Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 59

Temat: Cera sucha z problemami

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Cera sucha z problemami

    Witam dziewczyny. Mam cerę suchą i wrażliwą. Moim problemem są ciemno brązowe plamy pojawiające się po wyjściu na słońce. Nie wiem jak je zlikwidować. Idadz gdzieś przy większym wysiłku spoceniu się w czasie upałów nawet stosując podkłady i kremy nawilżające plamy nadal się pojawiaja. Co na to poradzić?

  2. #2
    Nałogowiec Avatar iwa1223
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Postów
    582

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    poczytaj sobie o kwasie migdałowym (piling migdałowy), może to będzie dobre
    z forum można się wiele nauczyć

  3. #3
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    też mam przebarwienia, ale są małe i z piegami się zlewają, więc je nawet lubię, bo nie wyglądam jak trup bo oprócz suchej i wrażliwej cery mam taka, ktora nie chce się opalić. Ogólnie na taką problematyczną skórę pomaga maść z witaminą A stosowana na noc Kremy najlepiej Ziaja, AA, Farmona
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  4. #4
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    3

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    a co poleciłybyście dla cery suchej z naczynkami

  5. #5
    Totalna maniaczka Avatar hersa
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 026

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    też potrzebuję coś do cery bardzo, bardzo suchej, wręcz łuszczącej się, naczynkowej dla mamy. Pomoże ktoś? Najlepiej żeby krem nie był kosmicznie drogi. Co sądzicie o Ziaji med? Który krem wybrać do cery mega suchej? Kiedyś mama używała clobazy, no ale efektów jakiś super nie było, wiadomo skóra nie łuszczyła aż tak bardzo ale dalej sucha była.

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar DianaT
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Suwałki
    Postów
    645

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Na pewno muszą być to kosmetyki bez alkoholu a np. z wodą różaną. Jeśli chodzi o peelingi to tylko enzymatyczne. Więcej mogę napisać jutro, dziś już nie mam siły się rozpisywać na ten temat. Sama też mam cere z naczynkami przesuszoną.

  7. #7
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar farbstift
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Katowice
    Postów
    4 143

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    a nad AA Hersa myślałaś? może nawet ten najprostszy półtłusty by się nadawał, kosztuje ok15zł
    https://www.facebook.com/kopalniatwojegostylu
    http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/



  8. #8
    Nałogowiec Avatar betisska
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Sarbinowo/Koszalin
    Postów
    465

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Ja polecalabym dla cery naczynkowej wit.C i K - dbają o szczelność naczyń krwionośnych, wit C dodatkowo zaopatruje skóre w subst.odżywcze, algi morskie, miłorząb japoński, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek
    Zabiegi dla cery naczynkowej to najlepsza jest jonofereza, galwanizacja czy ultradzwieki z ampulka nawilzajaca oraz maseczka algowa.

    Wyjatkowo nalezy dbac o taka cere....
    Ostatnio nam na zajeciach powiedziano, ze przy cerze naczynkowej jest wieksze ryzyko do powstawania tradziku rozowatego.

  9. #9
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Spróbuj Coconut Miracle Efektimy. Uniwersalny na wszystko. Na moją skórą działa cuda

  10. #10
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Leszno
    Postów
    44

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Ja mam bardzo przesuszona cere, od jakiegos czasu uzywam expert czystej skóry bielendy. Plyn micelarny 3 w 1 zmywa makijaz, odsiweza i nawilza i pielegnuje. Kondycja mojej cery jest o wiele lepsza

  11. #11
    Rozkręcanko ban
    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Dziewczyny, a czy stosowałyście kiedyś kolagen naturalny, taki jak tutaj: kolagenspa? Słyszałam, że idealnie nawilża i przyczynia się do redukcji zmarszczek. Mam strasznie suchą cerę od jakiegoś czasu i chcę kupić sobie dobry krem. Znajoma poleca mi właśnie ten z kolagenem. Fajna jakość, ale zastanawiam się... Możecie doradzić?

  12. #12
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Koniecznie spróbuj serię HYDRO&DRY-CONTROL z Efektimy. To jedyne co nawilżyło mi skórę a jednocześnie nie uczuliło.

  13. #13
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    10

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Polecam stronę: http://www.zdrowotny-blog.pl/! Idealne miejsce dla osób, które chca zmienić coś w swoim życiu. Warto zaglądnąć!

  14. #14
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Cytat Napisał Sara91 Zobacz post
    Ja mam bardzo przesuszona cere, od jakiegos czasu uzywam expert czystej skóry bielendy. Plyn micelarny 3 w 1 zmywa makijaz, odsiweza i nawilza i pielegnuje. Kondycja mojej cery jest o wiele lepsza
    Z tej samej firmy dobra jest też seria różana Rose Care, której produkty są dedykowane dla cery wrażliwej. Z niej najbardziej lubię różany olejek do mycia twarzy, bo nie uczula, nie podrażnia i nie wysusza. Mimo niewielkiego opakowania jest bardzo wydajny, dobrze rozprowadza się na twarzy i ładnie pachnie.

  15. #15
    Nałogowiec Avatar reniusia1002
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    GORZÓW;UK
    Postów
    320

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    ja bardzo polecam Bielenda peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
    Działanie:
    - usuwa martwe komórki naskórka, pobudza mikrocyrkulację,
    - oczyszcza z toksyn (detoks) i przygotowuje do przyjęcia aktywnych składników,
    - wzmacnia i ujędrnia skórę,
    - wygładza i nawilża,
    - odpręża i relaksuje.
    Składniki aktywne:
    naturalny enzym – keratolina, ekstrakt z czerwonego wina, aloes, hibiskus,
    prowitamina B5, alantoina, olejek grejpfrutowy, substancje nawilżające i zmiękczające skórę.

  16. #16
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Postów
    40

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Na cerę suchą koniecznie trzeba stosowac olejki. Ja ze swojej strony polecam Ci olejek Marula, u nas jeszcze nie jest jakos znany, ale jest super. Poczytaj sobie o nim np. tutaj http://olejek-marula.pl/ .

  17. #17
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    To mój ulubiony temat, więc się wypowiem
    Jeśli chodzi o kompleksową pielęgnację twarzy poleca się stosowanie kosmetyków micelarnych - są one najlepsze dla cery. Wiele kobiet myli toniki z płynami micelarnymi, a tak naprawdę są to dwa zupełnie inne produkty! Odkąd ja używam do demakijażu płynu micelarnego, a potem toniku stan mojej skóry bardzo się poprawił, zniknęły przebarwienia, nie pojawiają się pryszcze. Oczywiście trzeba odpowiednio dobrać tonik (no i płyn micelarny) do swojego typu cery, ja mam skłonną do trądziku, właśnie z przebarwieniami po pryszczach, dlatego zainwestowałam w tonik z serii pro od ziai. Moim zdaniem to bardzo niedoceniana firma. Mają dobre i niedrogie kosmetyki. Wiadomo, że nie wszystko dla wszystkich, no ale jednak! Wiem, że mój sposób oczyszczania nie jest uniwersalny i nie każdemu podpasuje. Ważne jest, żeby znaleźć swój sposób i się go trzymać Jak nie lubicie płynów micelarnych to jeszcze weszły mleczka - ja nie próbowałam, dlatego nie mogę polecić

  18. #18
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Postów
    46

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Też nam suchą skórę i często z nią przeboje.... czasami dosłownie wygląda jak na fotce w tym artykule Sucha skóra twarzy - charakterystyka i pielęgnacja - Eco-Vit PL normalnie jakbym się sypała...Ratuję się kremami i maseczkami nawilżającymi, na szczęście moja wrażliwa nie jest i wszystkie kosmetyki mogę próbować, nie podrażniają mnie.

  19. #19
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Na przesuszoną skórę dla mnie najlepsza jest seria Hydro&Dry Control efektimy.

  20. #20

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Według mnie najlepiej jak najpierw pójdziesz do dobrego demrmatologa i on dokladnie Ci powiem co Ci dolega, bo to nie jest normalne. Stosując kwasy i inne mocniejsze rzeczy możesz sobie bardzo zaszkodzić :/

  21. #21
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Jeżeli chodzi o nawilżenie suchej cery to mi pomaga Bioderma, Dermedic, Pharmaceris, albo z Bielendy krem-żel Insta perfect. Ten krem matowi cerę, nawilża, nada się do cery trądzikowej lub z problemami i wypryskami. Wszystkie nadają się do stosowania pod podkład

  22. #22
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Moim ostatnim odkryciem nawilżania jest happy per aqua z Floslek

  23. #23
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Do cery suchej i jednocześnie wrażliwej może się sprawdzić lekki różany krem od Bielendy Rose Care. Nie podrażnia, dosyć szybko wchłania się do matu i nadaje się pod makijaż. Ma też dobry skład.

  24. #24
    Nałogowiec
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    323

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Dobre doświadczenie miałam z żelem z aloesem z Floslek.

  25. #25
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    41

    Domyślnie Odp: Cera sucha z problemami

    Cytat Napisał invisible20 Zobacz post
    Do cery suchej i jednocześnie wrażliwej może się sprawdzić lekki różany krem od Bielendy Rose Care. Nie podrażnia, dosyć szybko wchłania się do matu i nadaje się pod makijaż. Ma też dobry skład.
    Też stosowałam ten krem różany rose care, rzeczywiście nadaje się do wrażliwej i naczynkowej cery, koi i nawilża. Ja mam z tej serii jeszcze olejek różany do mycia twarzy, dobrze oczyszcza skórę i usuwa makijaż

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Cera tłusta, mieszana
    By Euphoria in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 22:24
  2. cera naczynkowa- jaki krem i inne kosmetyki
    By majkarodzik in forum Pielęgnacja twarzy i ciała
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 21-07-2017, 10:28

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •