Pokaż wyniki 1 do 25 z 25

Temat: kwiatki i duży problem

  1. #1
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    2

    Domyślnie kwiatki i duży problem

    Witam mam duży problem .Chodzi mi tutaj o metodę żelową i o kwiatki (wzorki w żelu ) jak robicie dziewczyny . Jak je robicie czy farbkami żelowymi czy linerami tez się da? chodzi mi tutaj jak używam jednofazowego żelu gdzie je w jakiej to ma być kolejności proszę o odpowiedź

  2. #2
    Nałogowiec Avatar Zgredo
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    386

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Linierami da się zdobić paznokcie. Żelem kolorowym również. I Farbkami akrylowymi choć warunkiem jest nie zamalowanie całej powierzchni paznokcia lakierem (linierami)/farbkami, jeśli zamierzamy to jeszcze przykrywać żelem.


    Nie wiem, czym są farbki żelowe, ale pobudziłaś niezmiernie moją ciekawość, podziel się proszę zdjęciem tego cuda

    A w której warstwie umieszczać zdobienia? To zależy, ja takie zdobienia o jakich piszesz - linierek, jakiś maziaj farbką - umieszczam przed nabłyszczaczem, czyli na ostatniej, bo lubię móc szybko zmienić wygląd paznokci.

    Natomiast ozdoby zatapiam oczywiście głębiej, czyli kładę
    - wszystko co trzeba do przygotowania płytki
    - cienką warstwę żelu
    - ozdoby
    - budującą warstwę żelu

    Jeśli chodzi o zdobienie farbkami i lakierami przy jednoczesnym zatapianiu ozdób, to czasem maluję na tej samej warstwie a czasem wyżej, to zależy, jaki chcę osiągnąć efekt.

    Natomiast jeśli chodzi o kwiatki i o to, jak ja je robię - to ja osobiście robię je z akrylu. Na ww warstwach, również w zależności od oczekiwanego efektu.
    "Wysoko mnie ceni - mówisz? Wiem, zażądałby więcej niż 30 srebrników"

  3. #3
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    2

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    dziękuje bardzo za odpowiedź . A jeśli chodzi o Ciebie to w żelu jak robisz jakiś wzorek (jakiś esik floresik) to czym najlepiej ?

  4. #4
    No to..wpadłam Avatar karolaj.
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Góra
    Postów
    148

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    doma możesz zrobić i kolorowymi żelami, farbkami akrylowymi, akrylem

  5. #5
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    doma ja opatentowalam to w ten sposob...
    po zbudowaniu krzywej c maluje farbkami lub lakierami po tym dwie cienkie wasrtwy cleara jeszcze, matowie i dopiero nablyszczacz a to dlatego ze po namalowaniu kwiatkow czy to lakierami czy farbkami jak przemywam nablyszczacz z warstwy dyspersyjnej to zdarza sie ze zmywam kwiatki...
    najlepszym rozwiazaniem znalezć dobry nablyszczacz ktory nie wymaga przemycia
    zdarza mi sie ze mimo nalozenia dwa razy cleara to przy przemywaniu nablyszczacza albo przy matowieniu do nalozenia nablyszczacza zciera sie wzor. to wtedy na nablyszczaczu poprawiam lakierem i sie trzyma
    ale najlepiej jak mowie nablyszczacz bez przemywania

    jesli chcesz malowac calośc to wtedy lakier mozesz naniesc na nablyszczone zrobione pazury, lakier trzyma sie trzy razy lepiej nie odpryskuje jak od naturalnych...
    zelem jest klopot robic linie bo linie cieniutka trzeba od razu utwardzac w lampie i dopiero robic nastepna... linie zelowe maja to do siebie ze traca na perfekcyjnosci jednego pociagniecia

  6. #6
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    ja zdobienie farbkami robię na gotowym odtłuszczonym zmatowionym pazurku, czekam aż wyschnie i na to nabłyszczacz nigdy się nie rozwarstwia
    nabłyszczacz mam od Activ, rewelacja

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar anka85
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    ja zawsze jak maluje farbkami akrylowymi to wczesniej buduje paznokiec (ewentualne inne zdobienia ) i na zbudowany zmatowiony dopiero maluje farbkami i na to nablyszczajacy zel . tak jak wiekszosc dziewczyn chyba robi

  8. #8
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    dokładnie tak. później jak robisz odrost i zmieniasz wzór łatwiej to nawet spiłować dlatego najlepiej przed nabłyszczeniem
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  9. #9
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    poznań
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    liner i farbki pod nabłyszczacz żel kolorowy pod żel budujący

  10. #10
    Nałogowiec Avatar ania38
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kielce
    Postów
    528

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    tak!

  11. #11
    No to..wpadłam Avatar Brilliant
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Postów
    271

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    a ja dziewczyny kupilam farbki akrylowe ze sklepu dobra rada i mi niechca kryc;-( nie wiem,,pedzelek mam dobry..technike nakladania i malowania tez znam,,a nie wiem co jest z nimi nie tak..czy ktoras z was ma takie farbki?nie te polycolor tylko te w sloiczkach...doradzcie moze mi cos...

  12. #12
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    mam kilka kolorów w tych słoiczkach i pomimo że dopiero zaczynam się nimi bawić i na pewno nie do końca poprawnie technicznie to krycie jest ok

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    a rozwarstwily ci sie farby? znaczy sie leje sie osobno olej osobno kolor?
    bo mi sie tak robilo jak farbka byla juz przestarzala tzn... przelezala bo kupilam nowa i nowa otworzylam... ale ja mialam taki problem z polycolorem

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar DianaT
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Suwałki
    Postów
    645

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Te w słoiczkach (nie te polycolor) nadają się jedynie do śmietnika. Kupiłam je i nic nie kryją mogę kilka warstw nałożyć a i tak prześwituje. Dlatego w poniedziałek zamówię polycolor bo dziewczyny chwalą je sobie.

  15. #15
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    a rozwarstwily ci sie farby? znaczy sie leje sie osobno olej osobno kolor?
    bo mi sie tak robilo jak farbka byla juz przestarzala tzn... przelezala bo kupilam nowa i nowa otworzylam... ale ja mialam taki problem z polycolorem
    bodajże dwie, fiolet i czerń, ale tylko troszeczkę - wymieszałam patyczkiem i nie mam z nimi kłopotów

  16. #16
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    u mnie z tanszymi farbami zrobil sie wlasnie taki problem ze te rozwarstwiajace sie wlasnie zle kryly... ja zmienilam na polycolor i jestem mega zadowolona
    na paznokcie pod nablyszczacz idealne

  17. #17
    No to..wpadłam Avatar xCombination
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Sopot
    Postów
    185

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    mi na pazurku zdają egzamin, ale i tak zamierzam kupić poly żeby poćwiczyć na czymś użytkowym - te malutkie pojemniczki to będzie kropla w morzu potrzeb

  18. #18
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Turza Śl.
    Postów
    77

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Cytat Napisał mariolka123 Zobacz post
    a ja dziewczyny kupilam farbki akrylowe ze sklepu dobra rada i mi niechca kryc;-( nie wiem,,pedzelek mam dobry..technike nakladania i malowania tez znam,,a nie wiem co jest z nimi nie tak..czy ktoras z was ma takie farbki?nie te polycolor tylko te w sloiczkach...doradzcie moze mi cos...

    To czemu ich nie zareklamujesz DR na pewno znajdzie odp rozwiązanie.

  19. #19
    No to..wpadłam Avatar sweetpazurki
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Leszno
    Postów
    190

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    widze ze nie tylko ja myslam ze mam jakies przeterminowane farbki

  20. #20
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    ja mam od DR te farbki w słoiczkach już za trzy miesiące, niektóre kolorki prawie pełne i są nadal extra.. nie wiem co się Wam z nimi robi ale jak dla mnie kryją Booosko

  21. #21
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Pomocy! Witam i odświeżam stary wątek, gdyż mam problem.
    Właśnie zaczęłam bawić się w Gelish. 3 dni temu położyłam kolor, zmyłam sticky layer (sorki, nie znam polskiego terminu, byłam szkolona w UK), namalowałam na tym wzór farbami akrylowymi, przykryłam jedną wartswą Top It Off i...masakra! Wczoraj farba zaczeła się złuszczać w niektórych miejscach! Dziś położyłam kolejną warstwę Top It Off i zobaczę, co będzie, ale mam złe przeczucia.
    Nie miałam tego problemu na kolorowych żelach soak off, z tym że przykrywałam wzór jedną warstwą clear żelu i dopiero na to jeszcze jedną cieniutką warstwę cleara, jako top coat (jak wspomniała jedna z was, czasem farba zmywała się, więc zabezpieczałam dodatkowo).
    Co może byc przyczyną problemu i czy druga warstwa Top It Off zapobiegnie łuszczeniu?
    Czy mogło być tak, że farba nie wyschła w 100% i dlatego się złuszcza?
    Czy pomogłoby, gdybym położyła na wzór jedną warstwę clear żelu i na to Top It Off?
    Czy ktos pracuje na Gelish farbami akrylowymi i znalazł na to sposób? Nie chciałabym wracać do kolorowych żeli, ponieważ Gelish wyglada duzo lepiej, kolory są super, a aplikacja szybsza, zakochałam się w nim od pierwszego razu...
    Pomocy potrzebuję w trybie pilnym - w przyszłym tygodniu robię promocyjne paznokcie (właśnie rozkrecam własny biznesik na nowym, szwedzkim gruncie) i kwestia musi być rozwiazana, inaczej po mnie!
    Pozdrawiam towarzystwo (przy okazji - bardzo fajne, rzeczowe forum, nie umywa się do popularnego brytyjskiego, żałuję, że nie znalazłam was wczesniej!)
    Ostatnio edytowane przez nanami7 ; 20-06-2013 o 19:44

  22. #22
    VIP Avatar kiwaczek2
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Nieporęt k/Wwy
    Postów
    1 495

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    moim zdaniem wystarczy właśnie 2 warstwy i będzie ok. w żelu nie było problemu bo nakładałaś więcej, jak sama zauważyłaś. kładź 2 warstwy topu i już.




  23. #23
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Możesz też:
    - zmywać warstwę dyspersyjną (sticky layer) , leciutko zmatowić, namalować wzór farbkami (cienko i poczekać aż dobrze wyschnie (można do lampy wsadzić)), przykryć 2 warstwami topu
    - wykorzystać do zdobienia kolorowe żele bądź inne hybrydy


  24. #24
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    zawsze na wzory malowane farbka klade dwie warstwy nablyszczacza
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  25. #25
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: kwiatki i duży problem

    Dzięki bardzo! Rozwiązanie okazuje się proste - bardzo cenna jest również uwaga samaron - wzór rzeczywiście namalowałam dość grubo, celem dobrego krycia, tak więc będę musiała z tym bardziej uważać...

    ---------- Dodano o godzinie 17:29 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 18:07 ----------

    Cytat Napisał nanami7 Zobacz post
    zawsze na wzory malowane farbka klade dwie warstwy nablyszczacza
    Właśnie przeglądałam twój blog i mam pytanko - są tam cudne niebieskie paznokcie ze sporymi kwiatami one stroke. Czy namalowałaś je na żelu czy na gel polish? Gdzieś bowiem czytałam, że na Gelish itp. nail art malowany farbkami nie powinien zajmowac dużej powierzchni paznokcia, ponieważ top nie bedzie sie trzymał... nie robiłam jeszcze tego eksperymentu, a lubię spore wzory, dlatego pytam. Na marginesie - wszystkie pazurki bardzo ładne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10037
    Ostatni post / autor: 08-04-2024, 10:13
  2. Odpowiedzi: 1526
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 23:52
  3. kwiatki akrylowe krok po kroku- tylko instrukcje
    By asia in forum Przedłużanie paznokci
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 15:25

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •