Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 26 do 50 z 107

Temat: stylistka ale czy zaraz po kursie

  1. #26
    Rozkręcanko Avatar Śnieżynka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    44

    Domyślnie

    Ja juz nie wnikam w to czy sa jakies firmy i produkty ktore matowienia płytki nie wymagaja, ale jesli po zalaniu tipsa zelem wyraznie widac granice i pani mi mowi ze tak ma byc, albo tłumaczy ze poprzedniego zelu( mimo ze był mleczny i pod zdobieniami zostawały nam białe plamy) nie trezba piłowac to chyba nie jest specjalistka ktora powinna prowadzic kursy znanej firmy... Tyle na ten temat

  2. #27
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    dlatego napisalam ze widocznie nie jest osoba kompetentna do prowadzenia kursow, bo gdyby byla bylabys przeciez zadowolona ...a nie jestes i piszesz o tym jawnie...

    ---------- Dodano o godzinie 13:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:36 ----------

    moze nie napisalam ale tak pomyslalam..bo ja sobie nie wyobrazam uczyc kogos w taki sposob w jaki opisujesz,a wiem ze zdarzaja sie takie sytuacje i jeszcze takie ze czasami kursy prowadza dziewczyny ktore po jednym kursie stylizacji paznokci bez instruktorskiego zabieraja sie za nauke innych...wiec to juz jest porazka..gdziekolwiek jestescie na kursach macie prawo by najpier przedstawili swoje referencje aby byc pewnym kto i na jakim poziomie bedzie was uczyl...ja nauczke raz dostalam i to mnie nauczylo ze gzdiekolwiek juz bywalam najpierw referencje chcialam zobaczyc a nie na piekne oczy i ladny usmiiech...

  3. #28
    No to..wpadłam Avatar aniusiablondyna
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    115

    Domyślnie

    ja wychodze z założenia że osoba po kursie może robić gorsze pazurki niż pasjonatka bez kursu

  4. #29
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    to na pewno Aniusia masz racje..zgadzam sie z toba w zupelnosci..jezeli ukonczyla jeden kurs i odrazu zabiera sie za prace w salonie...

  5. #30

    Domyślnie

    tu nawet nie chodzi o ilość kursów a samozaparcie i chęć do pracy/doskonalenia techniki samemu

  6. #31
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    no juz sie tak sie nie chcialam rozpisywac na ten temat,zmeczenie dzisiejsze bierze gore...ale pojawiaja sie czasami tak zwane Perly ktore potrafia zaskoczyc najlepszych...

  7. #32
    No to..wpadłam Avatar margareta
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    B-c
    Postów
    128

    Domyślnie

    ja interesuję się przedłużaniem już od 3 lat ale we wrześniu tamtego roku zrobiłam 3 dniowy kurs... teraz uczę się robić pazurki na koleżankach ale bałabym się startować od razu do salonu! koleżankom jak robię to od razu uprzedzam, że się dopiero uczę, trochę to potrwa. ale obcym osobom nie mam odwagi robić. uważam, że po kursie trzeba bardzo dużo ćwiczyć, przede wszystkim jeździć na doszkolenia, warsztaty itp bo inaczej nie nauczy się prawidłowo przedłużać paznokcie... tylko szkoda, że to wszystko jest takie drogie
    ale na pewno nie od razu po szkoleniu np 3 dniowym do salonu!

  8. #33
    Instruktor Mistero Milano Avatar Anna Kosińska
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Cuijk Holandia
    Postów
    1 729

    Domyślnie

    powiem ci szcerze ze jak chcesz sie sama nauczyc to sie nauczysz ale musisz miec kogos aby na nim trenowac,trenowac i jeszcze raz trenowac,internet,ksiazki,czasopisma czasami dziewczyny nie maja kasy na szkolenia czy warsztaty wiec chciec to moc...a znam takie dziewczyny zawziete z pasja ze widac ze kochaja to robic,ja mam psje i kocham to robic a szkolic sie w tym zawodzie tzreba nieustannie,to tak jak we fryzjerstwie...mi powtarzala moja przyjaciolka jak zrobisz 500par dloni wystylizowanych,mozesz powiedziec o sobie ze jestes dopiero stylista i cos chyba w tym jest prawdy..

  9. #34
    No to..wpadłam Avatar margareta
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    B-c
    Postów
    128

    Domyślnie

    to mi jeszcze duuuużo brakuje cenna uwaga

  10. #35
    Wolny strzelec <3 Avatar plushak
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Postów
    3 505

    Domyślnie

    Ja mam za sobą prawie 130 godzin kursu, trochę swojej praktyki, fora, czasopisma, książki i wybieram się do policealnej stylizacja i wizaż, mam nadzieję że w szkolę będę wykonywała sporo pazurków aby się wprawić i w końcu wyruszyć na podbój salonów pazurkowych a tak poważnie praktyka ćwiczenia i eliminacja błędów

  11. #36
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    francja
    Postów
    350

    Domyślnie

    ukonczylam kursy 2 lata temu, robilam je prze 10 dni , oczywiscie rozne metody itp, ale jak pisalam zeby sie dobrze nauczyc jednej metody rezygnujesz z innych a potem koniec kursu, godziny wyczerpane masz papierek (oczywiscie za super cenke) ale nie umiejetnosci, absolutnie nie podjelabym sie pracy w salonie zaraz po ukonczeniu kursu, naprawde potrzeba sporo samozaparcia ochoty do nauki i praktyki praktyki jeszcze raz praktyki

  12. #37
    Rozkręcanko Avatar megi222
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    góry
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Dziewczyny ja też uważam że potrzeba czasu i dużo pracy żeby dojśc do wprawy ale kiedy spotykam się ze stylistkami czasami mówią one całkiem co innego niż uczą na kurasach jedna używa primera inna mówi po co jedna ma odwadniacz np. Z perfect beauty inna odwadnia tylko cleanerem jak to jest u was piszcie

    ---------- Dodano o godzinie 12:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:35 ----------

    Do salonu bym się nawet nie wybierałą zaraz po kursie z raci hańby i wstydu zaraz po kursie nie ma się ręki choćby do zalewania skórek

  13. #38
    Nałogowiec Avatar Czarnulka1523
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Tczew/Gdańsk
    Postów
    300

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    co do dotacji to z urzedu pracy nie oplaca sie brac zglos sie do odzialu dostacjiz unii europejskiej u mnie np musialm jechac do urzedu marszalkowskiego i tam sie dowiadywac i tam byl specjalny pokuj gdzie babka mi wszystko powiedziala... ale szczerze z otwarciem salonu chyb apoczekam najpierw ten slub potem jakos sie zobaczy..... a co do dziewczyn niketorych pracujacych w salonach to sie nie wypowiadam bo przez takie "stylistki" osoby rezygnuja z pazurkow

  14. #39
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Na pewno jest wiele czynników mających wpływ na to czy ktoś robi dobre pazurki. Ja cały czas zastanawiam się czy lepiej jest iść na kurs mając jakiekolwiek pojęcie na temat przedłużania paznokci czy lepiej nie wiedzieć nic żeby nie nabierać błędnych przyzwyczajeń. Jak myślicie?
    Moje zdanie jest takie, że kurs to nie wszystko najważniejsza jest praktyka i jeszcze raz praktyka
    Na kursie możemy nie mieć do czynienia z bardzo zniszczoną płytką bo przecież wybieramy modelkę która ma ładną płytkę. Poza tym na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że każde kolejne paznokcie wychodzą mi lepsze, ładniejsze i bardziej dopracowane i coraz łatwiej przychodzi mi np. budowanie krzywej. Robiąc kilka paznokci na kursie nie jesteśmy w stanie nauczyć się techniki. Technikę się wypracowuje poprzez praktykę!

  15. #40
    Molestantka klawiatury Avatar asiek
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    2 170

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Papierek sam o sobie nic nie świadczy, a dziewczyny myślą, że skoro mają certyfikat ( a tak jak pisałyście wiadomo jak łatwo go zdobyć) to już są za******e i robią super paznokcie Do tego jednak jest potrzebny talent, pokora i cierpliwość. Wiem to po sobie. Ja skończyłam kurs za 1000 zł, może to dla kogoś za mało ale miałam indywidualnie kilka dni i chodziłam prawie miesiąc.

    powiem wam jak był przeprowadzony kurs na którym byłam modelką paranoja i żal.
    Kobietka dała sprzęcik powiedziała co i jak i poszła sobie a kursantka ze mna siedzi i mi dziubdzia 6 godzin zwykły french, jak już namalowała "cudny" french (stylistka nie pokazała nawet jak zrobić) to instruktorka podeszła i pokazuje jak budować krzywą C itd. Nalała duuuużo żelu i każe skierować rękę w dół tak by żel się sam zlał w krzywą C do tej pory nie wiem na czym to miało polegać...z salonu wyszłam po 8 godzinach z łopatami. Dziewczyna zapłaciła 500 zł za 3 dni, i taką do salonu dać Koszmar




    Pozdrawiam

    ---------- Dodano o godzinie 23:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:37 ----------

    Cytat Napisał dudejla Zobacz post
    Na pewno jest wiele czynników mających wpływ na to czy ktoś robi dobre pazurki. Ja cały czas zastanawiam się czy lepiej jest iść na kurs mając jakiekolwiek pojęcie na temat przedłużania paznokci czy lepiej nie wiedzieć nic żeby nie nabierać błędnych przyzwyczajeń. Jak myślicie?
    Moje zdanie jest takie, że kurs to nie wszystko najważniejsza jest praktyka i jeszcze raz praktyka
    Na kursie możemy nie mieć do czynienia z bardzo zniszczoną płytką bo przecież wybieramy modelkę która ma ładną płytkę. Poza tym na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że każde kolejne paznokcie wychodzą mi lepsze, ładniejsze i bardziej dopracowane i coraz łatwiej przychodzi mi np. budowanie krzywej. Robiąc kilka paznokci na kursie nie jesteśmy w stanie nauczyć się techniki. Technikę się wypracowuje poprzez praktykę!

    Ja poszłam mając już jakieś pojęcie, tak jest łatwiej i nie robi się z siebie głupka jak przykleić tipsy

  16. #41
    Szkoleniowiec Avatar PAZURKOMANIA
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    MYSŁOWICE
    Postów
    804

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Zgadzam sie..ja tez poszłam na kursik uprzednio podpatrujac kolezanki po fachu i cwiczac na sobie ..po kursiku cwiczyłam jeszcze 3 mies na kolezankach i dopiero zabrałam sie za pazurki zarobkowo..

  17. #42
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Cytat Napisał mala Zobacz post
    dziewczny co sadzicie o osobach ktore zaraz po kursie startuja w salonach
    czy osoba ktora dwa lub trzy dni robila kurs jest w stanie robic piene paznokcie i pracowac od zaraz w salonie?
    z cala pewnoscia tak ale sa to wyjatki

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  18. #43
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Ja się nie zgodzę, uważam, że na kurs lepiej jest iść "na czysto" - o ile wybierze się sensowny kurs, bo takich, które trwają 3 dni nie uważam za poważne - w tym czasie nie można nawet przyswoić informacji teoretycznych...
    Na moim kursie dziewczyny niektóre miały już jakieś doświadczenie, próbowały na sobie i okazywało się, że nabrały przyzwyczajeń, błędnych, których trudno było się pozbyć. Jeśli czerpać wiedzę, to koniecznie ze sprawdzonego źródła, a trudno ocenić wiarygodność/kompetencje źródełka informacji, jeśli samemu nie ma się jakiejś bazowej wiedzy...

    I tak dochodzimy do tego, że tak, jak łatwo trafić na kiepską "stylistkę", tak samo łatwo trafić na błędne lub niekompletne informacje. Raz jeszcze chcę podkreślić, że nie uważam 3 dni kursu za wystarczające i dające świadectwo czegokolwiek poza spędzeniem czasu w jakimś miejscu.

    Proszę nie zakładać, że uważam, iż dziewczyna bez kursu lub po 3 dniach robi automatycznie gorzej, niż po miesiącach, ale sądzę, że jest większe tego prawdopodobieństwo, bo to wszystko kwestia ćwiczeń - pod okiem instruktora zawsze są mniejsze szanse na popełnianie błędów.

    Podsumowując uważam, że na kurs lepiej iść bez potencjalnie błędnych naleciałości, ale na porządny kurs, bo trudno się czegoś nauczyć w 3 dni.
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  19. #44
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    ja poszlam na kurs kompletnie zielona ale tak naprawde dopiero po kursie jak zaczelam robic innym pazurki sama sobie wszystko wyczulam itp.i rowniez uwazam ze lepiej pojsc na kurs bez zbyt wielkiej wiedzy.

  20. #45
    Rozkręcanko Avatar kiniusia01
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ZARSZYN
    Postów
    38

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    ja tez poszłam na kurs nie mając zielonego pojęcia o przedłużaniu paznokci jedynie co wcześniej robiłam to malowałam paznokcie i wymyślałam przeróżne wzorki. Teraz jestem jakieś 1.5 roku po kursie i powiem szczerze że ostatnio miałam propozycję pracy w salonie jako stylistka ale sadze że nie jestem jeszcze gotowa, chociaż kobiecie podobały się moje prace. Ja jestem dla siebie bardzo krytyczna ale sądze ze to dobrze
    warto być pewnym siebie, żeby nie zrobić sobie od początku złej reklamy bo jak się za wcześnie zacznie to zła opinia się od razu roznosi a potem to trudno odpracować!

  21. #46
    Nałogowiec Avatar Pati88
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Puławy
    Postów
    695

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    ja mialam podobna sytuacje jak bylam na praktykach szefowa mi zaproponowala prace jako stylistka bo powiedziala ze dziewczyna ktora robi naciska na nia zeby ja zatrudnila na stale a ona byla taka "na telefon" tyle ze z tego co mi szefowa mowila to klientka ktora przyszla na paznokcie juz wiecej nie wrocila.ja odmowilam wlasnie ze wzgledu na to ze nie czuje sie pewnie w tym.

  22. #47

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Zgadzam się, doświadczenie najważniejsze! ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Ja robię pazurki od ponad roku i wciąż widzę postępy. Nie koniecznie "świeża" stylistka zrobi paznokcie źle, ale po np.roku zrobi je już na pewno o wiele lepiej.

  23. #48
    Rozkręcanko Avatar Skajler
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Postów
    55

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    wg mnie kurs jest po to, żeby instruktor pokazał jak się robi paznokcie, informuje o zasadach higieny, mówi nam na co zwracać uwagę aby paznokcie były dobrze zrobione...a to co dzieje się później to tylko i wyłącznie od nas zależy - możemy odrazu zacząć robić paznokcie, ale w większości przypadków odstraszymy klientki lub możemy jakiś czas ćwiczyć, udoskonalać a jak stwierdzimy, że paznokcie są idelane ruszamy do salonów

  24. #49
    Debiutantka Avatar aneczkavip
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ELBLĄG
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    Zrobiłam kurs i chociaż nie czuję się pewnie - chociaż robię koleżanką pazurki - to właśnie dlatego szukam stażu w salonie kosmetycznym by od osoby doświadczonej się uczyć i mieć nadal styczność z tym zawodem bo po calym dniu pracy w sklepie to juz nie mam sily na robienie paznokcia a dalej szkolic się chcę.

  25. #50

    Domyślnie Odp: stylistka ale czy zaraz po kursie

    aneczka, odważna jesteś..
    ja bym się tego nie podjęła, gdybym nie była w 100000% pewna swoich możliwości.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •