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Każda z nas lubi czuć się zadbaną. Dobry wygląd daje nam lepsze samopoczucie, sprawia,że stajemy się pewniejsze siebie, ułatwia kontakty z innymi ludźmi.
    Manicure z dnia na dzień staje się w coraz popularniejszy, pożądany. Jest swego rodzaju dopełnieniem wizerunku, jaki kreujemy. Właściwa pielęgnacja Twoich paznokci sprawi, że będą zawsze zadbane.

    Abyś mogła samodzielnie wykonać ten prosty zabieg potrzebne będą Ci:
    • mały ręczniczek, który zwijasz w rulonik i zawijasz ręcznikiem jednorazowym (aby uniknąć zabrudzenia),
    • miseczka napełniona wodą, z dodatkiem żelu do kąpieli lub mydła,
    • preparat do usuwania skóreklub odrobina oliwy,
    • patyczek do usuwania skórek,
    • patyczki "do uszu",
    • wacik nasączony
    • bezacetonowym zmywaczem do paznokci,
    • pilniczek,
    • polerka do paznokci, w formie kostki lub pilnika, o zróżnicowanej grubości ziarna,
    • cążki, jeśli zwyczajowo używasz ich (jeśli Twoje skórki nie zarastają bardzo płytki paznokcia wystarczy użyć preparatu do skórek).


    Zaczynamy od usunięcia zmywaczem resztek lakieru, następnie pilniczkiem nadajemy właściwy kształt płytce paznokcia. Jeśli płytka wymaga usunięcia znacznej części używamy specjalnych cążków do obcinania paznokci, pozwolą nam one dużo precyzyjniej wymodelować płytkę niż nożyczki, nie narażając jej na uszkodzenia.

    I tak jeśli palce twoich dłoni są stosunkowo krótkie, pulchne staramy się poprzez nadanie im kształtu „migdałowego”, lub owalnego optycznie je wydłużyć.
    Jeśli natomiast Twoje palce są długie, szczupłe, nadaj im kształt prostokątny, lub delikatnie zaokrąglony (1). Staraj się aby paznokcie nie były zbyt długie, gdyż może to dodatkowo nienaturalnie wydłużyć palce. Przy płytce prostokątnej (2) zwróć uwagę na to, aby zewnętrzne brzegi paznokcia nie były szersze od jego nasady. Jest to bowiem efekt bardzo niepożądany.
    Piłując płytkę starajmy się wykonywać ruch tylko w jednym kierunku, konsekwentnie, oraz w kierunku ku górze płytki. Polecam pilniczki szklane, są one bardzo delikatne, nie rozdwajają warstw płytki.
    Następnie użyj polerki. Często są one oznaczone cyframi sugerującymi kolejność użycia ich płaszczyzn. Jeśli polerka nie posiada takich znaczeń delikatnie sprawdź na małej powierzchni czy płaszczyzna o największej grubości ziarna nie powoduje bruzd na płytce paznokcia (gdyby tak było, użyj części o słabszej ścieralności – polerka ma za zadanie zmatowić płytkę i jej działanie nie może być zbyt degenerujące). Za pomocą polerki wyrównaj płytkę, usuwając wszelkie bruzdy, ruchami posuwistymi w wielu kierunkach.
    Teraz czas na zamoczenie opuszków w miseczce z wodą. Warto oprócz żelu lub mydlin dodać do niej odrobinę soku z cytryny, aby skórki szybciej zmiękły.
    Po wymoczeniu dłoni, nałóż patyczkiem higienicznym u nasady paznokcia odrobinę preparatu do usuwania skórek, lub oliwy, pozostaw na chwilkę.
    Delikatnie odsuwaj skórki z powierzchni płytki drewnianą szpachtułką. Pozostałości skórek na paznokciach zdrap delikatnie za pomocą patyczka lub polerki.
    Jeśli używasz cążek, staraj się aby skórki odsuwać ku górze a następnie delikatnie krok po kroku wycinaj.
    .
    Przemyj ręce wodą z mydłem, a następnie odtłuść dla pewności płytkę zmywaczem bezacetonowym. Jeśli Twoje paznokcie sa osłabione pomaluj paznokcie odżywką, bądź bazą wyrównującą płytkę.
    Staraj się pokrywać paznokieć trzema ruchami, malując w pierwszej kolejności środkową część, następnie boki. Nakładaj lakier tak aby zachować odstęp od nasady paznokcia i brzegów płytki, dzięki czemu wyda się ona dłuższa i bardziej regularna.
    Przed nałożeniem kolejnej warstwy odczekaj przynajmniej cztery minuty, pozwól paznokciom spokojnie wyschnąć, dzięki czemu lakier utrzyma się dłużej. Jeśli mimo uwagi uszkodzisz schnący lakier możesz wygładzić go za pomocą pędzelka zanurzonego w zmywaczu. Aby sprawdzić czy paznokcie już wyschły delikatnie puknij płytką o płytkę, zamiast dotykać ich palcami.



    Źródło: poradniczki.pl ®

    poprawiłem wypunktowanie /Kamis

  2. #2

  3. #3
    Rozkręcanko Avatar magoo
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    32

    Nai

    Podczas zabiegu dłonie mają kontakt z detergentem, a na początku powinny być dokładnie umyte, na jego końcu zatem polecam użycie preparatu odkażającego, który zapobiegnie wszelkim zapaleniom w wyniku przypadkowych skaleczeń cążkami lub radełkiem, czy też niechcianym zadziorkom. Ja osobiście w trosce o bezpieczeństwo klientek używam żelu Clean-Hands firmy PROMAX Pharma z witaminami A+E, który dzięki dużej zawartości witamin, gliceryny i lanoliny, pozostawia dłonie nie tylko odkażone, ale miękkie, gładkie i nawilżone. Żel ten eliminuje 99% wszelkich bakterii i sprawi, że drobne skaleczenia szybciej się zagoją.
    Proponuję też wykonać na regenerującym lub odżywczym kremie do rąk, delikatny masaż od koniuszków palców do kłykci, delikatnie uciskając palce ruchem okrężnym wokół ich osi, oraz od kłykci do nadgarstków ruchem schodzącym, posuwistym, troszkę mocniej dociskając miejsce wewnętrzne we wgłębieniu dłoni. Po takim zabiegu każda pani będzie dumną posiadaczką wypielęgnowanych, wypoczętych i smukłych dłoni, a palce poprzez odprowadzenie limfy do większych naczyń odzyskają delikatność i stracą na objętości. Powodzenia i tylko zadowolonych klientek Wam życzę .
    Ostatnio edytowane przez magoo ; 18-03-2009 o 12:29
    życie to jeden wielki plac zabaw, aby się w nim odnaleźć pielęgnuj wieczne dziecko w sobie

  4. #4
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    obrowo
    Postów
    13

    Domyślnie

    mnie ucza w szkole ze przed moczeniem smarujemy skorki preparatem zmiekczajacym czy oba sposoby sa dobre ?

  5. #5
    Nałogowiec Avatar jolanta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    387

    Domyślnie

    , dolaczylam swoje uznanie w postaci pieciu gwiazdek.

  6. #6
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie

    Wzorowo pokazane

  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Żaden kolor lakieru do paznokci nie będzie dobrze wyglądał, jeśli najpierw nie zadbamy o nasze dłonie. Oto kilka rad, jak zrobić idealny manicure:

    Wybierz pilniczek
    Jeśli masz delikatnie paznokcie, wybieraj pilniczki drobnoziarniste. Te o większych ziarnach są przeznaczone do sztucznych paznokci.

    Czas na skórki

    Posmaruj je specjalnym żelem do usuwania skórek i lekko odsuń drewnianym patyczkiem lub rąbkiem ręcznika. Aby skórki nie zarastały paznokci, smaruj je codziennie oliwką (może być z oliwek) i odsuwaj ręcznikiem. Po pewnym czasie będą dużo mniej widoczne.

    Relaks dla dłoni

    Wsuń jedną dłoń do miseczki z ciepłą wodą i jak najdelikatniejszym mydłem. Potrzymaj tak kilka minut. To jeszcze bardziej zmiękczy skórki i sprawi, że paznokcie będą czyściutkie. Po chwili możesz znów odepchnąć resztki skórek lub w ostateczności wyciąć je cążkami.

    Gładka powierzchnia


    Aby lakier lepiej się trzymał, przetrzyj paznokcie specjalną polerką. Z reguły ma ona trzy powierzchnie - dwie lekko wyrównujące powierzchnię paznokcia i jedną polerującą. Nie rób jednak tego za mocno, bo zniszczysz płytkę paznokcia.

    Baza to podstawa

    Zawsze maluj paznokcie specjalną bazą-odżywką. Dzięki temu nie tylko wzmocnisz płytkę paznokcia, ale też zapobiegniesz przebarwieniom.

    Wybierz kolor


    Intensywne odcienie lakierów wymagają często nałożenia dwóch warstw, aby uzyskać odpowiedni kolor. Po nałożeniu pierwszej warstwy, odczekaj kilka minut zanim pomalujesz paznokcie ponownie, a lakier będzie trwalszy.

    Ostateczny sznyt

    Na koniec wystarczy pomalować paznokcie lakierem nawierzchniowym, który utrwali manicure. Aby były suche już po kilku minutach, możesz je spryskać lub pomalować specjalnym przyspieszaczem schnięcia.

    a ja mam coś takiego
    też może być pościk przydatny

  8. #8
    Nałogowiec Avatar donna69
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Niemcy/goscinnie Bielsko Biala
    Postów
    625

    Domyślnie

    i ja rowniez dodalam swoich 5 gwiazdek,super pokazane i opisane

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    mam nadzieje ze sie przyda
    podobalo mi sie to bo jest wyraziste

  10. #10
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    swietne opisane,pierwszy raz cos takiego widze...ale zadna z was kochane moje nie zaznaczylyly kiedy nie robimy manicuru i przy jakiej chorobie...

  11. #11
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Cytat Napisał annamon79 Zobacz post
    swietne opisane,pierwszy raz cos takiego widze...ale zadna z was kochane moje nie zaznaczylyly kiedy nie robimy manicuru i przy jakiej chorobie...
    aaa jaka Aniu jestes spostrzegawcza
    no opisik świetny

  12. #12
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie

    żeby nie było:

    Przeciwwskazania do zabiegu manicure:
    grzybica
    drożdżyca
    stany ropne
    stany infekcyjne
    stany alergiczne

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    czy parafinke od razy po manicure mozna zastosowac moze pytanie glupie ale zapomnialam instruktorke zapytac

  14. #14
    { pomijacz } Avatar Patii
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Olesno
    Postów
    509

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    bardzo przydatny temat Zawsze probowalam znaleźć coś podobnego, ale nigdy mi się to nie udało Dopiero tutaj na forum
    Przydatne rady, które już wykorzystalam

  15. #15
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    15

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Jak się cieszę , że znalazłam takie forum , wszyscy mili dzielą się swoją wiedzą i jest sympatycznie , nie tak jak na innych forach . WIELKIE DZIEKI .

  16. #16
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    czy parafinke od razy po manicure mozna zastosowac moze pytanie glupie ale zapomnialam instruktorke zapytac
    parafine mozna jak najbardziej po zakonczonym manicure zrobic

  17. #17
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Postów
    57

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    parafine mozna jak najbardziej po zakonczonym manicure zrobic
    Po zakończonym manicure ale PRZED pomalowaniem lakierem. Lakier nanosimy po parafinie i po odtłuszczeniu płytki. Dzięki temu zapobiegamy ewentualnym odparzeniom lakieru i nie skracamy jego trwałości.

    ---------- Dodano o godzinie 21:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:16 ----------

    Cytat Napisał Pati88 Zobacz post
    żeby nie było:

    Przeciwwskazania do zabiegu manicure:
    grzybica
    drożdżyca
    stany ropne
    stany infekcyjne
    stany alergiczne
    BEZWZGLĘDNYM przeciwskazaniem do zabiegu jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego w okolicach dłoni. Wirus charakteryzuje się wysoka zakaźliwością. Jest to pospolicie nazywana kurzajka.

    ponadto: choroby skóry (np. egzema), cukrzyca wyklucza manicure cążkowy.

  18. #18
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    ja dzis robilam pierwszy raz manicure mezczyznie.ale do tego dodalam jeszcze masaz rak peelengiem i na koniec masaz rak kremem

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar kalaga4
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Cork
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    super! dziękuję bardzo za ten temat! wszędzie tego szukałam!super opisane

  20. #20
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    a macie jakieś krok po kroku do masażu dłoni? tak żeby było jasno i klarownie
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  21. #21
    Nałogowiec Avatar elinka
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wadowice
    Postów
    660

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    o taki artykuł był by przydatny robiła bym masaże mojemu kochanemu

  22. #22
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    wiem,że widziałam już gdzieś w AP albo gdzieś indziej artykuł....dziewczynki poszperajcie plisss
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  23. #23
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Dziewczyny a czego użwacie do manicur, chodzi mi o kosmetyki, jakie firmy itp. Widziałam kulki z Activa, są one dobre Moze coś innego do wymoczenia rąk przed zabiegiem Rzucajcie linkami
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  24. #24
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    mam wreszcie cosik z masażem, ale błagam też czymś zarzućcie
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  25. #25
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Prawidłowy manicure - Krok po Kroku

    Fabi specjalnie dla Ciebie:

    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    Hand Massage (Health & Wellbeing: Head, Face & Shoulders)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 16-11-2023, 12:44
  2. krok po kroku wykonanie pazurków żelami ( tips )
    By barbara_kawka in forum Metoda żelowa
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 31-05-2016, 16:58
  3. Video Instrukcje - Pazurki Krok Po Kroku
    By Kamis in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 13-02-2015, 00:10
  4. Krok po kroku
    By Kamis in forum Zdjęcia pazurków
    Odpowiedzi: 604
    Ostatni post / autor: 18-02-2014, 21:09

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •