Pokaż wyniki 1 do 25 z 51

Temat: Zaparcia

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Unhappy Zaparcia

    Dziewczynki znacie może jakieś naturalne, a zarazem skuteczne sposoby na zaparcia?

  2. #2
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    błonnik, otręby , odpowiednia ilość płynów - sprawdzone i pomaga dobrze jest np zamiast zwykłego jogurtu owocowego kupić taki z otrębami i błonnikiem lub poprostu dosypać je



  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Pełna szklanka przegotowanej ciepłej wody na pusty zołądek rano,jest ohydne ale skuteczne
    Wypysia

  4. #4
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    kawa prawdziwa Po niej zawsze trzeba do toalety.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja to mam już chyba tak rozleniwione jelita, że makabra... Mało co na mnie działa, od dłuższego czasu brałam takie kostki "Fruktolax owoce i błonnik" niby naturalne - same owoce sprasowane, w ulotce nic poza owocami i błonnikiem nie było wymienione no i niby nie uzależniały... Kiedy to brałam było super,działało bez zastrzeżeń ale teraz jak odstawiłam to jest katastrofa

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    z calym szacunkeim nie ma czegos takiego jak leniwe jelita...
    nawet nie ma tego w medycznym swiatku

    najpierw naucz swoj organizm rano - nie dostaniesz papu poki nie pozbedziesz sie tego co masz w środku pomoze jablko, kawa i dla nalogow papieroch chociaz nie polecam

    potem uregulowanie swojej diety i nie podzeranie miedzy posilkami (zaleznie od potrzeb 3 wieksze lub 5 mniejszych posilkow)
    zwiekszyc ruch

    i zmiana papu na zdrowsze... bo zjedzenie na sniadanie kanapek na obiad ziemniakow na kolacje kanapek i w miedzy czasie jeszcze jakis zapychanek nie pomaga

    co prawda ta metoda ktora podaje musi byc cierpliwa bo nie dziala od razu i co prawda odkrylam ja przy zmianie trybu zycia i jedzenia ale obecnie nie mam problemu 1-2 razy dziennie w ubikacji jestem na dluzej tak wiec ja polecam cos w ten deseń

  7. #7
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Lublin
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    śliwki popite wodą

  8. #8
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Postów
    4

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Mnie to te śliwki czasem pomagają ale mojej córce to wcale bo ona ich nie chce jeść. Jak ma zaparcia to kupuje rozpuszczam w wodzie dicopeg junior i podaję jej do wypicia. Całe szczęście nie ma często zaparć.

  9. #9
    No to..wpadłam Avatar Glue
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Postów
    103

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    U mnie rewelacyjnie działa 5 suszonych moreli, efekt murowany, po kefirze też jest nieźle, najczęściej zaparcia dopadają przy niewłaściwych dietach odchudzających, też się musiałam ratować dicopegiem niedawno.

  10. #10
    Debiutantka Avatar Iza7689
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Postów
    5

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Błonnik jest bardzo wskazany. Teraz mamy jeszcze okres śliwkowy - jedz więcej śliwek, które wspomagają perystaltykę jelit. Polecam też Inubio Forte, z korzenia cykorii zawiera inulinę, która pielęgnuje zdrową florę bakteryjną jelit, chroni jelito grube przed chorobami. Korzystnie wpływa na rozwój bakterii zakwaszających i niszczy bakterie gnilne powodujące biegunki, zapalenia jelita grubego, polipy, nowotwory.

  11. #11
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    7

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Podstawą przy zaparciach jest regularne jedzenie oraz spożywanie dużej ilości wody oraz błonnika. Dodatkowo ruch bardzo pomaga przy zaparciach ponieważ wzmacnia pracę jelit.

  12. #12
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Postów
    16

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Cytat Napisał kachna831 Zobacz post
    Dziewczynki znacie może jakieś naturalne, a zarazem skuteczne sposoby na zaparcia?
    Suszone śliwki działają cuda!

  13. #13
    Debiutantka
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Postów
    9

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Mi pomaga woda z cytryną wypita zaraz po przebudzeniu.

  14. #14

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ważne jest regularne i "normalne" odżywianie, do tego dużo płynów, Wymienione przez koleżanki sposoby jak suszone owoce, dużo błonnika itp. też są ważne. Ogólnie trzeba zacząć zdrowo się odżywiać i nie oczekiwać, że z dnia na dzień się wszystko ureguluje, tylko trzeba poczekać, aż organizm zacznie normalnie funkcjonować. W razie długotrwałych zaparć warto przejść się do lekarza pierwszego kontaktu.

    -----------------
    www.cmpoprzeczna.pl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •