Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 102

Temat: Napiwki, prezenty itp od klientek

  1. #1
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Postów
    17

    Domyślnie Napiwki, prezenty itp od klientek

    Jak traktować klientki, które notorycznie przynoszą jakieś prezenty? Ja mam klika takich.. Jedna jest super, bo zawsze przynosi mi jakieś smakołyki, daje napiwki i nie narzeka na cenę.. Ale często zdarza się tak, że jak klientka da mi napiwek to na następną wizytę uważa, że należy jej się rabat.. Co wtedy robić

  2. #2
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    nie przyjmowac napiwkow od takich klientek
    ja mialam klientke od ktorej dostalam 30zl napiwku, pozniej umawiajac sie na wizyte chciala wymusic termin ktory juz mialam zajety, grzecznie wytlumaczylam i wiecej nie przyszla
    niektorych ludzi pojac nie moge i staram sie ich omijac szerokim lukiem

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  3. #3
    Debiutantka Avatar Ripi
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja też unikam takich sytuacji, bo potem są nieprzyjemne starcia a po co to komu chociaż jedną miałam taką klientkę, która przynosiła swoje jakieś maleńkie ozdoby i po zrobieniu jednorazowo jakiegoś zdobienia zostawiała mi resztę "w prezencie" zawsze mówiąc " a po co mi to będzie, tobie się bardziej przyda..." i za każdym razem chciała coś innego

  4. #4
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    ciekawy temat.

    mi sie tak nigdy nie zdarzyło, żeby panie oczekiwały w zamian "specjalnego traktowania", po prostu, jeżeli pazurki im się wyjątkowo podobają, albo było miło, albo nie wiem, mają więcej pieniążków i chcą w ten sposób podkreślić, że są zadowolone - to się przerzucą. i tyle, koniec wizyty, umawiamy się na następną lub dzwonią w odpowiednim czasie

  5. #5
    Nałogowiec Avatar bestilka007
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Leszno Górne/ Szprotawa
    Postów
    450

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    mi tez sie zdarza dostawac ozdoby lub "napiwki".... po grecznie dziekuje mowie ze nie trzeba bylo i ze zapraszam ponownie ..... i nic niczego nie wymusza wszyscy sa zadowoleni
    no to zaczynamy

  6. #6
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Mi też się zdarzają napiwki ale nikt nie oczekuje niczego w zamian, bo napiwek został podarowany za dobrze wykonaną pracę (czyli sam w sobie jest za coś) Dla mnie równie cennym "napiwkiem" jest uśmiech i zadowolenie klientki z wykonanej usługi-tego nic nie zastąpi bezcenne



  7. #7
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    Mi też się zdarzają napiwki ale nikt nie oczekuje niczego w zamian, bo napiwek został podarowany za dobrze wykonaną pracę (czyli sam w sobie jest za coś) Dla mnie równie cennym "napiwkiem" jest uśmiech i zadowolenie klientki z wykonanej usługi-tego nic nie zastąpi bezcenne
    Bardzo mądre słowa

    A moja klientka przyniosła mi ostatnio pyyyszne sushi bo prowadzi restaurację i chciała odwdzięczyć się za to, że zawsze znajdę dla niej termin

  8. #8
    Zabierzcie jej klawiaturę ;-) Avatar Evelyn.
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Nowa Sól/ Lubuskie
    Postów
    3 018

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Cytat Napisał Emilia B. Zobacz post
    Mi też się zdarzają napiwki ale nikt nie oczekuje niczego w zamian, bo napiwek został podarowany za dobrze wykonaną pracę (czyli sam w sobie jest za coś) Dla mnie równie cennym "napiwkiem" jest uśmiech i zadowolenie klientki z wykonanej usługi-tego nic nie zastąpi bezcenne
    tak ja też tak wolę, bo zwykle głupio się czuję jak napiwek dostaję
    ale też często dostaje prezenty i napiwki/mój największy to 50 zł+należnośc za zrobienie henny w wigilię po 14-czyli przed moim wyjściem i np. oryginalne "porto" przywiezione przez stałą klientkę z Portugalii. No i prawda jest taka, że czuję się potem zoobowiązana i jak taka klientka zadzwoni następnym razem, to przyjmę ją nawet po godzinach, ale w dzień który wybierze... mam miękie serduszko...
    proszę mi mówić Evelyn... lub Ewelina jak komu wygodnie
    kiedyś królowa... ale postanowiłam abdykować
    http://www.youtube.com/watch?v=wPzsN0NQSAw
    kocham tą babkę
    http://stylowe-pazurki.blogspot.com/

  9. #9
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    mi tez jest czasem glupio
    kiedys mi klientka przyniosla worek ciuchow dla malej i nic nie chciala.ostatnio tez mi przyniosla dwa wory ciuchow i nic nie chciala...zrobilo mi sie glupio i zrobilam jej paznokcie za darmo.
    mam tez klientke ktora daje zawsze dzieciom slodycze i zawsze po dwa euro do skarbonki to nie biore za zdobienia np.

  10. #10
    Molestantka klawiatury Avatar xsunnyolciax
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Koszalin
    Postów
    2 368

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    mała, heh. ja też chyba bym tak zrobiła, chociaż z drugiej strony to jest jej wola, daje bo chce, a tobie później tak niezręcznie.. inna sytuacja jakby to była jakaś twoja znajoma, a tak to faktycznie trochę głupio..
    "Każdego dnia jeden mały krok do przodu."
    bł.Jakub Alberione

  11. #11
    Rozkręcanko Avatar Delfa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Chorzów
    Postów
    52

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja od kilku notorycznie dostaję jakieś tam napiwki od pewnych klientek, a od jednej zawsze jeszcze jakieś słodkości i smakołyki dla kotka
    Nigdy nie upomniała się o zniżkę, rabat itp..
    Moje klientki wiedzą, że ja zawsze daje też coś od siebie ( w sensie zdobień )..

    Więc ani ja ani one nie narzekają i obie strony są zadowolone

  12. #12
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    ja wam powiem ze czasem mam tak ze zeby wydac 1 euro musze rozbierac mojego slonika kotry stoi na tzw napiwki bo nieraz to ci nawet 1 euro nie przepuszcza

  13. #13
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Mnie zdarzyła się klientka, która notorycznie łamała pazurki. Kiedyś po kolejnym złamaniu zadzwoniła i poprosiła o przyjazd, bo jechała na wesele (już była ubrana i dosłownie stała w drzwiach). Pazurka zrobiłam, skasowałam jak zawsze i dostałam extra 20 zł. Następnym razem znowu jakiegoś złamała i zadzwoniła bym przyjechała, a że dla 1 paznokcia złamanego z winy klientki nie opłaca mi się jechać 10 km., to odmówiłam i zaprosiłam ją "na jutro"- przyjechała i bezczelnie przypomniała "a to już nie pamiętasz jak dostałaś ostatnio więcej?"- oczywiście sugerowała, że skoro dostałam te 20zł, to tym razem NALEŻY jej się naprawa gratis...
    No i zrezygnowałam z klientki...
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  14. #14
    VIP Avatar nanami7
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Poznań
    Postów
    5 170

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Askar, ale bezczelna ...

    ja ostatnio dostałam 10zł więcej za pazurki ... i aż głupio mi było ... ale później się cieszyłam, jak zadzwoniłam do kobity i powiedziałam,że dała mi za dużo a ona że tak ma być
    Jest między nami gra,
    którą gra się w parach...



    www.paznokcie-poznan.blogspot.com

  15. #15
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Askar to na prawdę nieprzyjemnie.. to już mogła łaski nie robić i nie dawać..ech są ludzie i taborety



  16. #16
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Askar dobrze zrobiłaś,bezczelność niektórych osób nie zna granic
    Wypysia

  17. #17
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    zatkało mnie, co za tupet do tego....

  18. #18
    Użytkownik Zawieszony
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Odolanów
    Postów
    43

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Nie no masakra co za "baba" . Nikt jej przecież nie kazał dawać więcej ... Niektórzy ludzie to naprawdę ... brak słów.

  19. #19
    Rozkręcanko Avatar Renata Bronisława Kubiak
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    39

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Najlepszy napiwek zadowolenie klientki i kasa tez się liczy albo prezencik ja zawsze się odwdzięczam.tak już mam

  20. #20
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Najgorsze jest samopoczucie, kiedy najpierw klientka daje więcej niż się należy, mówiąc przy tym jak to dobrze, że to akurat "Ty" robisz jej paznokcie, bo co ona by zrobiła (czy coś innego wychwalającego akurat nas) i słodzi nam podczas kiedy odmawiamy, a potem wytyka "napiwek" (czymkolwiek był)

    cóż, współczuję jedynie kolejnej stylistce, którą sobie upatrzy
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  21. #21
    Molestantka klawiatury Avatar asiekfr
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Made in Poland;) / teraz Paris
    Postów
    1 636

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    zawsze sie znajdzie taka "dziwaczka", szkoda ze ludzie sa tacy beznadziejni czasami.lepiej by bylo gdyby pieknie podziekowala i juz ... na nastepny raz to sie zapytaj Askar czy to napiwek czy przedplata na nastepne(takie plusowe na zeszyt ?)
    ja ostatnio dostalam 10 € ,ale zle sie poczulam bo to dosc sporo ,bo pani za usluge zaplacila 30€... ale po delikatnej miles "sprzeczce"przyjelam napiwek a pani sie smiala i mowila ze wiecej nie bedzie ...

  22. #22
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Do mnie przychodziła dziewczyna, która zawsze przynosiła mi advocata- nie wiem może chciała mnie upić. Miłe aczkolwiek zbędne. Pierwszego przyjełam potem odmawiałam- już nie przyszła. Od jednej dostałam polne kwiatki za zmiane terminu na jej korzysc -tez miły i pachnący gest. Ale takie interesowne napiwki to raczej nie do przyjęcia.

  23. #23
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    ja mam jedna pania np co mi zawsze placi 5 euro wiecej
    kiedys jej zwrocilam uwage to mi powiedziala ze jest ok bo jakby poszla gdzie indziej to i tak by o wiele wiecej zaplacila
    dzis mowie tylko dziekuje bo wiem ze ona tak chce i to bez zadnego jak to sie mowi( ale ty daj cos w zamian)

    raz mi sie kiedys smiac chcialo bo jak zaczynalam to robilam paznokcie za 10 euro (teraz robie za 25) i kiedys mi klientka pow ze jak robilam za 10 to bylo dobrze bo mogla mi dac 5 euro napiwku...
    eh szkoda czasem gadac
    moj maz to czasem nawet sluchac nie moze i wychodzi z pokoju

    a mam tez babke polke co zaczela pracowac z w szpitalu i raz mi przyniosla 4 paczki rekawiczek i 2,5 litra dezynfekcji i waciki
    a ostatnio przyniosla znow maseczki
    glupio mi sie zrobilo bo duzo zaoszczedzilam
    no to zeby nie bylo ze ja am kozysc to jej za ozdoby nie skasowalam

  24. #24
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Zrozumiałe jest, kiedy ktoś daje coś od siebie, bo jest wdzięczny za coś np.: zmianę terminu, a w zamian nie oczekuje niczego.
    Kiedy ja dostałam te 20zł więcej od klientki za naprawienie paznokcia, to nie sądziłam, że będzie miała ona jakieś oczekiwania względem mnie za to. Kiedy odmawiałam przyjęcia napiwku, mówiła, że ona daje, bo CHCE, bo nikt jej by teraz nie naprawił tego pazurka. Teraz już na pewno odmówię stanowczo przyjęcia czegokolwiek
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  25. #25
    No to..wpadłam Avatar olusia87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Nasiedle/Racibórz
    Postów
    280

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja dzisiaj dostała parę złotych więcej od klientki za to,że zgodziłam się jej dzisiaj zrobić paznokcie. Zadzwoniła wczoraj,że w coś uderzyła i odpadł jej jeden paznokieć i chciałaby go naprawić...czy mogłaby podskoczyć do mnie.Nie pracuję zawodowo,więc nawet i lepiej dla mnie bo się nie nudziłam cały dzień Przyjechała.Najpierw chciała tego jednego naprawiać a potem stwierdziła,że w sumie tamte się jej już znudziły to może byśmy zrobiły nowe.Jak dla mnie to i lepiej,bo przynajmniej warto było cały majdan rozkładać No i ona tak z wdzięczności,że nie dość,że się tak z dnia na dzień zgodziłam żeby przyszła to jeszcze na miejscu się zgodziłam całe na nowo zrobić dała mi te parę złotych więcej.W sumie niewiele,ale miło,że ktoś docenia Twoją dobrą wolę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 298
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 17:49
  2. FAQ dla klientek oraz dla kursantek - jakie pytania?
    By nuki in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 19:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •