Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 6121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 376 do 400 z 478

Temat: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

  1. #376
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    proszek - tak jak zauważyłaś można
    natomiast liquid musi być świeży
    to przecież za pomocą tego płynu następuje wiązanie proszku
    i od niego zależy trwałość stylizacji

    przecież nie wiesz jak był przechowywany ten liquid,
    czy nie jest zanieczyszczony...
    tutaj możesz sobie dokupić liquid
    LIQUID 100ML

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  2. #377
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Mam takie pytanie. Jednej klientce co miesiąc robię pazurki , za każdym razem inny kolor akrylu. Kładę na płytkę i buduję clearem żelem, bo nie lubię piłować akrylu.Ale ostatnio zrobiłam mamie na stopach sam kolorowy akryl, dwie grubsze warstwy, opiłowałam i nabłyszczyłam i trzyma się pięknie. Czy można wszystkie trzy warstwy dać kolorówkę? Czy konieczne jest budowanie clearem? Nie ukrywam, że łatwiej by mi było odmoczyć w acetonie i kłaść nowy kolor, a nie spiłowywać do zera za każdym razem . Dotyczy to akrylu na mocnych, krótkich naturalkach, tak więc wzmacnianie krzywej C nie jest konieczne, bo teraz daję cienko warstwę koloru i budujący żel i trzyma się super do 5 tygodni jak przychodzę to jest super.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  3. #378
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    A może łatwiej było by zrobić szkielet clear i na to warstwa kolorowego akrylu lub zamiast niego żel kolorowy lub hybryda

  4. #379
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    ściągać możesz sam kolorowy akryl pozostawiając żel budujący nienaruszony, po co spiłowujesz masę za każdym razem do zera szkoda paznokci
    Aleksandra Sowa nail tech educator Euro Fashion AP
    www.candy-nails.pl


  5. #380
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Mi się wydaje że sztynka najpierw kładła kolor a potem budowała

  6. #381
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Tak robiłam właśnie najpierw kolor potem budowa. Niestety ta Pani co miesiąc życzy sobie inny kolor. Np. dziś czarny, a jutro jaśniutki pastelowy, dlatego muszę zdejmowac co się da. I nie trzymają się u tej Pani hybrydy, ani żele. Poza tym to moja JEDYNA klientka i szkoda mi co miesiąc nowy żel dokupować, z akrylami jest taniej.
    czyli da się czy nie?
    Kolor akryl na płytkę i nabłyszczenie żelem?
    Dodam, że to dotyczy naturalnej płytki bez przedłużania, bardzo krótkie pazurki za opuszek i bardzo mocne.
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  7. #382
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Rozumiem, rzeczywiście szkoda na jedną klientkę, a jakbyś zrobiła budowe clearem (żelem lub akrylem) i na to nałożyła akryl kolorowy?
    Było by mniej piłowania bo tylko kolor z góry i ewentualnie troche cleara...

  8. #383
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Grube by wyszły , już próbowałam. Mi chodzi tylko o to,aby ograniczyć użycie żelu do minimum dla tej pani, bo go nie toleruje, no i aby móc to raz na 5-8 tygodni odmoczyć w acetonie, bo co tyle robimy odnowę.
    No nic sama spróbuję .
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  9. #384

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Cytat Napisał fryzzz Zobacz post
    Rozumiem, rzeczywiście szkoda na jedną klientkę, a jakbyś zrobiła budowe clearem (żelem lub akrylem) i na to nałożyła akryl kolorowy?
    Było by mniej piłowania bo tylko kolor z góry i ewentualnie troche cleara...
    Według mnie to jest najlepszy pomysł dla tych paznokci. Jak będzie cieniutka warstwa cleara to nie będą takie grube.

  10. #385
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Hej,
    wczoraj robiłam mojej mamie pazurki akrylowe, jestem początkująca, ale kiedyś coś już tam próbowałam, w każdym razie paznokcie po opiłowaniu i nabłyszczaniu są jakby porysowane, tj. akryl ma rysy jakby w środku, nie jest przezroczysty tylko taki jakby podrapany, nie wiem jak to opisać... (W domu mam fotki, później wrzucę do oceny, ale teraz nie o tym..). Nie wiem czy za późno zaczynałam uklepywać, czy robiłąm za suche kulki, nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem a nie chcę się tym razem poddać..

  11. #386
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    A może do opracowania stosujesz pilnik o zbyt niskiej gradacji? W sensie za ostry?
    Koniecznie dodaj fotki


  12. #387
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    A może do opracowania stosujesz pilnik o zbyt niskiej gradacji? W sensie za ostry?
    Koniecznie dodaj fotki
    Hmm opracowywałam pilnikiem 180, potem polerowałam czy raczej wygładzałam polerką 240. W sumie chyba do polerowania powinna być polerka o jeszcze wyższej gradacji, ale mimo wszystko, żeby aż takie rysy powstały? I jeszcze takie jakby góry-doliny mi się porobiły, może zrobiłam błąd nakładając akryl zaczynając od strony wału? Bo potem były jakby takie 'schodki' na pazurku.. I nie do końca udało mi się to opiłować...

  13. #388
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Przy budowaniu, nakładaniu ostatniej warstwy trzeba dociskać akryl brzuszkiem pędzla i czasem go trochę pogłaskać, żeby wygładzić pow. Możesz spróbować użyć luźniejszej kulki, góry i doliny są niedopuszczalne, trzeba wypiłować do gładkiej powierzchni, jeśli dalej są plamy, cienie itd to do budowy użyłaś zbyt dużo kulek, przy krótkiej stylizacji jedna większa kulka powinna wystarczyć, ew, małe poprawki przy wałach.
    Ja kształt początkowy wypiłowuję 180, potem 240, na koniec poleruję i sprawdzam czy wszystko jest gładkie i równe.


  14. #389
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Cytat Napisał samaron Zobacz post
    Przy budowaniu, nakładaniu ostatniej warstwy trzeba dociskać akryl brzuszkiem pędzla i czasem go trochę pogłaskać, żeby wygładzić pow. Możesz spróbować użyć luźniejszej kulki, góry i doliny są niedopuszczalne, trzeba wypiłować do gładkiej powierzchni, jeśli dalej są plamy, cienie itd to do budowy użyłaś zbyt dużo kulek, przy krótkiej stylizacji jedna większa kulka powinna wystarczyć, ew, małe poprawki przy wałach.
    Ja kształt początkowy wypiłowuję 180, potem 240, na koniec poleruję i sprawdzam czy wszystko jest gładkie i równe.
    Chyba w takim razie popełniałam kilka błędów, zbyt dużo kulek przede wszystkim, bo robiłam krótkie pazurki z 2-3 kulek clear'a. Tylko nie wiem skąd te rysy, matowość i brak przejrzystości, wydawało mi się, że kulki nie są za suche...
    A czym polerujesz pazurki na koniec? I czym najlepiej nabłyszczać? Nie mam na razie lampy więc żel odpada...

    WIeczorem wrzucę fotki tych nieszczęsnych paznokci...

  15. #390
    Administrator Avatar samaron
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Zgierz
    Postów
    4 314

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    A jaki masz akryl clear? Bo żeby znaleźć taki naprawdę przezroczysty to też ciężko, do cleara najlepiej zmienić liquid na czysty i dobrze wypłukać pędzel.
    Ja poleruję szarą polerką z NC - długo szukałam takiej dobrej, jeśli nie masz lampy to może być zwykły top coat (są takie z efektem wetlook) albo samo polerowanie wtedy kilkustopniowe, na koniec polerką wybłyszczającą


  16. #391
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Mam akryl i liquid z Golden Nails. Wcześniej próbowałam na i-nails ale była to totalna porażka, teraz znacznie lepiej budowalo mi się pazurka, ale efekt końcowy był mimo wszysko marny
    Przy następnym zamówieniu zaopatrzę się w jakieś polerki i popróbuję

  17. #392
    Molestantka klawiatury Avatar zosia_29
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Postów
    1 683

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Wydaje mi się że polerka odgrywa tu dużą rolę bo nie powinno być rys po polerce i w sumie chyba nie ważne jaki akryl bo ja pracuję na i-nails i jest dobrze...

  18. #393
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    22

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    To moje 'dzieła'. Wiem, że są okropne, ale to moje początki nauki.. Mam nadzieję, że coś widać, tj te ryski. Chociaż teraz przyszło mi do głowy, że te ryski to może też wina tipsów, które pękały gdy odcinałam je gilotynką...
    Załącznik 59943

  19. #394

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Cytat Napisał sztynka Zobacz post
    Tak robiłam właśnie najpierw kolor potem budowa. Niestety ta Pani co miesiąc życzy sobie inny kolor. Np. dziś czarny, a jutro jaśniutki pastelowy, dlatego muszę zdejmowac co się da. I nie trzymają się u tej Pani hybrydy, ani żele. Poza tym to moja JEDYNA klientka i szkoda mi co miesiąc nowy żel dokupować, z akrylami jest taniej.
    czyli da się czy nie?
    Kolor akryl na płytkę i nabłyszczenie żelem?
    Dodam, że to dotyczy naturalnej płytki bez przedłużania, bardzo krótkie pazurki za opuszek i bardzo mocne.

    sam kolor może przebarwić płytkę, daj lepiej cieniutko cleara i zbuduj kolorem

  20. #395
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Mam takie pytanie. Jeśli robię tak, że daję na szkielet żel, potem coverowe żelowe jajo, matowię to i końcówkę frencza formuję akrylem, np. kolorowym i to zalewam żelem clearem, to czy jest to poprawnie? Robiłam tak kilka razy i było w sumie w porządku, raz coś się wykruszyło na wolnym brzegu. Lubię robić kolorowe frencze, ale nie chcę wydawać na żele, które użyję raz i wolę mieć wiele kolorów akryli. Jeśli ten sposób nie jest poprawny to może znacie inny, zeby łączyć kolorową akrylową końcówkę z resztą żelu?
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  21. #396
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Dobrze, tylko jak dobrze pamietam zel musi byc dobrze zmatowiony przed nalozeniem akrylu a akryl powinien dobrze wyschnac przed nalozeniem zelu albo cos pomieszalam
    Moze zrob szkielet z akrylu ( juz pozniej nie musisz matowic ), naloz jajo covera z zelu, zmatuj, doloz koncowke akrylowa i zalej zelem
    Podobnie, z tym ze na akrylowym szkielecie...

    http://forum.wzorki.info/przedluzani...oda-kombo.html
    Agnieszka

  22. #397
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    O Rudzia masz rację, już nawet tak ostatnio robiłam, wtedy nie muszę się martwić, że na końcówce będzie coś źle zmatowione
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  23. #398
    No to..wpadłam Avatar olciazd18
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    136

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    olawl93 chyba przykleiłaś za duże tipsy :/

  24. #399
    No to..wpadłam Avatar 3524
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    @olawl93 Nie można robić stylizacji na pękniętym tipsie. Jeśli pękł, usuń i przyklej kolejnego. Tipsy mogą pękać od stępionej gilotyny. Przy tej długości płytki niestety pazurki nie będą dobrze wyglądały bez wydłużenia płytki coverem. I prościej jest zacząć właśnie od niego. Jeśli zaczniesz od drugiej strony (wnioskuję ze zdjęcia, że zaczęłaś od kolorowej końcówki), jeśli zrobisz za dużą kulkę, możesz nadmiar akrylu łatwiej zdjąć. Nie dziwię się, że robiłaś maleńkie kulki, bo tam nie ma miejsca. Ciężkie pazurki sobie wybrałaś na naukę.

    Kiedyś miałam takie właśnie tipsy wątpliwej jakości, które pękały. Używałam ich tylko, kiedy klientka bardzo nalegała na tipsy. Obawiając się, że będę musiała przyklejać je w nieskończoność aż w końcu trafi się taki, który nie pęknie, matowiłam, robiłam stylizację na żądaną długość (reszty tipsa nie pokrywałam akrylem/żelem), czekałam aż wszystko dobrze wyschnie i dopiero na koniec obcinałam. Nie po kolei, ale nie pękały.

  25. #400
    Rozkręcanko
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Legionowo
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?

    Mam pytanie, pierwszy raz robiłam sobie akrylowe paznokcie (zawsze żelowe), dobre produkty, dobrze przygotowane paznokcie...
    no i teraz pytanie bo zapowietrzyły mi sie juz nastepnego dnia... czy to wina ze jak to gdzieś wyczytalam źle mogłam docisnąć akryl do płytki (a dodam ze klientom sie dobrze trzyma) czy moze tego że zaczelam od nakladania kolorowego akrylu? Czy w akrylu jest tak jak w żelu że trzeba dać jakaś warste czy cleara czy podkładowago potem kolor?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Dieta na zdrowe paznokcie
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 12-09-2023, 20:46
  2. Zadzierające paznokcie - co zrobić
    By aga in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2020, 00:11
  3. Modne paznokcie latem :)
    By dzidzia in forum Paznokcie naturalne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 18:00

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •