Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 88

Temat: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

  1. #1
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Hai Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Mam czarne włosy a zawsze marzyłam i rudości takiej jak ma Katarzyna Zielińska Ona ma niesamowity kolor tak jakby rudy połączony z czerwienią. Byłam u fryzjerki i chciałam coś takiego mieć ale albo na trefną panią się natknęłam albo nie umiała tego zrobić. Pytanie moje czy się wogóle da?

  2. #2
    Totalna maniaczka Avatar dudejla
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Postów
    1 030

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Marlena, ja farbuje włosy na czarno od liceum ( kawał czasu ) i w tamtym roku zamarzył mi się na włosach czekoladowy brąz. Nie bardzo się na tym znam ale moja fryzjerka powiedziała mi, że mam trzy wyjścia
    1. Czekać aż odrosną włosy z moim kolorem, czekałam i czekałam, przycinałam, miałam już odrost do połowy głowy i zrezygnowałam
    2. Te wyjście też wiąże się z czekaniem, bo odrastają włosy z Twoim kolorem, ale na tych włosach które odrastają robi się balejaż z połączenia kolorów: twojego, tego który masz i tego który chcesz
    3. Ściągnięcie koloru i zafarbowanie na ten kolor jaki chcesz, ale mnie dwie fryzjerki odradzały bo mówiły, że to bardzo niszczy włosy...

    Jeżeli czarny to Twój naturalny to wydaje mi się, że będziesz miała mniejszy problem z uzyskaniem rudych niż na włosach farbowanych - aczkolwiek nie mam pojęcia jak to zrobić, może jednak ktoś wie

    Nadmienię jeszcze, że nadal mam czarne


  3. #3
    Molestantka klawiatury Avatar gattina
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 804

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Ja np. jestem ciemną brunetką i chciałam mieć takie jasne, orzechowe włosy. Pytając się koleżanki, która jest fryzjerką powiedziała, że na naturalnych włosach każda farba powinna wyjść. No i ja spróbowałam, rzeczywiście, zmieniło się, tylko kolor przypominał bardziej rudawy niż orzechowy, ale najwazniejsze że złapało w ogóle, bo o to najbardziej się martwiłam.
    'Czasami wkradam się jak złodziej w czyjeś życie.'

  4. #4
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    moja kumpela taki problem tez miala i najpierw je rozjasnila i po tym nalozyla rudy fakt ze szybko schodzil ale co 2 tyg szamponetka robila i troche sie utrzymywal
    ja znowu mialam platyne i zrobilam tez rudy i trzymal sie ale szybko sie spral bo zbytnio farba nie chwycila ale ja juz takie wlosy mam ze innych farb oprocz blondu nie przyjmuja
    powodzonka
    no to zaczynamy

  5. #5
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Ja swój naturalny mam ciemny brąz i farbowałam na czarno. Nawet przed farbowaniem jak chciałm intensywne czerwone pasemka to te fryzjerki nie umiały tego zrobić. Pod słońce to jeszcze jako tako ale i tak nie było to to czego oczekiwałam i co pokazywałam na zdjęciach.

  6. #6
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    z farbowaniem na czarno jest taki problem, ze strasznie trudno ten kolor usunąc z włosów
    jeśli chcesz zmienić kolor proponuję udac się do fryzjerki moze ona coś poradzi ale do tak intenstwnej rudości długa droga co nie znaczy, że nie warto czekać

  7. #7
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Póki co na razie przestaje malować i czekam aż mi odrosną

  8. #8
    Wzorki Club Avatar julcia88
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Toruń
    Postów
    4 473

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Ja miałam czarne włosy w zeszłym roku w pażdzierniku a w marcu tego roku już blond
    Tylko ja tak na spokojnie 'wychodziłam' z czarnego.
    Jako, że uczę sie na technika usług fryzjerskich to miałam tę możliwość zrobienia sobie włosów w szkole

    Najpierw pasemka rozjaśniaczem - na nie nałożony rudy kolor.
    Po 3 miesiącach (z racji tego, że odrostu nie było widać) dziewczyny mi nałożyły dekoloryzator na moje farbowane włosy a następnie koniakowy blond, który wyglądał jak rudy.. I po następnych 2 tyg już był blond

    Także ja myślę, że jeżeli byś chciała rudy to większego problemu nie ma.
    Polecam dekoloryzację i nałożenie farby w odcieniu rudego.

    Jedyny prblem jest taki, że ten kolor(tak jak wszystkie kolory z gamy czerwieni) ma to do siebie, że szybko płowieje, więc juz tak po 2 tyg nie będie taki intensywny tylko matowy i bez wyrazu.

  9. #9
    Rozkręcanko Avatar marlena901
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Płock
    Postów
    65

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    O Taki rudy

  10. #10
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    z czarnych włosów będzie ciężko jesli dlugo je farbujesz na ten kolor, pigment bardzo zakumplowal sie z twoim wlosem i tak latwo nie bd chcial sie odczepic

    jesli twoje wlosy nie sa bardzo zniszczone mozesz pozwolic sobie na zabieg dekoloryzacji . możliwe ze trzeba bedzie powtarzac go kilka razy . pozniej mozesz nalozyc sobie piekny rudy, z czerwienia . jednak na wlosach po dekoloryzacji nie bedzie sie dlugo utrzymywał taki intensywny kolor , (ok. 2 tyg) . pozniej bd sie spierał. ale np co 2 tyg nie musisz ich farbować i niszczyć wlosow , możesz używać miedzianej płukanki i tez bd super

  11. #11
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    kochana mam ten sam problem co ty, i wstawilam nawet fotke w temacie `nasze fryzury`, no i powiem Ci tak...fryzjerka kazała mi nie farbować przez około 3 miesiące włosów po to, aby wypłukać tą czerń z włosa...no i później bedzie sciaganie koloru i farbowanie na rudy taki jak moj naturalny na odroście...
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  12. #12
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Ja jestem szatynka sorki bylam X czasu temu bo od 16 roku swoje widzialam tylko na odrostachCzarne wlosy mialam dwa razy najgorszy kolor pod wzgledem sciagniecia go z glowy,Moja fryzjerka co trzy miesiace sciagala mi go za pomoca pasemek i wygladalo to dobrze.Pozniej robilam sobie wlosy w roznych kolorachale w momencie kiedy chcialam rudy najpierw maznalozyl mi rozjasniacz i dopiero piekny rudy kolor,teraz mam bardziej czerwien z rudym bo przy samym, rudym bardzo jasnym szybko widac mi moje odrosty a tu gamonie nie maja tego koloru wiec bym musiala sprowadzac z polski a fryzjerek tu tez sie boje itd

    takie byly rude

  13. #13
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    jade ogladalam dzis Twoje fotki na nk i naprawde mialas tam piekny rudy
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

  14. #14
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    u mnie fryzjerki ostatnio robily dziewczyne na rudo
    wlosy miala od kilku lat farbowane na czarno, najpierw polozyly jej rozjasniacz to jakas nowosc z hantesisu
    po 30 minutach miala rude wlosy na to daly farbe wyrownujaca kolor i daly maske do odnowy biologicznej +saune i wyszla w pieknych miedzianych wlosach
    wiec jak fryzjer dobry to i z czarnego do rudego zejdzie bez wiekszego uszczerbku dla wlosow

    ja mam czarne wlosy i pasmo w kolorze magnety i ten rozjasniacz w ciagu 30 minut sciaga mi czern z odrostow do blondu i wcale zniszonych wlosow nie mam

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  15. #15
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Hai Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    własnie dobry fryzjer zawsze zaleci odpowiednia pielęgnacje i to tez duzo robi . Ponieważ należy pamietac ze rozjaśniacz we wlosie pracuje jeszcze przez jakis czas nawet jesli fryzjer zmyje nam go juz z glowy.

    i dlatego tez czasami wychodzimy od fryzjera i wlosy sa jeszcze w calkiem dobrym stanie a dopiero później zauważamy ze sa zniszczone.

  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Tak jak pisze Stefcia, zabieg utleniania nie kończy się przy zmyciu rozjaśniacza. Dlatego jeśli chcemy zachować zdrowy w miarę wygląd włosów, to lepiej udać do fryzjera na dekoloryzacje niż samemu eksperymentować .
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  17. #17
    Wczytuje się Avatar Hanka123
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Postów
    12

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Można ja właśnie z czarnych włosków zrobiłam taki kolorek jak ma pani Zielińska i wyszło super........dodam że włoski sama rozjaśniałam i to domowymi sposobami

  18. #18
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    miałam nadzieje ze przejście z czarnego na rudy będzie proste bo właśnie tez chce przemalować włosy ale z tego co tu czytam to wcale nie takie proste

  19. #19
    Nałogowiec Avatar stefcia92
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łódź
    Postów
    654

    Hai Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    izunia89 - a jakiej długości masz włoski? od jakiego czasu farbujesz na czarno ? jak duzy masz odrost(jesli masz) ? i jakiego koloru są Twoje naturalne włoski ?

  20. #20
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Postów
    1

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Koloryzuję włosy na czarno od 6 lat. Długość do pasa. Moje naturalne włosy to ciemny blond. Nie używam farb tylko szamponów.
    Bardzo chciałabym mieć kolor miedziany.
    Byłam u fryzjera powiedział mi, że tylko fryzjer samobójca podejmie się zmiany koloru włosów u mnie, ze względu na długość,
    dodatkowo nawet jeśli to wiązałoby się to z ogromną kwotą pieniążków.
    no i nie wiem, teraz już jestem skazana na czarny do końca życia?
    Ścinać moich włosów nie chce a jakoś nie wyobrażam sobie czekać aż odrosną (ile lat) a pół głowy blond a pół głowy czarny- bez sensu.

  21. #21
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    1

    Hai Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Hey Dziewczyny...
    Mam ten sam okropny problem od ponad roku farbuje włosy na czarny. Najpierw była granatowa czerń, a później głęboka czerń... Włosy teraz mam w miare krótkie, nawet nie do ramiom, a naturalny kolor to ciemny blond. Chcę mieć jasny brąz lub rudy, w którym się zakochałam. Ale jest ciężko. Znajoma sobie sama dała na czarne rozjaśniacz i nałożyła farbe, ale ona blond... Natomiast ja nie mam zbyt mocnych włosów, więc proszę o pomoc... Dadzą rade moje włosy z rozjaśniaczem i farba (wiem, że muszę trochę odczekać między rozjaśniaczem, a farbą) i mam lekką nadzieje, że po rozjaśniaczu wyjdzie mi siakiś rudy. Proszę o pomoc, bo zwariuje z tym czarnym kolorem...

  22. #22
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Dziewczyny, nie jestem fryzjerką,ale moja fryzjerka poleca mi zawsze kąpiel rozjasniającą, ponoc nie niszczy wlosów tak bardzo jak nalozenie rozjasnicza bezposrednio.
    . Nigdy co prawda nie probowalam, bo jestem upartajak wół i nakladam rozjasniacz bezposrednio na wlosy, ale mam mocne i nic im sie im nie dzieje. Kąpiel rozjasniajaca polega na tym, ze do michy dodaje sie preparat rozjanisajacy, wode i odzywkę i w ten sposob "kapie" sie wlosy Rozjasniacz wchodzi we wlosy, rozjasnia je a odzywka wnika w tym samym czasie w łuskę włosa. I pomimo tego, ze rozjasniacz nawet po splukaniu "pracuje" w strukturze wlosa to tak odzywka równiez.


    Ponoc mniej inwazyjne niz zwykle rozjasnianie, co prawda fryzjerka mi proponowala tak sciagniecie ciemnej rudosci, a nie czarnego, ale jak bedziecie chcialay to sie dokladnie dopytam o proporcje i jak to sie robi.
    Ostatnio edytowane przez dzikakura ; 31-05-2011 o 09:18

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar Aliz
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Postów
    266

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    ja bym była wdzięczna jakbyś mogła się więcej na ten temat dowiedzieć bo ostatnio zaczęłam ściągać ciemny brąz i po ściągnięciu rozjaśniacza miałam 3 kolory włosów na głowie - platynę na odrostach, pośrodku rudy, a na końcach jasny brąz a najgorsze jest to, że włosy mi zaczęły strasznie wypadać

  24. #24
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    Aliz moja siostra 10 lat farbowała na czerń z granatem palette, naturalny ma ciemny blond. Zamarzyła sobie brązik. Jako, że ja jestem fryzjerką,tylko, że nie pratykującą (wybrałam pazurki) na początek zastosowałam kąpiel pojaśniającą i to dwukrotnie. Niestety rozjaśniła tylko odrost. Podejrzewam, ze za słaba woda do tego była, bo stosowałam 9%, ale dawna koleżanka , tez fryzjerka praktykująca poradziła 12% wodę, bo one tak robią w salonie i jest w porządku. Ja się na to nie zdecydowałam, bo chcemy aby włosy odpoczęły po tym wszystkim i farbujemy na ciemny burgund, aby złapały w łuskę czerwony pigment. Spróbujemy koło sierpnia kąpiel.
    poniżej masz 'przepis" na kąpiel. Radziłabym zacząć od mniejszego stężenia oksydantu, np. od 9%, potem gdy się nie uda za kilka dni ponownie już 12%. Polecam także kupić lepszy rozjaśniacz w sklepie fryzjerskim jeśli nie marzysz o zielonych włosach (znam z autopsji). Broń Cię Panie od rozjaśniacza sklepowego Joanny!
    15 ml rozjaśniacza w proszku
    30 ml oksydantu 9%-12%
    30 ml wody przegotowanej letniej
    15 ml szamponu (najlepszy przeciwłupieżowy)
    15 m odzywki
    2 krople jedwabiu jeśli włosy są już zniszczone na końcach.
    Trzymamy mieszankę 20 minut, emulgujemy ją czyli zapieniamy wodą i masujemy.
    Rada: jeśli masz już wyraźny odrost to zacznij kąpiel najpierw poniżej jego linii, a potem rozprowadź na odrost. Poproś koleżankę, sama nie dasz rady. Na odrost to około 5-10 minut trzymaj.
    Daj znać jak poszło
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  25. #25
    Molestantka klawiatury Avatar rudzielec
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Kiedyś SZCZECINEK, teraz Boston;)
    Postów
    1 735

    Domyślnie Odp: Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??

    ja juz to pisałam w tym temacie, ale powtórze, mi fryzjerka nie rozjaśniała, tylko ściągała kolor, powiedziała, ze to są dwie rózne substancje. wiec z czerni zdjęła mi tak do u góry rudego (bo mialam 3miesieczne odrosty) a mniej wiecej w polowie byl ciemny nadal, tak chodzilam z 2 tygodnie, zeby sie troszke wlos zregenerował, uzywalam masek do wlosów, no i po 2 tyg zdjela mi reszte chociaz i tak nie do konca, ale jest ok roznica minimalna. juz mam nauczke, nigdy nie wróce do czerni, wole naturalną rudość. wiec obecny kolor taki jak w avatarze
    SKORO JESTEŚMY TYM, CO JEMY
    TO NIEZŁE ZE MNIE CIACHO

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •