Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 197

Temat: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

  1. #1
    Wczytuje się ban
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    25

    Domyślnie koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Chodzi mi o to jakie są główne koszty czyli- lokal (sprawa indywidualna w każdym województwie) , zus, podatki, ubezpieczenie, kto prowadzi niech się wypowie pisząc co ile kosztuje, no i jak to się odnosi do zarobków?
    pozdrawiam

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar AtelierStylizacji Carolla
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    częstochowa
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    lokal w zaleznosci gdzie ijaki metraz- indywidualnie
    zus- pierwsze 2 lata około 350 zł, póznije około 870
    skarbówka w zalezności od dochodów i sposobu rozliczania
    ksieegowa- w zaleznosci od tego ile masz rachunkow i faktur
    a co do zarobkow- zalezy jakie masz ceny i usługi, cyz masz duzo klientek

    nie a sie tak jednoznacznie okreslic poniewaz to zlaezy od wielu czynnikow , od kosztów np z a materiały na których pracujesz itp...

  3. #3
    Kosmetyczka Avatar anikol
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    woj. lubuskie
    Postów
    464

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Nie da sie tego określić jednoznacznie
    Jedna stylistka napiszę Ci że zarabia na czysto 4000zł druga zaś 2000zł a trzecia że tylko 1000zł
    To wszystko zależy od kosztów lokalu(w tym media) ilości klientek, cen usług itd.......
    Ja otwieram salon kosmetyczny wraz ze stylizacją paznokci, nie obliczałam nigdy ile dokładnie wyjdzie mi na czysto.
    Lokal jest mój, mały zus przez dwa lata, sądze że nie są to małe pieniądze zważywszy na to że posiadam już ogrom stałych klientek.

  4. #4
    Rozkręcanko Avatar paula211
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Poznań
    Postów
    63

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    ja płacę 500 zł czynszu za 22m2 lokalu, plus zus 350zł plus materiały prąd woda ale to wszystko indywidualnie no i wszystko zależy ilu jest klientów i jakie obroty. Tego się nie da sprecyzować raz jest lepszy miesiąc a raz gorszy

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar Golebica
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    A jeżeli salon miałabym u siebie w domu, to nie płacę za lokal, ale za to że u siebie, to są jakieś dodatkowe opłaty Gdybym miesięcznie zarabiała około 1000 zł, to wtedy ile musiałabym zapłacić księgowej- mniej więcej?
    Dopiero zamierzam otworzyć salon i chciałabym się zorientować...

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał Golebica Zobacz post
    A jeżeli salon miałabym u siebie w domu, to nie płacę za lokal, ale za to że u siebie, to są jakieś dodatkowe opłaty Gdybym miesięcznie zarabiała około 1000 zł, to wtedy ile musiałabym zapłacić księgowej- mniej więcej?
    Dopiero zamierzam otworzyć salon i chciałabym się zorientować...
    wszystko zalezy od formy opodatkowania na ksiazce to koszt 100-250zl

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar Golebica
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    53

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Czyli nie są to jakieś mega wysokie koszty... Czyli tak naprawdę najwięcej by mnie kosztował ZUS...

  8. #8
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Dziewczyny a ja mam takie pytanie.Jaką formę opodatkowania wybrać prowadząc salon stylizacji paznokci a do tego dystrybucja produktów do stylizacji paznokci,ktora bylaby najkorzystniejsza ?

  9. #9
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał Golebica Zobacz post
    A jeżeli salon miałabym u siebie w domu, to nie płacę za lokal, ale za to że u siebie, to są jakieś dodatkowe opłaty Gdybym miesięcznie zarabiała około 1000 zł, to wtedy ile musiałabym zapłacić księgowej- mniej więcej?
    Dopiero zamierzam otworzyć salon i chciałabym się zorientować...
    dodatkowych oplat nie ma .. ale z tego co wiem to musi byc przeksztalcenie na lokal uzytkowy ... jakos tak.. no i wiadomo calkiem osobny wezel sanitarny . jesli chodzi o ksiegowa to kiedys mi babka mowila ze cena jest zalezna nie od tego ile zarabiasz tylko ile faktur masz bo od tego zalezy ile ona ma przy tobie pracy a nie od twojego dochodu

    ---------- Dodano o godzinie 12:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:30 ----------

    Cytat Napisał Edyta 1064 Zobacz post
    Dziewczyny a ja mam takie pytanie.Jaką formę opodatkowania wybrać prowadząc salon stylizacji paznokci a do tego dystrybucja produktów do stylizacji paznokci,ktora bylaby najkorzystniejsza ?
    a bedziesz prowadzic sama ksiegowosc wiem ze kilka moich znajomych prowadzacych taka dzialalnosc jest na ksiedze przychodow i rozchodow ale na zasadach ogolnych bo jak jestes vatowcem to tez mozesz prowadzic ksiege .

  10. #10
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    ja mam salon, dystrybucje i szkolenia i jestem na ksiazce na zasadach ogolnych

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  11. #11
    Kosmetyczka Avatar barbara_kawka
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nakło Śląskie
    Postów
    2 160

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    ja mam salon, dystrybucje i szkolenia i jestem na ksiazce na zasadach ogolnych
    o wlasnie o to mi chodzilo

  12. #12
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    [quote=barbara_kawka;243645]dodatkowych oplat nie ma .. ale z tego co wiem to musi byc przeksztalcenie na lokal uzytkowy ... jakos tak.. no i wiadomo calkiem osobny wezel sanitarny . jesli chodzi o ksiegowa to kiedys mi babka mowila ze cena jest zalezna nie od tego ile zarabiasz tylko ile faktur masz bo od tego zalezy ile ona ma przy tobie pracy a nie od twojego dochodu

    ---------- Dodano o godzinie 12:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:30 ----------


    ja chciałam otworzyć w domu, żeby uniknąć kosztów wynajmu, bo to jednak jest duża kasa, ale z tym oddzielnym węzłem sanitarnym to pewne jeżeli chce się robić tylko paznokcie a na czym polega przekształcenie na lokal uzytkowy bo ja bym korzystała tylko z jednego pokoju, nie całego mieszkania, i nie bardzo widzę w tym sens, okropne są te procedury;/ tylko życie utrudniaja;/

  13. #13
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    musisz mieć osobne pomieszczenie, z osobnym wejściem i wc.... no i wtedy tam płacisz coś za to pomieszczenie bo jest usługowe. i musi spełniać takie praktycznie wymogi jak salon...
    Tak przynajmniej u mnie mówili. więc trzeba sie dowiedzieć dokładnie u siebie



  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar AtelierStylizacji Carolla
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    częstochowa
    Postów
    391

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    z przekształceniem lokalu na lokal uzytkowy jest mnstwo roboty i duzo czasu to pochlanie

    najpierw muisz miec projekt zatwierdzony przez inspektora budowlanego ktory go zatwierdzi czyli tak jak emilia pisała- osobne wejscie, toaleta, umywalki, wentylacja, itp.itd, pozniej skladasz wniosek do urzedu miasta- oni wydaja pozwolenie na zmiane statusu, nastepnie kierujesz wniosek do... itu wlsnie niepamietam jak sie ta instytuacja nazywa- w UM ci dokladniep oweidza gdzie to jest jak sie nazywa, przy czym ta instytucja ma okolo 2 miesiecy na rozpatrzenie wniosku- z reguly jest tak niestety ze przed uplywem tego terminu dzwonia ze brakuje jakis dokumentow- ty doniesiesz i oni znowu maja 2 miesiace- ach ta nasza biurokracja. trwa to okolo pół roku, przy czym wowczas nie mozesz prowadzic uslug w tym lokalu, i sanepid bez tego ci lokalu nie odbierze.

    malo tego pozniej placisz podatek od lokalu usługowego, :d

    tak wiec zycze powodzneia- duzo roboty ale do przejscia- najpier zapytaj w sanepidzie o to co musi byc, pozniej zgodnie z rozporzadzeniem dotyczacym prawa budowlanego itp... babeczki w sanepidzie tez sa od tego i do roboty:d trzymm kciuki- lepiej to zrobic, bo kary sa pozniej straszne- a ida ze wszystkich organow po kolei- sanepid, skarbowka, czy nawet straz pozarna

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    wiem, wiem już sobie wybiłam z głowy prowadzenie działalności w domu, od maja zaczynam w salonie fryzjerskim a mam pytanko, ile kosztuje założenie działalności te wszystkie wnioski itp

  16. #16
    Rozkręcanko Avatar AgnesBeauty
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Candynails- -założenie działalności nic nie kosztuje. Jeśli mieszkasz w mieście to idziesz do urzędu miasta (jeśli poza miastem to do urzędu gminy. w zależności pod co podlegasz) i składasz wniosek o rozpoczęcie działalności (potrzebujesz mieć przy sobie swoje dane, nip itp). Tam po wypełnieniu kilku kartek składasz je w okienku i idziesz do domciu. Na drugi dzień wracasz w to samo miejsce po odbiór"wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. I teraz czekasz aż przyślą Ci numer REGON. Ja akurat ze względu na niemożność czekania tygodnia czy więcej poprosiłam o odbiór osobisty, więc numer REGON miałam już po dwóch dniach. Następnie z REGONEM, NIPem i resztą swoich danych idziesz do Urzędu Skarbowego tam znów wypełniasz odpowiednie dokumenty, a potem kierunek ZUS i znów wypełnianie dokumentów. To nic nie kosztuje poza czasem i bolącą ręką od pisania . Ja to przeżyłam dwa miesiące temu więc jeśli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało
    Pozdrawiam.

  17. #17
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Dziekuję za wyczerpującą odpowiedz jak wpisywałam w google jakie są koszty założenia działalności to wyczytałam różne info stąd moje pytanie, znalazłam np coś takiego:

    Koszty założenia działalności

    Poniżesz prezentujemy koszty założenia działalnosci gospodarczej:

    1. Podlegającej wpisowi do ewidencji działalności gospodarczej:
    - wpis do ewidencji 100,00 zł,
    - rejestracja vat 170,00zł,
    Razem 270,00 zł.

    2. Podlegającej rejestracji w KRS:
    - zawarcie umowy spółki w formie aktu notarialnego oraz podatek PCC (od minimalnego kapitału) ok. 1500,00 zł,
    - wpis do rejestru 1000,00 zł,
    - ogłoszenie w monitorze sądowym i gospodarczym 500,00 żł,
    - rejestracja vat 170,00 zł,
    Razem ok. 3170,00 zł.


    No więc jestem już z tego wszystkiego cała głupia;p;p
    Czyli jak tak po świętach wielkanocnych pójde złożyć wnioski, to do 1 maja zdaza mi zarejestrowac działalność bo chciałabym zacząć od początku następnego miesiąca

  18. #18
    Rozkręcanko Avatar AgnesBeauty
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Za wpis do ewidencji nic się nie płaci. Za VAT też raczej nie, no ale Ty chyba nie będziesz korzystać z VATu, bo do 40 tys zarobku rocznie nie trzeba z niego korzystać ani mieć kasy fiskalnej. Ja np jestem na księdze przychodów i rozchodów Tez musisz wybrać sposób w jaki będziesz się rozliczać. Mi księga wydaje się najlepszym rozwiązaniem - przynajmniej na początek
    Myślę, że jeśli zaraz po świętach pójdziesz do urzędu, a potem poprosisz o to abyś mogła sama odebrać REGON, to, że się wyrobisz do 1 maja, ewentualnie tam jeden czy dwa dni maja Ci to obejmie

  19. #19
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Dziękuję Ci bardzo, no wiadomo, że nie będe korzystać z Vatu bo to bez sensu. Ja myślałam o karcie podatkowej, bo nie trzeba prowadzić dokumentacji, albo o ryczałcie. Wiesz może ile się odprowadza podatku przy tych dwóch opcjach

  20. #20
    Rozkręcanko Avatar AgnesBeauty
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    oj, w tym dokładnie się nie orientuję. Ale np fryzjerka z którą teraz pracuję jest na ryczałcie i prowadzi ewidencję za co ile zarobiła. Później to wszystko oblicza i odejmuje od tego czynsz za lokal (bo tylko to można odliczyć na ryczałcie) i wtedy wychodzi jej czy musi zapłacić jakąś sumę do US. I wspominała coś o tym, że nic narazie dodatkowo nie płaci bo wchodzi jej to w ZUS (jest na tym niższym ZUSie jeszcze) Jednak wszystkim u niej zajmuje się księgowa
    Może podejdziesz do jakiejś księgowej, żeby Ci wszystko wytłumaczyła, za poradę co prawda trzeba zapłacić, ale wszystko Ci wtedy wytłumaczy

  21. #21
    Szkoleniowiec Avatar Candynails
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Gliwice
    Postów
    310

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    tak, mam taki zamiar bo stwierdzilam, ze sama tego nie ogarne, mam znajmomą ksiegową i chyba poprosze, zeby mi co miesiac to rozliczałą, ja wolę się skupić na klientkach a nie na rachunkach. Tak prywatnie księgowa nie bierze chba duzo za przeliczenie tych kilku rzeczy, myślę, że to koszt ok 40zł

  22. #22
    Rozkręcanko Avatar AgnesBeauty
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    U nas w Stargardzie koszty jakie trzeba zapłacić księgowej za prowadzenie księgowości to ok. 70 zł miesięcznie +/- 10 zł.
    Ja jak narazie sama się rozliczam a jak się rozwinę i już nie będę mogła ogarnąć księgowości sama to planuję oddać się w opiekę księgowej

  23. #23
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Przy ryczałcie jest 8%.
    Ale (jeżeli dobrze przeczytałam) jeżeli ktoś chce również sprzedawać produkty itp. to będzie wymagana kasa fiskalna, a jak będzie kasa fiskalna to już raczej będzie się Vat'owcem

  24. #24
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał urbanka1 Zobacz post
    Przy ryczałcie jest 8%.
    Ale (jeżeli dobrze przeczytałam) jeżeli ktoś chce również sprzedawać produkty itp. to będzie wymagana kasa fiskalna, a jak będzie kasa fiskalna to już raczej będzie się Vat'owcem
    tak nie jest ja jestem dystrybutorem, sprzedaje produkty i nie mam ani kasy ani tym bardziej nie jestem vatowcem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  25. #25
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał agulusia Zobacz post
    tak nie jest ja jestem dystrybutorem, sprzedaje produkty i nie mam ani kasy ani tym bardziej nie jestem vatowcem
    A jak klient chce rachunek za produkt?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. działalność gospodarcza
    By deissy in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 188
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 00:24
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •