Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 76 do 100 z 179

Temat: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

  1. #76
    Szkoleniowiec Avatar paznokietek1000
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Bogdaniec
    Postów
    2 529

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    soffi mam to samo, a po co mi osobny pilnik
    a po co pani tyle dziwnych płynów
    masakra





  2. #77
    Rozkręcanko Avatar cocaine258
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    lublin- okoliceee
    Postów
    85

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    moja kolezanka fryzjerka opowiadala ze szefowa w salonie (jednym z droższych) kazała jej myć pazłotka te do robienia pasemek, tak ze myslalam ze mnie nic nie zdziwi ale te reczniki papierowe o matko ludzie to maja nawalone w glowach!

  3. #78

  4. #79
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Cytat Napisał cocaine258 Zobacz post
    moja kolezanka fryzjerka opowiadala ze szefowa w salonie (jednym z droższych) kazała jej myć pazłotka te do robienia pasemek, tak ze myslalam ze mnie nic nie zdziwi ale te reczniki papierowe o matko ludzie to maja nawalone w glowach!
    nie papierowe reczniki fryzjerskie jednorazowe to sda takie pieluszki, takie cieniutki material... jak fliselina nazywaja sie to reczniki maspunowe ja np. tym kurze wycieram
    ja juz gdzies pisalam w gabinecie gdzie mialam praktyki jednym wacikiem kazano mi zmyć henne z obu brwi, obu rzes oraz jeszcze tym wacikiem przecierac wydepilowane wloski brwi
    a sprzatane bylo tylko wtedy kiedy ja sprzatalam

  5. #80
    No to..wpadłam Avatar olusia87
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Nasiedle/Racibórz
    Postów
    280

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Ja miałam ostatnio znajomą na paznokcie,poprosiła mnie o pilnik-ona sobie zacznie piłować już a ja miałam na spokojnie wszystko powyciągać co potrzebuje. Daje jej taki zwykły cienki,papierowy pilnik i mówię "takie zwykłe mam,bo nie dostałam w mieście takich typowych, a każdy powinien mieć osobny to kupiłam choć takie jednorazówki", a ona mi na to "a co ty?Bez przesady". A to akurat najbardziej o jej paznokcie chodziło żeby siebie ani nikogo innego nie zarazić,bo z higieną u niej różnie, a nie ją.
    Ja odkładam od każdego pilniki do osobnego woreczka z karteczką z imieniem i nazwiskiem,a po ich użyciu psikam spirytusem salicylowym.Ręce też.Nie jest to tak drastyczne działanie,ale robię tylko sobie,siostrom i bardzo rzadko tej znajomej.

  6. #81
    Kosmetyczka Avatar natka_23
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Postów
    999

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    ja każdej klientce daje pilnik banan albo prosty nie mam miejsca na odkladanie a one szczesliwe ze dostaja bo czasami przy manicure tylko nadaje ksztalt bez jakiegos dlugiego pilowania jesli nie ma potrzeby
    Effect Centrum Stylizacji

    ul. Sobieskiego 9 (koło meteora i Turkey Kebab)
    Zielona Góra
    www.effect-stylizacja.pl

    Zapraszam

  7. #82
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Ostatnio jedna z klientek była w szoku, że ma u mnie swój osobisty pilnik No ręce opadają
    The world is mine

  8. #83
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    ale najlepsze jest jak dezynfekuję im dłonie ( i swoje oczywiście) a one pytają po co to i na co [/quote]

    Skąd ja to znam...

  9. #84
    Rozkręcanko Avatar anka85
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Dzierżoniów
    Postów
    47

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    ja od 2 tyg wprowadzilam dla kazdej klientki osobny pilnik i patyczek do skorek wiadomo po kazdym użyciu myje i dezynfekuje a potem do woreczka z podpisem danej klientki .najgrubsza wartwe zelu /zdobienia akrylowe ścieram frezarka (po kazdej klientce dezynfekuje frez ) mam zamiar tez wprowadzic taki karty dla danej klientki co miala robione na jakich produktach i takie tam ...

  10. #85
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Witam! Może mam dziwne pytanie,ale czy narzędzia mozna dezynfekować spirytusem kosmetycznym

  11. #86
    INM & RaNails Educator EF Avatar asia
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ndm / warszawa
    Postów
    6 951

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    teoretycznie można ale spirytus nie da ci takiej ochrony jak specjalistyczne produkty

  12. #87
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Cytat Napisał Martax69 Zobacz post
    Witam! Może mam dziwne pytanie,ale czy narzędzia mozna dezynfekować spirytusem kosmetycznym

    jesli chcesz stosowac ta metode jako jedyna to stanowczo odradzam
    mozesz w gratisie poczestowac klientke jakims "tryplem"
    sa specjalne preparaty do dezynfekcji chemicznej ktore zabijaja przetrwalniki, formy wegetatywne i spory, pozatym rozne wirusy i grzyby. ja bym nie ryzykowala

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  13. #88
    Współzałożyciel forum Avatar mala
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    niemcy
    Postów
    3 461

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    ja niedawno kupilam sobie ultraszalgerät (po polsku chaba tak samo)
    maszynke do czyszczenia ultraszal...
    faj ie czysci mi narzedzia a klientki w szoku a dla mnie dodatkowy plus ze o higiene jeszcze mocniej dbam

  14. #89
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Postów
    25

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Cytat Napisał magoo Zobacz post
    Smutno przyznać, ale my robimy paznokcie z pasji i dla satysfakcji a salony dla kasy. Tam nie liczy się człowiek a pieniądz. Ja dezynfekuję narzędzia, dłonie swoje, dłonie klientek, stosuję cieniutkie rękawiczki kiedy trzeba a samej kiedyś przytrafiło mi się być w salonie, gdzie czekając widziałam jak robione ma pazury jedna klientka a następnie tym samym pilnikiem, tylko otrzepanym z pyłu i omiecionym szczoteczką pańcia chciała potraktować mnie. Zwróciłam jej uwagę, na co powiedziała mi, że przecież pilnik nie ma kontaktu z ciałem Kurka wodna a z czym ma
    Droga Magoo
    Szkoda, że napisałaś bardzo ogólnikowo odnośnie stylizowania paznokci w salonach. My np. posiadamy własny autoklaw, gdzie każde narzędzie jest dezynfekowane po zabiegu, pisząc każde mam na myśli oczywiście narzędzia nadające się do dezynfekcji w autoklawie. Jest oczywiście wiele salonów, które nie dezynfekują narzędzi w odpowiedni sposób, ale to nie znaczy, że wszyscy, którzy posiadają swój interes patrzą tylko na pieniądze, z tym nie mogę się zgodzić. Nie pomyślałaś może, że otwierający salon chcą dzielić się swoją pasją, jaką są paznokcie, z szerszym gronem zainteresowanych? Tak naprawdę, to zastanawiam się czy TY również dezynfekujesz swoje narzędzia w autoklawie, niekoniecznie swoim, ale masz np. podpisaną umowę z jakimś salonem lub ZOZ-em? Pamiętaj jeszcze o jednym, tam gdzie sanepid działa naprawdę sprawnie, a tak jest w naszym przypadku, nie można sobie pozwolić na jakikolwiek kompromis dotyczący sterylizacji.
    Zatem pisząc następnym razem o sterylizacji w salonach opieraj się proszę na konkretnych przykładach i nie podciągaj wszystkich pod jeden dach.

    pozdrawiam
    Witamy w Centrum Stylizacji Paznokci Moon

  15. #90
    Szkoleniowiec Avatar KaMiLaC.
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Pajęczno/Częstochowa
    Postów
    1 576

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    u mnie wymogi co do dezynfekcji są ścisłe i nie da rady wpłynąć na sanepid żeby cokolwiek zmienić
    ja wybrałam:
    dezynfekcje narzędzi przez zamoczenie - środek Lysoformin 3000
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i Seku Extra
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    do tego podpisana umowa o autoklaw - uważam że jest potrzebna
    dezynfekcje powierzchni - Incidin Liquid Spray
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    dezynfekcje dłoni i rąk - AHD 2000
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    i Skinsept Pur
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    dezynfekcje stóp - Incidin M spray
    Kod:
    Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
    do tego mydła antybakteryjne i dezynfekujące, maseczka na twarz i rekawiczki winylowe (mam uczulenie na lateks) czysto i bezpiecznie

    nie wyobrazam sobie ze ktoregos punktu mialabym nie zastosowac


  16. #91
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    ja w salonie uzywam seku extra, aerodesin i skinsept pur i sanetid szczesliwy

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  17. #92
    Nałogowiec Avatar Anika
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Europa
    Postów
    646

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    No to teraz zapnijcie pasy bo będzie jazda Ostatnio jedna z moich klientek mówiła, że jej poprzednia stylistka paznokci bradzo dbała o higienę przy pracy. Mówiła, że pracuje w rękawiczkach i maseczce. A jak zapytałam się o dezynfekcję ta postawiła oczy jak stare dziesięć złoty w monecie Powiedziała, że tak jak weszła do niej na stylizację tak od razu dobrała się jej do pazurów. Mało tego pierwsze słyszy, że ma swój osobisty pilnik Normalnie ręce opadają
    The world is mine

  18. #93
    No to..wpadłam Avatar MalaMi280783
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    261

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    a mnie dziś dziewczyny babka z sanepidu na zajęciach w szkole zabiła bo podała przykład jak dentysta potrafi założyć rękawiczki do pacjenta i potem nagle iść "na siku" w tych rękawiczkach po czym wrócić do pacjenta

    PS. powiedziała też (to była babka z sanepidu z wejherowa) że LISOFORMINA została wycofana jest jeszcze w hurtowanich ale jest już zakazana bo odkryto jakieś jej szkodliwe działanie

  19. #94
    Totalna maniaczka Avatar Edyta 1064
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Lich-Germany dawniej Nowa Sól:(
    Postów
    1 154

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Dziewczyny pomóżcie mi bo kompletnie nie rozumię ulotki koncentratu Seku Extra do narzędzi..Jak się go rozcieńcza żeby uzyskać 5% roztwór tego preparatu?

  20. #95
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Cytat Napisał Edyta 1064 Zobacz post
    Dziewczyny pomóżcie mi bo kompletnie nie rozumię ulotki koncentratu Seku Extra do narzędzi..Jak się go rozcieńcza żeby uzyskać 5% roztwór tego preparatu?

    na 1l roztworu
    jesli chcesz uzyskac 5% roztwor wlewasz 950ml kranowki i 50ml seku extra
    3% - 970ml wody 30ml preparatu
    2%- 980ml wody i 20ml preparatu


    tak mowili na szkoleniu ecolabu

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  21. #96
    Totalna maniaczka Avatar Zuuzaneczka
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1 055

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Tak czytam ten temat i aż mam grzyby i bakterie przed oczami jak można nie zachowywać higieny podczas takich prac, czy to w domu (brudzić i grzybić we własnym mieszkaniu?) czy w salonie (tak traktuje się klienta?). Ja do dezynfekcji narzędzi i miejsca pracy używam Incidur'u, wygodny spray o niedrażniącym zapachu i psikam nim dosłownie wszystko, biurko, lampę, odpylacz... Narzędzia w nim moczę, w sterylizatorze. Do rąk mam Antibak z NailSelection po każdej klientce odkurzam cały pokój, ścieram pył. Wciąż gnębi mnie kwestia pilników, ja jeden mam na 3-4 sety paznokci, bo kupuje te z najwyższej półki, myje je i dezynfekuje... Nie wiem czy to wystarczy

  22. #97
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    Zuuzaneczko incidur to jest do dezynfekcji powierzchni a nie do moczenia narzedzi do dezynfekcji zanurzeniowej sa specjalne do tego przeznaczone preparaty ktore stosuje sie w wanienkach a po wymoczeniu sterylizuje
    co do pilnikow to jesli ma kazda klientka swoj pilnik to ok, bo jesli uzywasz jednego pilnika dla kilku klientek to zadna dezynfekcja nie pomoze

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  23. #98
    Nałogowiec Avatar lenanails
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kąty wrocławskie
    Postów
    448

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    to mając swój punkt w salonie fryzjerskim to jakie w końcu środki powinnam mieć?
    do dezynfekcji skóry i rąk oraz do dezynfekcji powierzchni i narzędzi? czy jeszcze cos?

  24. #99
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    antybakteryjne mydlo
    do dezynfekcji skory
    prep. dezynfekcjido powierzchni
    do dezynfekcji zanurzeniowej 2szt bo do frezow jest inny niz do reszty narzedzi
    do pediksa do dezynfekcji stop
    do mycia podlog
    jesli bedziesz miec kosmetyke to musisz miec prep. do prania fartuchow i przescieradel
    Ostatnio edytowane przez Agnieszka Praska ; 02-07-2011 o 16:23

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  25. #100
    Nałogowiec Avatar lenanails
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kąty wrocławskie
    Postów
    448

    Domyślnie Odp: brak dezynfekcji w salonie

    a jeśli fryzjerka ma do podłog to ja tez muszę? a mogłabyś mi podac linka jakiegoś na ten zanurzeniowy? eh jaka ja ciem,na masa jestem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •