Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 30

Temat: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

  1. #1
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Lightbulb Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Od jakiegos czasu obserwuje dosyc duzy ruch w tej materii, tzn sporo osob otrzymuje nominacje na moderatorow, administratorow itd.
    Wlasciciele forum maja pewnie jakies swoje kryteria i zapewne osoby te je spelniaja
    Zacytuje wikipedie "Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym"

    Ja bym jeszcze do tego dodala OBIEKTYWIZM , nie wdawanie sie w niepotrzebne dyskusje i czasem chwile zastanowienia przed kolejna uwaga

    Tyle moich spostrzezen , zapraszam do dyskusji

    w temacie obowiązuje zakaz oceniania moderatorów //Kamis
    Ostatnio edytowane przez Kamis ; 28-06-2010 o 21:39

  2. #2
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    nie wiem czy taka dyskusja jest w ogóle na miejscu

    jeżeli istnieje coś, co ci przeszkadza, najlepiej napisz pw do moderatora bądź administratora w celu wyjaśnienia.

    osobiście uważam że moderatorzy spełniają przytoczoną definicję moderatora, a także wkładają bardzo dużo pracy, w to, aby forum sprawnie funkcjonowało

    amen

  3. #3
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Asiu, nie wiem czemu ale wydajesz sie urazona tym tematem, wyjasnialam juz na czacie, nie mam nic do was personalnie. Jestem ciekawa zdania innych uzytkownikow forum czego oczekuja od moderatorow.

  4. #4
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    mi też się ten temat nie podoba... to jakby kryteria idealnej matki-nie ma takiej. Jesteśmy tu dla Was i tego forum i staramy się w miarę naszych możliwości...a ze jesteśmy tylko ludźmi to i nam się zdarzają potknięcia i wpadki..niestety
    Można by tu również zadać pytanie:jak powinien wyglądać idealny użytkownik forum? i tak w nieskończoność...



  5. #5
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    A ja jestem ciekawa opinii użytkowników,
    przecież nie mają zbyt dużego wpływu na to kto nimi moderuje,
    a może mają jakieś uwagi, sugestie.
    Uważają, że ktoś się nie sprawdza, albo, że ktoś powinien zostać nominowany.
    Może konkurs na ulubionego moderatora?

    Żarcik taki


  6. #6
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    mi też się ten temat nie podoba... to jakby kryteria idealnej matki-nie ma takiej. Jesteśmy tu dla Was i tego forum i staramy się w miarę naszych możliwości...a ze jesteśmy tylko ludźmi to i nam się zdarzają potknięcia i wpadki..niestety
    Można by tu również zadać pytanie:jak powinien wyglądać idealny użytkownik forum? i tak w nieskończoność...
    Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi
    MOda sie wybiera, matki nie
    Moderator poniekad jest wybrancem, wiec nie rozumiem dlaczego nie mozna podyskutowac na temat FUNKCJI MODERATORA

    Po raz kolejny zaznaczam , nie chce dyskusji personalnej (od tego jest pw),

  7. #7
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    ale przecież ja wam nie zabraniam ja napisałam, że mi się nie podoba. Krytyki też się nie boje-zdaję sobie sprawę z moich wad (również jako mod)



  8. #8
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    ej,same zielono-czerwone tutaj,dajmy się użytkownikom wypowiedzieć

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar Chocolata
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    2 788

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Zrobicie sondę popularnych Modów?:} hyh
    http://forum.wzorki.info/signaturepics/sigpic2303_6.gif
    tel.606506552(po 15.00) GG2382073
    http://chocolata.tipsy.wroclaw.ccs.pl/

  10. #10
    No to..wpadłam Avatar hassi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    284

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Heh, ale po co? Jeśli ktoś jest niezadowolony, od tego jest Kamis, można mu napisać ze cos się nie podoba, a taki temat jak ten niepotrzebnie sieje zamęt. Mi się ten temat nie podoba, uważam że jest zbędny. Jeśli jest problem i coś się komuś w danej osobie nie podoba, wystarczy do niej uderzyc na prv, jeśli rozmowa nie pomoze, udać się do naszego Kamisa, i on juz sie tym zajmie. Co chcesz osiągnąć tym tematem?
    To że mniej lub więcej poszkodowane (urażone) osoby będą tutaj publicznie oskarżać innych?
    Bez sensu, to tak jak zrobić temat kogo zbanować. Jak się ma problem to się go wyjaśnia w cztery oczy, czy w cztery lapki a nie tak by wszyscy musieli to czytać i myśleć co za beznadziejne forum. Nie lubie szukać na siłe ofiar. Ja jestem przeciwna, i wnosze za skasowaniem tematu. Niczemu dobremu nie służy wg mnie.
    "Piękna kobieta to niebo dla oczu, piekło dla duszy i czyściec dla kieszeni.."

  11. #11
    Gość
    niezalogowany

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    dawno dymu nie było że tak powiem...

    i jakoś dziw mnie bierze ze nie ja go rozpoczełam buahaha

    troche adrenalinki i temat sie zamknie

    mnie sie osobiscie ten temat tez nie podoba

    nie ma ludzi idealnych, modów idealnycj i nawet adminów idealnych... my mamy adminów 3ch bojajże z tego co sie orientuję
    kamis, mala, annamon i asia... o to 4tech nawet, do tego globalnych modów którzy sa "nad" modami plusia, age i kogoś jeszce? jak pominełam to prosze o klapsa więc w razie problemów czy niewywiązywania sie z tego czy owego jest komu donieśc

    uwazam gadkę za zbędną .. chyba ze ma na celu nabocie postów do nastepnego konkursu buahaha

    emi.. już już... juz schodze z Twojego tronu naczelnej żmijki

  12. #12
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    czy tak trudno napisac: wam moderator powinien wg mnie byc ...., nie powinien robic....
    dlaczego przyjmujecie to tak osobiscie?
    ogolny temat jak wiele innych na forum, nie rozumiem tego oburzenia
    Pewnie , ze latwiej jest napisac po raz kolejny: jakie cudne paznokcie, jaki piekny ksztalt itd. Po co napisac jakies konkrety?
    Nie mozecie zrozumiec , ze moj temat nie jest skierowany przeciwko komus osobiscie, nawet jezeli pewna rozmowa mnie do niego zainspirowala

  13. #13
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    dziękuje Woszczurku,a już chciałam się o swoje upominać

  14. #14
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Ale ten temat jest niepotrzebny. To tak jakby się zastanawiać jaka inna rzecz/osoba powinna być idealna? Temat trochę dziwny i w ogóle nie wiem co miałby wnieść. Jak widać, nikomu się to nie podoba. Nie ma ludzi idealnych i nigdy nie będzie.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  15. #15
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    unita nie wiem co chcesz wnieść tym tematem na forum? istnieje już temat dotyczący uwag do forum. Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia co do moderatorów powinien tam pisać.
    podaję link:
    http://forum.wzorki.info/uwagi-o-for...pozycje-7.html

    "Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

  16. #16
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    potrzebny czy nie
    jest już

    ja pierwsza chyba mi się fucha trafiła ze względu na wiek hihihi

    uważam,że WSZYSCY na tym forum moderatorzy są WSPANIALI

    pomimo,że też oberwało mi się ostatnio

    ale żeby nie było ,że jestem homo to stawiam na KAMISA!
    cieszę się,że tu jestem z WAMI i ,że służycie mi pomocą i wiedzą i

  17. #17
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    acha, jeszcze jedno- jezeli uwazacie , ze temat jest niepotrzebny nie wypowiadajcie sie- proste, umrze smiercia naturalna

  18. #18
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    pisałam..pisałam... w końcu skasowałam... milczenie jest złotem czyż nie?

    ale coś tam powiem mimo wszystko...

    unito: nie czuję się obrażona że taki temat powstał, uważam po prostu, że post nr 1 jest nieobiektywny i napisałam, moim zdaniem dość jasnego posta w odpowiedzi; proszę nie czytać między wierszami ani nie dorabiać sobie filozofii. moim zdaniem temat nie jest neutralny a wynikł z jakiś zdarzeń, które powinny być rozwiązane w inny sposób a nie takim tematem, to też już napisałam zresztą

  19. #19
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    ogolny temat jak wiele innych na forum,
    także nie rozumiem tego zdania poniżej
    Cytat Napisał unita Zobacz post
    acha, jeszcze jedno- jezeli uwazacie , ze temat jest niepotrzebny nie wypowiadajcie sie- proste, umrze smiercia naturalna
    skoro to temat jakich wiele i każdy może się wypowiadać,to dlacze bronisz tym,którzy uważają go za niepotrzebny? podobno
    Cytat Napisał unita Zobacz post
    Prawdziwa cnota krytyk sie nie boi
    hmm...
    i znowu będzie,że się czepiam,także
    Cytat Napisał unita Zobacz post
    zapraszam do dyskusji


    poofftopujmy do jutra

    btw przenosze do offtopicku

  20. #20
    hehehehe Avatar Agusia_pa2
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cieszyn/Helmstedt
    Postów
    1 421

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Ja tam nie czuje ze temat mnie urazil czy cos w sumie teraz malo mnie na forum, mam nadzieje ze jak sie urzadze to bede czesciej ale predzej czy później w temacie moze dojsc do spięć i moim zdaniem jest niepotrzebny
    Nie patrz nigdy na twarz, czy piekna i mila. Patrz tylko na serce, bo w nim dobroć i sila



  21. #21
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Rozumiem, że zielono-czerwoni mogli poczuć się zagrożeni takim tematem. Każde forum ma swoją specyfikę, swoje zasady, napiszę, jak ja rozumiem służbę moderatorską.

    Według mnie mod powinien być "lepszy". Pisać poprawniej, rozważniej niż pozostali użytkownicy. Podobnie Administratorzy. Nie uważam, aby musiały to być osoby kompetentne ze względu na temat rozmów prowadzonych na forum, choć dobrze, aby się orientowały, by nie popełniać oczywistych gaf Powinny być za to osobami sprawnymi w kwestiach technicznych, zorganizowanymi, aby nie tylko użytkowników poprawiać, ale też uczyć korzystania z forum (poprawnego) i panować nad przejrzystością treści.
    Mod moim zdaniem winien mieć ogromną cierpliwość, umieć panować nad własnymi emocjami, być osobą bezstronną. No, najwyżej "po stronie forum". Mod musi umieć rozróżnić swoją funkcję od swojej prywatnej bytności na forum, ale userem powinien być absolutnie wzorowym.

    Na ten moment więcej mi do głowy nie przychodzi Bycie modem to ciężka, odpowiedzialna praca i aby była efektywna powinna sprawiać frajdę, bo to jedyna zapłata.
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  22. #22
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Halo Panie MOderatorki nie bede udawadniac ze nie jestem wielbladem, za kazdym razem powtarzam ze temat nie ma podtekstow i jest prosto zadanym pytaniem,
    Wy tez moglybyscie sie wypowiedziec na temat, po przeczytaniu ze zrozumieniem tresci w nim zawartej, a nie robic z tematu off topu i na kazdym kroku wmawiac mi ze temat jest nieobiektywny itd

    Ja, poki co,chcialabym tylko znac zdanie innych uzytkownikow forum na powyzsze, a nie slyszec ze temat jest niepotrzebny

    ---------- Dodano o godzinie 19:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:27 ----------

    Zgredo, dziekuje, o tego typu odpowiedzi mi chodzilo.
    Nie rozumiem dlaczego temat zostal przeniesiony do innej kategorii, uwazam ze jak najbardziej zawiera uwagi do funkcjonowania forum



    został przeniesiony,ponieważ nie wnosi nic,co pomogło by w funkcjonowaniu forum a i uwag o nim bezpośrednio nie zawiera,jak na razie mamy jedną jedyną konstruktywną i zawierającą treść odpowiedź na przeszło ponad 20 postów.Takie tematy są właśnie przenoszone do działu offtop,w przeciwnym razie zaraz miałybyśmy 40 tematów o ideałach i nie ideałach i jak co powinno wyglądać.Jak już zauważyła Bożena P.co do zmian w forum jest dział "Propozycje".
    Ostatnio edytowane przez Emist ; 28-06-2010 o 19:54

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar KingaNiewiadomska
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    209

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    hehe... a mnie tam wszystko pasuje tylko ubolewam czasem nad tym, że jak czytam jakiś temat i chce sie wypowiedziec to nagle okazuje sie ze juz jest zamknięty.. Tez chcę mieć "moc zamykania i otwierania tematów" hihi no ale tak na serio to po porostu muszę być szybsza i na bierząco ;p ot co

  24. #24
    Nałogowiec Avatar unita
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Brunsbüttel/czasami Poznań
    Postów
    676

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    Cytat Napisał unita Zobacz post
    Nie rozumiem dlaczego temat zostal przeniesiony do innej kategorii, uwazam ze jak najbardziej zawiera uwagi do funkcjonowania forum



    został przeniesiony,ponieważ nie wnosi nic,co pomogło by w funkcjonowaniu forum a i uwag o nim bezpośrednio nie zawiera,jak na razie mamy jedną jedyną konstruktywną i zawierającą treść odpowiedź na przeszło ponad 20 postów.Takie tematy są właśnie przenoszone do działu offtop,w przeciwnym razie zaraz miałybyśmy 40 tematów o ideałach i nie ideałach i jak co powinno wyglądać.Jak już zauważyła Bożena P.co do zmian w forum jest dział "Propozycje".
    Uwazam, ze temat jak najbardziej wnosi do funkcjonowania forum, gdyz moze przy odrobinie checi poprawic prace moderatorow,

    Co do postow nie na temat - 80% wpisanych przez moderatorow

    Temat nie pasuje do dzialu "propozycje" bo niczego nie proponuje jak na razie

  25. #25
    pss... Avatar Emist
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    492

    Domyślnie Odp: Jaki powinien być idealny moderator, admin forum??

    i dlatego jest w offtopie
    a jeśli masz zastrzeżenia do funkcjonowania forum,to postaraj się zostać modem,zobaczysz,czy jest to takie łatwe i przyjemne i podaj propozycje na lepszą pracę moderatorów,poza tym w regulaminie (o ile go czytałaś) jest jasno napisane parę podpunktów (przypominam,że akceptowałaś regulamin)

    9. Należy zakładać wątki w odpowiednich dla nich działach. Wątki założone w złych działach będą przenoszone do odpowiednich kategorii przez moderatorów.

    12. Dział Offtopic przeznaczony jest dla dyskusji na tematy dowolne.
    i naważniejsze

    Nikt nikogo tutaj na siłę nie przetrzymuje, więc jeśli Ci się tutaj nie podoba to najprościej będzie gdy zmienisz forum. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz zgłaszać swoje sensowne propozycje i uwagi, bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za forum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Jak powinien wyglądać idealny zestaw
    By eksnail in forum Pomoc Pytania Problemy
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 21:25

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •