Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 2345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 126 do 150 z 179

Temat: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

  1. #126
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Dziewczyny jak stosujecie ALDESAN E ?
    ALDESAN E - środek sterylizujący i dezynf. - 1000ml

    Zakupilam specjany sloiczek do sterylizacji i dezynfekcji. Chce sterylizowac narzedzia wlasnie ALDESANEM.
    Jakie proporcje proszku do plynu? Czytalam, ze 14 dni jest aktywny po zmieszaniu , potem trzeba wymienic plyn.

  2. #127
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    11

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Ja stosuję Aldesan. Rzeczywiście jeśli się go rozrobi to jest ważny przez dwa tygodnie.

  3. #128
    Nałogowiec Avatar karchola
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    406

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Ale cały środek czy tylko to co w wanience? A jak jest z aldewirem?

  4. #129
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    wymieniamy ten co jest w wanience ale tez chetnie dowiem sie o aldewirze bo go zamowilam....

  5. #130
    Nałogowiec Avatar karchola
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Postów
    406

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    W sensie, że codziennie? Bo jakoś też się waham między aldesanem a aldewirem

  6. #131
    No to..wpadłam Avatar kamillxx
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    warszawa
    Postów
    286

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    aldewir ma chyba szybsze dzialanie...

  7. #132
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    aldesan jest strasznie drogi i nieekonomiczny... jest sporo wiecej specyfikow o szerokim spektrum i do rozrabiania a starcza na długo...
    ja np. do plynnej sterylizacji mam ultradesmit a do plynnej dezynfekcji lisoformin i na to wszystko sanepid wyraza zgode... do tego do blatow mam w sprayu (nie pamietam jak sie nazywa) i do dłoni skinsept...

    bez sensu placic za aldesan e tyle kasy po czym trzeba wylac go po 14 dniach.. koncentraty starczaja na dluzej polecone przez sanepid oczywiscie...

  8. #133
    Nałogowiec Avatar katiaa162
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Liverpool
    Postów
    524

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    ZYZA gdzie znalezc te preparaty? Jaka to firma?

  9. #134
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach


  10. #135
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Nie wiem już sama co o tym sądzić, była dzisiaj u mnie pani z sanepidu i pytałam o aldesan e, stwierdziła że to dalej jest dezynfekcja a nie sterylizacja, sama nie wiem co o tym myśleć.... bardzo intensywnie zastanawiam się nad autoklawem żeby mieć święty spokój!

  11. #136
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kielce
    Postów
    27

    Tec Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Witam higiena jest dla mnie bardzo ważna, jednak nigdzie nie mogę otrzymać szczegółowej informacji. Mianowicie otwieram salon kosmetyczny i mam problem jak czyścić mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny czy ultradzwięki? Kazdy robi wszystko inaczej? Proszę mi powiedzieć jak jest z pilnikami do paznokci, każdy nowy dla klientki czy mycie i moeczenie w wanience? Proszę mi wszystko opisać, żebym nie zrobiła jakiejś głupoty?

  12. #137
    Totalna maniaczka Avatar Zen.
    Zarejestrowany
    May 2011
    Postów
    756

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    na każdym urządzeniu powinna być w instrukcji opisana dezynfekcja/ sterylizacja.


    mikro- końcówki szybka dezynfekcja, potem myjesz dokładnie i do autoklawu albo oddajesz do sterylizacji do szpitala

    ultrwadzwieki/ kawitacja - czyścisz glowicę np wilgotną czystą sciereczką, na wacik psikasz np incidurem i przecierasz, nigdy nie psikasz bezpośrednio na urządzenie.

    Ja z pilnikami akurat staram się mieć co set nowy, ale zdarza się że po prostu stosuję incidur - chociaż od dawna zastanawiam się czy dobrze robię i dalej nie wiem, nie trzymam pilnikow podpisanych i nie wyobrażam sobie tego - to dopiero jest siedlisko bakterii.
    Ostatnio edytowane przez Zen. ; 08-02-2013 o 18:39

  13. #138
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    17

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    dziewczyny zamowilam Aldesan, ale ja wciaz watpie...
    rozumiem,ze wlewam do wanienki rozrobiony płyn i przez 2 tygodnie używany w wanience płyn wciaz jest ważny tak? jakos wyobrazam sobie,ze bedzie brudny po tych 2 tygodniach

  14. #139
    Totalna maniaczka Avatar Patrycja_92
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Oborniki Śląskie
    Postów
    840

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Ja w domu zachowuję środki ostrożności i dezynfekuję to co się da
    Mam płyn do dezynfekcji Octenisept i spryskuje nim przed każdą klientką lampe w środku( podkładkę do trzmania dłoni) powierzchnie pochłaniacza, biurko do manicuru, wszystkie pędzelki, kopytka gumowe do odsuwania skórek i sondy jakie mam ( niewiadomo w koncu czego będę przecież potrzebowała). Nie wycinam skórek niczym ostrym więc nie naruszam ciągłości tkanki Dodatkowo Jeszcze przed spryskaniem Octaniseptem pochłaniacz i lampę przemywam wacikiem nasączonym spirytusem, czyszczę tym wszystkie zanieczyszczenia Pilniczki mam pochowane w kopertach i podpisane, kazda stala klientka ma swój oddzielny, mysle ze to takie minimum ktore musimy spełniac zeby nie zrobic krzywdy sobie i innym
    Ostatnio edytowane przez Patrycja_92 ; 27-02-2013 o 15:39
    http://www.pati-nails-lashes.blogspot.com/- amator, samouk, zapraszam
    _______
    Nie wzbijesz się w niebo machając rękami.
    Wybuduj rakietę, zwaną ciężką pracą,
    napędzaną cierpliwością,
    a gwarantuję Ci,
    że osiągniesz to co zamierzyłeś.
    ________________

  15. #140
    No to..wpadłam Avatar Sindi89
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mysłowice
    Postów
    137

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    a ja z kolei tak jak Zen -równiez nie trzymam pilników uzywanych bo to siedlisko bakterii,raczej daje klientkom po kazdej skonczonej stylizacji , w razie czego mają czym skrócic pazurki gdy jest juz spory odrost a nie obcinają ich bóg wie czym..
    do stolika ,krzesełek itp mam płyny dezynfekujące ,ale uzywam tez np płynu do dezynfekcji rąk ,mimo iz zakładam rękawiczki to poprostu jakoś bezpieczniej sie czuje ,równiez dezynfekuję środek lampy jak i pochłaniarkę i wszystko dookoła ...bo nigdy nie wiadomo co sie może przytrafić ,warto być ostrożnym ,chociaz niestety większosc znam stylistek salonowych które nie stosują zadnej dezynfekcji a juz o głebszych metodach sterylizacji pojęcia nie mają...rozumiem ze sa osoby które nie zwracają uwagi na czyjes choroby itp..ale nie zwracac uwagi na swoje zdrowie i swoje bezpieczeństwo to chyba sie niektóre pseudo-minely z powołaniem...

  16. #141
    Kosmetyczka Avatar Askar
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Bydgoszcz
    Postów
    1 435

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Ja miesiąc temu poszłam na rozmowę o pracę w salonie, Pani powiedziała, że będę miała jej zrobić manicure i przy okazji ona przeprowadzi rozmowę. Wszystko było już przygotowane do zabiegu. Usiadłam i poprosiłam o płyn do dezynfekcji (bo nie było wyjętego),Pani powiedziała mi gdzie jest. Pracuję tam już od miesiąca i po kilku dniach wyszło na jaw, że szefowa jak i fryzjerka też dezynfekują co się da i kiedy tylko mają czas Teraz sobie myślę, że to był mój pierwszy sprawdzian: Czy dbam o dezynfekcję
    Kalorie to małe stworki, które mieszkają w szafie i w nocy zwężają ci sukienki.

  17. #142
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Ja pracuję w domu, ale staram się jak mogę i dezynfekuje co się da
    ostatnio znalazłam taką niby wanienkę na allepaznokcie Sterylizator do narzędzi i pilników - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna ma może któraś z Was. bo zastanawiam się nad jej kupnem.
    Pilniki oczywiście używam jednorazowo, chyba, że robię klasyczny manicure lub hybrydy, gdzie nie ma tyle piłowania, wtedy dezynfekuje pilnik wkładam w woreczek strunowy i podpisuje, której klientki on jest.

  18. #143
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Cytat Napisał Kasia991 Zobacz post
    Ja pracuję w domu, ale staram się jak mogę i dezynfekuje co się da
    ostatnio znalazłam taką niby wanienkę na allepaznokcie Sterylizator do narzędzi i pilników - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna ma może któraś z Was. bo zastanawiam się nad jej kupnem.
    Pilniki oczywiście używam jednorazowo, chyba, że robię klasyczny manicure lub hybrydy, gdzie nie ma tyle piłowania, wtedy dezynfekuje pilnik wkładam w woreczek strunowy i podpisuje, której klientki on jest.
    Kasiu mi on wygląda jak zwykła wanienka do dezynfekcji

  19. #144
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    dokladnie to najzwyklejsza wanienka do moczenia narzedzi

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

  20. #145
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Czyli spokojnie mogę kupować? Jakoś wanienke wyobrażałam sobie inaczej

  21. #146
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Zależy czego potrzebujesz to jest zwykła waniennka tylke ze z logo allepaznokci.
    Jako produkt sama nie dezynfekuje narzedzi jest tylko ,,pojemnikiem,, w którym je dezynfekujemy wiec raczej bym odradzala, moim zdaniem lepiej kupic profesjonalna niz taka ale to tylko moje zdanie :

  22. #147
    No to..wpadłam Avatar Kasia991
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Postów
    161

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Tak wiem na jakiej zasadzie działa, a potrzebuje do domowego użytku, wiadomo, że do salonu trzeba inwestować w profesjonalny sprzęt, a chyba dezynfekcja w takiej wanience jest lepsza niż powierzchowna z płynem ze spryskiwaczem? :>

  23. #148
    Nałogowiec Avatar fryzzz
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Czeladź
    Postów
    565

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    Jasne ze lepsza ale moim zdaniem nie warto inwestowac w taka wanienke tylko kupic podobny produkt, ktory bedzie lepszej jakosci i moim zdaniem wyglada berdziej ,,profesjonalnie,, bez loga alkepaznokci, moze pomysl o czyms takim Ecolab, ewentualnie STERYLIZATOR WANIENKA DO DEZYNFEKCJI NARZĘDZI (3023799800) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Nie moge znalezc zdjecia takiej jaka my mialysmy w salonie i byla swietna, z miarka na boku i porzadna pokrywka, zabezpieczajaca przed wylaniem

  24. #149
    Wizażystka Avatar Ladyss
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    1 022

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    fryzzz ale się uparłaś na to logo allepaznokci przecież to znak wodny na zdjęciu a nie logo na produkcie Pokazałaś w linku dokładnie taką samą wanienkę

  25. #150
    Szkoleniowiec Avatar Agnieszka Praska
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Postów
    2 834

    Domyślnie Odp: Dezynfekcjia i jej brak w salonach/domach

    heheh dokladnie to sa 2 identyczne wanienki, uzywalam takiej kiedys w salonie w tej chwili ja zastapilam myjka ultradzwiekowa
    pozatym tam mala jest wystarczajaca , nie widze potrzeby posiadania 2 litrowej lub wiekszej wanny

    Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska
    Akademia Stylizacji Obsesja

    Centrum Szkoleniowe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •