Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 197

Temat: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

  1. #51
    Molestantka klawiatury Avatar asiekfr
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Made in Poland;) / teraz Paris
    Postów
    1 636

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    choc ja w ogole nie mam pojecia o cenach w polsce ,to chyba tez bym wziela . miejsce sympatyczne . masz sklep obok ,wiec sporo ludzi z osiedla bedzie przechodzilo. nanami podsunela dobry pomysl z salonem fryzjerskim.
    Z tego co piszesz to sporo uslug bedziesz proponowala ,wiec jak nie pazurki ,to cos innego wybiora klietki. Mysle ,ze warto sprobowac .

  2. #52
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Dziewczynki a jak można zrobić sobie salonik w domku Jestem teraz u fryzjerki a w domu wolne miejsce gdzie w obecnej chwili sie ulokowałam i robię osobą z mojego osiedla u siebie i chce otworzyc wlaną działalnosc. Moze byc problem z wlasną toaletą. Mialam w planach na poddaszu wyremontowac i tam zrobic WC i Salonik sobie. Ale to jest spory koszt bo poki co na poddasze nawet schodow jeszcze nie ma heh

    Gdzies cos juz na forum czytałam zanim poszłam do fryzjerki ale wiecej zarobiłam robiąc sobie jak to na poczatku kazda z nas w zaciszu domowym. Jestem tym spowrotem zainteresowana wiec pytam. Założyć działalonsc gosp to jedno. A dalej CO robic aby w domu miec swoje miejsce pracy...

  3. #53
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    w czestochowie wyglada to tak ze sanepid odbioru nie zrobi w mieszkaniu.
    ja mam wejscie przez klatke do lokalu tzn wejscie jest jak do mieszkania (jest to poprostu przeksztalcone mieszkanie w lokal uzytkowy) i do sanepidu musialam zawiesc ksero wpisu do ksiegi wieczystej ze jest to lokal a nie mieszkanie. to byl warunek zeby sanepid wogole przyszedl mi zrobic odbior.

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  4. #54
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    I wc osobno czy moze byc domowe

  5. #55
    Szkoleniowiec Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Katowice/Kraków/Zabrze
    Postów
    1 037

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    wc osobno

    www.nailscompany.pl

    Zapraszam na mój profil na FB https://www.facebook.com/evahll

  6. #56
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Jaki koszt jest przeksztalcenia mieszkania w lokal uzytkowy. Pomieszczenia w mieszkaniu

  7. #57
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Najpierw architekt robi projekt no i to już spory koszt... Później idziesz z tym do urzędu miasta i składasz wniosek o przekształcenie - znowu płatne.
    Jak chciałam wynająć lokal to pani w sanepidzie powiedziała że nie wystarczy że pomieszczenie ma status lokalu usługowego - musiałam przerobić status lokalu usługowego na lokal pod kosmetykę i tak szczerze pierwszy raz o czymś takim słyszałam. Architekt wyliczył mi tą papierkową robotę na 4 tys zł i zrezygnowałam.
    Evelina.J wejście do gabinetu kosmetycznego nie może przechodzić przez dom/mieszkanie (chyba że coś się zmieniło i o tym nie wiem).

  8. #58
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    4 Tys CHyba ich po.... Za same papierki No to ja chyba podziękuję i sobie loklal wynajmę hehe. Mam na oku jeden za 500zl po znajomości u kumpeli Kombinuje w domu bo jednak ten czynsz mozna przeznaczyc juz np na zus i podatek itp

  9. #59
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    No powiedziałam Ci cenę którą dał mi architekt za swoją robotę i opłaty w urzędzie miasta... Projekt miał polegać na przerysowaniu na papier dwóch pomieszczeń i ubikacji - razem 40m2. W lokalu nie zmieniłoby się kompletnie nic bo nie było takiej potrzeby.

  10. #60
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Ja zrezygnowałam, bo po wyliczeniu wszystkich kosztów płaciłabym 2400zł samych opłat opłacalne ew. dla super-pracocholika z kupą kasy, a nie dla biednej studentki dziś gadałam z właścicielem hurtowni obok i powiedział, że dobrze, ze nie wzięłam, bo na tym osiedlu wszystko upada. Jutro oglądam kącik w salonie

  11. #61
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Hehe to chyba zostane u mojej fryzjerki hehe Dziewczyny a czy idąc fryzjerki na wynajem kawałka miejsca dla siebie mogę starac sie o dotacje Aby sie wyposazyc w nowe rzecz. Biurko, lampa, krzesła itd

  12. #62
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Jasne że możesz, to nie ma żadnego znaczenia

  13. #63
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Zuzaneczka
    wpadłam odwiedzić temat z ciekawości jak tam u Ciebie z tym lokalem.
    Widzę,ze zrezygnowałas.ja też z Wawy i też mnie cholera pobiera na ceny wynajmu.
    płacę 800 zł za mały kąt u fryzjerek.
    Dzielnica starych ludzi,wejscie od dupy strony.
    zaraz kończą mi się dwa lata mniejszego zusu i sama nie wiem co robić/tu gdzie jestem nie dam rady pociągnąć takich opłat.już teraz mnie serce boli,że tyle trzeba im walić

  14. #64
    Nałogowiec Avatar Evelina.J
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wojewodztwo kuj-pom
    Postów
    561

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Cytat Napisał sandrus Zobacz post
    Zuzaneczka
    wpadłam odwiedzić temat z ciekawości jak tam u Ciebie z tym lokalem.
    Widzę,ze zrezygnowałas.ja też z Wawy i też mnie cholera pobiera na ceny wynajmu.
    płacę 800 zł za mały kąt u fryzjerek.
    Dzielnica starych ludzi,wejscie od dupy strony.
    zaraz kończą mi się dwa lata mniejszego zusu i sama nie wiem co robić/tu gdzie jestem nie dam rady pociągnąć takich opłat.już teraz mnie serce boli,że tyle trzeba im walić
    800zl za kącik u fryzjerki bogu dzięki że mieszkam w mniejszym miescie bo płace 200-300zl zaleznie od czasu przebywania w zakladzie. Jak mam mniej klientek to oplata 200zl juz prądem, wodą itd a jesli wiecej to 300zl

  15. #65
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    No widzisz
    jak ja bym płaciła 500 to już bym była mega szczęśliwa.
    U nas w stolicy makabra pod tym względem.
    Wszyscy chcą takimi jak ja zmniejszyć sobie koszty.
    Koleżanki fryzjerki za cały lokal płacą 3 tys.(ma troche ponad30 metrów)do tego fajowe rachunki za wodę,prąd,zaiksy,spaw(czy jak im tam)ochronę,tel. i w dodatku wiecznie się coś psuje.
    heh całkiem niedawno terma padła,dziś klima(nie pierwszy raz zresztą)

  16. #66
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Ja płaciłam za kącik u fryzjerki 550 zł, z mediami wychodziło prawie 700, bez ogrzewania... I to nie w Warszawie tylko w Częstochowie Odeszłam stamtąd w kwietniu a od stycznia w sumie jest poszukiwana osoba na moje miejsce. Do tej pory nikt się nie zdecydował i wcale się nie dziwię... Jak na same paznokcie i to w niskich cenach (bo zmusiła mnie do przystosowania moich cen do swoich - także za 55 zł już miałam awantury że drogo) to są to za wysokie opłaty.

  17. #67
    Molestantka klawiatury Avatar sandrus
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 521

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    tez nie rozumiem jak można komuś narzucać ceny usług.
    U mnie w tej kwestii luz,ale jest wiele salonów,które chciały by mieć na to wpływ.

  18. #68
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Jak moga bezczelnie narzucic cene uslugi? Ja tego nie rozumiem
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  19. #69
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Hehe jak widać dla niektórych można dziewczyna przede mną miała strasznie niskie ceny ale za to musiała robić paznokcie w godzinę żeby z tych cen wyżyć. To że były okropne bo nie umiała ich w godzinę dopracować nie miało już znaczenia. Klientki się przyzwyczaiły więc jak ja przyszłam z moimi cenami to leciały krzywe teksty. Pałka się przegięła kiedy próbowała mi zbić cenę rzęs na 100 zł.
    Niestety ale ja codziennie z utargów na małym zusie muszę odłożyć kilkadziesiąt zł na utrzymanie salonu. Więc wychodziło na to że musiałabym mieć 3 klientki dziennie na paznokcie a zarobku z tego dla siebie miałabym z 40 zł i to przy dobrych wiatrach (oczywiście z cenami jakie powinnam wg niej mieć). A wiecie że bywają naprawdę kiepskie dni gdzie ludzi po prostu nie ma. Kobieta nie liczyła się z tym że to co ja zarabiam przez 8 godzin pracy ona mogła czasami zarobić jedną koloryzacją, a koloryzacji robiła zazwyczaj 2-3 na raz i tak na koniec słyszałam że ja więcej zarabiam bo więcej siedzę przy pracy

  20. #70
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Nie które osoby są nie sprawiedliwe, wielu fryzjerką wydaje się, że one mają duże koszty (farby, oksydanty, szampony, odżywki, lakiery, pianki, media itd) myśląć, że skoro stylistka pracuje na małej powierzchni jaką jest paznokieć to jej koszty pracy są znikome ale prawie nigdy nie biorą pod uwagę, że mimo, iż żel znajduje sie w małym słoiczku to jego cena nie jednokrotnie przewyższa cenę np.farb do włosów. A narzucanie swoich cen osobą które wynajmują kącik na paznokcie jest chore, ponieważ w pewnym sensie jesteście ich klientkami, płacąc za ,,wynajęcie,, kącika w rogu salonu dajecie im zarobić

  21. #71
    Debiutantka Avatar myfoonia
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Tłuszcz
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Zuuzaneczka, to tanio jak w Warszawie, ja myślę o Wołominie lub Ząbkac i lokale około 30 m2 kosztują 2000 zł :/ masakra

  22. #72
    Nałogowiec Avatar souki2020
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Postów
    349

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    dziewczyny znajoma fryzjerka polecila miz alozenie dzialalnosci na riczalt czyli od czystych dochodow placi sie 8%podatku plus 350zl zusu przez pierwsze 2 lata ale za to nie mozna sobie odliczyc faktur
    zastanawia mnie jednak taka rzeczy czy po 2 latach takeij dzialanosci jak bede miala stale klientki i bede chciala zalozyc salonik juz normalnie z fakturami czy to byloby mozliwe czy nie przez te pierwsze 2 lata chcialabym pracowac w domu przy dziecku tylko robic pazurki u rak jednorazowymi produktami i boje sie ze mi do chaty bedzie musial sanepid wejsc co tu robic zeby takiego czegos uninac i czy sie tak da
    znajoma ma dzialanosc na dojazdy do klientek i tak sobie jezdzi ale dla mnie jezdzenie po obcych ludziach i wozenie tego calego majdanu w samochodzie noszenei to bylaby katorga prosze pomocy
    Konstruktywna krytyka mile widziana ;p

    http://nailsbysouki2020.zor.pl/

  23. #73
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    Souki zaloz dzialalnosc mobilna, ale przyjmuj w domu chyba to jedyne wyjscie by sanepid nie wszedl Tobie do chałupy
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  24. #74
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    souki nie ma czegoś takiego jak założenie działalności na ryczałt... Rozpoczynasz działalność i wybierasz formę opodatkowania jaka najbardziej Ci odpowiada - ryczałt, książkę czy vat.
    Niski zus to 400 a nie 350 zł.
    Nie odliczasz sobie faktur na ryczałcie ale za to masz tylko 8,5% - zaznaczam że z przychodu a nie dochodu bo są to dwa różne pojęcia Piszesz że chciałabyś później otworzyć salon "normalnie z fakturami", ale salon i ryczałt też to będzie jak najbardziej normalne Powiem w skrócie: jeśli z faktur możesz sobie dużo odliczyć to wybierasz książkę. Jeśli odwrotnie to ryczałt. Obie formy są jak najbardziej normalne, co komu bardziej leży.
    Z ryczałtu możesz zawsze przejść na książkę, nigdy odwrotnie.
    Dla wgłębienia się w obie formy zapraszam tutaj: Ryczałt czy książka przychodów? - Biuro Rachunkowe Poznań

    Jeśli chodzi o sanepid to sprawa jest gorsza. Wykonując usługę w domu musisz liczyć się z tym że ktoś Cię podkabluje. Ryzyk fizyk, nic w tej sprawie nie poradzimy :/

  25. #75
    Szkoleniowiec Avatar nadiuszka
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    752

    Domyślnie Odp: koszty PROWADZENIA działalności- salonu kosmetycznego

    jak tak poczytałam, to niewiadomo po co niektóre z was działalność otwierały. koszta wysokie, ból głowy o rachunki, zusy i tp. a zarobki takie se...
    może w takim układzie lepiej było u kogoś pracować?

    pytanie mam następujące. jak to wygląda z opłatami (zus, podatki) jak mam działalność i dodatkowo pracuję na umowę u kogoś?


    Zapraszam do mojego rzęskowego świata
    http://lashstylist.blogspot.com
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. działalność gospodarcza
    By deissy in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 188
    Ostatni post / autor: 29-11-2023, 00:24
  2. Jak się zareklamować / ulotki / wizytówki
    By zizia in forum Własny gabinet kosmetyczny
    Odpowiedzi: 324
    Ostatni post / autor: 07-12-2020, 15:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •