Pokaż wyniki 1 do 15 z 15

Temat: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

  1. #1
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Thumbs up KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    MODELOWANIE BRWI

    Regularne brwi o pięknym kształcie, są idealnym dopełnieniem oczu. Ich rysunek i barwę często narzuca panująca moda, ale nie należy zapominać, że brwi nadają nam określony wyraz twarzy. I najczęściej jest tak, że ich naturalny kształt, zgodny z budową czaszki, najlepiej pasuje do twarzy. Depilując je możemy jedynie wyrównać ich naturalną linię i ewentualnie skorygować ich długość.
    Podstawowe błędy przy depilacji:


    • Nadawanie im kształtu cienkich, równych łuków niczym jak u Grety Garbo. Taki kształt brwi jest nie modny, postarza, nadaje często twarzy (zwłaszcza młodej) teatralny wygląd. Dodatkowo częsta taka depilacja bardzo osłabia cebulki i mogą włoski nie odrosnąć.
    • Zmienianie linii brwi. Jeśli usunie się zbyt dużo włosków ze środkowej części brwi możemy uzyskać demoniczny, wręcz groźny wyraz twarzy. Depilacja włosków od środka czoła nada wyraz wiecznego zdziwienia a równe półkoliste brwi pogłębiają wrażenie smutku. Dlatego jeśli już zdecydujesz się na zmianę kształtu brwi to lepiej jest oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.
    • Usuwanie włosków nad górną linią brwi. Jest to niebezpieczne bo można uszkodzić nerw trójdzielny.
    • Strzyżenie. Jeśli włoski układają się w różnych kierunkach to lepiej jest usztywnić je odrobiną lakieru bądź żelu zamiast je strzyc. Inaczej włoski będą coraz grubsze i mocniejsze i coraz trudniej będzie je poskromić.

    Nadawanie idealnego kształtu i długości.

    Aby otrzymać idealny kształt i długość należy wykonać bardzo prosty test. Bierzemy dwa cienkie patyczki. Jeden przykładamy w wewnętrznym kąciku oka wzdłuż linii nosa a drugi patyczek prowadzimy pod kątem od skrzydełka nosa poprzez zewnętrzny kącik oka. Zaznaczamy miejsca, w których patyczki stykają się z brwią. Wszystkie, które wychodzą poza linię należy usunąć, a te, których brakuje - dorysować.
    Pozostaje jednak wciąż jedna wątpliwość. Co powinny zrobić Panie ze zrośniętą brwią nad nasadą nosa? Takie brwi czasami nadają surowy wyraz twarzy i optycznie zbliżają oczy, ale nie jest to regułą. I niektóre kobiety z taką brwią są dużo bardziej interesujące. Dlatego dobrze jest przemyśleć ewentualną depilację.

    Podkreślanie brwi.
    Jeśli włoski brwi są zbyt rzadkie i nierówne można je wypełnić mocno zaostrzoną kredką do oczu, w zależności od koloru brwi jasno- lub ciemnobrązową. Nie rysujemy jednej szerokiej kreski, ale szereg malutkich kreseczek pomiędzy włoskami, zawsze z dołu do góry. Natomiast jeśli Panie pragną trwalszych i mniej pracochłonnych efektów to polecam makijaż permanentny. (Dokładne informacje znajdą Panie na moich stronach w dziale Makijaże).

    Włoski zbyt jasne ale o regularnym kształcie można przyciemnić brązowym cieniem do powiek. Najlepszy jest do tego cienki ukośnie ścięty pędzelek.(część I kursu makijażu - Narzędzia ) można również pomalować brwi i rzęsy henną - naturalną bądź syntetyczną. Kosmetyczka ma do wyboru barwy: czarną, brązową, granatową czy szarą. Może je dowolnie mieszać po to aby otrzymać odcień najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosów. Możesz je również ufarbować o jeden - dwa tony ciemniej. Pamiętaj lepiej jaśniej, niż za ciemno.

    Ostatnio bardzo modne jest pokrywanie brwi błyszczykiem. Tym, które nie boją się śmiałych efektów polecam błyszczyki kolorowe, najbezpieczniej w tonacji makijażu.


    A jak wy sobie radzicie z tym zagadnieniem ?


  2. #2
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć, że dla mnie bardzo przydatne będą wszystkie części "Kursu makijażu", bo wkrótce rozpoczynam szkolenie z wizażu.
    Ostatnio będąc na targach w Warszawie skorzystałam z pomocy wizażystki, która dobrała mi makijaż dzienny i powiedziała czego unikać. Jeśli chodzi o brwi to jak na razie chodzę do mojej kosmetyczki, zarówno regulację jak i hennę robię u niej. Wykonując makijaż wyrównuję drobne prześwity między włoskami brązowym cieniem do powiek. Używam produktów Kryolan i jestem z nich bardzo zadowolona.

  3. #3
    Nałogowiec Avatar Tonija
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Postów
    354

    Domyślnie

    To się bardzo cieszę że ktoś skorzysta z tego

  4. #4
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie

    Nawet nie wiesz jak bardzo

  5. #5
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie

    dziękuje bardzo.. ja też sie chętnie troche podszkole w robieniu makijażu po moich ostatnich przygodach z makijażystką wolę już sama się malować

  6. #6

    Domyślnie

    super ten artykul co napisalas na pewno mi sie przyda dzieki

  7. #7
    Molestantka klawiatury Avatar dzoana
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Postów
    1 554

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    wow super rady w tym kursie! Szczerze mówiąc nigdy jeszcze nie depilowałam brwi, bo natura mnie obdarzyła dość ładnymi, równymi brwiami, chociaż zaczynają wyrastać niechciane włoski więc trzeba będzie skorzystać z depilacji dziewczyny same depilujecie brwi, czy koniecznie u kosmetyczki?

  8. #8
    Rozkręcanko Avatar vmajkav
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    Zawsze wyrywałam sama- hehe- tyle co ja ksztaltow miałam to masakra Ale kiedys poszlam do kosmetyczki ktora polecila mi kolezanka- cuuudownie mi wyrwala- powiedziala co robie zle itd. Niestety teraz odeszla na urlop maciezynski i dalej sama sie mecze Bylam kiedys tez u innych kosmetyczek i szczerze mowiac nie nadaly moim brwia zadnego ksztaltu- powyrywaly po prostu zbedne wloski...

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar paulina_ooo11
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Chełm
    Postów
    72

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    ja nienawidze teg robic... brrr.... dlatego albo wyrywam od niechcenia ze trzy wloski albo ide do kosmetyczki dobrze ze mam dluga prosta grzywke to nie musze sie z nimi meczyc jak nie mam ochoty wiem okropna jestem
    PER ASPERA AD ASTRA

  10. #10
    Rozkręcanko Avatar vmajkav
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    66

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    HEHE- cwaniara

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    ja się jakoś boję sama wymodelować sobie brwi i mam takie brzydkie

  12. #12
    Wczytuje się Avatar Kasiao88
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    ja zawsze sama sobie modelowałam brwi...i wszyscy się zachwycali...ale ostatnio dałam się wystylizować koleżance...i powiem Wam, że byłam w szoku...efekt super...całkiem inna buzia i całkiem inny kształt brwi, nawet mąż zauważył różnicę...teraz poddaje się mojej koleżance bo bardzo mi się ten jej pomysł na moje brwi spodobał...

    a mam pytanko co do henny...czy ktoś używa tej w żelu...? ja ostatnio nią robiłam i bardzo długo zabarwiała brwi, ale ja lubię jak skóra złapie...czy mogę mieszać tą żelową z proszkowaną? bo kolezanka tak zrobiła(czarna proszkowa i brazowa żelowa) i jej na granatowo łapała skórę...chyba że miała stary materiał nie wiem...

  13. #13
    Kosmetyczka
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    mazowieckie/Kozienice
    Postów
    2 578

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    ja stosuje henne na brwi i rzesy ale szczerze Ci powiem ze nie wiem jakiego jest rodzaju...zaraz przeczytam...http://www.maxel-cosmetics.pl/refect...1805.html...hm nic nie am napisane, no w proszku to ona napewo nie jest, to jest jak farba, w sumie to mozna byloby podpiac jej pod zel, jest bardzo fajnie nosza ją juz drugi tydzien chyba jak nie dluzejnie barwi mi skory...

  14. #14
    Redaktor Avatar Bożena P
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    okolice B-B
    Postów
    984

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    Kasiao88 tak, można mieszać proszkową i żelową

  15. #15
    Wczytuje się Avatar brown24
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Podhale
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI

    Używał ktos może tego zestawu z Maybelline? znajdują sie tu szablony , wykręcana kredka i pęsetka.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-03-2021, 10:26
  2. Modelowanie kształtu brwi - rekonstrukcja i inne
    By pisiowa21 in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 122
    Ostatni post / autor: 21-02-2020, 14:49
  3. KURS MAKIJAŻU - cz4. MODELOWANIE TWARZY
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-10-2014, 14:18
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 12:12
  5. KURS MAKIJAŻU - cz1. Narzędzia
    By Tonija in forum Makijaż
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-09-2010, 10:50

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •