Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 51 do 75 z 102

Temat: Napiwki, prezenty itp od klientek

  1. #51
    Rozkręcanko Avatar wiola841
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    wielkopolska
    Postów
    69

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Mi przeważnie zostawiają napiwki pieniężne od 5 do 15 zł to miłe bo widzę, że doceniają moją prace

  2. #52
    No to..wpadłam Avatar amorek
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Cytat Napisał Zuuzaneczka Zobacz post
    Czasem się zdarza dostać, ale rzadko, ostatnio zamiast 80zł dostałam 100, klientka przemiła, nawet swoje notatki ze studiów mi przesłała mailem później bo potrzebowałam nie zdarzyło mi się wykłócanie czy licytowanie z klientką, uff... Ale często ktoś pyta mnie przed wizytą ile będzie kosztować np zwykły french, ja podaję cenę, a na miejscu ta osoba chce frencha z kamuflażem, zdobieniami, cyrkoniami SV, daje mi tę niby ustaloną kwotę nie pytając mnie ile tak naprawdę ma zapłacić
    Dlatego najlepiej w momencie gdy pyta się o cenę powiedzieć, że od X zł do Y zł max. Ja tak mówię i tłumaczę, że to zależy od stanu jej naturalnych paznokci (no bo wiadomo, że przy ogryzkach z reguły dłużej schodzi i więcej materiału się zużywa), od długości przedłużonych paznokci, no i przede wszystkim od zdobienia, które w między czasie wybierzemy, więc zawsze pod koniec stylizacji pytają się ile są winne i tak jest najlepiej

  3. #53
    Kosmetyczka Avatar Nefra
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Lubelskie
    Postów
    154

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja dziwnie sie czuje kiedy ciagle przynoszą co niektore Panie cos słodkiego dla malego i dla dziewczyn,powtarzałam ,że nie trzeba ale to nie działało,teraz jedna przynosi słodycze a druga jakies drobne rzeczy jak miseczka dla malucha,kubeczek,male zabaweczki.... Dodatkowe pieniążki czasem też dają , np jak biorę 75 to dają 80 więc to nie są jakieś wielkie sumy.

  4. #54
    Rozkręcanko Avatar Giordani
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    uk
    Postów
    76

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    To fakt jest to trudne jak klientka przynosi jakis prezencik a tu ja nalezy normalnie policzycNo trzeba byc konsekwentnym!Ona wcale nie musi tego robić ale chce wiec powinno to byc tak jakby z jej inicjatywy i checi a my liczymy normalnie. Na poczatku było mi głupio ale jedna klientka sama mi powiedziala że nie robi tego żeby mniej zaplacic że po prostu chciała coś dla mnie przynieść.Niewiem jak w Polsce ale jak pracowałam w Irlandii to bardzo czesto coś przynosiły a zwłaszcza w okloicach świat Bozego narodzenia (cukierki, bombonierki, kosmetyki, winka a raz zegarek dostałam!)A jak byłam w ciąży to raz dostałam w czasie pracy kolacje przygotowana przez klientke (spageti +sałątka). A Litwinki zawsze ciacho do kawki przynosza
    ja też czasami mam prezenciki dla klientek (pilnik, oliwka, krem do rak). Sprawy groszowe a cieszą sie jak dzieci

    www.magiczne-pazurki-joanna.blog.onet.pl
    www.magicnails-asia.blogspot.com

  5. #55
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    to ze klientka da ci napiwek jest rzecza normalna, placi na koniec za dobrze wykonana usluge-wiec jest zadowolona. my tez mamy kilka takich ktore albo przyniosa ciasto a to kwiatka ale zadna nie dostaaje rabatu bo niby za co?

  6. #56
    Rozkręcanko Avatar AgnesBeauty
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Postów
    48

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja ostatnio też dostałam parę złoty więcej (pierwszy raz zresztą). Kiedy chciałam oddać klientce te paznokcie powiedziała, że daje mi je bo bardzo tego chce i, że jest bardzo zadowolona, bo pierwszy raz ma tak dokładnie zrobione paznokcie. Więc grzecznie podziękowałam i przyjęłam napiwek. A do końca dnia uśmiechałam się sama do siebie
    To bardzo miłe kiedy ktoś docenia Twoją pracę i to ile serca się w nią wkłada

  7. #57
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    oj ten pierwszy raz zawsze jest najbardziej cieszący

  8. #58
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    A ja dostałam dzisiaj taki prezent, za to cytuje: ze znalazlam czas kiedy Pani bardzo zalezało. Przeciez musiala isc i to specjalnie kupić, no przeciez miłe jak nie wiem

  9. #59
    Molestantka klawiatury Avatar NiCoLa
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    2 035

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    ale super ta żyrafka
    Kurka w końcu trafiła Ci się jakaś normalna klientka

  10. #60
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Kurka jakie słodziuchne łojoj



  11. #61
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Nooo, nareszcie normalna fakt nicola, wszystkim zycze takich.Mam takie normalne ze trzy i bede je dopeszczac jak umiem i mogę

    Fajne Emilka, nie rozczulilam sie

    A od klientki ostatnio buziaka dostalam, od nowej, za stylizacje rzesek, to napiwek-myslicie? Bo dla mnie tak!

  12. #62
    Rozkręcanko Avatar urbanka1
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    60

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja jak dostaję napiwki, to traktuje je zupełnie normalnie- ktoś był najwidoczniej zadowolony z naszych usług.
    Z 2 strony- jak idziecie do restauracji to (ja przynajmniej) zawsze zostawiam napiwek- za miłą i rzetelną obsługę itp. Więc zostawienie przez klientkę jakieś drobnej sumy dla nas nie wydaje mi się złe- wręcz przeciwnie.

  13. #63
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    O a ja zapomniałam się pochwalić, że jedna klientka zadzwoniła do mnie z życzeniami imieninowymi, a 3 dni później, na wizytę, przyniosła mi bukiecik kwiatów starsza babka, a niesamowicie pozytywnie nastawiona do życia a praca z takimi ludźmi naprawdę dodaje skrzydeł.

  14. #64
    nie draznić lwa ;) Avatar tusia
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    daleki wschód
    Postów
    3 822

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Qra jakie słodkie ubranka fajna klientka

  15. #65
    Totalna maniaczka Avatar sztynka
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Postów
    1 319

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja ostatnio robiłam nowej klientce pazurki na dworze bo się z Poznania przeprowadziła na wieś i ma remont i budowlaniec nam wyłączył prąd i nie powiedział, a ja nie zauważyłam w świetle słonecznym, ze lama UV nie świeci i cały frencz się rozlał , zła byłam. Pani przepraszała i zamiast 80 wcisnęła mi 100 zł i mało tego pazurki wyszły kiepsko, a ona dzwoniła teraz jeszcze na wizytę chce się umówić znów i chce być stałą klientką
    Jestem SZTYNKA (zdrobnienie od imienia Justynka)
    nie SZATYNKA bo ja jestem blondynka
    Moje hobby i pasja http://stylizacjaiwizaz.blogspot.com/

  16. #66
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    tuska, no super są

    dziewczyny gratuluje napiwków nie ma nic przyjemniejszego, bo to znaczy, ze ktos docenia nasza prace w sumie niewazne ile tego napiwku, wazne ze jest, choc... mam klientke, ktora zawsze wyceniam na 100 zlotych, a ona moją uslugę.. na 200, tak sobie zalozyla i już

  17. #67
    Naczelny Grafik Forumowy Avatar rudzia1985
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Niemcy
    Postów
    5 853

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Kura, zyc nie umierac z takimi klientkami
    Piekne ubranka
    Agnieszka

  18. #68
    No to..wpadłam Avatar amorek
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    180

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Owszem zdarza mi się, że klientki dorzucają 5, 10 czy 15 zł, ale żeby specjalnie kupowały ubranka kurcze pozazdrościć takich fajnych i sympatycznych klientek

  19. #69
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Kurka ładne ubranka
    A ja ostatnio dostałam balsam perfumowany do ciała
    The world is mine

  20. #70
    Szkoleniowiec Avatar dzikakura
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Gdynia
    Postów
    2 793

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Anika to super jak klientka zadowolona z usług coś przyniesie, docenia Twoją pracę ale nie tylko... mysli o Tobie jak o czlowieku, a nie instrumencie do wykonania usługi, to naprawde bezcenne.
    Takie klientki są niestety w odwrocie w sensie w mniejszosci. Nawet nie chodzi o te prezenty, ale o zwykła ludzką empatię czyli chociazby o probę dopasowania się do nas-wykonujących uslugę, chociazby czasowo, nie spoznianie się, nie odbieranie telefonow w trakcie stylizacji i tym podobne.
    (offtop?)

  21. #71
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    dzis mi sie milo na serduchu zrobilo.
    Mam jedna klientke ktora ostatnio 2 razy odmawiala termin (nie pierwszy raz).
    najpierw odmowila kilka dni wczesniej a drugi raz 15 min przed terminem i to jeszcze jej brat zadzwonil.Bylam troche zla,bo moglam komu innemu ten termin dac.No i dzis przyszla na paznokcie i.........
    dostalam bukiet roz na przeprosiny...Nie moglam sie dluzej gniewac

  22. #72
    No to..wpadłam Avatar izago1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Grou, Holandia
    Postów
    126

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Ja mam swinke na napiwki. Ostatnio jak sprawdzalam mialam w niej 63 euro. Nawet niezle tym bardziej, ze juz nie raz wyciagalam cos z niej. Czesto Klientki zostawiaja mi napiwek, tu chyba to jest bardziej popularne niz w Polsce. Narazie zbieram jeszcze nie wiem na co

  23. #73
    Szkoleniowiec Avatar KasiaZbroińska
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Gubin- Zielona Góra
    Postów
    345

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Fakt... ciepło się robi na serduchu...
    Mi też klientka pare dni temu przyniosla takie maleńkie ciuszki Aż się wzruszylam, bo sama jeszcze nic nie kupilam a to takie maleństwo... Od kursantki zaś dostałam grzechotki i gryzaczek
    Często klientki przychodzą z gniazdkami, eklerami, czekoladami i innymi słodkościami Nawet bobofruty przynoszą, heheh
    Zanim zaszłam w ciążę, to prócz napiwków 5-50zł był szampan, słodycze, winko.
    Na imieniny/urodziny kwiaty, czekoladki, kiedyś nawet perfumy.
    Malo tego, niektóre klientki pamiętają nawet o moim mężu
    Buziaki tez sa super, ale największą nagrodą dla mnie jest jak widze łzy w oczach... Jak klientka, która miała spalone rzęsy odzyskała piękne i dlugie Jak Pani na ślub się maluje i zaczyna ryczeć jak się zobaczy, hehe wtedy muszę ją hamować by się makijaż nie rozmazał... Albo jak kobieta która całe życie obgryzała do mięcha paznokcie...albo fanka "tipsów" dostanie akrylowe kwiaty na wszystkich pazurkach... Oj ich radosc jest niezastąpiona.

    I powiem Wam szczerze, że mimo, iż nie na "łapówkach" nasza praca polega, to jakoś tak podświadomosc działa, że taka klientke traktuje się troszkę inaczej... Nie mówie, że traktuje gorzej inne, ale dla takiej, choc najbliższy termin wolny za miesiąc, tak poprzesuwam klientki, by znaleźć czas w ciągu tygodnia
    www.lavie.com.pl
    Szkoleniowiec INDIGO Nails Lab
    Dystrybutor INDIGO oraz Kodi Professional

  24. #74
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Napiwki napiwkami, ale największą radoche sprawia uśmiechnięta, zadowolona klientka, która poleca nas swoim koleżankom i znajomym
    The world is mine

  25. #75
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Napiwki, prezenty itp od klientek

    Zazdroszczę tkaich klientek, ale fakt kultury niabiera się z wiekiem, Jestem ze wsi i generalnie popyt na paznokcie tutaj jest dosyć słaby. Nie dośc ze robie za 40 zl, slęcze nad nimi dosyć długo ( bo jescze nie mam wprawy ) to jeszcze te młode dziewczyny potrafią wybrzydzac ze tak duzo i " ona za taka kase to by sobie lakierów nakupiła" o zgrozo! Na szczęscie ze starszymi klientkami nie mam problemu, akceptują cene i sa bardzo miłe. Nawet zdarzyło mi się dostać kilka razy napiwek 5-10 zł, więc jestem zadowolona
    Ostatnio edytowane przez Patrycja_92 ; 10-01-2013 o 15:05

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 298
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 16:49
  2. FAQ dla klientek oraz dla kursantek - jakie pytania?
    By nuki in forum Materiały pomocnicze do nauki
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2009, 18:44

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •