Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 25 z 51

Temat: Zaparcia

  1. #1

    Unhappy Zaparcia

    Dziewczynki znacie może jakieś naturalne, a zarazem skuteczne sposoby na zaparcia?

  2. #2
    VIP Avatar Emilia B.
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    okolice Warszawy
    Postów
    6 083

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    błonnik, otręby , odpowiednia ilość płynów - sprawdzone i pomaga dobrze jest np zamiast zwykłego jogurtu owocowego kupić taki z otrębami i błonnikiem lub poprostu dosypać je



  3. #3
    Totalna maniaczka Avatar klanat
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Belfast
    Postów
    955

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Pełna szklanka przegotowanej ciepłej wody na pusty zołądek rano,jest ohydne ale skuteczne
    Wypysia

  4. #4
    Wzorki Club Avatar kobietazpazurem
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    TORUŃ
    Postów
    4 711

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    kawa prawdziwa Po niej zawsze trzeba do toalety.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja to mam już chyba tak rozleniwione jelita, że makabra... Mało co na mnie działa, od dłuższego czasu brałam takie kostki "Fruktolax owoce i błonnik" niby naturalne - same owoce sprasowane, w ulotce nic poza owocami i błonnikiem nie było wymienione no i niby nie uzależniały... Kiedy to brałam było super,działało bez zastrzeżeń ale teraz jak odstawiłam to jest katastrofa

  6. #6
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    z calym szacunkeim nie ma czegos takiego jak leniwe jelita...
    nawet nie ma tego w medycznym swiatku

    najpierw naucz swoj organizm rano - nie dostaniesz papu poki nie pozbedziesz sie tego co masz w środku pomoze jablko, kawa i dla nalogow papieroch chociaz nie polecam

    potem uregulowanie swojej diety i nie podzeranie miedzy posilkami (zaleznie od potrzeb 3 wieksze lub 5 mniejszych posilkow)
    zwiekszyc ruch

    i zmiana papu na zdrowsze... bo zjedzenie na sniadanie kanapek na obiad ziemniakow na kolacje kanapek i w miedzy czasie jeszcze jakis zapychanek nie pomaga

    co prawda ta metoda ktora podaje musi byc cierpliwa bo nie dziala od razu i co prawda odkrylam ja przy zmianie trybu zycia i jedzenia ale obecnie nie mam problemu 1-2 razy dziennie w ubikacji jestem na dluzej tak wiec ja polecam cos w ten deseń

  7. #7
    Weteran Avatar madzialena
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Postów
    1 220

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Zyza Kachnie pewnie chodziło o takie leniwe jelita w cudzysłowiu
    na mocne zaparcia polecam tabletki Bisacodyl VP, a z środków bardziej naturalnych to co dziewczyny pisały: szklanke wody na czczo, błonnik, błonnik i jeszcze raz błonnik
    zaglądnij tu: Wszystko o błonniku pokarmowym
    I forum
    miłośniczka akrylu

  8. #8

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Cytat Napisał zyza Zobacz post
    z calym szacunkeim nie ma czegos takiego jak leniwe jelita...
    nawet nie ma tego w medycznym swiatku
    Ja się spotkałam z takim określeniem zaparć,np tu: http://www.abcgospodyni.pl/zaparcia.html

    Dziękuję Wam bardzo za rady kobietki
    Ostatnio edytowane przez kachna831 ; 13-08-2010 o 23:17

  9. #9
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    z czego cytuje Kasiu 'Brak stymulacji do prawidłowej pracy, wynikający z wadliwego sposobu żywienia, ciągłego pośpiechu oraz niskiej aktywności fizycznej powoduje, że jelito staje się coraz bardziej leniwe.' czyli zle odzywianie, stres i brak ruchu moga powodowac zaburzenia w jelitach ale nie ma czegos takiego jak leniwe jelita z medycznego punktu widzenia zmiana trybu zycia pomoze

    napisalam ze nie ma poniewaz wiele osob uwaza to za chorobe a to zadna choroba nie jest. Polacy lubia sobie wymyslać najdziwniejsze przyczyny swoich problemow zdrowotnych a dla mnie to po porstu zly tryb zycia

    ale jak zastosujesz rady to jelita 'sie ozywią'

    i ja bym ci odradzila stosowanie medykamentow poniewaz w kolko macieja bedzie sie to powtarzac poki nie zmienisz swojego nastawienia do diety i ruchu

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    No właśnie... Ten cytat to prawdę powiedziawszy jakby o mnie był ruchu mam zero, a to co jem to na pewno błonnika wiele nie ma, a i z piciem u mnie katastrofa bo zaleca się pić 2 litry dziennie a ja piję zaledwie 0,5 L na dzień.
    Muszę się przemęczyć, może się w końcu ureguluję

  11. #11
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    jak jest już bardzo "ciężko" to polecam czopki glicerynowe - najlepiej jednak zapobiegać: platki jeść, owoce ze skórką, suszone owoce i wodę pić

  12. #12

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja brałam te kostki http://www.leniwejelito.pl/mlinia_fructolax.php
    Działały rewelacyjnie, tylko na próbę odstawiłam je i znowu jest problem

    Skład kostek z ulotki to:
    Figi
    Rabarbar
    Sacharoza
    Laktoza
    Guma guar
    Pulpa tamaryndowca
    Żelowa pasta z daktyli
    Gliceryna
    Proszek jogurtowy
    Ostatnio edytowane przez kachna831 ; 15-08-2010 o 01:27

  13. #13
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    mi pomogly przepisowe 1,5 litra wody dziennie... i chociaz nie wypijam tej mineralki zawsze 1,5 litra to i tak sie polepszylo... i zwazmy na to ze w ciazy jestem koncowce a to sprzyja zaparciom

  14. #14
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Zyza dopiero po porodzie u mnie się zaczęło ...

  15. #15
    Szkoleniowiec Avatar zyza
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Żagań
    Postów
    2 272

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    ty mnie nie strasz Roksisk w kazdym razie ja bede kontynuowac diete to zobaczymy

  16. #16
    Kosmetyczka Avatar RoksiSK
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1 113

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja tak miałam po dwóch porodach, ale jeśli chodzi o własciwą dietę, to tak średnio o to dbałam. Dużo piłam mineralnej.

  17. #17
    Rozkręcanko Avatar AniaSm
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    45

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    a ja mam od zawsze problem z zaparciami i zespołem drażliwego jelita...ale jakoś egzystuję..duzo mi daje błonnik, pieczywko waza i woda mineralna.

  18. #18
    SuperVIP Avatar ivonna70
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    Łódź
    Postów
    2 749

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja też kiedyś miałam dość duże problemy z zaparciami i idąc do toalety mogłam brać gazetę. Przyznam Zyzie rację. Od kiedy regularnie jeżdżę na rowerze moje problemy się skończyły. Ruch poprawił pracę jelit i teraz wchodzę do toalety na chwilę. To naprawdę działa.

  19. #19
    No to..wpadłam
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    208

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    ja polecam kilka śliwek suszonych i popicie wodą

  20. #20

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Cytat Napisał AniaSm Zobacz post
    a ja mam od zawsze problem z zaparciami i zespołem drażliwego jelita...ale jakoś egzystuję..duzo mi daje błonnik, pieczywko waza i woda mineralna.
    Anka, a ten błonnik to w tabletkach czy masz jakąś dietę z błonnikiem

  21. #21
    Wczytuje się
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Postów
    13

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    pomagaja tez duze ilosci kiwi z jogurtem naturalnym na czczo oraz picie cieplej wody z rozpuszczoną łyżką miodu ale prawdziwego nie tego sztucznego tez rano

  22. #22
    No to..wpadłam Avatar nadya188
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kamienna góra
    Postów
    220

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Mi zawsze pomaga kawa i papieros.....mało zdrowe ale zawsze po kawie albo po sycącym obiedzie ląduję w WC. Często pomagały mi też jogurty

  23. #23
    No to..wpadłam Avatar ulenka
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Kraków
    Postów
    160

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja polecam to Załącznik 31086 naturalny błonnik , zresztą dużo opini masz na google

  24. #24
    Wczytuje się Avatar MeryMacom
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    23

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Moja znajoma kiedyś cierpiała na zaparcia. Próbowała wszystkiego, tabletki, herbatki, napary, diety i nic, zero poprawy. Zaczynała już myśleć, że taka jej natura i już zawszę będzie się z tym męczyć. Wtedy na forum przeczytała, że sok z aloesu może rozwiązać jej problemy. No i udało się! Kupiła sok z aloesu i jej koszmar się skończył. Spróbuj może i tobie pomoże.

  25. #25
    Molestantka klawiatury
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Postów
    2 665

    Domyślnie Odp: Zaparcia

    Ja takiego problemu naszczescie nie mam i nie mialam ale wiem ze skuteczne sa sliwki w syropie i sok z suszonych sliwek
    Google Image Result for http://images.mysupermarket.co.uk/ProductsDetailed/61/007761.jpg

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •