Pokaż wyniki 1 do 23 z 23

Temat: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

  1. #1
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    CIENIE DO POWIEK

    Cienie do powiek najlepiej jest kłaść na przypudrowane powieki wcześniej pokryte cienką warstwą podkładu. Makijaż oczu na pewno będzie trwalszy i łatwiejszy w wykonaniu a cienie nie będą zbierać się w załamaniu powiek.
    Konsystencja

    cieni może być pudrowa, w kremie lub w sztyfcie. Ostatnio pojawiły się również na rynku cienie, które możemy łączyć z wodą. W zależności od rodzaju pigmentu uzyskamy w ten sposób delikatniejszy bądź bardziej wyrazisty kolor. Cienie te polecam szczególnie Paniom, które często lubią zmieniać charakter swojego wyglądu np.Ombre Trio, Lancome czy Aqalumieres Chanel.
    Cienie w kremie np. firmy Bourjois, czy Ombre Plume Diora, doskonałe są dla osób noszących szkła kontaktowe lub ze skłonnością do podrażnień. Tego typu cienie nie kruszą się i nie osypują. Ich dodatkową zaletą jest łatwa aplikacja.


    Nakładanie.

    Cienie w kremie mają specjalną gąbeczkę do aplikacji. Natomiast cienie pudrowe można nakładać pędzlem, aplikatorem z gąbką lub palcem. Ja osobiście preferuję pędzel. Pozwala on bardzo precyzyjnie wycieniować oko. Cienie się nie osypują a warstwa kładzionego cienia jest naprawdę cieniutka.
    Jeśli malujemy kilkoma kolorami zawsze zaczynamy od najjaśniejszego. Jasnymi pokrywamy powiekę od nasady nosa na zewnątrz, natomiast, jeśli nakładamy ciemny kolor to przykładamy pędzel lub aplikator do zewnętrznej strony powieki i rozcieramy go do wewnątrz.
    Jeśli linie kolorów są zbyt wyraziste można delikatnie je rozetrzeć patyczkiem kosmetycznym albo wacikiem.

    Kolory

    najlepiej pasują do określonego typu oczu. Generalnie najlepiej oczy ożywiają kolory kontrastujące:

    • Oczy szare i niebieskie - brązy, śliwka, róże;
    • Oczy brązowe - łososiowy, różowy, zieleń;
    • Oczy zielone - brązowy, fioletowy, czerwony;

    Ale nie znaczy to, że np. Panie o niebieskich oczach nie mogą używać szarości czy błękitów. Wybierając cienie kierujmy się raczej ogólną stylizacją, kolorystyką stroju. I ewentualnie sterujmy natężeniem koloru. Elegancja skłania się ku stonowaniu, ujednoliceniu. Natomiast ekstrawagancja lubi kontrasty.
    Kobiety dalekowzroczne

    których oczy są dodatkowo jeszcze powiększone przez okulary, powinny zrezygnować z ciemnych kresek i cieni na rzecz łagodnych pasteli.
    Panie krótkowzroczne

    którym szkła zmniejszają oczy powinny używać kolorów ciemniejszych. Dokładnie powinny podkreślić górną i dolną powiekę cieniami lub roztartą kreską i mogą używać tuszu nie tylko wydłużającego, ale również pogrubiającego.
    Sposoby malowania oczu uwzględniające ich budowę:


    1. Oczy blisko osadzone
      • unikamy podkreślania całej krawędzi oka,
      • najjaśniejszy cień kładziemy przy nasadzie nosa ( może być nawet biały),
      • ciemniejszym podkreślamy zewnętrzną krawędź oka na górnej i na dolnej powiece; jeśli efekt ma być mocniejszy możemy użyć do tego eyelinera lub kredki,
      • doskonały efekt dają również doklejone kępki rzęs przy zewnętrznej krawędzi oka,
      • od środka czoła brwi można trochę skrócić;

    2. Oczy szeroko osadzone
      • ciemniejszy cień nakładamy bliżej nasady nosa,
      • można go delikatnym półłukiem wyciągnąć w kierunku brwi,
      • unikamy kresek wydłużających przy zew. kąciku oka,
      • cień możemy położyć dookoła oka lub tylko na górnej powiece,


    3. Oczy głęboko osadzone
      • unikamy ciemnych cieni, najlepsze są jasne róże, łososiowy, szarości,
      • polecam również cienie perłowe ( o ile skóra nie jest zbyt wiotka, perłowe cienie niestety podkreślają zmarszczki)
      • nie rysujemy kresek eyeliner'em jedynie możemy oko podkreślić tuż przy linii rzęs ( jasny brąz, szarości, błękity) ołówkiem dokładnie rozcierając linie, tracąc ostry kontur,
      • wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką,
      • dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej maskarą wydłużającą a nie pogrubiającą,
      • brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne, należy dążyć do jak najcieńszej ich linii, oko wtedy bardziej się "otworzy",


    4. Oczy małe
      • oko będzie dużo większe, jeśli umiejętnie wycieniujemy je używając 2-3 tonacje cienia,( mogą być również perłowe)
      • najpierw kładziemy jasny cień na całą powiekę
      • potem ciemniejszy, stopniowo od zewnętrznego kącika oka do środka nakładając najwięcej przy nasadzie rzęs a potem dokładnie go rozcierając,
      • białym lub kremowym cieniem, ( ale nie perłowym) zaznaczamy linię pod brwiami i przy nasadzie nosa,
      • wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką,
      • nigdy nie malujemy ciemną kredką linii wewnątrz oka,
      • brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne,


    5. Oczy "płaskie" (ruchoma powieka jest niewidoczna)
      • podobnie jak przy małych oko lepiej wygląda pomalowane 2-3 tonami kolorów, ale lepiej nie używać perłowych cieni, jeżeli już to tylko te w ciemnym odcieniu,
      • dokładnie cieniujemy sztucznie tworząc linię gałki ocznej, najpierw kładziemy jasny cień na całą powiekę
      • potem ciemniejszy, stopniowo od zewnętrznego kącika oka do środka nakładając najwięcej przy nasadzie rzęs a potem dokładnie go rozcierając,
      • możemy używać dowolnie kredki i eyeliner'a,
      • dokładnie tuszujemy rzęsy, można również wcześniej podkręcić je zalotką,


    6. Oczy duże i wypukłe
      • należy "zatrzeć" mocno wypukłą linie górnych powiek,
      • najlepiej pomalować nad lub pod linią rzęs ciemniejszą kreskę eyelinerem lub kredką, ale nigdy nie zaznaczajmy konturów całego oka, najlepiej zaznaczyć tylko zewnętrzną krawędź,
      • ciemniejsze cienie kładziemy na środkową część górnej powieki i dokładnie rozcieramy,
      • zaznacz też cieniem dolną powiekę przy nasadzie nosa,
      • nie używamy perłowych cieni
      • rzęsy zwłaszcza przy zewnętrznych krawędziach dokładnie tuszujemy,


    7. Oczy z opadającą powieką (widoczny jest nawis skóry górnej powieki)
      • najlepsze są, matowe cienie w jasno- beżowym odcieniu ( ton ciemniejsze od podkładu),
      • unikamy mocnego rysunku oka,
      • cieniem pokrywamy górną i dolną powiekę,
      • przy zewnętrznym kąciku oka malujemy kreskę, najlepiej kredką i dokładnie rozcieramy,


    malujemy rzęsy wydłużającym tuszem;



    ---------- Dodano o godzinie 22:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:27 ----------

    i standardowo zachęcam do dyskusji

  2. #2
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    Ja pokaze pare fotek z makijażem oczu,




  3. #3

  4. #4
    Totalna maniaczka Avatar pisiowa21
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Paterek/Nakło nad Notecią
    Postów
    870

    Domyślnie

    nie ma sprawulca

  5. #5
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie

    oj jak m sie podobaja czarne oczy

  6. #6

    Domyślnie

    jejku mi tez sie podoba a najlepiej wyglada smoke eys

  7. #7
    Szkoleniowiec Avatar Sweet-ka
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    280

    Domyślnie

    Mi tez taki makijaz bardzo sie podoba Bardzo ciekawy jest ten z pomaranczem ale ten to juz chyba dla odwaznych...

  8. #8
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Orzesze
    Postów
    106

    Domyślnie

    kurcze bardzo ładne są te makijaże tylko jak samej takie wykonać

  9. #9
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    ten ostatni jest przecudny! też tak chcę!
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  10. #10
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    jakie śliczniutkie makijaże. Te cem tak umieć malować

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar karolinka_zuzia1989
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Hagen NRW (wakacje Piekary Slaskie)
    Postów
    227

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    o to moj makijaz ktory ostatnio wygombinowalam

  12. #12
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Karolinko ładny ten twój makijażyk

  13. #13
    Totalna maniaczka
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gniezno
    Postów
    1 187

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    mnie się ten bardzo podoba

  14. #14
    Nałogowiec Avatar aneczka19895
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    koniec świata... ;)
    Postów
    640

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Świetny jest ten pierwszy makijaż pisiowa jesteś wielka

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar karolaj.
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Góra
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    super makijaze pisiowa, dziewczyny moze wiecie dlaczego cienie mi sie grudkuja tzn zbieraja sie w zalamaniach? nie ktorym dziewczynom ladnie sie trzymaja i maluja sie cieniami z ruby rose a ja jakimi bym sie nie pomalowala wiecznie sie grudkują, uzywam bazy inglota ale porazka totalna - plus tylko taki ze kolory wyrazne, a jak przypudruje powieke matujacym pudrem to juz o wiele lepiej ale cienie nie maja intesywnych kolorow moze cos poradzicie dziewczyny? macie moze jakies sprawdzone kosmetyki, triki będe bardzo wdzieczna

  16. #16
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Cytat Napisał karolaj. Zobacz post
    super makijaze pisiowa, dziewczyny moze wiecie dlaczego cienie mi sie grudkuja tzn zbieraja sie w zalamaniach? nie ktorym dziewczynom ladnie sie trzymaja i maluja sie cieniami z ruby rose a ja jakimi bym sie nie pomalowala wiecznie sie grudkują, uzywam bazy inglota ale porazka totalna - plus tylko taki ze kolory wyrazne, a jak przypudruje powieke matujacym pudrem to juz o wiele lepiej ale cienie nie maja intesywnych kolorow moze cos poradzicie dziewczyny? macie moze jakies sprawdzone kosmetyki, triki będe bardzo wdzieczna
    mi sie sprawdzily masy perlowe... miala to samo ruby rose bardzo sie rolowalo... pomimo baz itd... i przestalam nakladac palcem a nakladam tylko pedzelkiem na nalozony na powieki tylko podklad... nie dodaje ani koretkora ani bazy no i fajnie mi sie trzymaja maybellina te musy bo one z kontakcie ze skora robia sie proszkowe

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar NataliaNY
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Nowy Jork
    Postów
    114

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Jesli dasz baze (eyeshadow primer/base) pod cien nic sie nie powinno zbierac w zalamaniach. Do tego cienie lepiej sie rozprowadzaja i lacza ze soba i dluzej utrzymuja na oku.

  18. #18
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    ale mi sie podoba ten kolorwy makijaz

  19. #19
    Kosmetyczka Avatar kiesznia88
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Pustków Osiedle
    Postów
    68

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    makijaż porostu boski , karolaj powinnaś używać bazy pod cienie i może gdybyś wybrała cienie z wyższej półki było by lepiej np MACa lub INGLOTA (które są w miarę przystępnej cenie) są wysoko pigmentowane, barwy są nasycone, i długo się utrzymują na powiece. Ja nimi się maluje i inne babeczki, nie ma żadnych z nimi problemów

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar mysiula
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Postów
    253

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Ja robię to tak: na powiekę nakładam bazę z kryolanu, następnie gdy nakładam podkład na twarz również nanoszę go na powieki, następnie używam pudry fixującego, dużym pędzlem na całą twarz a małym nanoszę na powieki. Na tak przygotowaną powiekę nanoszę cienie, najpierw biorę jakiś jasny cien służący jako baza, nastęnie maluję powiekę innymi cieniami, na koniec spryskuję fixerem. I gotowe cenie nie załamują się w załamaniu powieki. Oczywiście to nie zależy tylko i wylacznie od makijażu ale również np.od wilotności powietrza czy od rodzaju naszej cery.

  21. #21
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Postów
    27

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    no bardzo ladne makijaze

  22. #22
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    679

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Świetnie, że można na tym forum znaleźć tak przydatne, konkretne porady.

  23. #23
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Postów
    546

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK

    Jakie sa wasze ulubione gąbeczki do makijazu? Uzywam teraz Real Techniques Miracle Sponge i palam do niej miloscia absolutna, ale niestety bardzo szybko sie niszczy. Od dwoch miesiecy sie nie malowalam (xD), ale pewnie jak sie skonczy lockdown i trzeba bedzie wrocic do biura to bede chciala wygladac jak czlowiek. I tu pytanie, jakie gabeczki poza beautyblenderem sa warte uwagi?

    https://ozlocie.pl/kosmetyki-do-maki...j-kosmetyczce/

    Może jakieś porady co warto jest mieć w swojej kosmetyczce?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  2. KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 12:14
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 12:12
  4. KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 10:50
  5. KURS MAKIJAŻU - cz3. PUDRY I RÓŻE
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-04-2009, 21:40

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •